Skocz do zawartości

Dyskusje scenowe


Rekomendowane odpowiedzi

Speed rozumiem, ze kazda negatywna informacje jaka pada tu na temat CM Rev mozna nazwac "czarnym PR" i tym samym sugerowac, ze nie ma ona wiele zwiazku z rzeczywistoscia, ale niestety musisz sie zmierzyc z sytuacja w ktorej ludzie bedacy swego czasu wewnatrz redakcji i tym samym wiedzacy troche wiecej niz kazdy czytelnik musza zaprotestowac przeciwko wizerunkowi CM Rev jaki usilujesz tu stworzyc. Bo jak juz wielokrotnie powtarzalem (i jak mowi to SZk) deklaracje ktore tu padaja i obraz rewolucji jaki chcesz zbudowac jest nieadekwatny do stanu faktycznego, a przynajmniej nieadekwatny do tego co dzialo sie w rewolucji przez ostatnie miesiace - nie sadze zeby w chwili obecnej nastapil jakis drastyczny zwrot.

 

Nie wiem czy boisz sie tematow, ale umiejetnie usilujesz ominac pewne sprawy ktorych wyjscie na jaw zdecydowanie spowodowalo by pojawienie sie kilku wyraznych rys na pieknym wizerunku CM Rev jaki chcesz pokazac czytelnikom.

 

Mowienie, ze za polityke kadrowa odpowiada redaktor naczelny jest duzym naduzyciem - mysle, ze redaktor naczelny serwisu musi liczyc sie z Twoim zdaniem jako wlascicielem strony i wszelkie decyzje tegoz redaktora ktore nie odpowiadaja Tobie nie beda respektowane, tak samo jak rzeczony redaktor musi sie liczyc, ze pewne decyzje zostana podjete bez jego udzialu. Ja wiem, ze ladnie to wszystko wyglada na papierze i teoretycznie redaktor naczelny jest samorzadny i niezalezny, ale to niestety w pewnych aspektach jedynie pobozne zyczenia.

Odnośnik do komentarza

"Zamykanie słów, tematów,itd". to też wstrętne kłamstewka, które nijak mają się z rzeczywistością. Założyłeś jakiś temat na publicznym forum CM Rev, napisałeś bloga na jakikolwiek temat i ktoś Ci "zamknął" lub usunął taką twórczość? Nie kojarzę z prawdopodobieństwem 99,99%, więc dlaczego łączysz sprawy z zamkniętego forum redakcyjnego (i to sprzed x lat) z aktualnymi wydarzeniami? To jest nie fair. To wszystko co napisałeś, to próba stworzenia wrażenia, że jestem osobą, która boi się niewygodnych tematów i cokolwiek poddaje cenzurze, a to mija się daleko z prawdą.

 

Pewnego dnia usunąłeś moją notkę z mojego bloga o tym, że powinieneś odejść z funkcji redaktora naczelnego, więc po raz kolejny - stop obłudzie.

Odnośnik do komentarza

"Zamykanie słów, tematów,itd". to też wstrętne kłamstewka, które nijak mają się z rzeczywistością. Założyłeś jakiś temat na publicznym forum CM Rev, napisałeś bloga na jakikolwiek temat i ktoś Ci "zamknął" lub usunął taką twórczość? Nie kojarzę z prawdopodobieństwem 99,99%, więc dlaczego łączysz sprawy z zamkniętego forum redakcyjnego (i to sprzed x lat) z aktualnymi wydarzeniami? To jest nie fair. To wszystko co napisałeś, to próba stworzenia wrażenia, że jestem osobą, która boi się niewygodnych tematów i cokolwiek poddaje cenzurze, a to mija się daleko z prawdą.

 

Pewnego dnia usunąłeś moją notkę z mojego bloga o tym, że powinieneś odejść z funkcji redaktora naczelnego, więc po raz kolejny - stop obłudzie.

 

Widać na CMRev też istnieje wycinanie prewencyjne niewygodnych tematów :D

 

@Speed,

 

Do kogo się zwrócić o nowe hasło, bo przypominanie nie działa :>

Odnośnik do komentarza

Gosciu, wszedles tu robiac PR swojej stronie (sam to przyznales, psizac o tym, ze wlasnie dbasz o jej dobry wizerunek) - a teraz dziwisz sie, ze zaczynamy rozmawiac z Toba jezykiem PR-owym? Jedyne wzruszenie, jakie wywoluja Twoje krokodyle lzy, to wzruszenie ramionami.

 

"Zamykanie słów, tematów,itd". to też wstrętne kłamstewka, które nijak mają się z rzeczywistością.

Klamstwo to powazny zarzut, nawet powazniejszy niz manipulacja, takze - i tu forumowa klasyka: udowodnij albo przepros. Czy napisalem gdzies, ze zamknales jakis temat albo ktos usunal moja tworczosc? Rozmawiajmy o faktach, jak zwykle... ;)

 

Nadal nie odpowiedziales, po co napisales to zdanie o 10 latach.

 

Wylewasz w tym momencie swoje prywatne żale związane z zakończeniem Twojej przygody z CM Rev

Uscislijmy - nie mam do Was zalu. Co wiecej, z kazdym kolejnym Twoim postem przekonuje sie, ze slusznie, bo trudno byloby mi identyfikowac sie z ludzmi, ktorzy tak unikaja konkretu (BTW: Perez ze dwa razy juz zapytal o rozpiske planu na te 80% - jest szansa?).

 

(nie oceniam w tym momencie czy to było dobre, czy nie)

Napisz od razu, ze w tym temacie nie napiszesz niczego konkretnego. I potem oburz sie jeszcze, ze ktos przeciwko Tobie stosuje PR! Twoja wiarygodnosc wzrasta z kazdym postem!

 

 

W skrócie tylko powiem, że nie zgadzam się z Twoimi tezami w zupełności.

Moje tezy sa takie:

- przejawem szacunku da zasluzonego redaktora wciaz sluzacego rada i opinia jest rozmowa przed ostatecznym zakonczeniem wspolpracy

- prace techniczne i prace merytoryczne w serwisie powinny byc jednakowo nagradzane - albo placimy za obie, albo za zadna

- proba wzbudzenia poczucia winy jest malo etyczna metoda podtrzymania wspolpracy z redaktorem, ktory w obliczu nowych faktow chce zmienic jej warunki - wplywa ona negatywnie na relacje w organizacji i najczesciej takze na motywacje redaktora

 

Takie kontrowersyjne? ;)

 

Abstrahując też od tego, że za politykę kadrową aktualnie odpowiadam już nie ja tylko redaktor naczelny serwisu.

O, to ciekawe, zapytam wiec tez o strukture: czy Wasza firma jest ewenementem na skale swiatowa, w ktorej redaktor naczelny nie podlega wydawcy serwisu i nie odpowiada przed nim?

Odnośnik do komentarza

Henkel,

Podkreślmy na początku jedno: opinie byłych współpracowników na temat serwisu, a stan obecny serwisu i jego kształt - to dwie oddzielne sprawy. To, że ktoś ma negatywną opinię co do CM Rev - a już szczególnie osoby, które osobiście ze współpracy byli nie zadowoleni - nie oznacza wcale, że wszyscy mają taką opinię, czemu przeczy pozytywny feedback od aktywnych graczy (bo to dla nich kierujemy serwis przede wszystkim, a nie do byłych aktywnych uczestników Sceny). Nie oznacza to także, że boimy się takich krytycznych uwag i udajemy, że wszystko jest idealnie. Nie jesteśmy idealnym serwisem, dlatego cały czas wypracowujemy nowe standardy, robimy zmiany (i to gruntowne) i po prostu rozwijamy nieustannie serwis - ku uciesze coraz większego grona aktywnych FM-maniaków. Rozwijaliśmy ten serwis dawniej, rozwijamy aktualnie i rozwijać będziemy w dalszym ciągu, pomimo pojawiających się tutaj negatywnych uwag.

Zdiagnozowaliśmy wszędobylski marazm - zarówno u nas, na tym forum, u konkurencji - i postanowiliśmy coś z tym zrobić.

 

Brachu,

przypominanie hasła dzisiaj będzie naprawione.

 

SZk,

Zdanie o 10 latach to była tylko i wyłącznie odpowiedź na post Henkela, w którym napisał, że istnienie CM Rev to głównie moja zasługa. Odpisałem tylko i wyłącznie, że to zasługa także wielu innych osób, którzy przez 10 lat współpracowali lub nadal współpracują z serwisem. Nic więcej - to miałem na myśli, natomiast Ty dokonałeś daleko idącej nadinterpretacji tych słów.

 

Do Twoich tez mogę odnieść się krótko:

Przykro mi, że poczułeś się urażony odebraniem dostępu do zamkniętego forum dyskusyjnego redakcji. Widocznie uznaliśmy, że więcej SZkodziłeś, niż pomagałeś. Możesz nie zgadzać się z tą opinią, oczywiście. Odnoszę wrażenie, że czujesz osobisty żal i pretensje co do sposobu zakończenia współpracy pomiędzy Tobą a naszym serwisem i teraz tym żalem się chcesz podzielić z innymi. Twoje prawo.

Natomiast jeśli masz doskonałą receptę na model funkcjonowania serwisu o FM-ie, który będzie płacił wynagrodzenia pełnej kadrze redaktorskiej, to proszę zrób taki serwis i pokaż nam, jak bardzo słabi jesteśmy. Będzie to nie tylko z pożytkiem dla polskich graczy (bo dostaną więcej contentu), ale także dla nas - bo będziemy mieć więcej konkurencji, a to zawsze dodatkowo motywuje do działania.

 

Dalej odnośnie struktury i polityki kadrowej - podkreślę po raz trzeci i ostatni - nie będę tutaj prowadził dyskusji, jeśli chcesz porozmawiać o tym szerzej to zapraszam do kontaktu ze mną osobiście, czy też np. na forum CM Rev.

 

PS. Odnośnie tych planów na pozostałe 80%, to pisałem przecież już tutaj, że ze względu na stan współpracy pomiędzy CM Rev a CMF, nie będę tutaj wypisywał całych planów. Część z tych planów jest zaprezentowana na forum CM Rev w temacie o Uwagach i sugestiach/przyszłości.

Odnośnik do komentarza

Speed wielokrotnie na forum redakcyjnym tak ja, jak i SZk, jak i Pucek przestawialismy konstruktywne uwagi ktore byly ignorowane - mowienie, ze teraz na przyklad SZk powinien robic swoje serwis od podstaw i tym samym pokazac, ze ma racje jest smieszne. On juz dosc razy przekazywal Wam swoje refleksje - po diabla ma budowac swoje serwis - chcial zmienic cos w tym ktorego byl czescia - niestety bylo to niewykonalne, bo Wasza polityka kadrowa jest sztywna, jak kij od szczotki i totalnie niezrozumiala.

 

Ja juz nie raz rozmawialem o tym na forum redakcyjnym i mowilem, ze wasze sposoby motywacji, sposoby zachecania do pracy, sposob w jaki przekazujecie swoje uwagi jest czasem po prostu najdelikatniej mowiac dziwaczny. Po co mam teraz pisac do Ciebie osobiscie?

 

Nawet teraz omijasz niewygodne tematy - dotyczace kasowania postow Pucka, to nijak sie ma do polityki kadrowej to fakt zwiazany ze strona.

 

Mam uwierzyc, ze teraz nagle nastapila w Was cudowna zmiana i naszeg uwagi co do funkcjonowania serwisu nie maja juz sensu, bo obecnie jest on zupelnie inny...?

Odnośnik do komentarza
Zdanie o 10 latach to była tylko i wyłącznie odpowiedź na post Henkela, w którym napisał, że istnienie CM Rev to głównie moja zasługa. Odpisałem tylko i wyłącznie, że to zasługa także wielu innych osób, którzy przez 10 lat współpracowali lub nadal współpracują z serwisem.

 

Ok, czytanie ze zrozumieniem, gimnazjum, klasa pierwsza, cwiczenie pierwsze. Post Henkela nad Twoim:

 

Ludzie zwiazani z CM Rev na przestrzeni lat sie zmieniali, odchodzili, przychodzili - to nie jest stala redakcja od 10 lat. Redakcja nie jest spoiwem, gdyby nie Twoja wytrwalosc z trzymaniu tego w ryzach to ten serwis pewnie by sie juz dawno zwinal i to tez podzwiam

Czy Twoim zdaniem wynika z niego, ze on nie rozumie, ze przez te 10 lat ze stroną związanych jest więcej osób niż tylko Ty? Trzeba mu to pisac, tlumaczyc? Nie sadze.

 

Przykro mi, że poczułeś się urażony odebraniem dostępu do zamkniętego forum dyskusyjnego redakcji.

Doprecyzujmy - nie poczulem sie urazony odebraniem dostepu, ale forma, w jakiej sie to odbylo.

 

Widocznie uznaliśmy, że więcej SZkodziłeś, niż pomagałeś.

[speed mode]Takie Wasze prawo, nie oceniam, czy mieliscie racje, czy nie[/speed mode] :)

 

Możesz nie zgadzać się z tą opinią, oczywiście.

Moge? Dziekuje, laskawco! :) Otoz: nie zgadzam sie. I mowie tu wlasnie majac na uwadze dobro serwisu w dlugoletniej perspektywie. I tu ciach bajera.

 

Odnoszę wrażenie, że czujesz osobisty żal i pretensje co do sposobu zakończenia współpracy pomiędzy Tobą a naszym serwisem i teraz tym żalem się chcesz podzielić z innymi.

Jeszcze raz, bo nie dociera - nie zaluje zakonczenia wspolpracy z kims, kto ma problemy z rozumieniem pojecia szacunku do wspolpracownika. Z innymi chcialbym podzielic sie tym doswiadczeniem tylko dlatego, ze chcialbym, aby wiedzieli, jakimi metodami moga byc "motywowani" i jakich standardow wspolzycia moga oczekiwac, gdy decyduja sie na wspolprace z CM Rev. Ja te standardy oceniam nisko (dla niekumatych: tu jest czarny PR!), moje prawo, masz prawo sie z tym nie zgodzic. :)

 

Co wiecej, od lat upatruje w nich glownej przyczyny problemow CM Rev. Duza rotacja stanowisk i niestabilnosc redakcji, o ktorej wspomnial Henkel, jest moim zdaniem glowna przeszkoda w regularnych dzialaniach merytorycznych, ktorych oczekujemy po oficjalnej stronie FM-a. Rzadkosc publikowania materialow nie wynika z tego, ze redakcja nie ma odpowiednich narzedzi do pracy (pod tym wzgledem CM Rev zawsze bylo jak haslo Audi - przewaga dzieki technice), tylko brak odpowiedniej motywacji i ducha wspolpracy.

 

Nawiasem mowiac szkoda, ze nie odniosles sie do konkretnie postawionych tez: czy moglbys przy kazdej z nich krotko napisac "zgadzam sie/nie zgadzam sie"?

 

Natomiast jeśli masz doskonałą receptę na model funkcjonowania serwisu o FM-ie, który będzie płacił wynagrodzenia pełnej kadrze redaktorskiej, to proszę zrób taki serwis i pokaż nam, jak bardzo słabi jesteśmy. Będzie to nie tylko z pożytkiem dla polskich graczy (bo dostaną więcej contentu), ale także dla nas - bo będziemy mieć więcej konkurencji, a to zawsze dodatkowo motywuje do działania.

A gdzie mi tam do wieloletniej agencji interaktywnej! :) Czy ja tu pisze, ze mam recepte na taki model? Czy mam takie ambicje? ;) Nie musze miec recepty by stwierdzic, ze Wasz model uwazam za malo wydajny. [speed mode]Oczywiscie mozesz sie nie zgodzic z ta opinia[/speed mode], ale - skoro lubisz cyferki - sam chyba przyznasz, ze 20% potencjalu to wydajnosc znacznie ponizej oczekiwan. ;)

 

Dalej odnośnie struktury i polityki kadrowej - podkreślę po raz trzeci i ostatni - nie będę tutaj prowadził dyskusji, jeśli chcesz porozmawiać o tym szerzej to zapraszam do kontaktu ze mną osobiście, czy też np. na forum CM Rev.

Alez dlaczego nie tutaj? Przeciez przejrzystosc struktury to chyba jedna z podstaw decydowania o ewentualnym podjeciu wspolpracy. Sam pisales, ze nie zamykasz drogi wspolpracy CM Rev z CMF - myslisz, ze nie ma tu ludzi, ktorzy nie przydaliby sie w realizacji tych 80%? ;) Zwlaszcza ze ja i Henkel nie pytamy o jakies wewnetrzne brudy, tylko o aktualnosc hierarchii wydawca > naczelny...

Odnośnik do komentarza

Henkel, nie przekonam ani Ciebie, ani SZk, ani Pucka - nazywaj to jak chcesz, unikaniem, omijaniem, wyprzedzaniem, czy czymkolwiek innym - ale serio nie jest to miejsce do dyskusji na temat "polityki" kadrowej naszego serwisu. Nie zgadzam się tylko na stwarzanie wrażenia/aury, jakoby na CM Rev odbywały się praktyki rodem z Białorusi, bo to gruba nieprawda.

 

Wierz w co chcesz, to nie moja sprawa. Ja wraz z chłopakami i dziewczynami z redakcji chcę i robię serwis o Football Managerze. Czego Wam też życzę (choćby w formie forum), z korzyścią dla fanów tej gry w Polsce.

 

Brachu,

niech Ci będzie, straszna prawda wyszła na jaw. ;)

Odnośnik do komentarza
Henkel, nie przekonam ani Ciebie, ani SZk, ani Pucka - nazywaj to jak chcesz, unikaniem, omijaniem, wyprzedzaniem, czy czymkolwiek innym - ale serio nie jest to miejsce do dyskusji na temat "polityki" kadrowej naszego serwisu. Nie zgadzam się tylko na stwarzanie wrażenia/aury, jakoby na CM Rev odbywały się praktyki rodem z Białorusi, bo to gruba nieprawda. Wierz w co chcesz, to nie moja sprawa. Ja wraz z chłopakami i dziewczynami z redakcji chcę i robię serwis o Football Managerze. Czego Wam też życzę (choćby w formie forum), z korzyścią dla fanów tej gry w Polsce.

 

Nie obrażaj Białorusi :D

Odnośnik do komentarza
Nie zgadzam się tylko na stwarzanie wrażenia/aury, jakoby na CM Rev odbywały się praktyki rodem z Białorusi, bo to gruba nieprawda.

Gruba nieprawda to jest to, ze tu ktos twierdzi, ze na CM Rev odbywaja sie takie praktyki - nikt tak przeciez nie napisal, ale uderz w stol.. ;) Poza tym dlaczego akurat z Bialorusi? Nie mogles wymyslic innego nieadektwatnego porowniania? Guantanamo? Polska za rzadow PZPR? Oboz koncentracyjny?

 

Zamiast wymyslac porownania, moze odpisalbys na pare konkretnych prosb (np. moja o ustosunowanie sie do tez w formie tak/nie albo o wytlumaczenie, jak w obliczu mojego cytatu z Henkela uzasadnisz obecnosc tego zdania o 10 latach) albo zarzutow (np. cenzorowania wpisu Pucka - prawda to?).

Odnośnik do komentarza

Hawkeye: słynny manifest Pierwszego Męczennika i Ofiary Reżimu CM Rev, Pucka - nie kojarzę tej sprawy dokładnie szczerze mówiąc, ale z tego co mi świta to Pucek był wówczas redaktorem CM Rev i napisał jakiś manifest o sprawach wewnątrz redakcyjnych. Zdjąłem wtedy ten manifest faktycznie i przeniosłem (z tego co pamiętam) na forum redakcyjne. Nic więcej.

 

SZk, nie widzę obowiązku, abym miał wdawać się z Tobą w dyskusję tutaj na podniesione tematy. Przedstawiłeś swój punkt widzenia, i możesz (o tak, pozwalam ;) ) robić to dalej, głosić wszędzie gdzie będziesz swoje tezy. Ja się z nimi w większości nie zgadzam (mówiąc najbardziej ogólnie).

Zakończyliśmy współpracę z CMF i oczywistym jest, że nie będziemy traktować tego miejsca jako słupa ogłoszeniowego - dlatego nie rozumiem, dlaczego nalegasz na to, bym wdawał się tutaj w dyskusje o np. sprawach redakcyjnych (nawiasem mówiąc, takie sprawy polskiego gracza obchodzą w stopniu najmniejszym), czy też o planach rozwoju, itp itd. Mógłbym napisać cały stos planów i dokładnych terminów kiedy i co planujemy wdrożyć, ale czy rzeczywiście tego chcesz? A nawet jeśli Ty tego oczekujesz, to nie sądzę, aby oczekiwali tego ludzie z ModTeamu.

 

Zaproszenie do współpracy należy rozpatrywać w kontekście inicjatyw podejmowanych przez CMF jako skądinąd konkurencyjny podmiot, które to inicjatywy mają służyć dobru polskiego gracza FM. Jako oficjalna strona FM-a w Polsce będziemy takie dobre inicjatywy zawsze promować, niezależnie od głosów negatywnych.

 

Jeśli chcesz o tym rzeczywiście podyskutować szerzej, to zapraszam na forum CM Rev, tudzież na priv do mnie.

Odnośnik do komentarza

O przepraszam, ja w tym momencie nie nalegam, bysmy dalej dyskutowali o sprawach redakcyjnych (swoja droga podziekuj Reaperowi, bo to nie ja z tym pierwszy wyszedlem...), tylko pytam Ciebie, jako kolege i wydawce serwisu, ktory wspoltworzylem, a takze aktywnego w ostatnich dniach forumowicza - czy zgadzasz sie z moimi ogolnymi tezami dotyczacymi dobrych praktyk komunikacyjnych w redakcji (obojetnie jakiej)?

 

Prosze zatem, bez wdawania sie w szczegoly, o precyzyjna odpowiedz w formie "tak/nie", "zgadzam sie/nie zgadzam sie". Bo o ile dobrze rozumiem, z wiekszoscia sie nie zgadzasz, czyli z tym, ze (przypomne tezy):

- przejawem szacunku da zasluzonego redaktora wciaz sluzacego rada i opinia jest rozmowa przed ostatecznym zakonczeniem wspolpracy

(i/lub) prace techniczne i prace merytoryczne w serwisie powinny byc jednakowo nagradzane - albo placimy za obie, albo za zadna

(i/lub) proba wzbudzenia poczucia winy jest malo etyczna metoda podtrzymania wspolpracy z redaktorem, ktory w obliczu nowych faktow chce zmienic jej warunki - wplywa ona negatywnie na relacje w organizacji i najczesciej takze na motywacje redaktora

 

Mamy 3 tezy, wiekszosc (50%+1) stanowia minimum 2 (po zaokragleniu 66,67%). Prosze zatem o informacje, z ktora z nich sie zgadzasz - droga eliminacji wyjda nam te, z ktorymi sie nie zgadzasz.

 

Uwierz mi, sa na tym swiecie ludzie, dla ktorych takie sprawy sa wazne, ktorzy moze i chcieliby zrobic cos wspolnie z Wami dla graczy FM-a w Polsce, tylko nie chca tego robic w atmosferze motywowania poprzez wzbudzanie poczucia winy, wspolpracy z wizja odciecia od redakcji bez slowa wyjasienia i w niejasnych warunkach finansowych (jednym placimy, innym nie). Jesli sprecyzujesz, ktore z tych tez odrzucasz, ulatwiasz zadanie i sobie, i tym ludziom. Gdy wiedza, na czym stoja, wiedza, czy pojsc do Ciebie do pracy, czy moze stworzyc cos konkurencyjnego z inna polityka kadrowa (wszak i o konkurencje tu zabiegasz, wiec to lezy tez w Twoim interesie!). Sprecyzuj swoje poglady - dzieki temu byc moze powiekszysz sklad redakcji o jakas dusze albo przyspieszysz powstanie nowego zrodla wartosciowego contentu dla polskich graczy FM-a, na ktorych to przeciez najbardziej Ci zalezy.

Odnośnik do komentarza

Hawkeye: słynny manifest Pierwszego Męczennika i Ofiary Reżimu CM Rev, Pucka - nie kojarzę tej sprawy dokładnie szczerze mówiąc, ale z tego co mi świta to Pucek był wówczas redaktorem CM Rev i napisał jakiś manifest o sprawach wewnątrz redakcyjnych. Zdjąłem wtedy ten manifest faktycznie i przeniosłem (z tego co pamiętam) na forum redakcyjne. Nic więcej.

Byłem redaktorem, ale pisałem na swoim blogu! Pisałem o tym, że powinieneś odejść ze stanowiska redaktora naczelnego i dlaczego i że proszę o to. Zaingerowałeś wtedy w mojego prywatnego bloga. Nie złamałem regulaminu, więc nie mogłeś tego formalnie zrobić. I potem i tak odszedłeś. Dokładnie tak jak kiedyś pisałem, że będzie forum, że powinno być, że się o tym rozmawia i publicznie się zaklinaliście, że nie, że nie możemy, że to jakieś dalekie plany i... to też się stało. Straszyłeś kiedyś też młodego użytkownika tym, że jeśli nie przestanie korzystać z Donosów (system prywatnych wiadomości na CM Revolution) w ten sposób, że składa komuś propozycje w imieniu Centrum FM, to będziesz telefonował do jego rodziców. Dlatego to, że mówisz sobie o trosce o ludzi, użytkowników, o redaktorów to jest $ciema, bo... może faktycznie ktoś powinien Ci w jakimś happeningu podarować Football Managera, żebyś sobie tam poklikał, zagrał jakąś drużyną i naprawdę zobaczył jaka jest różnica w pojmowaniu pojęć "zespół" i "ze$pół" i potrenował chociaż tam jakiś wirtualny sposób zarządzania, bo jak widzisz ludzie którzy z Tobą pracowali mają trochę inny pogląd na to wszystko.

 

W tym razi mnie też to, że nie ma tu mocnych i dłuższych głosów redakcji w tej całej dyskusji o forum i CM Revolution - gdzie jest Ceyvol (redaktor naczelny)? Bolson (redaktor roku)? Kleyo (updater siedzący po nocach przy dodatkach)? Kondi (który trzyma jakoś tę grafikę)? I reszta? Trzeba napisać, że super ludzie, którzy w dużej mierze wyrośli właśnie ze społeczności. Myślę, że kiedyś też dojdą do tej pozycji, że staną się, jak to się niestety w Polsce mówi - niebezpiecznie inteligentni dla Twoich interesów. I wtedy podzielą nasze zdanie. Możemy sobie czekać na ten moment i obserwować, ale też możemy zastanowić się dlaczego na CM Revolution nie ma już tak mocnego zespołu jak jeszcze niedawno? Dlaczego ludzie, którzy dalej grywają w Football Managera nie chcą być blisko z CM Revolution? Do tego nie trzeba wyciągać kasy z portfela i płacić każdemu - do tego trzeba mieć naprawdę pasję, ten polot, chęć, energię, czasem żeby ktoś powiedział coś fajnego, pochwalił, żeby taka nasza mini akcja jak koszulki CM Revolution była autentyczna i miła, bo przecież była, żeby było więcej przyjaźni, a nie frajerstwa, ale też żeby przede wszystkim było uczciwie i przejrzyście, żeby to była umowa w której umawiamy się na coś i możemy liczyć na siebie, że ufamy sobie nawzajem. Myślę, że podstawy takiego przedsięwzięcia. Ok, wybrałeś inny model, ale to się rozpierdoli, bo widać jak się rozpierdala. Może liczby jak te wyżej imponują reklamodawcom, ale te liczby to za mało. Zagraj w FM-a, zobaczysz.

Odnośnik do komentarza

SZk, naprawdę nie będę wdawał się w takie redakcyjne dyskusje tutaj. Pomijając to, czy zgadzam czy nie zgadzam się z Twoimi tezami dot. wewnętrznych spraw redakcji CM Rev, jest też w gruncie rzeczy marginalne

 

Pucek, dzięki, że wszystko przepowiedziałeś. Tekst, że obecni redaktorzy i współpracownicy wkrótce mogą stać się niebezpiecznie inteligentni (czyli co, teraz są bezpiecznie inteligetni?) jest szczerze rozbrający. Gratuluję też Ci prześcia na jasną stronę mocy, w końcu rozszyfrowałeś Układ. YEAH! :ph34r:

 

Powodzenia w dalszym rozwoju i dalszym prognozowaniu, choć sądzę, że co do Twojej prognozy dla naszego serwisu grubo się mylisz.

Odnośnik do komentarza

Zakończyliśmy współpracę z CMF i oczywistym jest, że nie będziemy traktować tego miejsca jako słupa ogłoszeniowego (...).

Moment - jak pisze sie o CM Rev dobrze to mozna to miejsce jako slup ogloszeniowy (bo czymze innym jest Twoj pierwszy post w tym temacie, jak nie wielka reklama serwisu), a jak chcemy podyskutowac na tematy niewygodne to nagle okazuje sie, ze nie bedziecie tu pisac? :)

 

Sami sobie podlozyliscie te sidla rozpoczynajac rozmowe tutaj i probojac przedstawic sie w pieknym swietle zbawcow sceny - a tu zonk, niektorzy uwazaja inaczej...

 

Pucek, dzięki, że wszystko przepowiedziałeś. Tekst, że obecni redaktorzy i współpracownicy wkrótce mogą stać się niebezpiecznie inteligentni (czyli co, teraz są bezpiecznie inteligetni?) jest szczerze rozbrający. Gratuluję też Ci prześcia na jasną stronę mocy, w końcu rozszyfrowałeś Układ. YEAH! :ph34r:

Teraz po prostu tancza, jak im zagrasz... A jak przestana tak tanczyc, bo im sie muzyka znudzi to dostana wymowienie - dyskusja o zmianie repertuaru jest zakazana :] Co zreszta widac, bo tutaj jakiekolwiek proby dyskusji na tematy drazliwe konczona jest wysmianiem drugiej strony - patrz Twoj post ktory cytuje.

Odnośnik do komentarza

Henkel, jakie sidła? Czy ja Wam zabraniam tutaj dalej pisać o CM Rev w jakimkolwiek świetle? Piszcie co chcecie, przecież to Wasza sprawa i Wasze forum. Nie musi to oznaczać, że uważam takie opinie za rzetelne i mające pokrycie w rzeczywistości.

 

Napisałem info o zakończeniu współpracy, potem ustosunkowałem się co do pewnych zarzutów. Z pewnymi osobami nie widzę sensu polemiki (np. dyskusja o sprawach redakcji CM Rev) ponieważ uważam, że to doprowadzi do nikąd, a po wtóre nie jest to odpowiednie miejsce na takie dyskusje Jeśli to Ci pomoże i poprawi humor, to mogę być wcieleniem czegokolwiek tam chcesz. No chyba, że koniecznie chcesz, to możemy tutaj na CMF pisać dalej o CM Rev (tylko chyba trzeba by odblokować temat o CM Rev).

 

Powyższe nie zmienia faktu, że będziemy dalej budować serwis o Football Managerze i to w pocie czoła. Czego Wam także życzę w kontekście forum.

Odnośnik do komentarza
SZk, naprawdę nie będę wdawał się w takie redakcyjne dyskusje tutaj. Pomijając to, czy zgadzam czy nie zgadzam się z Twoimi tezami dot. wewnętrznych spraw redakcji CM Rev, jest też w gruncie rzeczy marginalne

Raz jeszcze, bo nie dotarlo chyba: odstawmy na bok sprawy redakcyjne CM Rev, bylo, minelo. Podyskutujmy o moich OGOLNYCH tezach dotyczacych dobrych praktyk w redakcjach, jakie wymienilem tu dwukrotnie. Piszesz, ze sie z moimi tezami w wiekszosci nie zgadzasz - ja tylko pytam, z ktorymi konkretnie (i ew. dlaczego). Nie musisz mi tego ilustrowac przykladami z zycia redakcji CM Rev, pytam Cie po prostu jak kolege, bylego wspolpracownika, wydawce, praktyka biznesu etc.

 

Cos mi sie tu nie klei - skoro tak Ci zalezy na tym, by powstala konkurencja, stymulujaca Was do pracy, dostarczajaca content tak wielokrotnie wspominanym aktywnym fanom FM-a, to czemu nie chcesz jasno zdefiniowac swojej postawy i warunkow? Czemu nie okreslisz sie jako wydawca i nie pozwolisz potencjalnym chetnym do pomocy przy 80% potencjalu zweryfikowac, czy chca z takim wydawca pracowac, czy nie?

 

Prosze, nie baw sie w De Rapha, ktory w tym temacie wciaz nie odpisal mi konkretnie, gdy przyparty do muru nie mial argumentow (przypominam: chodzi o sprawe z 2009 r., w ktorej zarzucil mi, ze obojetny mi jest los utalentowanej mlodziezy pijacej wino pod sklepem - tuz przed Twoim pierwszym tegorocznym postem w dyskusji masz odnosnik).

Odnośnik do komentarza

SZk, chyba za bardzo wczułeś się w swoją forumową rolę (patrz podpis nad avkiem). To, jakie mam osobiste poglądy, nie ma tu żadnego znaczenia - w kontekście scenowym i serwisu CM Rev. Prowadzisz tak dyskusję by osiągnąć swoje (co sam przyznajesz chociażby tekstem o rzekomym przyparciu do muru; piszesz o jakiejś słynnej sprawie, akby to naprawdę było słynne), a już nadto - gdyby rzeczywiście interesowała Cię moja osobista opinia na wyżej wymienione tematy - to byś się do mnie osobiście odezwał. Chyba nawet ciągle masz gdzieś zapisany nr tel, mail, gg, skype czy inne formy kontaktu? Jeśli nie, służę pomocą. Cheers, więcej luzu. To ciągle forum o FM-ie, a my ciągle prowadzimy serwis o FM-ie (od 17.03 z własnym forum dyskusyjnym także).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...