Skocz do zawartości

Wdepnąwszy w bagno..


trojkatny

Rekomendowane odpowiedzi

Następny sparing graliśmy z potęgą rumuńskiej piłki - Rapidem Bukareszt.

Z dniem 15 stycznia do klubu dołączyło dwóch zawodników, o których wspominałem już wcześniej - Petar Kirilov oraz młody Polak Grzegorz Goncerz.

 

Postanowiłem, że Iount Contstantinescu powróci do swojego klubu - FCU Poli, nie przydał nam się w pierwszej rundzie, ani nie zanosiło się na to, aby odegrał kluczową rolę w drugiej połówce.

 

Przez dłuższy czas w pierwszej połowie nie potrafiliśmy stworzyć sobie dogodnej sytuacji do uzyskania prowadzenia. Dopiero w 39 minucie zaatakowaliśmy po raz pierwszy, lecz niestety bezskutecznie. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. W 50 minucie, po błędzie rezerwowego obrońcy straciliśmy bramkę, strzelcem został Niculae. Zaczęliśmy atakować, raz po raz nowi napastnicy próbowali pokonać bramkarza drużyny przeciwnej, ale bezskutecznie. W 70 minucie, po strzale Gorgi z rzutu wolnego piłka odbiła sie od poprzeczki i wyszła w pole. Zadowala fakt, że w całym spotkaniu oddaliśmy więcej strzałów, ale dołuje brak skuteczności.

 

Mecz towarzyski

Dacia Unirea - Rapid 0:1 (0:0)

0:1 Daniel George Niculae 50'

 

MoM: Emilian Dolha (BR, Rapid) - 8

 

Kolejny sparing rozgrywaliśmy już 27 stycznia, z drugoligowym UTA Arad. W międzyczasie złożyliśmy ofertę transferu definitywnego za naszego podstawowego gracza Ionillę, który jest do nas tylko wypożyczony. Zaproponowaliśmy 4 tys. €, 30% z następnego transferu, oraz, że po naszym możliwym awansie damy im jeszcze 30 tys. €.

 

Kolejny mecz rozpoczynamy z nowymi graczami w pierwszym składzie, chcę dać im się ograć, przyzwyczaić do nowej taktyki. Niestety w 26 minucie, tracimy bramkę z rzutu karnego pewnie strzelił Harap. Przeprowadziłem szybko podwójną zmianę i wprowadzony na boisko Bogdan w 41 minucie wpisał się na listę strzelców. W przerwie przeprowadziłem siedem zmian. Nowy nabytek - Petar Kirilov w 71 minucie meczu strzelił bramkę, ale już 8 minut później było 2:2. Nie potrafiliśmy się już podnieść i mecz zakończył się remisem. Kiepska forma, a inauguracja drugiej połowy sezonu tuż, tuż.

 

Mecz towarzyski

Dacia Unirea - UTA Arad 2:2 (1:1)

0:1 Florin Harap 26'; rz.k

1:1 Paul Sorin Bogdan 41'

2:1 Petar Kirilov 71'

2:2 Adrian Sas 80'

 

MoM: Michalache Basalic (OPL, OPŚ, Dacia Unirea) - 8

Odnośnik do komentarza

Postanowiłem rozwiązać kontrakt z Gabrielem Baciu, ponieważ ostatnimi czasy strasznie nam marudził, musieliśmy mu wypłacić 2 tys€ odszkodowania.

Nasi zawodnicy stawali się coraz sławniejsi, nieraz Steaua pytała nas ile żądamy za Bogdana, albo Ciocei, ja na to odpowiadałem, że kwota 150 tys€ nas całkowicie zadowoli, ale wtedy dostaliśmy odpowiedź, że zawodnik nie jest już w kręgu zainteresowań.

 

4 lutego graliśmy towarzysko z najbardziej rozpoznawalną drużyną rumuńską - Steauą.

 

Od początku spotkania, gołym okiem było widać, że nasze drużyny dzieli przynajmniej różnica jednej klasy rozgrywkowej. Goście swoje akcje konstruowali mozolnie, ale dokładnie, długo rozgrywali piłkę, ale zawsze przynosiło to pozytywne efekty. W 14 minucie, po doskonałym dośrodkowaniu Oprite gości na prowadzenie wyprowadził Iacob, ale pięć minut później było 1:1!! Strzelcem wyrównującej bramki został Ionilla. W pierwszej połowie poza niezliczonymi atakami gości nic się nie wydarzyło, wciąż 1:1. W 71 minucie, Gorga przymierzył z wolnego, piłkę odbił bramkarz gości, a tak niewiele brakowało. Minutę później po błędzie Pelina, który podał prosto do Oprity, a temu nie pozostało nic, jak uderzyć na bramkę, 1:2. W 76 minucie, strzałem głową remis daje nam Gorga!! Do końca meczu, graliśmy bardzo mądrze w obronie, remisujemy ze Steauą!!!

 

Mecz towarzyski

Dacia Unirea - Steaua 2:2 (1:1)

0:1 Victoras Iacob 14'

1:1 Costel Ionilla 19'

1:2 Daniel Oprita 72'

2:2 Giani Marius Gorga 76'

 

MoM: Victoras Iacob (N, Steaua) - 9

Odnośnik do komentarza

Lis_ - Nie widzę innej opcji :>

 

 

Styczeń

 

Bilans: 2-2-, bramkowy 8-5

Divizia B1: 0-0-0, bramkowy 0-0, 1. [+8]

Cupa Romaniei: Ćwierćfinał - vs Unirea Urziceni 1:0, rew 15.03.2006r.

 

* Nagrody: brak :]

 

 

Finanse: 749 tys. € ( 544 tys.€)

Budżet transferowy 4.26 tys.€

 

Transfery - Polacy

1, Krzysztof Łągiewka (23l, OŚ, DP, Polska U-21 14/0) z Szynnik, do GAK, za 2 MLN€

2, Marcin Baszczyński (28l, OP, DPB P, Polska 24/0) z Wisła, do PSG, za 1.9 MLN€

3, Arkadiusz Głowacki (26l, OŚ, Polska 22/0) z Wisła, do Livorno, za 1.5 MLN€

 

Transfery - Zagranica

1, Fernando Llorente (20l, N, Hiszpania 2/1) z Athletic, do Real Madryt, za 30 MLN€

2, Carlos Tevez (22l, OP/N, Argentyna 12/2) z Conrinthians, do Chelsea, za 19.5 MLN€

3, Tomas Rosicky (25l, OPŚ, Czechy 52/13) z Dortmund, do Manchester United, za 17.5 MLN€

4, Vincenzo Iaquinta (26l, N, Włochy 4/0) z Udinese, do Barcelona, za 16.5 MLN€

 

Ligi europejskie

Anglia: Arsenal [+5]

Bułgaria: Lokomotiv Sofia [+2]

Francja: Bordeaux [+4]

Hiszpania: Barcelona [+0]

Niemcy: Bayern [+12]

Polska: Wisła [+11]

Portugalia: Porto [+6]

Rumunia: FCU Poli [+1]

Szkocja: Celtic [+6]

Włochy: Roma [+3]

Europejskie puchary (kluby polskie):

P. UEFA Pierwsza runda eliminacyjna:

vs. Espanyol

 

Mecze reprezentacji Polski

-brak :]

Ranking światowy

1. [-] Meksyk 974,

2. [+1] Stany Zjednoczone 884

3. [+3] Francja 863

45. [-17] Polska 619 .

Odnośnik do komentarza

Przedostatni sparing graliśmy z drugoligowym CS Otopeni, postanowiłem wziąć sobie chwilkę wolnego i w trakcie meczu drużynę miał poprowadzić mój asystent. Zespół wypadł nadspodziewanie dobrze, gładko wygrywając 3:0, po dwóch bramkach Covaciego i jednej Goncerza. Niestety w trakcie meczu, Marian doznał kontuzji żeber i nie zagra przez dwa tygodnie, ale dla nas nie jest to już wielkie zmartwienie bo mamy dużo napastników!

Nasz rezerwowy bramkarz - Bodea złamał sobie palec i nie będziemy mogli z niego skorzystać przez dwa miesiące.

 

Ostatni sparing rozgrywaliśmy z drużyną CFR Cluj, która zalicza udany sezon plasując się na piątej pozycji w pierwszej lidze. Dzięki naszemu asystentowi, który po raz kolejny poprowadził naszą drużynę odnieśliśmy kolejne zwycięstwo. Strzelcem jedynej bramki został Grzesiu Goncerz już w pierwszej minucie spotkania.

 

Krótkie podsumowanie

Rozegraliśmy aż dziewięć sparingów, z czego sześć wygraliśmy, dwa zakończyły się remisem, a jedno porażką. Jedynymi, którzy znaleźli na nas lekarstwo okazali się przybysze z Bukaresztu - Rapid. Bardzo cieszą dobre wyniki przeciwko FCU POli (zwycięstwo) oraz Steaua (remis).

Sprowadziliśmy do klubu dwóch zawodników, obaj napastnicy, młodzi z dużymi szansami na grę w pierwszym zespole. Na ich sprowadzenie wydałem 9 tys€ i już w najbliższej przyszłości mam zamiar zrobić z tego niezły interes, sprzedając ich za dużo większe pieniądze do innych klubów.

Cieszy mnie również postawa mojego asystenta, który prowadził drużynę w ostatnich dwóch spotkaniach towarzyskich - oba wygrane.

Rozwiązaliśmy również kontrakt z Gabrielem Baciu, a Iount Constantinescu powrócił do swojej drużyny. Pierwszą połowę sezonu zakończyliśmy na pierwszym miejscu, a nie zamierzamy schodzić z fotela lidera, myślę, że do twarzy nam.

Bardzo daleko zaszliśmy również w Pucharze Rumunii, gdzie gramy niedługo rewanżowy mecz w ćwierćfinale z Unireą Urziceni, pierwszy mecz wygraliśmy 1:0.

Wszystko co dobre przed nami, trzymajcie kciuki :]

Odnośnik do komentarza

Naszym nowym trenerem został Giacomo Tufaro (41l, Włochy), w jego ślady poszli również Trevor Peake (49l, Anglia), Angel Vilda (57l, Hiszpania).

Pan Vasile Darie (36l, Rumunia) za porozumieniem stron pożegnał się z klubem, wypłaciliśmy mu 7 tys€ odszkodowania. Podobny los spotkał Ovidie Hanganu (35l, Rumunia), temu wypłaciliśmy 5 tys€ odszkodowania. Na tydzień przed inauguracją sezonu mieliśmy załatwione wszelkie sprawy, teraz pozostało tylko czekać.

 

Wszystkie drużyny rumuńskie szalał na rynku transferowym, a my natomiast musieliśmy przyglądać się temu z boku, ponieważ nie mieliśmy pieniędzy. Udałem się nawet prosto do prezesa, ale odpowiedział nam, że 4 tys€ powinny wystarczyć na transfery, dla drużyny, która ma zamiar awansować do pierwszej ligi.

 

Czekał nas łatwy mecz w Tirgoviste, ale oczywiście nie można było zlekceważy przeciwnika. Od początku spotkania gołym okiem było widać, kto jaki futbol prezentuje. My atakowaliśmy, konstruowaliśmy akcję a gospodarze ograniczyli się do wybijania piłek. Już w 15 minucie, po dograniu Ionilli nasz hiper-super-snajper Marian Covaci strzałem w długi róg dał nam prowadzenie. Niecałe dziesięć minut później Marian ponownie wpisał się na listę strzelców, tym, razem po dośrodkowaniu Ciocei uderzył z woleja. W 42 minucie gospodarze groźnie zaatakowali lewą stroną, ale w porę akcję zatrzymał Ivan. W drugiej połowie postanowiłem zagrać jak w dalekiej przeszłości - z kontry. Nie przyniosło to niestety oczekiwanych skutków, nie atakowaliśmy, nie strzelaliśmy. W 90 minucie honorową bramkę dla Tirgoviste strzelił Tobasaru.

 

 

1.03.2006, Divizia B1 [18/30]

Stadion Municipal - Tirgoviste, Widzów 2565

[14.] Tirgoviste - Dacia Unirea [1.] 1:2 (0:2)

0:1 Marian Covaci 15'

0:2 Marian Covaci 24'

1:2 Razvan Tomasaru 90' (+1)

 

Wyjściowa 11: Olteanu - Napierała, Bogos, Ivan (Pelin 90'), Calin - Ciocea, Plesa, Ionilla, Gorga - Covaci, Ungureanu

 

MoM: Marian Covaci (N, Dacia Unirea) - 8

Odnośnik do komentarza

Lis_ - Mam nadzieję, ale niewykluczone, że zagramy w europejskich pucharach :>

 

Luty 2006

 

Bilans: 2-1-0, bramkowy 6-2

Divizia B1: 1-0-0, bramkowy 2-1, 1. [+10]

Cupa Romaniei: Ćwierćfinał - vs Unirea Urziceni 1:0, rew 15.03.2006r.

 

* Nagrody: brak :]

 

Finanse: 719 tys. ? ( -30tys.?)

Budżet transferowy 4.26 tys.?

 

Transfery - Polacy

1, Maciej Iwański (24l, OPŚ, Polska U-21 8/0) z Zagłębie, do Lyn, za 800 tys?

2, Maciej Mielcarz (25l, BR, Polska 0/0) z Korony Kielce, do Odry Wodzisław, za 325 tys?

3, Marcin Bojarski (28l, OP PL, N, Polska 0/0) z Cracovii, do Partizana, za 300 tys?

Transfery - Zagranica

1, Sergey Kuznetsov (19l, OPL, OPŚ, Rosja U-21 7/0) z Dynamo Moskwa, do Szynnik, za 2.2MLN ?

2, Kim Doo-Hyun (23l, OPŚ, Korea Płd 23/4) z Seongnam, do Pusan, za 2MLN ?

3, Andriy Pereplyotkin (20l, N, Ukraina U-21 1/0) z Skonto, do Czarnomoriec, za 1.7MLN ?

Ligi europejskie

Anglia: Arsenal [+2]

Bułgaria: Lokomotiv Sofia [+7]

Francja: Bordeaux [+4]

Hiszpania: Barcelona [+0]

Niemcy: Bayern [+10]

Polska: Wisła [+10]

Portugalia: Porto [+10]

Rumunia: FCU Poli [+4]

Szkocja: Celtic [+6]

Włochy: Roma [+4]

 

Europejskie puchary (kluby polskie):

P. UEFA Pierwsza runda eliminacyjna:

Legia - Espanyol, 2:0

Espanyol - Legia 3:0

;awans Espanyol

Mecze reprezentacji Polski

Mecz towarzyski:

Polska - Irlandia 1:0 (0:0); Smolarek

Ranking światowy

1. [-] Meksyk 974,

2. [+1] Stany Zjednoczone 901

3. [+3] Francja 863

38. [+7] Polska 638 .

 

---------------------------------

 

Czwartego marca, podejmowaliśmy na własnym boisku, drużynę ze środka tabeli - Midię. W pierwszych minutach spotkania, kilkakrotnie groźnie uderzył Gorga, ale bezskutecznie. Próbowaliśmy raz środkiem, innym razem skrzydłem, potem znowu przez rozgrywających, ale nie mogliśmy znaleźć sposobu na bramkarza gości. W 45 minucie, gdy wydawało się, że w pierwszej połowie nie wydarzy się nic ciekawego, wtedy Covaci wyłuskał piłkę bramkarzowi i umieścił ją w pustej bramce.

Bramka do szatni chyba zdołowała naszych przeciwników i musieli wyjść strasznie rozkojarzeni na drugą odsłonę i już w drugiej minucie stracili kolejną bramkę, strzelcem ponownie Covaci. Całe spotkanie jednak rozczarowało mimo, że w 85 minucie Plesa zdobył bramkę ładnym uderzeniem z wolnego i było 3:0.

 

4.03.2005, Divizia B1 [19/30]

Stadion Municipal - Braiła, Widzów 4980

[1.] Dacia Unirea - Midia [6.] 3:0 (1:0)

1:0 Marian Covaci 45' (+1)

2:0 Marian Covaci 47'

3:0 Daniel Plesa 85'

 

Wyjściowa 11: Olteanu - Napierała, Bogos, Ivan, Calin - Dobre, Plesa, Ionilla, Gorga - Covaci, Ungureanu

MoM: Marian Covaci (N, Dacia Unirea) - 9

 

edytowane^

Odnośnik do komentarza

Od początku nie prezentowaliśmy się zbyt dobrze, poza dośrodkowaniem Covaciego z lewej strony w pierwszych dwudziestu minutach nie zaprezentowaliśmy niczego ciekawego. Niestety do głosu zaczęli dochodzić goście i omal nie skończyło by to się dla nas stratą bramki, ale w znakomitej dyspozycji był Olteanu. W 24 minucie, po fajnej składnej akcji, Ungureanu trafił w słupek, lecz poza tym nic ciekawszego się nie wydarzyło w pierwszej połowie. W 55 minucie, nie wiem jakim cudem, ale bramkarz gości wyjął piłkę, po strzale głową nowo-wprowadzonego Bogdana. W tym meczu nie wychodziło nam nic, dosłownie nic, starałem się odmienić losy spotkania zmianami taktycznymi i wreszcie się udało! W 92 minucie Covaci postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i po indywidualnym rajdzie strzelił bramkę!!

 

11.03.2005, Divizia B1 [20/30]

Stadion Municipal - Braiła, Widzów 5012

[1.] Dacia Unirea - FC Botosani [9.] 1:0 (0:0)

1:0 Marian Covaci 90' (+2)

 

Wyjściowa 11: Olteanu - Napierała, Bogos, Ivan, Calin - Dobre, Ciocea (Kiriliv 72'), Ionilla, Gorga (Basalic 72') - Covaci, Ungureanu (Bogdan 45')

MoM: Marian Covaci (N, Dacia Unirea) - 7

Odnośnik do komentarza

leyzer87 - Graliśmy sparingi z kilkoma przeciwnikami z pierwszej ligi, wypadły wyśmienicie, ale mógł to być przypadek. Przekonamy się, za jakieś 15 meczów, jak to właściwie jest :]

 

Następnym mecze, miała być rewanżowa potyczka z Unireą Urziceni! Zwycięstwo na wyjeździe było bardzo cenne i wystarczyło jedynie zremisować na naszym terenie. Przypominam, że nasz przeciwnik gra w lidze równej co do nas, więc awans nie powinien być wyjątkowo trudny.

Genialnie rozpoczęliśmy mecz!, po prostopadłym podaniu Ciocei, Cristian Ungureanu wreszcie zdobył bramkę, prowadzimy 1:0, a żeby odpaść musielibyśmy stracić teraz dwie bramki. Już w 14 minucie musiałem dokonać wymuszonej zmiany, kontuzji doznał strzelec bramki - Cristian. W 20 minucie, zagraliśmy akcję marzenie, wymieniliśmy około ośmiu podań z klepki, a Ciocea spudłował w dogodnej sytuacji. W 40 minucie, po groźnym faulu na Goncerzu do wolnego z 20 metrów podszedł Gorga. Przymierzył i było po wszystko, 2:0 dla nas! Jedną nogą byliśmy w półfinale.

Drugą połowę rozpoczęliśmy nie gorzej jak pierwszą, ponownie atakowaliśmy, ale brakowało nam skuteczności. W 56 minucie, groźną akcję przeprowadzili przeciwnicy, ale w ostatniej chwili piłkę wybił Napierała. Do końca meczu prowadziliśmy ładną, sensowną grę, doskonale zagrała druga linia, która dość szybko redukowała akcje ofensywne gości.

 

15.03.2006, Copa Romaniei Ćwierćfinał - rewanż

Stadion Municipal - Braiła, Widzów 5497 :o

[b1] Dacia Unirea - Unirea Urziceni [b2] 2:0 (2:0)

1:0 Cristian Ungureanu 4'

Cristian Ungureanu 12'; ktz.

2:0 Gianu Marius Gorga 40'

 

Wyjściowa 11: Olteanu - Napierała, Bogos, Ivan, Calin - Plesa (Dobre 82'), Ciocea (Basalic 45'), Ionilla, Gorga - Covaci, Ungureanu (Goncerz 14')

MoM: Daniel Plesa (PL, Dacia Unirea) - 8

 

W innych spotkaniach bez niespodzianek, awansowały wszystkie pierwszoligowe zespoły. Losowanie było dla nas pobłażliwe, ponieważ trafiliśmy najgorszy zespół z pozostałej trójki, zagramy z Jiul Petrosani, a w ewentualnym finale będzie na nas czekać Rapid, albo Gloria.

Odnośnik do komentarza

Kolejny mecz ligowy graliśmy z Forexem na wyjeździe. Drużyna ta zajmowała dwunaste miejsce w tabeli i nawet bukmacherzy nie dawali większych szans gospodarzom.

Już w 10 minucie przed szansą na gola stanął Ciocea, ale po przebiegnięciu całej połowy uderzył w poprzeczkę. Niespodziewanie goście ciągle nas atakowali, ale nasza wspaniała defensywa nie dopuściła do straty bramki. W 38 minucie, powtórzyła się sytuacja z początku meczu, ponieważ Ungureanu w stylu Ciocei przebiegł całe boisko, ale nie wykorzystał swojej szansy. W doliczonym czasie gry głupi faul w naszym polu karnym popełnił Calin, a jedenastkę pewnie wykonał Valdean. Mimo wprowadzenia do gry trzeciego napastnika nasza gra nie uległa zmianie, graliśmy fatalnie. Za wszelką cenę starałem się odwrócić losy meczu, ale nic nam dzisiaj nie wychodziło, porażka!

 

18.03.2005, Divizia B1 [21/30]

Stadion Forex - Braszów, Widzów: 545

[12.] Forex BV - Dacia Unirea [1.] 1:0 (1:0)

1:0 Laurentiu Valdean 45'; rz.k

 

Wyjściowa 11: Olteanu - Napierała, Bogos (Pelin 74'), Ivan, Calin - Plesa, Ciocea, Ionilla, Gorga (Goncerz 45') - Covaci, Ungureanu (Bogdan 74')

MoM: Flavius Boroncoi (PŚ, Forex BV) - 8

Odnośnik do komentarza

Lis_ - Jiul obecnie zajmuje obecnie 11 miejsce w pierwszej lidze, Gloria 12, a Rapid 2. Szanse? - Myślę, że do finału jesteśmy w stanie awansować, ale z Rapidem może być ciężko, cała nadzieja w Glorii

--------------------------------------

 

Naszym kolejnym przeciwnikiem w lidze była słaba Dunarea, która zajmowała słabe - przedostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Przez ostatni mecz, nasza przewaga nad wiceliderem stopniała do niebezpiecznej granicy - 7 punktów, więc musieliśmy ją z powrotem zreparować obyśmy mieli spokojny koniec sezonu. Ostro wzięliśmy się do roboty już od początku spotkania, pierwsze próby wyłapał ze spokojem bramkarz gości. Chwilę potem już nie zdołał interweniować, lecz uczyniła to za niego poprzeczka. W 22 minucie, po rzucie wolnym wykonywanym przez Daniela Plesę, w tłoku w polu karnym najsprytniejszy okazał się Ciocea i umieścił piłkę w bramce, 1:0. Po strzeleniu bramki, mogło się wydawać, że gracze pójdą za ciosem, ale nic z tego, zaczęliśmy bronić korzystnego wyniku i tak do końca pierwszej połowy nic ciekawego się nie wydarzyło.

W drugiej połowie ograniczyliśmy się do sporadycznych kontr, często atakowali goście, ale my umiejętnie broniliśmy naszego wyniku. Jedyną interesującą sytuacją w drugiej odsłonie, było zwijanie się z bólu Nicolae Ciocei przez kilka minut, chyba prosił o zmianę, więc go zdjąłem.

11.03.2005, Divizia B1 [22/30]

Stadion Municipal - Braiła, Widzów 4550

[1.] Dacia Unirea - Dunarea [15.] 1:0 (1:0)

1:0 Nicolae Ciocea 22'

 

Wyjściowa 11: Olteanu - Napierała, Bogos, Ivan, Calin - Dobre, Ciocea (Dobre 63') Ionilla, Gorga - Covaci, Ungureanu (Bogdan 45')

MoM: Nicolae Ciocea (OP PŚ, N, Dacia Unirea) - 8

 

Po meczu okazało się, że Nicolae Ciocea rzeczywiście doznał poważnej kontuzji i będzie pauzował aż 2 tygodnie. W skutego porażki wicelidera, odrobiliśmy straty z ostatniego przegranego meczu i nasza przewaga z powrotem wynosi 10 pkt.

Odnośnik do komentarza

Ostatniego dnia marca, prezes zaprosił mnie do gabinetu:

- O co chodzi - zapytałem?

- Nie ukrywam, że jesteśmy z pana bardzo zadowoleni - zaczął

- I w związku z tym...? - dokończyłem

- Chcemy zaproponować nowy kontrakt - podszedł do biurka, wyciągnął skrawek papieru i kazał czytać.

 

Oferujemy panu nowy, 3-letni kontrakt. Będzie pan zarabiał przez ten czas 325€ tygodniowo, do tego dostanie pan 90 tys€ na transfery, oraz 7 tys€ na pensje zawodników

- Zadowolony - zapytał

- Chciałbym to przemyśleć, dzisiaj dam odpowiedź - odpowiedziałem

- Będę czekał - powiedział i wskazał na drzwi

 

Po krótkich negocjacjach z prezesem ustaliliśmy, że podpisze dwuletni kontrakt, dostanę 7 tys€ na pensje, oraz 100 tys€ na transfery. To i tak bardzo mało jak na przyszłego pierwszoligowca? :>

 

 

----------------------------------------------------

Marzec 2006

 

Bilans: 5-0-1, bramkowy 9-2

Divizia B1: 4-0-1, bramkowy 7-2, 1. [+10]

Cupa Romaniei: Półfinał - Jiul Petrosani; 5.04.2006r

  • Nagrody:
  • Menadżer miesiąca:
    1, Baron von Kapa

Finanse: 909 tys. ? ( 180tys.?)

Budżet transferowy 103 tys.?

 

Transfery - Polacy

1, ---

2, ---

3, ---

 

Transfery - Zagranica

1, Diego Fernando Moreno (23l, OP PLŚ, Kolumbia 0/0) z Millonarios, do Once Caldas, za 2.6 MLN€

2, Diego Fernando Vega (20l, N, Kolumbia U-21 3/0) z Bucaramanga, do Medellin, za 2.3 MLN€

3, Paulo Rinaldo Cruzado (21l, OP LŚ, Peru U-21 1/0) z Alianza Lima, do Universitario, za 2 MLN€

 

Ligi europejskie

Anglia: Chelsea [+3]

Bułgaria: Lokomotiw Płowdiw [+4]

Francja: Bordeaux [+2]

Hiszpania: Barcelona [+1]

Niemcy: Bayern [+4]

Polska: Wisła [+8]

Portugalia: Porto [+11]

Rumunia: FCU Poli [+4]

Szkocja: Celtic [+8]

Włochy: Roma [+5]

 

Europejskie puchary (kluby polskie):

-brak :]

 

Mecze reprezentacji Polski

-brak :]

 

Ranking światowy

1. [-] Meksyk 959

2. [-] Stany Zjednoczone 881

3. [-] Francja 872

38. [-] Polska 633 .

Odnośnik do komentarza

Gregorovius - Dzisiaj strasznie zajęty byłem, nie miałem dużo czasu na pisanie, a na weekend mnie nie będzie, więc też raczej nic nowego nie dodam

 

Do meczu z Precizią przystąpiliśmy w najmocniejszym składzie, była to 23 kolejka, jedna z ważniejszych w obecnym sezonie. Zaczęliśmy naprawdę nieźle, już w 1 minucie swojej szansy nie wykorzystał Ungureanu marnując stuprocentową szansę. Kilka minut w dogodnej sytuacji znalazł się Covaci, ale bramkarz gości był znakomicie dysponowany. Na boisku przez dłuższą chwilę zapanował spokój, aż do 26 minuty kiedy po niefortunnym wślizgu obrońca Precizii podał piłkę wprost do Ungureanu, a ten ładnym strzałem po długim rogu dał nam prowadzenie. Już w doliczonym czasie gry Gorga wybił piłkę wprost przed siebie, a najsprytniejszy okazał się Covaci, który dopadł do piłki i pewnie umieścił ją w bramce, już 2:0.

Drugą połowę rozpoczęliśmy znacznie gorzej, nie warto nic więcej napisać, już w 52 minucie, straciliśmy bramkę za sprawą Cimpeana. Dostał on dośrodkowanie z lewej strony i strzałem głową nie dał szansOlteanu. W 67 minucie przeprowadziliśmy składną akcję lewą stroną i po dośrodkowaniu Plesy w polu karnym zapanował ogromny chaos, ale do piłki dopadł Covaci, lecz spudłował..! W 74 minucie byliśmy o krok od stracenia trzech punktów, ale Adrian tylko dzięki długości swoich nóg uratował nasz zespół przed kompromitacją. Spełniło się powiedzenie - niewykorzystane sytuacje się mszczą, ponieważ w 84 minucie Plesa wykorzystał błąd obrońcy, zszedł do środka i ośmieszył bramkarz lobując go.

 

1.04.2006, Divizia B1 [23/30]

Stadion Municipal - Braiła, Widzów 4570

[1.] Dacia Unirea - Precizia [7.] 3:1 (2:0)

1:0 Cristian Ungureanu 26'

2:0 Marian Ciocea 45' (+1)

2:1 Adrian Ionel Cimpean 52'

3:1 Daniel Plesa 84'

 

Wyjściowa 11: Olteanu - Napierała (Dobre 83'), Bogos (Pelin 81'), Ivan, Calin - Plesa, Ciocea, Ionilla, Gorga - Covaci, Ungureanu

MoM: Daniel Plesa (PL, Dacia Unirea) - 8

Odnośnik do komentarza

Dnia 5 kwietnia przyszło nam się zmierzyć z Jiul w ramach półfinału Pucharu Rumunii. Od tego mecz po części zależało od naszej przyszłości, ale przede wszystkim mieliśmy się dowiedzieć czy mamy jakiekolwiek szanse na Europejskie Puchary. Chłopaki chyba myśleli identycznie jak ja i od początku meczu zabrali się do roboty, już 30 sekundzie mieliśmy szansę na prowadzenie, ale spudłował Gorga. Stosunkowo szybko zostaliśmy uciszeniu przez rywali, w 12 minucie po głupim błędzie obrony tracimy bramkę. Całe szczęście, że nie straciliśmy wiary, cztery minuty później po rajdzie i dośrodkowaniu lewą stroną Covacieg, Dinu niefortunnie wbił piłkę do własnej bramki! W grze nastąpiła chwila spokoju, ale i tak mieliśmy zdecydowaną przewagę, dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce, graliśmy lepiej. W 37 minucie stadion eksplodował radością, precyzyjnym strzałem z 20 metrów Gorga umieścił piłkę w bramce!! Niestety długo nie cieszyliśmy się z prowadzenia, bowiem aż 2 minuty, wtedy to kapitalnym uderzeniem popisał się Vezan, a piłka najpierw odbiła się od słupka zanim wpadła do bramki.

Druga połowa miała być dla nas kluczowa. 3 minuty po wyjściu na boisko okazało się, że właściwie zmotywowałem zawodników, ponieważ Ciocea zdobył bramkę! W 60 minucie mogliśmy sobie zapewnić zwycięstwo, ale Ungureanu zmarnował dogodną sytuację. Zdominowaliśmy ten mecz, ale nie potrafiliśmy potwierdzić naszej dominacji, piłka ciągle padała łupem bramkarza gości, lecz minutę później tracimy bramkę. Piłka niefortunnie odbiła się od Calina i wleciała wprost pod nogi Dulcea'y. W tak głupi, wręcz frajerski sposób, przegrywamy wygrany mecz, ale i tak jesteśmy w dobrej sytuacji przed rewanżem.

 

 

5.04.2006, Copa Romaniei Półfinał

Stadion Municipal - Braiła, Widzów 11219 :o :o :o

[b1] Dacia Unirea - Jiul Petrosani [A] 3:3 (2:2)

0:1 Adrian Dulcea 13'

1:1 Ciprian Dinu 17'; sam.

2:1 Giani Marius Gorga 37'

2:2 Ovidiu Vezan 40'

3:2 Nicolae Ciocea 48'

3:3 Adrian Dulcea 78'

 

Wyjściowa 11: Olteanu - Napierała, Bogos, Ivan, Calin - Plesa, Ciocea, Ionilla, Gorga (Bogdan 78') - Covaci (Goncerz 45'), Ungureanu

 

MoM: Adrian Dulcea (N, Jiul Petrosani) - 8

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...