Skocz do zawartości

Kącik złamanych serc


T-m

Rekomendowane odpowiedzi

By? mo?e jest tak, jak piszecie. Nie wiem. Nie znam si?. Nie gustuj? w nastolatkach. Zw?aszcza 16-tkach.

 

A zmieniaj?c nieco punkt widzenia - skoro 16-latki tak ch?tnie (zdaniem kilku z Was) d??? do seksu, to jacy s? starsi od nich o 2 lata liceali?ci? Niech mi nikt w takim uk?adzie nie wmawia, ?e 18-latek w takich czasach my?li o stabilizacji, przysz?o?ci czy czym? podobnym. Bo to si? panowie kupy nie trzyma. Zupe?nie.

Odnośnik do komentarza

Te? jako ojciec nie skaka?bym z rado?ci. Ale je?li wiedzia?bym, ?e wie jak si? zabezpieczy?, ?e idzie z osoba z która jest od jakiego? czasu i nie jest to pierwszy lepszy kole? i ?e naprawd? mocno przemy?la?a decyzj? to nie mia?bym wyboru, cho? jak podkre?lam - najlepiej troch? pó?niej zaczyna?.

 

A zmieniaj?c nieco punkt widzenia - skoro 16-latki tak ch?tnie (zdaniem kilku z Was) d??? do seksu, to jacy s? starsi od nich o 2 lata liceali?ci?

 

To mo?e znów si? wypowiem ;).

 

Dla mnie tacy faceci s? gorsi od 16-latek. Bo dziewczyny cz?sto na pokaz ubieraj? si? jak - no, niech b?dzie- dziwki, to robia to na pokaz a z nie my?l? o ?ó?ku. A wielu 18-latków o niczym innym nie marzy jak o seksie. w ogóle ostatnio znajomy mi ?adnie powiedzia? - dziewczyna powinna si? szanowa?, ch?opak nie musi. Taka nastolatk? niektórzy b?d? wyzywa? od najgorszych, a go?cia raczej chwali? jaki to ogier. Niestety sporo jest takich osób.

 

Ale to znów pewne uproszczenia i uogólnienia.

 

Jak dla mnie zwi?zek 18-latka i 16-latki niczym si? nie ró?ni od zwi?zku rówie?ników. Mo?e tylko pewne marzenia mog? by? inne.

Odnośnik do komentarza
Meyde ma absolutn? racj?. Z tym, ?e kilka lat temu nawet nie by?o nawet tych rzucaj?cych si? w oczy. Nie chodzimy po szko?ach, wi?c widzimy tylko te co si? szalaj? po ulicach i w innych miejscach niekoniecznie dla nich przeznaczonych.

 

Niestety chodzimy po liceum jak odbieramy Mam? z pracy i widok psitek, które ?wiec? paseczkiem w?osów ?onowych po nachyleniu si? nad biurkiem to ju? nie jednorazowy przypadek. Amerykanizacja, zw?aszcza w wi?kszych miastach, momentami zaczyna nawet mnie przera?a?.

Odnośnik do komentarza
Czyli, jak mniemam, te wznios?e gadki o stabilizacji, przysz?o?ci i tym podobnych sprawach to tylko na tanich disneyowskich produkcjach dla 10-latków.

 

Co osoba to inne priorytety Kamtek. Teraz jest taki okres, ?e ludzie w m?odzie?y widz? w sumie te diskodupy i go?ci którzy chc? jedynie kogo? przelecie?. Dalej jest sporo (wi?kszo??!) osobników którzy juz w tym wieku my?l? powa?nie o przysz?o?ci i ogólnie o swoim ?yciu.

 

hm, chyba odbiegamy od tematu...

Odnośnik do komentarza
Meyde ma absolutn? racj?. Z tym, ?e kilka lat temu nawet nie by?o nawet tych rzucaj?cych si? w oczy. Nie chodzimy po szko?ach, wi?c widzimy tylko te co si? szalaj? po ulicach i w innych miejscach niekoniecznie dla nich przeznaczonych.

 

Niestety chodzimy po liceum jak odbieramy Mam? z pracy i widok psitek, które ?wiec? paseczkiem w?osów ?onowych po nachyleniu si? nad biurkiem to ju? nie jednorazowy przypadek. Amerykanizacja, zw?aszcza w wi?kszych miastach, momentami zaczyna nawet mnie przera?a?.

 

W tym te? jest sporo racji. Nie chodz? po liceach. Widz? jedynie m?ode dziewuszki z gimnazjum jak id? na przystanek tramwajowy. Styl, ubiór odbiega do?? mocno od tego co by?o kilka lat temu. Te niunie to jeszcze dzieci, ale wygl?daj? jak stare lampucery.

Trudno jest mi oceni? jaki jest stosunek takich dziewuszek do tych nie?mia?ych i siedz?cych w domach.

 

Rzeczywi?cie nieoc odbiegli?my od tematu. Moim zdaniem dziewczyna chce pozosta? ze Spoxikiem na stopie kole?a?skiej, moze przyjacielskiej. Je?eli on oczekuje czego? wi?cej to mo?e sie pomyli?.

Czy wy chcieliby?cie by? z osob?, która jest do was podobna? Ja niekoniecznie :] .

 

Niby tak, tylko ?e jednorazowe najebanie si? grozi kacem co najwy?ej. A jednorazowe bzykni?cie czym? znacznie powa?niejszym. Bo jako? nie wierz? w odpowiedzialno??, i bezpieczny seks 16 latków.

ale jednak to 'bzyka?' mo?na si? legalnie od 15 roku ?ycia, a chla? od 18, ciekawostka, nie? :-k

 

Sk?d? musz? si? bra? nowi wyborcy, nowa si?a robocza i osoby, które b?d? pracowa?y na nasze emerytury :] . M?odsi obywatele s? z za?o?enia mniej odpowiedzialni, wi?c p?odz? dzieci :] . My?licie, ?e o to chodzi?o pos?om :-k ?

Odnośnik do komentarza

Ehh panowie, nie wsadzajcie wszystkich dziewcz?? do jednego wiadra.

 

Po pierwsze ró?nica wieku to cz?sto nie jest to, co mówi o tym jak ró?ne te osoby s?. Jest wiele rodzajów dojrza?o?ci. Ja od kilku lat s?ysz?, ?e nikt by mi nie da? tylu lat ilu mam po tym jak si? wyra?am, jakie mam pogl?dy itd. wi?c mo?na powiedzie?, ?e w sferach intelektualnych jestem doj?? dojrza?y jak na mój wiek. Ale kiedy przysz?o do spraw mi?osnych, w których nie mia?em zbyt wiele do?wiadczenia, to zachowywa?em si? jak frajer i musia? dorosn?? szybko. Bo to nie chodzi o dojrza?o??, ale cz?sto te? samo do?wiadczenie ?yciowe. Nie mo?na by? dojrza?ym w mi?o?ci je?li si? nie ma w niej zbyt wiele do?wiadczenia.

 

Co do seksu 16-latek: mam kole?ank?, która jest z ch?opakiem, który ma lat 15. Uprawiaj? seks, conajmniej kilka razy w tygodniu i potrafi? si? zabezpieczy? przed niespodziankami, trwa to ju? rok. Wi?c te? nie mo?na powiedzie?, ?e dzieci w takim wieku nie potrafi? si? zabezpieczy?. Wszystko zale?y od sytuacji i osoby. Czasami ludzie w wieku lat 30 nie potrafi? si? zabezpieczy?, wi?c nie mo?na wsadza? wszystkich do jednego kub?a.

Odnośnik do komentarza

16stolatki/latkowie obecne/obecni to nie my maj?cy lat szesna?cie - mówi? tu o rocznikach 80-79-i pozosta?e7...

Czasy si? zmieniaj?, podej?cie sie zmienia, pogl?dy tak?e no i jak ju? wspomina?em obyczaje nawet te nieformalne tak?e ulegaj? diametralnym zmianom. Teraz dziewuszki lat 16 s? nader rozwini?te fizycznie i emocjonalnie na podejmowanie ?mia?ych decyzji. Jasne, ?e nie ma tak?e co generalizowa? i uwa?a? ?e wszystkie niunie w tym wieku my?l? psioszkami jedynie. Prawda faktycznie taka, ?e my na ulicach widzimy te ?mia?e i bardzo otwarte na facetów laseczki. Jednak te nie?mia?e potrzebuje w wi?kszo?ci jedynie dobrego bod?ca ;) by sta? sie otwarte :)

Odnośnik do komentarza
Gość MikeMitnick
mam kole?ank?, która jest z ch?opakiem, który ma lat 15.

 

Riper z calym szacunkiem dla tej kolezanki ale temu chlopakowi jeszcze maly dobrze nie obrosl w piorka :] Ludzie o czym my mowimy :doh!: 16 latka (bo tak wnioskuje z wypowiedzi Riperskiego) byzka sie z 15 latkiem i ja mam to uwazac za normalne ? :| To sa jeszcze dzieci...

Odnośnik do komentarza

Jak chodzi?em do LO to tak strasznie nie by?o tak jak Wy to tutaj obrazujecie, a sko?czy?em liceum rok temu. Wed?ug moich i moich znajomych ocen to na jedna klas? przypada?y 2 puszczalskie laski. Reszta dziewczyn, które np. w pierwszej klasie LO zaczyna?y bawi? sie w seks robi?y to ju? z bardziej sta?ymi partnerami a nie osobami które zna?y z dwóch imprez. Ogólnie rzecz bior?c dziewczyny w LO lubi? ubiera? si? wyzywaj?co (puszczalskie jak dziwki ale to inna kategoria) ale nie daj? dupy gdzie popadnie. Staraj? si? dba? o swój wizerunek.

 

(ogólnie nie wiem czy logicznie to napisa?em :D)

Odnośnik do komentarza

Piekny obraz 16latki macie w glowie :]

 

Ja rozumiem, ze to juz wyglada zupelnie inaczej niz te 10 lat temu kiedy ja mialem te szesnascie lat (latwy dostep do informacji na tematy wszelakie, ze sie tak wyraze), ale odrobine przesadzacie.

 

Procent nastawionych na skurwienie sie dziewczyn zapewne sie zwiekszyl, owszem. Niemniej jednak znam i 16latki, i 18latki, ktore nie maja najmniejszej ochoty przelatywac kogokolwiek i nie sa tempymi idiotkami tylko normalnymi dziewczynami ze swoim ciekawym swiatem. Kwestia srodowiska w jakim sie przebywa.

 

A ze lachon w rozowych ciuszkach bez majtek bardziej sie rzuca w oczy niz normalna licealistka to mamy taki poglad jaki mamy :]

Odnośnik do komentarza
Procent nastawionych na skurwienie sie dziewczyn zapewne sie zwiekszyl, owszem. Niemniej jednak znam i 16latki, i 18latki, ktore nie maja najmniejszej ochoty przelatywac kogokolwiek i nie sa tempymi idiotkami tylko normalnymi dziewczynami ze swoim ciekawym swiatem. Kwestia srodowiska w jakim sie przebywa.

O w?a?nie - pogrubione to najlepsze zdanie jakie ostatnio w tym k?ciku przeczyta?em. Ja jako? te? widuj? ma?o tych "puszczalskich". ?rednio jest to jedna dziewczyna na 50 porz?dnych. Tak, wiem obracam si? w z?ym towarzystwie, bo dzi? powodem do dumy jest "pykni?cie" 20 lasek rocznie :] co próbuje nam tu pewna persona wmówi?.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...