Skocz do zawartości

Juventus Turyn


Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy później...
  • 2 tygodnie później...

Po wczorajszym meczu po prostu trzeba zostawić tutaj kilka słów, żeby docenić wyczyn Juventusu ;) 1/8 finału LM to na ten moment dla mnie zdecydowanie runda mniej (Porto) czy bardziej spektakularnych powrotów (United, Ajax, Juve). Jeśli chodzi już o to wczorajsze spotkanie, to ja nadal nie mogę nadziwić się Cristiano Ronaldo. Kiedy wydawało mi się, że już nie jest w stanie w pojedynkę wciągnąć za uszy jakiejś drużyny (w końcu ma już na karku 34 lata), tak wczoraj trzasnął hattricka i po raz kolejny został wielkim bohaterem swojego zespołu. Nie wiem ile prawdy w tych pogłoskach, że przez cały tydzień zapowiadał strzelenie trzech goli, ale nie zdziwiłbym się - ciężko we współczesnej piłce znaleźć kogoś mentalnie silniejszego, kto potrafi samym swoim nastawieniem do spotkania sprawić, że reszta zawodników też zyskuje kilka procent jakości. Pewnie wczoraj nie był to najpiękniejszy hattrick w karierze Ronaldo, ale jemu to raczej nie przeszkadza, bo pokazał, że cały czas stać go na wielkie mecze nie tylko w białym trykocie Realu, ale w pasiastej koszulce Juventusu także. 

 

Co do tej cieszynki, poniekąd prześmiewczej względem Simeone, to nie jest to pierwszy i pewnie ostatni raz - od razu przypomniała mi się sytuacja z jednego z Klasyków, gdzie Messi po strzeleniu bramki zdjął koszulkę i wywieszał pranie, Ronaldo w kolejnym meczu po swoim golu zrobił dokładnie to samo (albo w jednym z następnych, niemniej niedługo potem :biggrin:).

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Conte, Pochettino, ale ostatnio jedna z włoskich gazet miała wylew z Guardiolą, więc kto wie? ;) 

IMO przeważające szanse daję Conte, niewielkie Pochettino (podobno powiedział "tak" pod warunkiem >=20 mln euro rocznie, ale przy strasznie spadających włoskich podatkach w sporcie to nie jest nawet tak duży koszt jak gdzie indziej), w kategorii promili rozpatruję Guardiolę, ale też Di Francesco, Mihajlovicia i Gasperiniego (sprawdzeni ligowcy, gorące na rynku nazwiska). Niby mówiło się też o Sarrim, ale w klubie zdominowanym przez CR nie widzę miejsca dla kogoś tak przedmiotowo traktującego piłkarzy i tak dominującego osobowością nad zespołem.

Generalnie o odejściu Allegriego to się mówiło spokojnie z rok, bo w lecie bardzo mocno łączono Juventus z Zidanem (który sam podsycał te plotki w wywiadach), ale tak od października/listopada u fanów Juventusu traktowano jako pewnik jego odejście. Powiedziałbym, że się na tym przejadą, ale w LM i tak nie szło zachwycająco, a w lidze ich postawa sportowa i tak nie ma znaczenia dla wyników, więc co to zmieni...

 

Im potrzebny jest ktoś taki jak Ancelotti sprzed ponad dekady - skoro każde potknięcie w lidze im wynagrodzą im panowie z gwizdkami, to potrzebują kogoś, kto skupi się tylko na LM. Sądziłem, że kimś takim jest Allegri, ale ewidentnie przeceniłem jakość ich pomocy, która była przyczyną ich porażek w LM w ostatnich latach.

Odnośnik do komentarza

Nie chcę bagatelizować sprawy City, ale IMO nie zrobią tego choćby dlatego, że nie zdążą.

Procedura UEFA wygląda tak, że Investigatory Chamber analizuje, czy zachodzą przesłanki do poważnej kary, czy nie. Jeśli nie, to umarza lub dogaduje się na ugodę, jeśli tak, to kieruje sprawę do Adjudicatory Chamber, która występuje niejako w charakterze sądu. W przypadku City właśnie ten drugi scenariusz miał miejsce.

Teraz jak to wyglądało w przypadku Milanu przed rokiem:

1. Pod koniec maja skierowano sprawę do Adjudicatory Chamber (to etap, na którym jesteśmy);

2. W połowie czerwca był wyrok, od którego Milan się odwołał;

3. W połowie lipca był wyrok TAS - uchylający decyzję Adjudicatory Chamber jako nieproporcjonalną i zbyt srogą;

Jednym z powodów uchylenia wyroku było zbyt pospieszne działanie UEFA...

 

IMO nikt w UEFA nie będzie ryzykował zastosowania drastycznych kar, jaką jest eliminacja z LM, bez przygotowania się do sprawy dokładniej aniżeli w przypadku Milanu - gdzie w połowie lipca nie było tak naprawdę wiadomo, czy ten zagra w LE czy nie (dranie z Fiorentiny - pamiętamy...).

 

FFP działa generalnie o wiele lepiej niż się mówi (bo generalnie prawie nikt w Polsce tej procedury nie ogarnia i miażdżąca większość doniesień prasowych jest po prostu błędna) i zgodzę się z tymi, którzy uważają, że UEFA chce zaostrzyć kurs, też mam takie przeczucia. Nie wykluczę, że chcą tak zrobić z City - ale IMO nie strzelą sobie w stopę pospiesznymi działaniami podejmowanymi w czerwcu.

 

Więc IMO kandydatura Guardioli zasadza się jedynie na szansie współpracy z CR, nic więcej. City nie poleci.

Odnośnik do komentarza

Ciężko by go było wyrwać, młoda reprezentacja, już wyśmienita, a kolejne talenty w drodze. Poch imo jest nierealny, jeśli kiedyś odejdzie ze Spurs to albo do Realu, PSG lub zostanie w Anglii. Z jednej strony rozumiem ruch Juve bo wydaje się, że metody Allegriego się wyczerpały, ale z drugiej nie wiem kto by im dał te upragnioną uszatę bo Conte to imo osiągnął swój max. Pozostali z ligi włoskiej to ciekawe pomysły, chętnie bym zobaczył co Gasperini z budżetem i kadrą Juve by zdziałał.

Odnośnik do komentarza

Gasperini to już raz dostał mocny zespół do prowadzenia i smród po jego przygodzie z Interem przez lata go sprowadzał do prowadzenia klubów przeciętnych. Atalanta mu się powiodła, ale nie sądzę, by przy jego spojrzeniu na futbol cokolwiek osiągnął gdzieś wyżej.

 

Nie lekceważyłbym szans na Pochettino o tyle, że we Włoszech wprowadzono BARDZO korzystne zmiany podatkowe (które notabene, thx Berlusconi, zarżnęły potęgę włoskiej piłki kilkanaście lat temu na równi z korupcją) i wynagrodzenie brutto będzie kosztowało klub ze 26 mln. Dotychczas tyle by kosztował kontrakt na kwotę ~13 mln netto. Co prawda najkorzystniejsze zmiany zaszły w opodatkowaniu przychodów z tytułu praw do wizerunku, co ma mniejsze dla Pochettino znaczenie, ale nie wykluczam, że też ma to znaczenie.

 

1 minutę temu, janek_nsn napisał:

Pytanie też, czy władze Juve, mając jeszcze przez rok kontrakt z Allegrim, decydowałyby się na rozstanie z nim bez uprzedniego nagrania tematu następcy. Nie wierzę w to, że będą się dopiero teraz bawić w szukanie trenera.

1. Ostatni mecz domowy - fajna okazja do pożegnania, ostatnia właściwie;

2. Połowa maja - mnóstwo czasu na dogranie kontraktu z trenerem;

3. Fuckup z odejściem Conte pokazuje, że potrafią nie tylko działać pod presją czasu, ale też nie do końca racjonalnie rozgrywać takie sytuacje i do nich doprowadzać.

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Gacek napisał:

3. Fuckup z odejściem Conte pokazuje, że potrafią nie tylko działać pod presją czasu, ale też nie do końca racjonalnie rozgrywać takie sytuacje i do nich doprowadzać.

 

Głęboko wierzę, że wyciągnęli prawidłowe wnioski. ;) Ale, o ile mnie pamięć nie myli, wtedy Allegri był bezrobotny i do wzięcia, teraz takich kandydatów nie widzę i każdego trzeba wyjąć z klubu lub reprezentacji.

 

I jeśli rzeczywiście klub chce mocno stawiać na rozwój marketingowy, to raczej nie zaprzątałby sobie głów kandydatami w typie Gasperiniego, a jedynie trenerem z uznaną marką, będącym akurat na topie, jak wspomniany Pochettino.

 

Ciekawe, gdzie wyląduje sam Allegri. Bayern? PSG (i Tuchel do Bayernu)? A może powrót do Milanu? :P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...