Skocz do zawartości

Polonia Warszawa


Rekomendowane odpowiedzi

Troch? szkoda, Polonia mia?a znakomit? rund? wiosenn?. Wygra?a wiele meczów, a tu taka przykra niespodzianka i lanie otrzymane od s?abiutkiej Miedzi, a by?a realna szansa na awansik. W nast?pnym sezonie nie b?dzie(mam nadziej?) Jagi w drugiej lidze i Polonii b?dzie ?atwiej... ;)

Odnośnik do komentarza

Polonia już wcześniej odpadła z rywalizacji o awans do ekstrakasy.

Odnotować jednak trzeba kolejną porażkę.

Polonia Warszawa - ŁKS Łomża 2:4 (1:3)

Bramki: Jacek Kosmalski (37 min.), Przemysław Mądry (55 min. - sam.) - Michał Rozkwitalski (8 min.), Tomasz Bzdęga (15 min.), Damian Świerblewski - dwie (27 i 85 min.).

Żółta kartka - Piotr Klepczarek II (Polonia).

Sędziował: Włodzimierz Bartos (Łódź).

Widzów 1500.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

We wczorajszym PSie ukazał się ciekawy artykuł o Jacku Kosmalskim. Chłopak przyznaje w nim wprost, że nie zrobił kariery przez alkohol i dopiero teraz nadrabia stracony czas. Brawa za odwagę.

Chłopak miał i ma naprawdę duży talenty. Szkoda, że zmarnował tyle lat. Nie on jedyny. Darek Czykier też miał papiery na granie na wysokim poziomie. Wóda go zniszczyła.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Supersnajper wróci do Polski?

Po 14 latach spędzonych za granicą Radosław Gilewicz najprawdopodobniej wróci do Polski, a konkretnie do warszawskiej Polonii - Spotykam się z nim w poniedziałek - przyznał członek zarządu Polonii, Jacek Bazan. - Skoro Gilewicz radził sobie w Austrii, to na pewno poradzi sobie również w Polonii - dodał.

36-letniemu Gilewiczowi z końcem czerwca wygasa kontrakt z Pasching, w którym grał przez ostatnie dwa lata. W ubiegłym sezonie zdobył 6 goli, w sumie w austriackiej lidze strzelił już 99 bramek. - Umówiłem się z moim byłym juz trenerem w Pasching, że kiedyś sprowadzi mnie do swojego zespołu w Austrii, choćby nawet za pół roku na ławkę, bym miał szansę zdobyć tę setną bramkę - powiedział Gilewicz.

 

Były reprezentant Polski mógłby w Polonii zakończyć karierę, co planował uczynić za rok.

 

Interesująca informacja. Po odejsciu do Legii Ekwueme i kłopotach z Citką wreszcie jakis pozytyw. Czy aby na pewno pozytyw? Na pewno Polonii przyda się doświadczenie Gilewicza. Może później weźmie się za trenerkę. Problem w tym, ze Gilewicz jest już weteranem :/ . W sumie fajnie jakby przyszedł do Polonii :) .

Odnośnik do komentarza
Jak poinformował "Sport", nowym bramkarzem drugoligowej Polonii Warszawa został Radosław Majdan, który do niedawna strzegł bramki Pogoni Szczecin.

Zawodnik w poniedziałek podpisał roczny kontrakt, z opcja jego przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Więcej szczegółów w "Sporcie"

 

O Majdanie też mówiło się od jakiegoś czasu. Polonia stawia na emerytów. Niech i tak będzie. Mlodzi będą się mieli od kogo uczyć. Poza tym doświadczeni zawodnicy przydadzą się Polonii. Radzio jeszcze pobroni, taki zły nie jest. A i do Dody będzie miał blisko, będzie mógł się w dyskotekach polansować, może na Polu Mokotowskim wypijemy z nim browara :D .

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Polonia Warszawa - Wisła Płock 4:0 (1:0)

Bramki: Daniel Mąka (10), Mariusz Pawlak (50), Radosław Gilewicz (63), Kamil Kuzera (78).

 

Polonia rozpoczęła sezon z przytupem. Takiego wyniku się nie spodziewałem.

Akurat tak się złożyło, że poinformował mnie o nim Vetr ( :* ) .

Gilewicz już strzela. Bardzo mi się to podoba.

Czyżby Listek już walczył o awans Polonii? A może to znowu jakiś warszawski spisek? W każdym bądź razie cieszę się ze zwycięstwa Polonii.

Odnośnik do komentarza
Polonia Warszawa - Wisła Płock 4:0 (1:0)

Bramki: Daniel Mąka (10), Mariusz Pawlak (50), Radosław Gilewicz (63), Kamil Kuzera (78).

 

Polonia rozpoczęła sezon z przytupem. Takiego wyniku się nie spodziewałem.

Akurat tak się złożyło, że poinformował mnie o nim Vetr ( :* ) .

Gilewicz już strzela. Bardzo mi się to podoba.

Czyżby Listek już walczył o awans Polonii? A może to znowu jakiś warszawski spisek? W każdym bądź razie cieszę się ze zwycięstwa Polonii.

 

Bo sędzia był z Warszawy :kekeke:

 

Przypadkiem usłyszałem o tym w radio, więc przekazać wypadało ;)

 

Zobaczymy, co będzie dalej :) Czy Polonia taka silna, czy Wisła taka mierna :P

Odnośnik do komentarza
Czyżby Listek już walczył o awans Polonii? A może to znowu jakiś warszawski spisek? W każdym bądź razie cieszę się ze zwycięstwa Polonii.

Wujek Przecinak, gdyby Polonia miała aż takie poparcie związku, walczyłaby teraz o utrzymanie się w I lidze a nie awans do niej.

Odnośnik do komentarza
mam pytanie do kibicow Poloni, z moich informacji znalezionych w necie oraz zaczerpnietych od kibicow II ligi Udarevic to straszne drewno(grał u Was przed przyjsciem do ŁKS), prawda to to?

Zdecydowanie nieprawda, aczkolwiek do czołowych obrońców II ligi Ivan się nie zaliczał.

Odnośnik do komentarza
Czyżby Listek już walczył o awans Polonii? A może to znowu jakiś warszawski spisek? W każdym bądź razie cieszę się ze zwycięstwa Polonii.

Wujek Przecinak, gdyby Polonia miała aż takie poparcie związku, walczyłaby teraz o utrzymanie się w I lidze a nie awans do niej.

 

Napisałem to z lekkim przymróżeniem oka :) .

 

@ Udarević? Z tego co mi mówił ojciec aż taki drewiany nie był. Żaden wirtuoz, ale dość solidny obrońca.

Odnośnik do komentarza

Wierz mi, Profesor, rundę wiosenną minionego sezonu Udarević miał znakomitą jak na swoje możliwości, prawie zawsze wychodził w pierwszym składzie Polonii, i w defensywie grał solidnie. Nieczęsto musiał uciekać się do fauli. Fornalik nie widział go w zespole, bo ponoć ci dwaj panowie nie potrafili się dogadać.

Odnośnik do komentarza

GKS Jastrzębie - Polonia Warszawa 2:2 (2:2)

Bramki: Tomasz Foszmańczyk (8), Marcin Narwojsz (41) - Jacek Kosmalski (5) Daniel Mąka (35)

Żółte kartki: : Artur Jędrzejczyk, Sebastian Wojciechowski - Kamil Kuzera, Daniel Mąka.

Czerwona kartka za drugą żółtą - Polonia Warszawa: Kamil Kuzera (90).

 

Polonia ciągle nie radzi sobie na wyjazdach. Lepszy remis niż przegrana, ale beniaminka z Jastrzębia powinno się pokonać.

Odnośnik do komentarza
Tam była jakaś nieuznana bramka dla Polonii przy stanie 2:1 dla gości.

Poza tym Polonia miała jeden strzał w poprzeczkę i jedną sytuację, kiedy dwóch napastników szło z kontrą na bramkarza GKS, gdyby jeden drugiemu podał byłby gol, ale ten pierwszy zaczął się skubany kiwać. Gdyby chociaż robił to jak Denilson...

Bodajże w środę mecz z Łomżą w Warszawie. Każdy inny wynik niż zwycięstwo Czarnych Koszul będzie katastrofą.

Odnośnik do komentarza
A Jastrzębie jak grało? Zasłużyli na ten remis?

Mój kolega oglądał ten mecz na żywo i mówił mi, że o ile w pierwszej połowie walka była wyrównana, o tyle w drugiej Polonia zepchnęła Jastrzębie do głębokiej defensywy. Gdyby nie dość słaba skuteczność, warszawiacy wywieźliby z górniczego miasta komplet punktów. Myślę jednak, że GKS zasłuzyło na remis - do przerwy grali naprawdę świetnie, a piłkarze Polonii nie wykorzystywali sytuacji podbramkowych na własne życzenie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...