Skocz do zawartości

Juventus Turyn


Rekomendowane odpowiedzi

Akurat Trezegueta w takiej formie nie oddałbym za żadnego zawodnika na świecie :P

 

O wiele bardziej musimy wzmocnić środek obrony i pomocy. W ataku mamy Treze, Del Piero, Iauquinte, Palladino oraz młodego Govinco na wypożyczeniu.

Odnośnik do komentarza

Niby mamy napadziorów ale, Palladino ostatnio lepiej radzi sobie na skrzydłach niż w ataku, może lepiej przekwalifikować go na skrzydłowego? Iauginta i Treze grają dobrze, Alex na rezerwie chyba będzie do końca sezonu lub sporadycznie w pierwszym. W razie jakiejś kontuzji jest lipa. Huntelaar jest młody i bardzo dobry, jako uzupełnienie składu na pewno by sie przydał. Mecze co 3 - 4 dni wymagają szerokiego składu.

Odnośnik do komentarza
O wiele bardziej musimy wzmocnić środek obrony i pomocy. W ataku mamy Treze, Del Piero, Iauquinte, Palladino oraz młodego Govinco na wypożyczeniu.

 

Giovinco jak juz... Tyle tylko ze to gracz który bardziej wykazuje skłonnosci do gry na lewym skrzydle. Palladino, równiez bardziej lubi grac z boku. Pozostaje Del Piero, który nie oszukujmy sie ma juz swoje lata, trzeba poszukac następców. Treze gra w tej chwili znakomicie, tyle tylko ze kazdy wie o tym iż Francuz moze sie w kazdej chwili połamać (odpukać), pozostaje Iauqinta, troche mało jak na zespoł, który zapewne będzie występował w LM od przyszłego sezonu.

 

Oczywiscie zdaje sobie sprawę, ze pozostałe formacje są jeszcze bardziej dziurawe - przede wszystkim obrona. Ale nie mozna zapominac o formacji ofensywnej. Huntelaar nadawal by sie idealnie, lecz jesli mialbym wybierac miedzy nim a dajmy na to Ezequiel Garay (chętnie bym zobaczył tego srodowego obronce w zespole z Turynu, choc to tylko moje marzenie, nie poparte zadnymi konkretnymi informacjami), rzecz jasna wybrał bym tego drugiego.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jak informuje serwis Juvepoland, Staram Dama podobno pozyskała Rafaela Van der Vaarta. Niemieckie gazety napisały, że Juventus wydał na piłkarza około 15 milionów euro, a sam zawodnik dołączy do zespołu z Turynu dopiero latem. Podobno wiadomość oficjalna o transferze ma być potwierdzona w następnym tygodniu.

 

Obawiam się tylko, że mogą być to zwykłe plotki. Co by nie mówić cieszyłbym się gdyby do ekipy Starej Damy dołączył ten zawodnik :)

Odnośnik do komentarza

Skupmy się na faktach:

 

1. Giovanni Cobolli Gigli powiedział:

"Van der Vaart is one of many players that we are observing,"

"We like him very much but at the moment we prefer to sign players who cost nothing."

 

2. Oficjalna strona Hamburga podała dzisiaj, że Rafael nie zgodził się na przedłużenie kontraktu.

 

3. La Gazzetta dello Sport, calciomercato.it i parę innych gazet/serwisów podały, że Juventus złożył Hamburgowi ofertę w wysokości 15/17 mln juro, na którą władze niemieckiego klubu miały podobno przystać.

 

4. Jeśli więc Holender ma rzeczywiście przyjść do Juve, to będzie to w lecie. W tym okienku transferowym wyłącznie zapewnimy sobie, że z dniem 1 lipca Rafael będzie naszym piłkarzem.

 

5. Sam zainteresowany mówił, że "widzi się w Juve, że chce do Juve, że to jego marzenie" itd. I właśnie ten punkt można włożyć między bajki. W słowa i miłości piłkarzy nie wierzę, a już tym bardziej Holendrowi pamiętając o jego niedawnych perypetiach z Valencią.

 

Byłbym bardzo szczęśliwy gdybyśmy go zakupili. Ale póki co mało jestem przekonany, że ten transfer dojdzie do skutku. Obawiam się, że będzie to drugi Gabi Milito :roll:

Odnośnik do komentarza

Prezes powiedział też, że szukają ludzi na wolnym transferze. Mówi się o Ujfalusim i Mellbergu.

A prezes Palermo, Zamparini twierdzi że Juve interesuje się także Amaurim. Mamy o niego walczyć z Milanem.

 

Ja już nie wiem co o tym wszystkim sądzić, tych plotek jest za dużo :roll: Pewne jest chyba tylko odejście Almirona :-k

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Chiellini kontuzja - jak dobrze pójdzie to tylko miesiąc. Cristico wypożyczony, a więc mamy dramat na obronie. Jak nikogo nie kupią to chyba zwątpie w ten zarząd. Jak grał Boumsong z Empoli niech świadczy fakt, że Empoli strzelilo wszystkie 3 gole dopiero po kontuzji Chielliniego.

Odnośnik do komentarza

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że jeszcze w tym miesiącu w naszej kadrze dojdzie do zamiany Tiago na Sissoko. Wszyscy w klubie wypowiadają się, że reprezentant Mali na dniach ma do nas dołączyć na zasadzie transferu definitywnego. Natomiast Tiago prawdopodobnie zasili Tottenham, ale nie wiadomo jeszcze na jakich zasadach.

Mam mieszane uczucia co do sprzedaży Portugalczyka. Co prawda w pierwszej połowie sezonu grał on słabiutko, ale nie zapominajmy że we włoskiej lidze bardzo trudno jest się zaaklimatyzować (przed oczami staje mi Thierry Henry w koszulce Juve :roll:). No i zapewne na całej tej operacji z Tiago finansowo stracimy (co w sumie było do przewidzenia).

 

A dziś wieczorem pierwszy mecz w Pucharze Włoch z Interem. Mimo że te rozgrywki nie cieszą się wielką popularnością we Włoszech, to spotkanie między tymi dwiema drużynami przyniesie zapewne wiele emocji :D

Odnośnik do komentarza
Obrońca Jean-Alain Boumsong przeszedł za 3 miliony euro z Juventusu Turyn do Olympique Lyon. Były piłkarz Auxerre podpisał 3,5-letni kontrakt.

 

Francuz trafił do Juventusu w ubiegłym sezonie, wówczas zaliczał się do podstawowych graczy drużyny. Wszystko zmieniło się wraz z przyjściem trenera Claudio Ranieriego przed obecnymi rozgrywkami. Boumsong trafił na ławkę rezerwowych, notując w ciągu półrocza tylko 2 występy w Pucharze Włoch.

 

W Lyonie Boumsong może liczyć na częstsze występy, gdyż Olympique ma spore kłopoty ze środkowymi obrońcami. Do kontuzjowanych Crisa i Patricka Muellera dołączył ostatnio Cleber Anderson.

 

pilkanozna.pl

 

Ten transfer oznacza, że chyba jednak Mellberg przejdzie do Juve już podczas styczniowego okienka transferowego.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj po dwóch bramkach Trezegueta i jednej Del Piero pokonaliśmy Livorno 3:1. Meczu nie widziałem, więc nie będę się na jego temat wypowiadał.

 

Za to dostaliśmy dziś dwie oficjalne wiadomości transferowe:

Zarząd Juventusu oficjalnie poinformował, że Guglielmo Stendardo (na zdjęciu) został wypożyczony przez Bianconerich z Lazio Rzym do 30 czerwca bieżącego roku.

 

Stendardo urodził się 6 maja 1981 roku we włoskim Neapolu. Gra na pozycji środkowego obrońcy, jest piłkarzem prawonożnym. Mierzy 190 cm, waży 88 kg. W barwach Lazio grał od 2005 roku. W 52 rozegranych meczach udało mu się strzelić 4 bramki. W Juve ma wypełnić lukę, która powstała po sprzedaży do Lyonu Boumsonga.

 

Według pierwszych nieoficjalnych informacji Juventus zapłacił Biancocelestim 400 tysięcy Euro, by ci zgodzili się wypożyczyć Stendardo. W koszulce Starej Damy defensor będzie grał do końca czerwca, a jego pierwszym meczem w barwach Juve będzie najprawdopodobniej potyczka z Interem, zaplanowana na najbliższą środę. Po zakończeniu sezonu obrońca najprawdopodobniej wróci do Lazio, z którym wiąże go kontrakt ważny do 2012 roku.

 

Stendardo ma zostać przedstawiony dziennikarzom na konferencji prasowej, która zaplanowana jest na dzisiaj na godzinę 14:00. Bezpośrednią relację z tego wydarzenia będzie można obejrzeć na Juventus Channel.

 

Kolejna oficjalna informacja: Juventus poinformował, że od lipca bieżącego roku piłkarzem Starej Damy będzie Olof Mellberg (na zdjęciu), reprezentujący obecnie barwy Aston Villi.

 

Juventus sfinalizował transakcję, na mocy której z dniem 1 lipca 2008 roku Szwed zostanie piłkarzem Bianconerich, a kontrakt z turyńskim klubem obowiązywać będzie do roku 2011. Obecny kontrakt z Aston Villą wygasa 30 czerwca bieżącego roku.

 

Erik Olof Mellberg, grający na pozycji środkowego obrońcy, urodził się 3 września 1977 roku. Po trzech sezonach spędzonych w Hiszpanii, w barwach Racingu Santander, w 2001 roku został pozyskany przez szefostwo Aston Villi. Jest doświadczonym piłkarzem, jako że od tego czasu w rozgrywkach ligowych i pucharowych rozegrał w sumie 240 spotkań. Do tego trzeba doliczyć kolejnych 70 meczów, rozegranych w koszulce reprezentacji Szwecji.

 

Piłkarz, przebywający jeszcze w Anglii, wyraził zadowolenie z faktu nawiązania współpracy z Juventusem. "Jestem bardzo szczęśliwy" - przyznał. "Gra we Włoszech będzie dla mnie bardzo ważnym doświadczeniem, zwłaszcza, że będę grał w prestiżowym klubie, jednym z najlepszych na świecie." Następnie dodał: Przede mną jeszcze druga połowa sezonu w Aston Villi, którą chcę dobrze spędzić."

 

Na temat pozyskania szwedzkiego obrońcy wypowiedział się już Claudio Ranieri. "Mellberg to piłkarz, jakiego dobrze znam jeszcze z czasów współpracy z Chelsea Londyn. To środkowy obrońca, który jednak radzi sobie i na prawej stronie defensywy, co pokazał w tym roku. Piłkarz o dobrych warunkach fizycznych (187 cm, 83 kg, przyp. red.), ale jednocześnie bardzo zwinny. Mellberg wniesie do Juventusu nową jakość i ogromne doświadczenie."

Stendardo nie znam, więc nie wiele mogę powiedzieć. Ale jak możemy się domyślać jest on tylko zapełnieniem luki w obronie, a po tym sezonie opuści nasze szeregi. Za to Mellberg szykowany jest zapewne na podporę naszej defensywy w przyszłym sezonie, co jakoś specjalnie mnie nie cieszy :roll: Mam wrażenie że są lepsi stoperzy na rynku...

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Po pięknej bramce Del Piero wygrywamy zasłużenie z Romą. Zbliżyliśmy się do Rzymian i do tytułu wicemistrza. Ale przed nami jeszcze długa droga. Najważniejsze, że po słabym początku nowego roku znowu zaczynamy regularnie wygrywać.

Odnośnik do komentarza

No to po raz kolejny sędzia pozbawił nas punktów :roll: Widziałem tylko pierwszą połowę, w której przegrywaliśmy raczej zasłużenie. Ale po obejrzeniu skrótu stwierdzam, że to co się stało w drugiej połowie to gruba przesada :| Pozostaje nam liczyć na to, że będąca w dołku Roma straci punkty z Violą.

 

Skrót meczu.

Nie, Sissoko wcale nie był faulowany :| A ten ślepak stał od tego 3 metry...

Odnośnik do komentarza

Całego meczu nie widziałem tylko końcówkę i nie mogę nic powiedzieć o tych 3 karnych nie podyktowanych ale to co zrobił Sissoko to mistrzostwo głupoty. Myślałem, że długo będę musiał czekać na coś równie głupiego jak zachowanie Clichego w ostatniej minucie kiedy stracił piłkę w polu karnym i faulował ale Sissoko szybko zrównał się z nim. Nie wiem jak można liczyć, że tak interweniując uda się uniknąć faulu. Mógł być chociaż 1 punkt ale na życzenie Sissoko zostało 0.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...