Skocz do zawartości

Going Dutch on the Polder - czyli 6 m p.p.m.


Rekomendowane odpowiedzi

Nazywaj? mnie ?aziii i od 7 lat jestem managerem zespo?u FC Omniworld. Dlaczego Holandia? W wietrznej i p?askiej krainie sp?dzi?em rok na stypendium i gdy nadszed? czas powrotu, dosta?em propozycj? nie do odrzucenia. Szef firmy, w której mia?em sta?, kupi? niewielki klub z miasta Almere, znajduj?cego si? na „najm?odszym” polderze Niderlandów. Z René (vel Ron), bo tak nazywa si? prezes popularnych „baranów”, ??czy?a mnie przyja?? i wspólna pasja do pi?ki. Gdy zbli?a? si? pierwszy sezon Omniworld w II lidze pod wodz? Rona, a ch?tnych do obj?cia zespo?u nie by?o wida?, poprosi? mnie o przej?cie sterów klubu. Do?wiadczenie mia?em marne, ale ko?czy?em w?a?nie sta? trenerski w amatorskim Reaal Dronten wi?c nie mo?na powiedzie?, ?e by?em kompletnym laikiem. Pe?en obaw rozpocz??em prac? trenersk? i ju? w pierwszym sezonie wprowadzi?em Omniworld do Eredivisie. Pocz?tki w I lidze by?y ci??kie, ale jako beniaminek uda?o si? zaj?? 12. miejsce i utrzyma? w gronie najlepszych. Trzeci sezon w Omniworld to ju? marsz w górne rejony ligi i sukcesywne zyskiwanie miana czwartej si?y w Holandii. W kolejnych latach zajmowali?my czwarte, trzecie, szóste i ponownie czwarte miejsce. Jeden rok grali?my w Lidze Mistrzów, ogrywaj?c Liverpool, a w Pucharze UEFA, wyeliminowali?my wielk? Barcelon?. Obecny sezon (2011/12) jest zdecydowanie naszym najlepszym w historii. Zajmujemy 3. miejsce w tabeli Eredivisie, W Pucharze Holandii gramy w 1/8 fina?u, a w UEFA wygrali?my grup? i w nast?pnej rundzie zmierzymy si? z Deportivo. Moje dalsze trenerskie losy znajdziecie poni?ej...

 

Kontynuacja tematu

-----------------------------------------------------------

 

Podbudowani zwyci?stwem nad Lyonem, wyjechali?my do Eindhoven na mecz 4. rundy Pucharu Holandii. PSV mia?o powa?ne problemy kadrowe, gdy? a? czterech podstawowych zawodników leczy?o kontuzje. W dodatku trener Lee da? odpocz?? dwóm podstawowym bocznym obro?com oraz bramkarzowi Gomesowi. Ale nawet os?abione PSV to nadal wielki przeciwnik, zw?aszcza na w?asnym boisku.

 

Gatorade Cup (4. runda) 18.12.2011

[ED] PSV Eindhoven - FC Omniworld [ED]

 

Rzucili?my si? do ataku od pierwszych minut. ?wietn? sytuacj? do strzelenia bramki stworzyli?my ju? w 3 min., ale golkiper PSV intuicyjnie wybroni? uderzenie Joelsona z 5 metrów. Gospodarze nie potrafili wyj?? z w?asnej po?owy, a niedo?wiadczeni obro?cy pope?niali g?upie b??dy i tylko nasza nieskuteczno?? utrzymywa?a bezbramkowy remis. Wreszcie w 35 min. Edu ogra? przed polem karnym Dekkera, natychmiast odegra? do wbiegaj?cego Joelsona, który strza?em w krótki róg da? nam prowadzenie. Tu? przed przerw? zadali?my drugi cios- niesamowitym rajdem przez pó? boiska popisa? si? Pedro i nie nad??aj?cy za nim obro?cy mogli tylko patrze?, jak mój skrzyd?owy podwy?sza na 2:0.

Mocno zako?czyli?my pierwsz? po?ow? i równie mocno rozpocz?li?my drug?. Tym razem to Joelson pogna? lewym skrzyd?em mijaj?c dwóch defensorów PSV, ?ci?? w pole karne i mocnym podaniem po ziemi wzd?u? bramki znalaz? Blondela. 3:0 na wyje?dzie to nokaut. A jednak gospodarze podnie?li si? z kolan i to w b?yskawicznym tempie. Mi?dzy 60 a 66 min. pad?y dwie bli?niacze bramki dla miejscowych po do?rodkowaniach z prawej flanki. By?o 3:2 i niesieni dopingiem zawodnicy PSV mieli wystarczaj?co du?o czasu na to, aby strzeli? jeszcze co najmniej jedn? bramk?. Na szcz??cie na wysoko?ci zadania stan?li moi gracze, którzy nie przestraszyli si? zwrotu akcji i sami ruszyli do ataku. W 73 min. wprowadzony nieco wcze?niej Vaca podwy?szy? na bezpieczne 4:2 strza?em z dystansu. Po tym trafieniu gospodarze nie zdo?ali si? ju? podnie??.

Fenomenalny mecz rozegra? Joelson, który mia? swój udzia? we wszystkich bramkach Omniworld.

 

PSV Eindhoven - FC Omniworld 2:4 (0:2)

(Gerk 60; Plat 66 – Joelson 35; Pedro 44; Blondel 48; Vaca 73)

MoM Joelson (Omniworld) – 1 gol, 3 asysty, nota 9

 

Omniworld: Ortiz – Muslu, Montoya (Queudrue), Mokoena, Nilsson – Edu, Feli Condessa –Blondel, Pedro, Sérgio (Vaca) – Joelson (Verweij)

 

Widzów – 23 522

 

 

W drugim szlagierowym meczu 4. rundy Gatorade Cup Ajax wygra? w Rotterdamie z Feyenoordem. W ?wier?finale zmierzymy si? z rezerwami Ajaxu, które drugi rok z rz?du zasz?y bardzo daleko w tych rozgrywkach (pó?fina? w zesz?ym sezonie). Pó?fina? dla Omniworld jest w zasi?gu r?ki.

Odnośnik do komentarza

FC Groningen to jedna rewelacji sezonu. Klub z Frezji gra równo i od pocz?tku sezonu utrzymuje si? w czo?owej pi?tce. Dlatego wyprawa do pi?knej, zielonej prowincji Friesland zapowiada?a si? ci??ko. Zw?aszcza, ?e kontuzje i kartki wyeliminowa?y z gry moich kluczowych defensywnych pomocników - Edu oraz Cost?. Nie móg? równie? zagra? Joelson, który w ostatnim spotkaniu z PSV nabawi? si? lekkiego urazu.

 

 

Eredivisie (16. kolejka) 26.12.2011

[5.] FC Groningen - FC Omniworld [3.]

 

W pierwszej po?owie istnia? tylko jeden zespó? – Omniworld. Robili?my na boisku wszystko, co chwila tworz?c gro?ne sytuacje. Niestety bu?garski bramkarz Petrov gra? mecz sezonu, broni?c w pierwszej po?owie 6 z 7 strza?ów. Ten jeden przepu?ci? z rzutu karnego, którego pewnie wykona? Jones i wreszcie wyprowadzi? nas na prowadzenie. Tym nie cieszyli?my si? d?ugo, bo ju? w doliczonym czasie gry pad?o wyrównanie po bramce Salmona.

Po przerwie znów dominowali?my na boisku, co udowodnili?my w 66 min.- pi?knym rajdem lew? flank? popisa? si? Pedro i petard? z ostrego konta pokona? Petrova. Czas mija? i powoli zaczyna?em wierzy? w 3 punkty. Niestety w 79 min. Baes skopiowa? bramk? Salmona, wbiegaj?c mi?dzy dwójk? stoperów Omniworld i strza?em po ziemi daj?c miejscowym remis.

 

FC Groningen - FC Omniworld 2:2 (1:1)

(Salmon 45; Baes 79 – Jones pen 44; Pedro 66)

MoM Pedro (Omniworld) – 1 gol, nota 8

 

Omniworld: Ortiz – Muslu, Montoya, Mokoena, Nilsson – Vaca, Feli Condessa (Schreuder) – Pedro, Blondel, Sérgio (Väyrynen) – Jones (Castelen)

 

Widzów – 18 605

 

 

W spotkaniu na szczycie mi?dzy PSV i Ajaxem te? pad? wynik remisowy. Szkoda straconych punktów w Groningen, bo byli?my ekip? zdecydowanie lepsz? i wygrywaj?c znacznie zbli?yliby?my si? do prowadz?cej dwójki.

Odnośnik do komentarza
FC Groningen to jedna rewelacji sezonu. Klub z Frezji gra równo i od pocz?tku sezonu utrzymuje si? w czo?owej pi?tce. Dlatego wyprawa do pi?knej, zielonej prowincji Friesland zapowiada?a si? ci??ko.

 

taki ma?y b?ad , sam mieszkam obok Groningen i miasto to jest stolica prowincji Groningen :P

Friesland ma stolice w Leeuwarden i lezy tu? obok ;)

No i oczywiscie nie miales prawa ograc mojego klubu :P

A z PSV gratuluje

Odnośnik do komentarza

@Emek -> racja racja. Tak w ogóle to lokalizacja pomyli?a mi si? z Heerenveen, które le?y we Fryzji. Groningen bardziej na wschód. Dzi?ki :)

--------------------------------------------------------

 

Tradycyjne noworoczne og?oszenie nagród w Eredivisie przynios?o wyró?nienia dla zawodników Omniworld. Nasza najwi?ksza od lat gwiazda, brazylijski napastnik Joelson, otrzyma? nagrod? dla najlepszego pi?karza Eredivisie w mijaj?cym roku (Z?oty But). Trzecie miejsce w tej kategorii zaj?? mój defensywny pomocnik Eduardo Costa. Przedzieli? ich argenty?ski snajper Ajaxu César Carignano. Bramkarzem roku zosta? Emil Petrov, który powstrzyma? nas w ostatnim spotkaniu w Groningen. Bu?gar przerwa? dwuletnie panowanie Polaka Paw?a Linki z Willem II.

 

Tymczasem w Nowy Rok mia?a si? odby? ostatnia kolejka pierwszej rundy. Pi?karsk? jesie? ko?czyli?my w Rotterdamie meczem ze s?abszym ni? zwykle Feyenoordem. Portowcy na pewno chcieli si? zrewan?owa? za pora?k? z pocz?tku sezonu, kiedy to w Almere polegli 0:2 graj?c w przewadze przez ostatnie pó? godziny meczu.

 

Eredivisie (16. kolejka) 01.01.2012

[5.] Feyenoord Rotterdam - FC Omniworld [3.]

 

Mo?na ?mia?o powiedzie?, ?e lubimy wyjazdowe mecze. Gramy wówczas ze swobod? i impetem, które nie cz?sto mo?na zauwa?y? w poczynaniach gospodarzy. Czasy, kiedy z dr??cymi kolanami stawali?my przeciwko Feyenoordowi min??y wi?c od pierwszego gwizdka rzucili?my si? na Portowców. Przez kwadrans masakrowali?my miejscowych, zamykaj?c ich na w?asnej po?owie. No ale to wielki Feyenoord wi?c po przetrwaniu pierwszego uderzenia, sam zaatakowa? bramk? Omniworld. Jednak goli dla miejscowych nie by?o, bo fantastyczne spotkanie rozgrywa? Ortiz. Szala? w polu karnym, popisywa? si? intuicj? i refleksem. Do jego postawy dostosowa? si? Joelson, który na drugim ko?cu boiska dwukrotnie pokona? Aertsa, po precyzyjnych podaniach Sérgio i Pedro.

W drugiej po?owie znów mnóstwo roboty mia? Ortiz i ponownie spisywa? si? rewelacyjnie. Napór Feyenoordu wzrasta? wraz z up?ywem czasu i zmaterializowa? si? dopiero w doliczonym czasie gry. Na wyrównanie nie starczy?o ju? Portowcom czasu.

 

Feyenoord Rotterdam - FC Omniworld 1:2 (0:2)

(Bosschaart 90+3 – Joelson 23, 32)

MoM Ortiz (Omniworld) – 9 obronionych strza?ów, nota 10

 

Omniworld: Ortiz – Muslu, Montoya, Mokoena, Nilsson – Edu, Feli Condessa – Pedro (Castelen), Blondel, Sérgio – Joelson

Widzów – 48 659

Odnośnik do komentarza

@T-m -> A kiedy Ty wrócisz ze swoim opkiem Preston? Mam nadziej?, ?e zmiana bazy forum Cie nie zniech?ci?a. No chyba nie wymi?kniesz... :>

-------------------------------------------------------

 

Nadszed? czas na zimow? przerw? w rozgrywkach. Zawodnicy rozjechali si? na tygodniowy, zas?u?ony odpoczynek. Wszyscy mogli by? zadowoleni z jesieni, bowiem z ca?ej kadry nie mog? wskaza? nikogo, kto by zawiód? mnie w dotychczasowych meczach. ?mia?o mog? powiedzie?, ?e obecnie w Omniworld graj? gwiazdy Eredivisie. Wystarczy spojrze? na klasyfikacje ocen z poszczególnych spotka?, gdzie prowadz? Joelson i Sérgio, Edu jest 5., Blondel 10., Montoya 12, a Nilsson 13. Joelson jest równie? najlepszym strzelcem i asystentem ligi, a w tej drugiej klasyfikacji wyprzedza Pedro i Blondela. Tak wi?c indywidualnie jeste?my na szczycie, szkoda jedynie, ?e jako zespó? okupujemy 3. miejsce.

 

Poniewa? gracze na poszczególnych pozycjach spisuj? si? tak znakomicie, nie zamierzam w styczniu sprowadza? do Omniworld wielu nowych pi?karzy. By? mo?e nawet nie kupi? nikogo. Zastanawiam si? jeszcze nad ?rodkowym obro?c?, który móg?by zast?pi?, w razie ewentualnej kontuzji, Nilssona lub Mokoen?. Póki co nie znalaz?em jednak nikogo, kto powali?by mnie lub skautów swoimi umiej?tno?ciami.

 

Tabela Eredivisie po rundzie jesiennej prezentuje si? nast?puj?co:

| Pos   | Team			| Pld   | Won   | Drn   | Lst   | For   | Ag	| G.D.  | Pts
| 1st   | PSV			 | 17	| 12	| 5	 | 0	 | 32	| 11	| +21   | 41
| 2nd   | Ajax			| 17	| 11	| 5	 | 1	 | 30	| 11	| +19   | 38
| 3rd   | Omniworld	   | 17	| 10	| 5	 | 2	 | 43	| 18	| +25   | 35
| 4th   | ADO Den Haag	| 17	| 9	 | 4	 | 4	 | 26	| 16	| +10   | 31
| 5th   | FC Groningen	| 17	| 9	 | 4	 | 4	 | 26	| 17	| +9	| 31
| 6th   | Feyenoord	   | 17	| 9	 | 1	 | 7	 | 26	| 19	| +7	| 28
| 7th   | FC Utrecht	  | 17	| 8	 | 3	 | 6	 | 28	| 19	| +9	| 27
| 8th   | Heerenveen	  | 17	| 8	 | 3	 | 6	 | 31	| 27	| +4	| 27
| 9th   | AZ			  | 17	| 7	 | 5	 | 5	 | 22	| 21	| +1	| 26
| 10th  | Willem II	   | 17	| 7	 | 4	 | 6	 | 29	| 35	| -6	| 25
| 11th  | Vitesse		 | 17	| 6	 | 6	 | 5	 | 24	| 24	| 0	 | 24
| 12th  | Heracles		| 17	| 4	 | 4	 | 9	 | 15	| 28	| -13   | 16
| 13th  | Excelsior	   | 17	| 3	 | 6	 | 8	 | 20	| 31	| -11   | 15
| 14th  | NAC Breda	   | 17	| 3	 | 5	 | 9	 | 16	| 29	| -13   | 14
| 15th  | FC Twente	   | 17	| 2	 | 5	 | 10	| 22	| 33	| -11   | 11
| 16th  | Fortuna Sittard | 17	| 1	 | 8	 | 8	 | 12	| 28	| -16   | 11
| 17th  | NEC			 | 17	| 2	 | 4	 | 11	| 13	| 30	| -17   | 10
| 18th  | RKC			 | 17	| 1	 | 5	 | 11	| 12	| 30	| -18   | 8

Odnośnik do komentarza

Mia?o nie by? roszad w sk?adzie, bo po co majstrowa? przy dobrze funkcjonuj?cej maszynie. Jednak gdy tylko wystartowa?o styczniowe okienko transferowe, dosta?em dwie propozycje nie do odrzucenia. Mistrz kraju Ajax Amsterdam upatrzy? sobie najm?odszych i najbardziej utalentowanych pomocników, którzy ju? grali pierwsze skrzypce w Omniworld i byli rewelacjami sezonu. Wszechstronny Louis Pedro (17 (3) meczów, 6 goli, 11 asyst, nota 7,30), który mo?e gra? na skrzyd?ach, ?rodku pomocy i jako napastnik oraz ?ci?gni?ty przed sezonem boliwijski rozgrywaj?cy William Vaca (7 (5) meczów, 4 gole, nota 7,42) stali si? transferowymi priorytetami sto?ecznego klubu. Kwoty € 10M za pierwszego oraz € 7,25M za drugiego by?y astronomiczne. Mimo to waha?em si?, czy os?abia? swój zespó? w po?owie najlepszego w historii sezonu i dodatkowo wzmacnia? g?ównego rywala w lidze. Moje w?tpliwo?ci szybko rozwia? Ron. Prezes przypomnia? mi fakt, ?e w ostatnich latach stracili?my za darmo kilku kluczowych zawodników i teraz nie mo?na by?o powtórzy? tego b??du. Dlatego z ?alem po?egnali?my dwóch utalentowanych, 21-letnich ch?opaków, ale ??czna kwota € 17,25M z nawi?zk? powetowa?a strat? (dwa najwy?sze transfery z klubu w historii). Z nieporównywalnie mniejszym smutkiem sprzedali?my Grzegorza Bonina (za € 240K do niemieckiego Fürth), który nie zaaklimatyzowa? si? w Almere i by? moj? transferow? klap? pó?tora roku temu.

 

Sprzeda? podstawowych pomocników, a zw?aszcza wszechstronnego Pedro, zmusi?a mnie do poszukiwania nast?pców. Poniewa? Louis móg? gra? na obydwu skrzyd?ach, trzeba by?o ?ci?gn?? konkurentów dla Blondela i Castelena. Na lew? flank? zakupi?em Portugalczyka Ito (za € 1,2M z Gimnástic Tarragona). Na ?rodek pomocy z opcj? gry na prawym skrzydle, sprowadzi?em Francuza Bryana Bergougnoux (za € 3M z Borussi Dortmund). O tego gracza ostro walczy?em trzy sezony temu, ale dopiero po nieudanym pobycie w Bundeslidze uda?o si? go pozyska?. Ostatnim zakupem za?ata?em dziur? na ?rodku obrony, gdzie Mokoena i Nilsson nie mieli ewentualnego rezerwowego. Wybór pad? na Johna van Dalena (za €1,6M z Genk). Holender od dobrych paru lat by? czo?owym stoperem belgijskiej Jupiler League, gdzie zawsze gra? ze ?redni? not? powy?ej 7,45, a zdarza?y mu si? sezony nawet z ocen? 7,80. Nie grzeszy technik?, kreatywno?ci? i b?yskotliwo?ci?, ale w obronie jest twardy jak ska?a.

Odnośnik do komentarza

Oj szkoda - zw?aszcza Pedro - ?wietny zawodnik - b?dzie podpor? reprezy Holandii - ale jak mnie do?wiadczenie z FM uczy - NIE MA graczy niezast?pionych. B?dzie dobfze, oby tylko nowi sie szybko zaadaptowali do Twego stylu gru!. :)

Odnośnik do komentarza

transfery calkiem fajne, zwlaszcza ten Francuz, ktory prezentuje sie calkiem niezle jesli chodzi o atrybuty fizyczne

zobaczymy jak w nowej druzynie poradzi sobie byla gwiazda Genk, ale skoro radzil sobie swietnie w (niewiele chyba?) slabszym Genk to pewnie i w Omniworld sobie poradzi :)

Odnośnik do komentarza

Tego roku w Holandii zima by?a wyj?tkowo sroga. Aby dobrze i w komfortowych warunkach przygotowa? si? do rundy wiosennej, po raz pierwszy wybrali?my si? w tournee. Mój portugalski skaut zorganizowa? nam pobyt w swojej ojczy?nie i za?atwi? arcyciekawe sparingi- trzy spotkania z pot??nymi rywalami i na koniec s?abszy zespó?, na popraw? humorów.

 

Boavista Porto FC Omniworld 0:2 (0:1) - Blondel 2; Jones pen 83

FC Porto FC Omniworld 2:0 (0:0)

Benfica Lizbona FC Omniworld 1:3 (1:1) – Jones 7; Blondel 54; Joelson 81

Vitória Guimarães - FC Omniworld 0:3 (0:2) – Beltman 14; Ito 34; Joelson 74

 

Nasza dyspozycja przeros?a nawet moje oczekiwania. Pokazali?my niez?y i skuteczny futbol. Ciesz? przekonywuj?ce zwyci?stwa nad Boavist? i Benfic?. Kto wie, jak potoczy?by si? mecz z FC Porto, gdyby nie przestrzelony przez Joelsona karny w doliczonym czasie pierwszej po?owy. W spotkaniu z Vitóri? zagrali wy??cznie rezerwowi, wychowankowie oraz nowe nabytki. Spisali si? wy?mienicie i z pomoc? wprowadzonego pó?niej Joelsona, wbili gospodarzom trzy pi?kne bramki. Z nowopozyskanych graczy z jak najlepszej strony pokaza? si? obro?ca van Dalen. Ito b?ysn?? w ostatnim spotkaniu, za? Bergougnoux potrzebuje kilku spotka?, aby wróci? do pe?ni formy. Wychodzi niestety pó? sezonu na ?awce Borussi.

Odnośnik do komentarza

to napewno ten Bergougonoux :] w FM 07 mia?em go w Bochum i na OP? wymiata?, wydaje mi si? ?e to ?wietny transfer. Ito te? dobry. Szkoda straty dwóch wspania?ych pomocników, ale nie?le na tym zarobi?e? ;) oby si? to nie odbi?o na grze zespo?u :)

Odnośnik do komentarza

tak- Bergougnoux to wychowanek Lyon, który nast?pnie gra? w Tuluzie. Oby?cie mieli racj?, ?e b?d? mia? z niego po?ytek :D

---------------------------------------------

 

W zimowym okienku transferowym mówi?o si? najwi?cej o przej?ciu Cesca Fabregasa z Arsenalu do Milanu za kwot? grubo ponad 30 milionów euro. Niewiele mniej, a dla mnie ciekawiej, pisano o transferze numer 2 w Europie – obro?cy Rafa?a Kotarskiego do Valencii za prawie 16 milionów. Wychowanek GKS Be?chatów po zaledwie trzynastu meczach w Orange Ekstraklasie trafi? do Manchasteru United, gdzie szybko sta? si? podstawowym defensorem. Po pi?ciu sezonach gry na Wyspach przeniós? si? do Hiszpanii. Jest podpor? reprezentacji Polski, w której rozegra? 13 spotka?. To od niego i lewego obro?cy Grzegorza Majewskiego z Arsenalu rozpoczynam ustalanie sk?adu dru?yny narodowej.

 

Top-5 styczniowego okienka transferowego na ?wiecie:

Francesc Fabregas (Arsenal -> Milan) - € 33,5M

Rafa? Kotarski (Man Utd -> Valencia) - € 15,75M

Alejandro Gómez (Zaragoza -> Valencia) - € 13,25M

Ramón (Lyon -> PSV) - € 12,25M

Carlos Magno (CSKA Moskwa -> Real Madryt) - € 12,25M

 

 

W Holandii najbardziej zbroi?y si? PSV i Ajax. Ten ostatni moim kosztem, ale i da? nam troch? zarobi?.

 

Top-5 styczniowego okienka transferowego w Holandii:

Ramón (Lyon -> PSV) - € 12,25M

Louis Pedro (Omniworld -> Ajax) - € 10M

William Vaca (Omniworld -> Ajax) - € 7,25M

Richard (FC Groningen -> Heerenveen) - € 3,5M

Bryan Bergougnoux (Dortmund -> Omniworld) - € 3M

Odnośnik do komentarza

Portugalskie tournee dobrze nam zrobi?o. Zawodnicy byli dobrze przygotowani do sezonu i tryskali humorem. Na inauguracj? rundy wiosennej czeka?o nas starcie z trudnym rywalem. Od kilku lat utar?o si?, ?e drug? si?? w Holandii po wielkiej trójcy jest Omniworld i FC Utrecht. Ten sezon jest gorszy w wykonaniu zespo?u z „ma?ego Amsterdamu”, ale mecze mi?dzy nami zawsze by?y zaci?te bez wzgl?du na pozycj? w tabeli.

 

Eredivisie (18. kolejka) 03.02.2012

[3.] FC Omniworld – FC Utrecht [7.]

 

Zawodnicy obydwu dru?yn bardziej postawili sobie za cel poobijanie ko?ci rywali, ni? zdobywanie bramek. Dotyczy?o to zw?aszcza moich graczy, z których a? pi?ciu obejrza?o ?ó?te kartki w pierwszych 45 minutach. To cud, ?e w tej kopaninie znale?li czas na strzelenie gola- w strasznym zamieszaniu na polu karnym Utrechtu w 31 min., Joelson znalaz? luk? i wepchn?? pi?k? do siatki.

Do przerwy zespó? go?ci nie istnia? na boisku, nie oddaj?c ani jednego strza?u na bramk? Ortiza. Szans? na odmian? obrazu gry dostali od 64 min., kiedy to Sérgio straci? panowanie nad sob? i uderzy? w twarz rywala, za co dosta? czerwon? kartk?. Mimo gry w przewadze przyjezdni nie potrafili wyrówna?, a w 77 min. nadziali si? na kontr?, po której Joelson zdoby? swoj? drug? bramk? w meczu. Wszystko wskazywa?o, ?e jest „pozamiatane”, ale w 82 min. Schut strzeli? kontaktowego gola po rzucie ro?nym i zapowiada?o si? na nerwow? ko?cówk?. Szybko jednak si?y na boisku si? wyrówna?y, bo za drug? ?ó?t? kartk? wylecia? Seip i oby?o si? bez szturmu Utrechtu na bramk? Ortiza.

 

FC Omniworld – FC Utrecht 2:1 (1:0)

(Joelson 31, 77 – Schut 82)

Czerwona kartka Sérgio (Omniworld) 64; Seip (FC Utrecht) 86

MoM Terol (FC Utecht) – 5 obronionych strza?ów, nota 9

 

Omniworld: Ortiz – Muslu, Montoya, van Dalen, Nilsson – Edu, Feli Condessa – Castelen (Bergougnoux), Blondel (Ito), Sérgio – Joelson

 

Widzów – 3958

 

 

Za swój wyst?pek Sérgio dosta? kar? zawieszenia na dwa mecze. Da?em mu te? oficjalnie ostrze?enie za brutalne i chamskie zachowanie, co o dziwo nie spotka?o si? z jego skruch? i zrozumieniem. Mam nadziej?, ?e nie wyniknie z tego konflikt z moim najlepszym pomocnikiem.

 

W 18. kolejce swój mecz zremisowa? Ajax i do zespo?u z Amsterdamu mamy jeden punkt straty. Niestety dobr? pass? kontynuuje PSV, do którego nada? tracimy sze?? oczek.

Odnośnik do komentarza

Na pocz?tek lutego zaplanowano mecze towarzyskie reprezentacji narodowych. Polsk? czeka? wyjazd do Luksemburga. Sam mecz by? okazj? do eksperymentów kadrowych i taktycznych. W zasadzie nie by?oby o czym si? rozpisywa?, gdyby nie jedno zdarzenie. Otó? na zgrupowaniu kontuzji dozna? Tomasz Cywka (Everton) i w jego miejsce chcia?em powo?a? Marcina Siedlarza (Charlton). Niestety krewki m?odzieniec odrzuci? moje zaproszenie do kadry. Stwierdzi?, ?e skoro nie powo?a?em go od razu, to on nie ma teraz zamiaru ?ata? dziur po kontuzjowanych kolegach. Mo?e i przemilcza?bym takie zachowanie i ograniczy? si? do rozmowy w cztery oczy, ale Siedlarz zacz?? ?ali? si? w prasie, na co musia?em zareagowa?. Zapowiedzia?em, ?e je?li nie przeprosi kolegów i kibiców, to nie ma dla niego miejsca w kadrze. Skrzyd?owy Charltonu zareagowa? jeszcze agresywniej i zapewne ten 23-latek na d?ugo po?egna? si? z reprezentacj?.

Najpierw Sérgio w Omniworld, a teraz Siedlarz w kadrze- najwyra?niej ostatnich dni nie zalicz? do udanych w sferze kontaktów z zawodnikami.

 

Luksemburg Polska 0:2 (0:1) – Trznadel 10; B?aszczykowski 52

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...