Skocz do zawartości

Polonia Warszawa


Rekomendowane odpowiedzi

Stal Stalowa Wola - Polonia Warszawa 3:0 (1:0)

Bramki: Jaromir Wieprzęć (40-karny), Bartłomiej Bartłomiej Piszczek (58), Kamil Gęśla (71).

Żółte kartki: Jaromir Wieprzęć - Łukasz Piątek, Krzysztof Michalski, Piotr Kosiorowski.

Sędzia: Michał Mularczyk (Łódź).

Widzów 3000.

 

Kur... kompletnie nie wiem o co w tym chodzi.

Odnośnik do komentarza

prześledź wyniki wyjazdowe z tego sezonu. dodaj do tego, że obrona składała się z: 2 zawodników wracających po kontuzjach po kilku m-cach, 1 który w tym roku w I drużynie jeszcze nie grał oraz Kazimierczaka. Zasada już się chyba na ten sezon nie wyleczy, Piechna nawet w IV-ligowych rezerwach wygląda przeciętnie, a grający są na tyle poobijani, że przed każdym spotkaniem jest komunikat "jak się wyleczy to zagra".

 

z jednej strony szlag człowieka trafia, a z drugiej nie było zbyt wiele optymizmu przed ostatnimi spotkaniami.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
Polonia Warszawa kupiła pierwszoligową drużynę piłkarską Groclin Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski i licencję grodziszczan na grę w ekstraklasie. Właściciel grodziskiego klubu Zbigniew Drzymała nie chciał jednak zdradzić, czy wycofa się z polskiego futbolu - informuje IAR.

Choć działacze warszawskiej Polonii mówią wprost o kupnie Groclinu i licencji, Zbigniew Drzymała nie chce tego jednoznacznie potwierdzić. Biznesmen tłumaczy, że "transakcja dotyczy przejścia zespołu Groclin Dyskobolia do Warszawy, zmiany nazwy i siedziby". Wiadomo jednak, że właściciel Polonii Warszawa - Józef Wojciechowski zdecydował się na zakup stu procent akcji klubu z Grodziska. Oznacza to, że przejął wszystkich zawodników, trenerów, masażystów i lekarzy. Wojciechowskiego nie interesował tylko kompleks sportowy w Grodzisku: hotel i boiska.

 

Umowa ma być ostatecznie sfinalizowana w ciągu kilku najbliższych dni - najpóźniej do 11 lipca. Milioner z Grodziska nie zapomniał jednak o tym, co wcześniej spotkało go we Wrocławiu. Prezydent miasta rozmowy o fuzji ze Śląskiem przerwał w ostatniej chwili, dlatego Drzymała przygotowuje się do aż dwóch spraw sądowych.

Wszystko wskazuje jednak na to, że w przypadku Polonii, Zbigniew Drzymała dopnie swego i wielka piłka zniknie z małego Grodziska.

http://sport.onet.pl/0,1248675,1782442,wiadomosc.html

 

Polonia w ekstraklasie. Szkoda tylko, że w ten sposób :/ .

Odnośnik do komentarza
W piątkowe popołudnie w Warszawie doszło do połączenia klubów piłkarskich - stołecznej Polonii i Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski. W wyniku fuzji "Czarne Koszule" mają zająć miejsce grodziszczan w ekstraklasie w sezonie 2008/09.

 

W ten sposób milioner Zbigniew Drzymała pozbył się klubu. W jego imieniu porozumienie z Polonią podpisała córka, menedżer Dyskobolii Joanna Drzymała. Drzymała przyznał, że w takim wymiarze jak dotychczas nie zaangażuje się już w futbol.

 

- Buduję na Ukrainie trzy fabryki i stamtąd odbieram sygnały z klubów, które zabiegają o moje wsparcie finansowe. W tym gronie jest m.in. Zakarpattia Użhorod - powiedział biznesmen, który wcześniej bezskutecznie próbował przenieść Dyskobolię do Wrocławia (fuzja ze Śląskiem), a następnie do Szczecina (z Pogonią).

 

Nowym właścicielem klubu ekstraklasy został Józef Wojciechowski, przewodniczący rady nadzorczej J.W. Construction Holding SA - sponsora Polonii.

 

Połączony zespół piłkarski, pod nazwą Polonia Warszawa, będzie występował w ekstraklasie, o ile otrzyma stosowną licencję.

 

- O godzinie 15 zostały złożone w PZPN dokumenty niezbędne do przyznania licencji - poinformował reprezentujący Dyskobolię mecenas Jacek Masiota.

 

W czwartek drużyna Dyskobolii (obecnie Polonii) zakończyła zgrupowanie w austriackim Seefeld.

 

- W piątek piłkarze przeprowadzili rozruch, a weekend mają wolny. Od poniedziałku trenować będą na minizgrupowaniu w Grodzisku Wielkopolskim. Tutaj mamy znakomitą bazę i warunki do przygotowań. Na wtorek zaplanowany jest sparing z Zagłębiem Lubin - powiedział Tadeusz Fajfer, który w Dyskobolii pełnił funkcję dyrektora sportowego.

 

Fajfer dodał, że podczas rozgrywek ligowych zawodnicy będą trenowali i grali na obiekcie Polonii. - Potrzebujemy trochę czasu na takie sprawy jak np. znalezienie dla wszystkich mieszkań w Warszawie. W dwa-trzy dni nie sposób tego zorganizować - wyjaśnił.

http://www.90minut.pl/news.php?id=750299

 

Polonia kuchennymi drzwiami dostała się do Ekstraklasy. Nie podoba mi się to ale co zrobić. Lepsze dwie drużyny z Warszawy w OE niż jedna :] .

Groklę Warszawa :/ .

Odnośnik do komentarza

wszyscy z tą fuzją... nie jestem zwolennikiem JW, ale jest różnica między fuzją 2 spółek, a kupnem części aktywów jednej przez drugą przy zachowaniu wzajemnej odrębności. to nie będzie wspólny interes Drzymały i Wojciechowskiego. JW kupuje, Drzymała wycofuje się ze sportu, a wszyscy ciągle piszą o fuzji, Groclinie Warszawa itp. :wallbash:

 

mam nadzieję, że zmieni się kilka personaliów. może skończy się zarządzanie klubem z Gdańska, przydałby się też w końcu kierownik drużyny itp. może będzie w końcu sytuacja, że nie trzeba w kilka różnych miejsc dzwonić, żeby potwierdzić godzinę sparingu (kierownika nie ma, w wawie nie bardzo wiedzą, trener Libich z juniorami walczy o MP, ciechanowski MOSiR pomińmy milczeniem)

Odnośnik do komentarza

Sorry shqvarny ale to poniekąd będzie Groklę Warszawa :P . Ilu zawodników z Polonii będzie grało w OE? Czterech?

O fuzji nikt nie wspominał. JW kupił klub od Drzymały, zmienił jego nazwę i tyle.

Nie podoba mi się awans "zdobyty" w ten sposób ale cieszę się, że w Ekstraklasie będę dwa warszawskie kluby :) .

Odnośnik do komentarza

poniekąd tak, tyle że Groklę to na Ukrainę rusza.

co do ilości zawodników, to na chwilę obecną 7 ma być dołączonych do wspólnej kadry (patrząc na umiejętności to jeszcze 3-4 dostanie szansę). w drużynie ME propocje mają być odwrotne - tylko kilku z Grodziska ma przyjechać do Warszawy. proporcje nie powinny dziwić, skoro JW kupił 3 drużynę poprzedniego sezonu.

też mam obiekcje co do działalności JW (a przede wszystkim stylu, braku cierpliwości) ale co mam zrobić? odpuścić, bojkotować, zapomnieć o Polonii? równie dobrze mogę z dnia na dzień palenie rzucić...

Odnośnik do komentarza

Może ktoś zorientowany powiedzieć czy coś się dzieje w Polonii. Do rozpoczęcia rozgrywek pozostał tydzień a dalej brak informacji kto z dawnego Groclinu zasili Polonię. Majewski, Lazarevski, Lato, Przyrowski, Mynar, Sokołowski, Piechniak, Jodłowiec, Ivanovski, Kaźmierowski o nich cisza. Jeśli ci zawodnicy zagrają na swoim dotychczasowym poziomie to Polonia przy dobrych wiatrach może być w czubie tabeli.

Odnośnik do komentarza

też chciałbym to wiedzieć (patrząc z perspektywy researchera), ale nawet piłkarze nie mają pojęcia. z pierwszego składu Dyskobolii przechodą praktycznie wszyscy, ale kto zostanie ze słabszych zawodników, to nadal kwestia dyskusyjna.

nowy prezes od 1 sierpnia, stary i tak częściej bywał w Gdańsku niż Warszawie i tak można ciągnąć listę. po prostu polska ligowa piłka (s)kopana

 

Wczorajszy sparing:

Polonia Warszawa - GKP Gorzów Wlkp. 2:0

1:0 Kosmalski (17)

2:0 Ivanovski (83)

 

Skład: Sebastian Przyrowski (46' Radosław Majdan)- Vlade Lazarevski (46' Mariusz Zasada), Radek Mynář, Tomasz Jodłowiec (46' Łukasz Piątek), Błażej Telichowski (70' Amadeusz Kłodawski) - Marek Sokołowski, Piotr Świerczewski (75' Michał Ciarkowski), Krzysztof Bąk, Jarosław Lato (63' Szymon Kaźmierowski) - Radosław Majewski (15' Filip Ivanovski) - Jacek Kosmalski (46' Daniel Mąka)

Odnośnik do komentarza

Shqvarny czyżby wreszcie ktoś poszedł po rozum do głowy i zaczął ustawiać Ivanovskiego na jego pozycji czyli jako ofensywnego pomocnika?

Czy z zawodnikami dawnego Groclinu renegocjowano kontrakty? Gdzieś słyszałem, że Drzymała ma w ręku karty kilku zawodników i daje im pograć w Polonii tylko do końca tego sezonu i potem ich zabiera(klub nic na nich nie zarobi) chyba Majewski, Ivanovski o reszcie nie wiem.

Odnośnik do komentarza

qqlkan, chętnie poprawię. tylko najpierw muszę mieć ich w bazie, zatem to pewnie będzie w 'kampanii sierpniowej'. proszę o zgłaszanie takich uwag w odpowiednim temacie

 

co do tych zawodników, to sprawa wygląda tak - jest nieoficjalna dżentelmeńska umowa między JW a Drzymałą, na podstawie której kilku zawodników ma grać w Polonii przez najbliższy sezon, a kasa z transferów ma trafić na konto Drzymały (podobnie kasa z C+ za poprzedni sezon). Ci zawodnicy to z pewnością Majewski (wczoraj kontuzję złapał :-/), Przyrowski, Jodłowiec. kto jeszcze i jak to prawnie zostało rozwiązane (Drzymała nie może osobiście dysponować kartami zawodników), to nie mam pojęcia

 

qfa... o 10.35 przeczytałem, że dzisiaj sparing z Motorem o...11 (mam 35 minut tramwajem na K6):-/ przepływ informacji jest niesamowity, już nie wiem kogo się pytać o takie rzeczy (chyba zacznę pytać sztab szkoleniowy, a nie ogólnie rozumianą administrację)- chociaż znając życie, to 11 nie była ostateczną godziną i jeszcze mogła się zmienić.

 

//edit

A oto i wynik sparingu połączonej drużyny rezerw i ME Polonii Warszawa z Motorem Lublin:

Polonia Warszawa - Motor Lublin 0:1 (0:0)

bramka: Janusz Iwanicki 66

 

Polonia (I połowa): Dawid Pietrzkiewicz - Łukasz Galicki, Piotr Kulpaka, Mariusz Pawlak, Piotr Klepczarek - Michał Siwik, Karol Załustowicz, Piotr Kosiorowski, Daniel Bogusz (15. Michał Burmajster; 34. Kamil Kudelski) - Maciej Tataj, Pijanowski.

 

Polonia (II połowa): Łukasz Błażejczyk - Maciej Goliński, Piotr Kulpaka, Bartosz Makowski (71. Łukasz Wilczak), Marcin Fridrich - Damian Jaroń, Patryk Koziara, Maciej Biernacki (79. Adrian Nowak), Patryk Kamiński, Łukasz Kępa - Maciej Tataj (71. Daniel Gołębiewski).

Odnośnik do komentarza

Niezupełnie tak. :D Polonia gra w ekstraklasie na licencji Groclinu, zespół grodziskiej Dyskobolii kontynuuje rozgrywki w IV lidze, zaś w I lidze za Polonię gra ŁKS Łomża (jeśli dostanie licencję, a to nie jest takie pewne, bo zadłużenie tego klubu przybiera straszne rozmiary), lub Pelikan Łowicz.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...