Skocz do zawartości

Dyskusje scenowe


Rekomendowane odpowiedzi

Tej sprawy nie znam dokładnie, tylko tyle co słyszałem z różnych źródeł (choć głównie od ludzi z CM Rev oczywiście), to że na początku chęci miało wiele osób, ale później zostali przy projekcie tylko redaktorzy CM Rev, więc ciężko to było ciągnąć jako wspólny projekt. Więc w jedności siła tak długo, jak ta jedność oznacza współpracę kilku stron, a nie jednej pracującej pod szyldem wszystkich.

 

Jeśli chodzi o PLU odcięło się przede wszystkim Centrum, do prac wykorzystywałem przede wszystki ludzi z redakcji cmrev, ale tylko dlatego, że ich znałem najlepiej. Zgłosiło się także sporo osób z zew które pomogły: Wąsu, Sk8ter. Nieopisana pomoć włożył Ernie (przepraszam jesli kogoś pominąłem, ale było tych osób sporo) , więc nie do końca było tak jak piszesz, niestety ze wspólnoscenowym projektem przez Centrum duzo wspólnego to nie miało ;)

Odnośnik do komentarza
Twoje zdanie, Twoje prawo do własnej opinii. W mojej opinii projekty typu Polska Liga Update, które jako projekt scenowy ostatecznie musieliśmy ciągnąć sami jako redakcja, doskonale przeczą takim zarzutom.

Ze swojej strony dodam tylko, że przy pierwszej wersji update do samego końca pomagałem Brudasowi, więc przestań już kłamać. Podobnych osób, niezwiązanych z CM Rev, jest pewnie więcej. Wiele razy ten argument był pomijany, bo tak wam było wygodniej.

Zdefiniuj pojęcie "jedności"? Ono funkcjonowało - według mnie - w ten sposób:

1) serwisy mają robić wszystko, bez przywileju korzystania z forum dyskusyjnego

2) CMF nie będzie robić nic, poza dyskusjami, otrzymując przywilej do korzystania z funkcji forum dyskusyjnego

1. Każdy miał prawo korzystać z forum w takim zakresie jak chciał. Przykłady? Brudas chciał budować Akademię Taktyczną - dostał pełną swobodę działania. Seju chciał budować dział graficzny - był panem w swoim dziale. Nadal zamierzasz łżeć w żywe oczy?

2. Forum nie jest redakcją. Administracja nie odpowiada za aktywność użytkowników i pozostawia im dowolność działania. Kolejny strzał w kolano. Chcesz się dalej pognębiać, czy wreszcie przyznasz, że to twoja wygórowana ambicja doprowadziła do powstania tego forum, a nie chęć podniesienia poziomu? Od kiedy to monopolista przyczynia się do rozwoju? W teorii jest wręcz odwrotnie, więc nie snuj tu herezji, w które sam nie wierzysz.

Odnośnik do komentarza

Reap tu nie ma o czym dyskutowac - dla mnie wczoraj sie skonczyla pewna epoka.

 

Czytam oswiadczenie w ktorym mowa o spolecznosci, a jednoczesnie dobrze wiem, ze tworcy CM Rev maja swoje wizje, swoje plany, swoj sposob dzialania i maja w dupie zarowno zdanie spolecznosci, jak i nawet redaktorow ktorzy maja odmienna od nich opinie.

 

Rzadko popieram ostry ton Icona, ale bzdety o otwarciu na wspolprace to mozecie sobie w buty wsadzic.

 

Wasza idea jest prosta - scena to Wy i reszta moze Wam buty czyscic, zaprzeczycie? Fajnie bylo, a teraz dziekujemy i bawcie sie sami skoro takiego dokonaliscie wyboru.

Odnośnik do komentarza

Speed poruszył kwestię portalu społecznościowego, że niby CMRev, nie jest. Dla mnie jest, tym bardziej po uruchomieniu się, jako forum z dostępem do trybu gry-online i niech nie mydli nam oczu.

 

Nie po drodze z CMF zaczęło być pewnie od wyrzucenia ADR z MT i wraz ze zmianą postrzegania działalności strony. Ze strony wybitnie hobbystycznej do firmy zarabiającej na reklamach i ok. Nic mi do tego. Po zostaniu jedyną Oficjalną Stroną o FM w Polsce, CMF stało się konkurencją. Tylko trzeba było przyznać, że współpraca mi nie pasuje ze względów biznesowych i pożegnać się w kulturalny sposób a nie tak znienacka powiedzieć, sorry spadajcie i jeszcze jest to wasza wina. Etyki i szacunku za grosz. CMF niczym przysłowiowy "murzyn" zrobił swoje i może odejść na "śmietnik historii" (cytując klasyka Pucka) dla CMRev. Tym co nie pasował sposób działania Zarządu CMRev, albo sami odeszli albo zostali wyrzuceni.

 

No i widzę, że jak ktoś nie umie powiedzieć otwarcie, że mu nie współpraca nie pasuje w takiej błahej sprawie, jak działanie ze stroną non-profit to ja dziękuję za współpracę za kasę.

 

 

Bodło was, że się wyśmiewamy, że jesteście najlepsi, cóż bycie liderem oznacza. że jest się narażonym na szyderstwo ale widać, niektórym zabrakło humoru. Bo część redakcji uważała, że na sama nazwę CMRev już należy bić brawo i mówić dobra robota.

Odnośnik do komentarza

Icon,

Niestety, ale możliwość tworzenia struktury działów nie spowoduje tego, że np. konta CM Rev jak i CMF będą wspólne. Dla użytkowników CM Rev to było bardzo mylące, dostawaliśmy masę zapytań typu dlaczego muszę rejestrować się tam jeszcze raz, skoro mam już konto na CM Rev? itp itd. Idea tworzenia serwisu przez podmiot X, a forum przez podmiot Y, bez pełnej integracji i wymiany danych pomiędzy sobą, uważam w dzisiejszych czasach za bardzo niepraktyczną i mało prorozwojową.

 

W czasach początku XXI wieku było to dobre, obecnie dobre to nie jest i powoduje, że rozwój nie jest taki jak być powinien. Mało tego, uważam, że większe korzyści ze współpracy otrzymywało CMF aniżeli strony (w tym CM Rev), a to oznaczało, że współpraca nie była na zasadach partnerskich.

 

Nie zgadzam się także z twierdzeniem, że Administracja nie odpowiada za aktywność użytkowników. To błędne założenie. Administracja/właściciele powinni stawać na głowie, aby zachęcać i motywować gości do aktywności. Tylko wtedy scena ma szansę się rozwijać, a nie trwać w marazmie. Mamy założenie, że nie siedzimy i tęsknimy za starymi czasami, tylko robimy wszystko, aby te nowe czasy były jeszcze lepsze niż stare dzieje.

Właśnie to robimy w pocie czoła z nową wersją serwisu, którego obecne możliwości to i tak 20% całości. I nie możemy doczekać się publikacji tych wszystkich nowinek, które po prostu będą bardzo użyteczne dla grających w FM-a. Uważam, że to wyjdzie graczom Football Managera tylko i wyłącznie na dobre i to w wieloletniej perspektywie.

 

Henkel,

Oczywiście, że mamy swoje wizje i mało tego, tę wizję realizujemy od 10 lat sumiennie i starannie. Misję mamy też jasno zdefiniowną: łączyć społeczność gier piłkarskich (jako portal CyberBall). Co nie znaczy, że mamy w dupie poglądy innych. Można szanować czyjeś zdanie i opinie, ale wdrożyć własne rozwiązania, które według naszej subiektywnej oceny będą sprawdzać się najlepiej na scenie Football Managera. Nie robimy tych rozwiązań dla własnego widzimisie, tylko dlatego, aby zbudować unikalną społeczność i zachęcić graczy do większego działania. I oczywiście, że chcemy dotrzeć do jak największej liczby graczy Football Managera w Polsce i na świecie - naszą misją jest jednoczyć społeczność gier piłkarskich.

 

Co do tego bawienia się samemu, to nie rozumiem takiego podejścia i szczerze, uważam je za nieco infantylne.

 

Napisałem tutaj oświadczenie o końcu współpracy i podziękowaniach, z jednoczesnym zaproszeniem do współpracy. CM Revolution jest oficjalną stroną serii Football Manager w Polsce, a fakt, iż zakończyliśmy współpracę na starych zasadach nie oznacza, że nie chcemy współpracować na nowych. Jesteśmy otwarci na wszelkie inicjatywy, które przyczynią się do polepszenia "użyteczności" gry przez polskich i zagranicznych graczy FM. Jeśli np. wpadniemy kiedyś na pomysł stworzenia wspólnego dodatku typu PLU, to jesteśmy na to otwarci i zapraszamy do działania wraz z nami. Jeśli takiej woli ze strony CMF nie będzie, to oczywiście Wasza (kieruję te słowa do ModTeam) suwerenna decyzja.

 

Brachu,

Z naszego punktu widzenia to wygląda troszkę inaczej, szczególnie analizując statystyki oglądalności CM Rev i ilość procentową wejść z CM Forum - to znikome wartości. I to nie trwało od roku, dwóch tylko od... w zasadzie początku.

Zatem, z naszego punktu widzenia, teza że my źli wykorzystaliśmy CMF do własnych celów jest bardzo mylna, tym bardziej, że CM Rev było współzałożycielem CMF. Poniekąd oznaczać by to musiało, że wykorzystaliśmy sami siebie. ;)

Odnośnik do komentarza

Brachu! Prosba, ogarnij skladnie i interpunkcje, bo tego sie nie da przeczytac, a chetnie zapoznam sie z twoim zdaniem, bo cos tam wyczytalem o wspolpracy za kase.

 

Co do wypowiedzi Speeda, to wiadomo, ze on lubi pisac duzo i ladnie, ale sens jest taki, ze tej wspolpracy od dawna nie bylo i trzeba bylo ja zakonczyc predzej czy pozniej. Ciekawy jestem jedynie czy to Rev przyniesie pozytywne efekty.

Odnośnik do komentarza

Speed powiem Ci tak - wiem jak wyglada wnetrze redakcji, wiem jak wyglada Wasz poglad na sprawe innych serwisow i wiem, ze to co tu piszesz to jedna wielka propaganda i bardzo ladny PR, ale mi tych kawalkow nie wcisniesz, bo moglbym jednym ruchem pokazac ze wszystko co tu wypisujecie to po prostu zagrania pod publiczke, a tego bys nie chcial - uwierz mi. Wiec po prostu zabierzcie swoje zabawki i idzicie do siebie.

 

Odcieliscie sie od ideii jednego scenowego forum, a po chwili w oswiadczeniu piszecie, ze w sumie to chcielibyscie zeby bylo jedno scenowe forum, ale tylko wtedy jesli to bedzie wasze forum. Tak zalosnej retoryki to naprawde dawno nie czytalem i ubawilem sie setnie :lol:

 

Wy nie jednoczycie spolecznosci (czyli wszystkich serwisow ktore funkcjonuja), Wy macie ochote zebrac pod swoim sztandarem wszystkich uzytkownikow i tym samym wdeptac wszystkie inne strony piszace o FM w glebe - to jest diametralna roznnica.

Odnośnik do komentarza

Henkel,

Proszę nie twórz atmosfery spisku i czarnego PR, co teraz uskuteczniasz. Stanowisko CM Revolution jako serwisu jest takie, jak napisałem powyżej i nie jest to PR, tylko oficjalne stanowisko, za którym idą realne działania.

 

I nadal nie zrozumiałeś mojej propozycji, która płynęła z oświadczenia. Wcale nie proponuję "przejęcia" CMF, nigdzie też nie napisałem że chcemy jednego ogólnoscenowego forum. Skąd to wyczytałeś? Jestem za tym, aby CMF działało i życzę Wam dalszych sukcesów i dalszego rozwoju. I to nie jest hipokryzja, bo poza tym, że Wam tego życzę, to życzę też naszym projektom jeszcze większego i szybszego rozwoju. ;) Kto na tym skorzysta? Gracze FM-a.

 

Zaproponowałem - powtórzę po raz wtóry - współpracę przy projektach i inicjatywach, które przyczynią się do polepszenia jakości gry przez polskich graczy Football Managera. Tyle.

 

PS.

Wy nie jednoczycie spolecznosci (czyli wszystkich serwisow ktore funkcjonuja),

błędnie rozumiesz ideę misji "łączenia społeczności gier piłkarskich". Wiemy oczywiście, że nie jest możliwe "wchłonięcie" wszystkiego co traktue o FM, PES i FIFA w Polsce i na świecie, no bez jaj. ;) Natomiast, poprzez stworzenie swoich internetowych dzieł, pełnych użytecznych dla graczy ww. gier dodatków, tekstów, poradników, newsów, funkcjonalności integruących (gra online) itd. - tym chcemy łączyć.

Odnośnik do komentarza

Speed, nie zapominaj, że nie jestem nowicjuszem, który łyknie twój propaganadowy pijar. Pięknie piszesz, tylko że starczy być troszkę obeznanym w realiach tej sceny żeby się domyślić o co chodzi - chodzi o zaspokojenie twoich ambicji i napełnienie portfela. Przykre to jest, że próbujecie oszukiwać tych, dla których tworzycie ten serwis mydląc im oczy o pięknych ideach. Dla ciebie i twoich ludzi liczy się tylko to co w twojej garści. Wiem, że nie przyznasz tego otwarcie, ale przynajmniej nie pogrążaj się jeszcze bardziej kolejnymi oświadczeniami. Przykre jest to, że piękna idea została zdeptana przez materialistyczne zapędy.

 

Powtarzam - róbcie co chcecie, to wasza piaskownica i wasze grabki. Tylko proszę miejcie choć trochę honoru i przestańcie wypisywać tu te bzdury.

 

Naprawdę myślisz, że ktoś komu naplułeś właśnie w twarz będzie chciał z tobą współpracować przy projektach i inicjatywach? Jeżeli tak, to naprawdę gratuluję fantazji.

Odnośnik do komentarza

Icon,

 

Zarzut, że chodzi tutaj o nabijanie portfela, czy zaspakajanie ambicji, brzmi jak za przeproszeniem marudzenie zazdrosnego człowieka.

Powiem więcej, jestem dumny z faktu, że udało się nam od zera zbudować całkiem duży portal, do budowy którego cegiełki dołożyły setki, a w zasadzie to tysiące ludzi przez te całe 10 lat.

Jestem dumny z tego i oczywiście to nasz wspólny sukces. Portal jest postrzegany jako rzetelne źródło wiedzy o grach piłkarskich i jest dostrzegany przez coraz większe grono osób. Ma też szansę w przyszłości zarabiać pieniądze i dzięki temu rozwijać się jeszcze bardziej i jeszcze szybciej, z korzyścią dla grających w gry piłkarskie - w tym Football Managera, o którym z założenia to forum również traktuje. Sądzę, że to jak najbardziej normalne. CMF chce pozostać forum non-profit utrzymującym się ze składek użytkowników - to Wasze prawo i Wasza decyzja. CM Rev od pewnego czasu utrzymuje się z reklam i to też nasze prawo. Uważam, że ani jeden model funkcjonowania, ani drugi nie są złe, natomiast możesz mieć oczywiście w tym względzie inne zdanie i szanuję to. Według nas lepszy jest model, który obrało CM Rev, ponieważ dzięki temu możemy się rozwijać w coraz szybszy sposób i w efekcie tworzyć coraz lepsze narzędzia i platformę, ku uciesze coraz większego grona FM-maniaków.

 

Nie należy jednak zapominać, że tego wszystkiego nie byłoby bez jednego, najprostszego elementu: wykonywania sumiennej, rzetelnej i bardzo ciężkiej pracy nad newsami, dodatkami, poradnikami, talentami, itp itd. Od 10 lat.

 

 

Podsumowując, jeśli nie chcecie współpracować w przyszłości, to nie ma sprawy. Mimo wszystko my jesteśmy otwarci i śmiało zapraszamy do kontaktu w tego typu sprawach.

Odnośnik do komentarza

Podniecanie się jakby się świat miał skończyć w tym roku ;) Umowa z przed 11 (???) lat od dawna nie była respektowana, nie mówię tylko o suflerze, ale o parytecie adminów ze stron o cm/fm. Jak redakcje stron (nie mówie tylko o cmrev) miały mieć wpływ na działalność i rozwój forum jak nie mają swoich ludzi w MT? Naturalna i racjonalną decyzją jest, ze oficjalna strona chce mieć forum na który może mieć wpływ. Kto chce będzie pisał na ich forum, kto chce zostanie na tym...wolna ręka i nie możemy nikomu niczego zabronić.

Swoja drogą od dłuższego czasu można zaobserwować powolny ale już znaczący spadek popularności naszego forum. Nie mam przed sobą statystyk wejść (kiedyś Icon obiecałeś w służbowym, że jak będziesz na innym kompie to wrzucisz i chyba nie wrzuciłeś), ale wydaje mi się, że tak jest. Pytanie teraz dlaczego jeśli graczy jest coraz więcej? Czy to właśnie polityka i zamordyzm MT nie ma na to wpływu. Praktycznie gdzie pojawi się jakiś OT, żartobliwy post czy ciekawa dyskusja na luzie to pojawia się MT śmiga ostrzeżeniami na lewo i prawo i zamyka dalszą dyskusję. Może bardziej w tą stronę mogła by się potoczyć dyskusja - co zrobić by powoli cmf nie upadło? Wiadomo, ze grupa kilkudziesięciu Maryniarzy/zlotowiczów będzie tu zawsze, choć i ta grupa się powoli kurczy.

Odnośnik do komentarza

Henkel,

 

Wydałem oświadczenie o końcu współpracy, w którym też broniłem dobrego imienia naszego portalu. Jeśli ktoś posługuje się oszczerstwami w kierunku do naszego portalu, to jako jego Wydawca jestem zobligowany do obrony.

Możecie uznać, że nie ma tutaj miejsca dla ludzi z CM Rev i np. zamknąć ten temat, albo mnie zbanować, natomiast nie zmienia to faktu, że i tak nie pozwolę na to, aby ktoś oczerniał nasz portal, bo to po prostu krzywdzące.

 

Proponowałem dyskusję o przyszłości i wyciągnięcie ręki, ale ok, spoko - koniec, kropka.

Odnośnik do komentarza

Wydałem oświadczenie o końcu współpracy, w którym też broniłem dobrego imienia naszego portalu. Jeśli ktoś posługuje się oszczerstwami w kierunku do naszego portalu, to jako jego Wydawca jestem zobligowany do obrony.

Możecie uznać, że nie ma tutaj miejsca dla ludzi z CM Rev i np. zamknąć ten temat, albo mnie zbanować, natomiast nie zmienia to faktu, że i tak nie pozwolę na to, aby ktoś oczerniał nasz portal, bo to po prostu krzywdzące.

Mozesz go bronic.

 

Ja jednak zdania nie zmienie - jesli piszesz o tym jacy to ludzie z tego forum nie sa dla Was wazni, a projekty scenowe sa istotne to ja po prostu mowie, ze klamiesz.

 

Cya.

Odnośnik do komentarza

Wreszcie ktoś poszedł po rozum do głowy. Uważam, że idea wspólnego forum od lat była tylko umową na papierze i żadna ze stron traktujących o FM-ie nie czerpało znaczących korzyści ze współpracy z CM Forum. Uważam, że rozwój takich stron jak: CM Rev czy Centrum FM jest zablokowany przez brak możliwości wytworzenia własnej społeczności, chociażby przez utworzenie własnego forum. CM Rev wykonało ten trudny ruch i uważam, że może to być krok, który spowoduje, że nasze strony internetowe i ForumCM wygrzebią się z tego marazmu, w którym są teraz. CM Rev zdrajcy? CM Rev złamało dane słowo? CM Rev zapomniało o ideałach? Pewnie trochę tak, ale świat zmienia się, Internet zmienia się - trzeba iść do przodu, a nie żyć umowami między kolegami sprzed X lat.

Odnośnik do komentarza

Tak sobie czytam Wasze oskarżenia, zarzuty, pełne jadu posty i nie wiem czy śmiać się, czy płakać... Nie mam pojęcia skąd u wszystkich tyle zawiści i chorej zazdrości. Nie jestem na scenie od 30 lat i nie czuję się gorszy, ani tym bardziej lepszy. A Wy jesteście jak nasi politycy. Im [czyt. Wam] też się wydaję, że robią wszystko dla dobra kraju [czyt. scenowej społeczności], Może w końcu wypadałoby przestać oczerniać się wzajemnie i zacząć szanować czyjeś projekty, zarówno z Centrum FM, CM Rev oraz FM Zone. Tylko w zdrowej atmosferze można zrobić coś wspólnego. Coś co przyniesie korzyści graczom. Bo chyba o to w tym wszystkim chodzi? Scena powinna łączyć, a nie dzielić. Choć to pewnie tylko ulotna nadzieja...

Odnośnik do komentarza

Jeżeli poziom wypowiedzi na forum będzie taki sam jak w sulferze to forum długo się nie utrzyma. Naprawdę nędznie to wyglądało, większość możliwych do przeczytania komentarzy pochodziła od redakcji. To jest największa przewaga Forum CM, nawet w tych tematach dalekich od FMa jest trzymany poziom, po części przez to ostre traktowanie głupich postów przez modów.

 

Swoją drogą, to forum przekształciło się w coś szerszego niż sam FM, który nie zawsze jest już na pierwszym miejscu - ale po części to samo dzieje się z serwisami, popatrzcie jakie newsy tworzy CMRev czy inne strony - to są głównie tłumaczenia newsów angielskich (o nowym patchu, wynikach sprzedaży itp.), albo smęty, jak te z serii "Joey Barton napisał że w FMie ma kilogram za dużo". Sporo tematów przez te lata zostało już wyczerpanych, a większość osób tworzących dodatki (nawet aktywnych na Forum CM) podpięło się pod różne strony zamiast wrzucać to po prostu na forum. Takich "eksperckich" tekstów, pokazujących rzeczywiście coś nowego (jak uwagi Piotra Sebastiana o taktyce) jest tragicznie mało.

Odnośnik do komentarza

No Gietz, a ty myślisz że dlaczego Speed chciał 4 lata temu utworzyć jakąś tam społeczność wokół CMRev? Jak na sprytnego zawodnika przystało, Speed myślał długoterminowo i jego celem było przygarnięcie paru myślących lepiej lub gorzej chłopaków i utworzenia z niego elity przyszłego forum. Póki co jednak efekt jest opłakany i poza redaktorami Revolucji (byłymi i obecnymi), ciężko tam o naprawdę logiczną i w pełni spójną wypowiedź. Ale prędzej czy później ten efekt panu Adamowi W. się uda, no chyba że ci inteligentniejsi będą jak do tej pory szukać alternatywy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...