Skocz do zawartości

Juventus Turyn


Rekomendowane odpowiedzi

szystko wskazuje na to, że w Juventusie dojdzie do rewolucji nie tylko wśród zawodników, ale także działaczy klubowych i sztabu medycznego. Nie od dziś wiadomo, że klub zamierza się wzmocnić, ale nikt nie sądził, iż zespół będzie dokonywał także zmian wśród osób zarządzających klubem.

 

Nie od dziś wiadomo, że spekuluje się na temat odejścia Mauro Camoranesiego, Davida Trezeguet i Federico Balzarettiego. Ponadto pod znakiem zapytania stoi przyszłość Pavla Nedveda, który 30. czerwca podejmie decyzję, czy kontynuować swoją karierę, czy też ją zakończyć.

 

To jednak nie wszystko. Do zmian na pewno dojdzie w zarządzie klubu. Ostatnio do dymisji podał się Marco Tardelli, teraz z kolei Stara Dama nie chce przedłużyć kontraktu z wiceprezydentem – Roberto Bettegą. Ponadto Sartori z Chievo najprawdopodobniej na stanowisku dyrektora sportowego zastąpi Alessio Secco.

 

Nieuniknione były także zmiany w sztabie medycznym klubu. Na swojej oficjalnej stronie internetowej Bianconeri podziękowali za współpracę Antonio Giordano (14 lat pracy w Juve) i Sergio Giunty (13 lat pracy), których zastąpili odpowiednio Michele Gemignani oraz Franco Giacometto.

 

Rewolucja zaczęła się jednak od posady trenera. Przypomnijmy, że po tym, jak Didier Deschamps wywalczył z klubem awans do Serie A, postanowił podać się do dymisji. Przez dwie ostatnie potyczki w tym sezonie Biało-czarnych prowadził Giancarlo Corradini, a w przyszłym sezonie szkoleniowcem Juventusu będzie Claudio Ranieri.

 

sport.it

 

Miejmy nadzieje, że te zmiany wyjdą Juve na dobre. Widać zaszła potrzeba aby przewietrzyć troche skostniały zarząd również.

 

Jeśli chodzi o piłkarzy to G.Millito ma podpisać 22 czerwca umowe z Juve. Może zasili nas Tiago, ale taka opcja jest mało prawdopodobna. Nedved się zastanawia czy nie zakończyć teraz kariery, oby postanowił jeszcze sezon pograć. Zamiast niego spekuluje się, że przyjdzie Van der Vaart. Treze i Camor raczej odejdą. Za nich dostaniemy spore pieniądze, więc będzie za co ściagnąć zmienników. Ja jeszcze czekam na sprowadzenie Barzagliego i ofensywnego pomocnika oraz napastnika.

Odnośnik do komentarza

Vitorino Gabriel Pacheco Antunes piłkarzem Juventusu

 

Co do reszty transferów to:

ZAKUPY:

 

Vincenzo Iaquinta - jest już naszym piłkarzem. Mimo, że strona oficjalna milczy to zarówno Vincenzo, jak i Ranieri i prezes Udinese mówią otwarcie o finalizacji tego transferu. Ponadto witryna transfermarkt.de już "przypisała" Iaquinte do dokonanych letnich transferów Starej Damy.

 

Almiron - utalentowany pomocnik Empoli według wszystkich dotychczasowych informacji jest o krok od Juve. Kluby się podobno dogadały, a nam pozostaje czekać już tylko na prezentację.

 

Gabriel Milito - kolejny już zawodnik, którego Juventus "zaklepał". Kosztować nas będzie bajońskie pieniądze, ale jest to zawodnik mogący rządzić i dzielić w linii defensywnej. Jedyne co martwi to to, że rzadko obrońcy z La Liga spełniają pokładane w nich nadzieje w Serie A.

 

Andrea Barzagli - tu sytuacja jest jeszcze niepewna. Mówi się, że Juve zaoferuję Miccoliego i jakąś kwotę, sam Miccoli wydaje się na to przystawać, a Palermo również widziałoby Fabrizio u siebie. Prezes Zamparini chce sprzedać Andreę do Juve, natomiast agent piłkarza powiedział, że raczej Florencja będzie kierunkiem przenosin 25-letniego mistrza świata. Szanse transferu oceniam na 50%.

 

Tiago - Juve go chce, Tiago też chce, Aulas chce go sprzedać. Ale jak to przy rozmowach transferowych z Lyonem wszystko rozbija się o kwotę odstępnego. Będą pieniądze, Tiago będzie grać u nas, jest naszym celem, a zarząd pieniędzmi szasta przy transferach - w przeciwieństwie do przesadnej oszczędności przy negocjowaniu nowych kontraktów z naszymi gwiazdami. IMO szanse - 60%

 

Van der Vaart - bo coś tam w Bildzie Nedved powiedział. Byłoby super, ale nie sądzę by akurat ten transfer miał odzwierciedlenie w rzeczywistości. Rafi chciałby do Realu, a Hamburg go nie puści za groszę. 20% (w kapeluszu)

 

Huntelaar - karmieni jesteśmy sprzecznymi informacjami - raz się mówi, ze Holender dogadał się z władzami klubu, a drugim razem, że Huntelaar nie zmieni otoczenia w następnym sezonie. Sprowadzenie go jest zadaniem szczególnie arcytrudnym jeśli weźmiemy pod uwagę że stara się o niego sam Manchester United. Naszą szansą jest nieustępliwość zarządu. Tylko zawodnik jego pokroju moze starać się zastąpić Treze. IMHO 40%

 

SPRZEDAŻE:

 

Federico Balzaretti - "zaklepany" przez Violę i tu raczej nie ma się co czarować że zostanie.

 

David Trezeguet - ostatnio pojawiła się informacja, że Gigi z będzie się starać przekonać Davida do pozostania w Juve. Ale mleko już się raczej rozlało i nie ma co płakać tylko starać sie go sprzedać za jak największą kwotę. No i na Boga nie do naszych rywali z Mediolanu :)

 

Mauro Camoranesi - jeśli odejdzie - a wszystko na to wskazuje - będzie to największa porażka zarządu. Jeśli zarabia on na dzień dzisiejszy 2,5 mln na sezon i chce zarabiać 3, a my mu rzucamy kłody pod nogi to coś jest nie tak. Został w Serie B z nami (inna sprawa, że z przymusu) i wyraża chęć kontynuowania kariery w Turynie, a zarząd zachowuje się irracjonalnie. Nie stać nas na stratę takiego zawodnika.

 

Valery Bożinow- koniec wypożyczenia

 

Robert Kovac - Dinamo Zagrzeb

 

Igor Tudor - Hajduk Split

 

 

A co do Pavla Nedveda to jestem przekonany, ze co najmniej sezon jeszcze dogra. Jeśli by teraz przeszedł na emeryturę to znaczy, że sytuacja w Juve jest zła, a atmosfera toksyczna. Póki co pokazano nam przesłanki, ze dzieje się nie najlepiej. Zapowiedziane odejścia Camora i Treze, rezygnacje Deschampsa, Tardelliego, nie przedłużenie kontraktu z Bettegą.

 

Miało być ciekawie i jest. Tyle, że ja powoli zaczynam mieć tego dość. Quo vadis Juve?

 

Edita- no i jeszcze w ramach przypomnienia, ze naszymi piłkarzami od 1 lipca są: Criscito, Grygera i Salihamidzić.

Odnośnik do komentarza

Millito raczej nie będzie chciał iść do Realu po tym co mu zrobili 3 lata temu. Mam nadzieje, że zostanie graczem Juventusu. Martwi mnie to, że ściagniemy albo Argentyńczyka albo Barzagliego. A najlepiej byłoby kupić przecież obu.

Odnośnik do komentarza
Martwi mnie to, że ściagniemy albo Argentyńczyka albo Barzagliego. A najlepiej byłoby kupić przecież obu.

Rzeczywiście był taki news, ale to raczej domniemania prasowe. Jak będzie zobaczymy, ale G.Milito będzie raczej zawodnikiem Juve, z Barzaglim jest jeszcze sprawa otwarta. Jeśli Palermo chciało by puścić go za nie mniej niż 15 mln juro to raczej Juve podziękuje.

 

Co ciekawe jesli chodzi o transfer Iaquinty to mówiło się o kwocie 8mln i oddaniu paru zawodników do Udinese, jak widac dalismy 11,3 mln do spłaty w 3 ratach. Można spekulować, że młodzi zawodnicy niewykorzystani w tej transakcji, będą użyci przy transferze Almirona lub Barzagliego.

Odnośnik do komentarza

Almiron, Tiago, Millito--> wszyscy blisko Juve, ten pierwszy może nawet dzis bądź jutro podpisze kontrakt.

Iaquinta już podpisał super bo bardzo mi pasuje do stylu Juve.

Oby zostali Treze i Camor co będzie dość trudne do zrealizowania, jeśli odejdą to będzie trzeba kupic dodatkowo zastępców dla nich, troche mnie przeraża że to może byc bardzo duża ilość nowych graczy co znacznie spowolni zgranie. Jeszcze jest sprawa Nedveda który niedługo ma powiedzić czy zdecydował się grać w następnym sezonie.

Odnośnik do komentarza

No więc witamy Vincenzo na pokładzie :) Teraz trzeba poczekać na potwierdzenia transferu Almirona. Jeśli udałoby się sprowadzić Milito oraz Tiago to skład Juve będzie bardzo obiecujący :) Zastanawia mnie tylko, kto będzie grał na prawym skrzydle w skutek pewnego(?) odejścia Camoranseiego? Marchioni czy Salihamidzic? :roll:

Odnośnik do komentarza

Almiron, o czym pisano i mówiono już wielokrotnie od pewnego czasu, będzie zawodnikiem Juve. Z tego co zrozumiałem (a mój włoski nie błyszczy) prezentacja planowana jest na piątek - znalezione na gazzetta.it :>

 

Edita - podobno Cobolli Gigli wraz z resztą zarządu mają pokazać, ze to chłopy z jajami i dadzą se po buziaku z Trezeguet proponując mu w międzyczasie wysoki kontrakt :> Masz Ci los :P

Odnośnik do komentarza
Portugalczyk Tiago w najbliższych dniach oficjalnie będzie zawodnikiem Juventusu Turyn. Aktualny klub piłkarza - Olympique Lyon potwierdził, że negocjacje niebawem zostaną zakończone. Do pełnego porozumienia brakuje już tylko szczegółów.

 

"Oficjalnie nie możemy powiedzieć, że transakcja została zakończona, ale tylko dlatego, że do pełnego porozumienia brakuje kilku szczegółów. W sposób półoficjalny mogę powiedzieć, że Tiago zagra w Juventusie."- powiedział Marino Faccioli dyrektor administracyjny Lyonu.

 

Stara Dama po powrocie do Serie A poważnie się wzmacnia. W nowym sezonie w szeregach Bianconerich na pewno będą grywali: Zdenek Grygera, Vincenzo Iaquinta, Domenico Criscito oraz Hasan Salihamidzić. Niebawem Juventus powinien podpisać umowę z Sergio Almironem z Empoli.

sports.it

 

Byłoby to znakomite wzmocenie środka pola. mam nadzieje, że działacze szybko zamkną to transakcję. Jeszcze tylko niech przejdzie Almiron, Millito i Barzagli i będe spokojny o przyszły sezon.

Treze mam nadzieje, że zostanie. Jeśli Camor odejdzie to kogoś sie za niego kupi.

 

EDIT. Robet Kovac nie doszedł do porozumienia z Dinamem i wrócił do Juve. Ale w klubie nie zostanie, musi szukać innego pracodawcy.

Odnośnik do komentarza

Cristian Molinaro i Antonio Nocerino stali się dziś piłkarzami tylko i wyłącznie Juventusu (wcześniej byli współwłasnością Starej Damy i odpowiednio Sieny i Piacenzy).

 

Natomiast szeregi Juve opuścił Federico Balzaretti. Jego nowy pracodawca Fiorentina zapłaci 3,8 miliona euro w ciągu trzech lat.

 

Robet Kovac nie doszedł do porozumienia z Dinamem i wrócił do Juve. Ale w klubie nie zostanie, musi szukać innego pracodawcy.

Którym zapewne będzie Borussia Dortmund.

Odnośnik do komentarza

Tiago i Almiron już oficjalnie w Juve :)

Nie wiem co sądzić o Almironie, bo szczerze mówiąc nigdy nie widzałem go w akcji. Ale co do Tiago to jestem w pełni zadowolony, bardzo dobry środkowy pomocnik potrafiący grać zarówno w defensywie jak i ofensywie.

Teraz czas na środkowego obrońcę, niestety wg. doniesień prasowych sprawa z Milito coraz bardziej się komplikuje :/

Odnośnik do komentarza
France striker David Trezeguet has made an about-turn and extended his contract with Juventus until 2011, the newly promoted Serie A club said on Monday.

Trezeguet had looked set to be on his way after making a bizarre gesture to club bosses following his goal in a defeat by La Spezia on the last day of the season earlier this month.

He said he felt unloved by the club after they made an initial contract offer and media linked him with a move to Olympique Lyon or Valencia.

However, a successful capital increase on the stock market has given Juve fresh funds and bosses said last week they hoped it would enable them to keep the 29-year-old striker, who has spent seven seasons in Turin.

"I am proud to link my name with Juventus for another four seasons," Trezeguet said in a statement. "Today I have made a decisive choice for my career and my life. This is a club which has given me so much and with whom I want to continue to win."

He stuck by the club following the stripping of their 2006 championship and demotion to Serie B for match-fixing and helped them bounce back to the top flight at the first attempt.

Juve have been quickly rebuilding for Serie A under new coach Claudio Ranieri. Italy goalkeeper Gianluigi Buffon extended his contract and a number of players, including Portugal's Tiago and striker Vincenzo Iaquinta, have arrived at the club.

Brytole podali, że Trezeguet kontrakt przedłużył. Niemal pewne jego odejście przestaje być pewne? ;>

Odnośnik do komentarza
Birmingham City oficjalnie potwierdził transfer Oliviera Kapo.Korzyść Juventusu wynosi 3 miliony funtów. 27-latek trafił do Juventusu w 2004 roku, z Auxerre na zasadzie wolnego transferu, jednak nie zdołał długo zabawić w Turynie. Kapo zaliczył 14 występów w Serie A, w których strzelił jednego gola. Następnie został wypożyczony do Monaco oraz Levante. Teraz przenosi się do Premiership. Podpisał 3-letni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne 2 lata.

Niestety Kapo nigdy nie sprawdził się w Juve. Jestem zwolennikiem jego talentu, ponieważ bardzo podobała mi się jego gra w Auxerre. Jednak trenerzy kolejni Juve nie widzieli dla niego miejsca w składzie :/ Oby odbudował się w Anglii.

Odnośnik do komentarza
Prezydent Giovanni Coboli Gigli (na zdjęciu) zdecydował się zaprzestać starań o Milito. Zarząd wróci do negocjacji, jeżeli Saragossa znacząco zredukuje cenę. Jak wiadomo Juventus stara się wzmocnić defensywę, a Milito był jedną z opcji. Miał to być znaczący transfer dla Juventusu, jednak wygląda na to, że transfer nie dojdzie do skutku. O wszystkim zadecydowały względy finansowe.

"Różnica pomiędzy naszą propozycją, a ich oczekiwaniami jest znaczna." - powiedział zgromadzonym dziennikarzom, podczas prezentacji piłki na nadchodzący sezon.

"Budżet ma limit. Nie myślę, że porozumienie zostanie osiągnięte, dlatego rozglądamy się za alternatywami."

Wygląda na to, że tymi alternatywami mogą być Ivan Cordoba i Walter Samuel, którzy obecnie reprezentują barwy Interu Mediolan.

I bardzo dobrze. Nie wiem dokładnie ile chciała Saragossa, ale 16 mln €, które Juventus oferował za Milito, były już ciut przesadzone :roll: Saragossa chyba nie wie jaka jest obecnie sytuacja na rynku, już nawet Chelsea nie chce płacić tyle kasy co wcześniej.

Ciekaw jestem kto zostanie ściągniety wzamian :-k Szczerze mówiąc Milito idealnie pasował mi do Juve :/

Odnośnik do komentarza
I bardzo dobrze. Nie wiem dokładnie ile chciała Saragossa, ale 16 mln €, które Juventus oferował za Milito, były już ciut przesadzone :roll: Saragossa chyba nie wie jaka jest obecnie sytuacja na rynku, już nawet Chelsea nie chce płacić tyle kasy co wcześniej.

IMHO raczej nie, pamietaj, ze dobrzy obroncy ciagle schodza po takich kwotach. A Milito dobrym obronca jest i basta, z tym, ze stylem gry nie pasuje do Serie A w ogole... No ale tego raczej sie juz nie dowiemy.

Jednak za te cene Milito jest chyba najlepszym OS w Europie.

Odnośnik do komentarza
I bardzo dobrze. Nie wiem dokładnie ile chciała Saragossa, ale 16 mln ?, które Juventus oferował za Milito, były już ciut przesadzone :roll: Saragossa chyba nie wie jaka jest obecnie sytuacja na rynku, już nawet Chelsea nie chce płacić tyle kasy co wcześniej.

IMHO raczej nie, pamietaj, ze dobrzy obroncy ciagle schodza po takich kwotach. A Milito dobrym obronca jest i basta, z tym, ze stylem gry nie pasuje do Serie A w ogole... No ale tego raczej sie juz nie dowiemy.

Jednak za te cene Milito jest chyba najlepszym OS w Europie.

W sumie masz rację, taka kwota jest adekwatna do jego umiejętności. Sęk w tym, że Saragossa odrzuciła te 16 mln :> Włodarze obydwu klubów mówili, że jest duża różnica między oczekiwaniami Hiszpanów a kwotą, którą mógł zaoferować Juventus :roll: Wychodzi na to, że Saragossa chciała ponad 20 mln, a tu już przesada.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...