Skocz do zawartości

Call of Duty (seria)


Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie w 4h 44 minuty i 23 sekundy co nie przeszkodziło mu być najlepiej sprzedającą się grą. I weź tu człowieku nie popieraj piractwa... 120zł za chwilę zabawy (tak, jest też multi, w które można pograć dłużej, ale dla mnie osobiście nie było tak fajne jak na przykład w Battlefield 2)... Będzie trzeba poczekać do obniżki przynajmniej o połowę:-k
Odnośnik do komentarza

Dokładnie w 4h 44 minuty i 23 sekundy co nie przeszkodziło mu być najlepiej sprzedającą się grą. I weź tu człowieku nie popieraj piractwa... 120zł za chwilę zabawy (tak, jest też multi, w które można pograć dłużej, ale dla mnie osobiście nie było tak fajne jak na przykład w Battlefield 2)... Będzie trzeba poczekać do obniżki przynajmniej o połowę:-k

 

Ano. Mi się nie spieszy, mogę poczekać. Ostatnio coraz więcej gier kupuję dopiero w tanich reedycjach.

Odnośnik do komentarza

Te 4h 44 min. to na poziomie Rekrut, trzeba oddać. Ale i tak za krótko. Co do multi...

 

http://www.gamezilla.pl/content/wizualizacja-kastracji-porownanie-mozliwosci-trybu-multiplayer-z-modern-warfare-i-modern-war

 

No comments

 

5-6 godzin w trybie "normal". Jakoś mnie to nei zadowala. Mam zamówionego MW 2, ale raczej go nie odbiorę. Nie za taką cenę.

Odnośnik do komentarza

MW2 ma tą straszną cechę, ze każdy wie, że to będzie krótkotrwała ekstaza, ale wyniesiona ponad wszelkie poziomy...

Mimo wszelkich - jak mniemam rozkoszy zawartych w tym arcydziele ;) nie dam 140 złotych.

Poczekam.

Pewnie się nadzieję na spojlery, na streszczenia, ale nie kupię gry za 140 złotych.

Bo kupując MW2 teraz wpisałbym się do generacji WoWa - graczy szukających rozrywki tylko w MMO...

Odnośnik do komentarza

Oj tam, ja dałem na konsolę 200 zł. No, ale dlatego, że SP jest krótki to odpaliłem od początku na Veteranie, a mimo to nie jest aż tak trudno jak być powinno. No, ale na razie nie chcę wypowiadać się nt. SP póki go nie skończę.

 

Nie będę jednak ukrywał, że osobiście kupiłem ją głównie dla MP, które jak w jedynce jest świetne. No, ale nie dziwię się tym którzy kupują grę dla SP i narzekają. Mimo, że dostajemy bardzo intensywną kampanię to jak na tą kasę zdecydowanie za krótką. Wydaje mi się jednak, że nie pozostaje Wam nic innego jak pogodzić się z takim stanem rzeczy. :)

 

FM jako gra sieciowa? Nie zauważyłem, szczerze mówiąc

 

FM Live?

Odnośnik do komentarza

No, jestem tylko ciut dalej, ale ciężko się nie zgodzić z zdaniem autora. Chociaż jedna z kolejnych misji jest bardzo klimatyczna, a gnanie na złamanie karku w Faveli faktycznie jest przegięte.

 

Acha i jeszcze coś na temat długości gry. Zapomniałem o całkiem ciekawym trybie Spec Ops zarówno w SP jak i MP. Wymasterowanie go na Veteranie zajmie sporo czasu.

Odnośnik do komentarza

Acha i jeszcze coś na temat długości gry. Zapomniałem o całkiem ciekawym trybie Spec Ops zarówno w SP jak i MP. Wymasterowanie go na Veteranie zajmie sporo czasu.

 

Masterowanie, achievementy, to typowe dla gier konsolowych. Sztuczne przedłużanie rozgrywki IMO. Jest w ogóle taki tryb na PC?

Odnośnik do komentarza

No oczywiście, że jest. To są zwykłe zadania w SP. Np. dostajemy karabin snajperski, pistolet, nóż i musimy przejść 200/300 m niezauważonym przez las obok wielu patroli.

 

Znaczy FM w trybie SP został potraktowany po macoszemu i SI skupiło się na MP?

 

Nie, nie. Chodziło mi tutaj bardziej o rozwój rozgrywki on-line. Nie mówiłem o przykładzie MW2.

 

No dobra, wczoraj skończyłem grę. Veteran, 8h bez 10 minut. Mimo, że gra graficznie nie różni się od poprzedniczki, mechaniką zresztą też, to mamy kolejną świetną, filmową opowieść. Może są dwie, trzy słabsze misje bez ciekawych akcji czy też zakończeń, ale pozostałe 13 na prawdę jest godne polecenia.

Odnośnik do komentarza

Dziś w jednym z warszawskich Saturnów wyhaczyłem CoD 4 MW na PS3 za 119zł. Okazji nie przepuściłem i już jestem po dwóch pierwszych misjach :)

 

Mówi się, że ta gra zmieniła oblicze FPSów na current-genach. Owszem, wygląda super, ale po zaliczeniu Killzone2 nie jest w stanie powalić mnie na kolana. Oby późniejsze misje to zmieniły. Na razie wkurza mnie to, że moi kompani odwalają za mnie brudną robotę. Pierwsi ładują się do pomieszczeń i zanim zdążę nacisnąć spust, większość przeciwników gryzie glebę. Oczywiście dodaje to realizmu (w K2 kumple byli totalnymi nieudacznikami), ale trochę denerwuje, gdy gra ogranicza się do biegania w kółko.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Skończyłem MW2 i jedna rzecz

GRUBY SPOJLER FABULARNY

 

WTF???? Zmarł im scenarzysta po 3/4 gry? O ile do momentu ujawnienia się wolty Sheparda gra jest całkiem zacna fabularnie (nie oryginalna, ale dająca radę w tego typu "stylistyce sensacyjnej") - ruski psychopata w sprytny sposób wciąga USA do wojny (btw. świetnie zrobiona misja na lotnisku) to po zabójstwie Croacha i Ghosta, gra jest absurdalna totalnie. Jeszcze liczyłem, że może coś się powyjaśnia, a tu nic. Makarow znika, wątek amerykański, który rozgrzał zdobywaniem Białego Domu się urywa i mamy debilne Rambo VI w wykonaniu Price'a i Soapa. A jak już musiałem gonić głównego niemilca dmuchanym pontonem, to zrobiłem :picard: Prawie jak misja na Sycylii w CoD:UO :| No fatalnie. Po prostu rozwalili całą grę.

Fakt, że tego, że Shepard zapakuje kulę jednemu z głównych bohaterów się nie spodziewałem - po tym jak nasz pierwszy ginie na lotnisku, myślałem, ze drugiego nie ubiją, ale co z tego skoro potem gra scenariuszowo skacze w przepaść beznadziei...

Mam nadzieję, że MW3 - bo zakończenie jest urwane i w sposób oczywisty zakłada kontynuację (bo przecież został Makarow, a wojna trwa) - będzie lepiej zrobione, a juz na pewno nie dostanie jej w łapki, ten kto jest odpowiedzialny za ostatnie fragmenty. Finalna walka fajna, choć zbyt podobna do zakończenia pierwszego MW.

 

 

Ogólnie gra solidna i wciągająca, strasznie intensywna, całkowicie odrywająca od rzeczywistości :) Maksymalnie byłem wytrwać w takim skupieniu 2h. Troszkę za bardzo oskryptowana imo. Np. naparzanka na ulicy, 100 na 100 sie ostrzeliwuje, totalny chaos, wbiegam do domu, a tam jakiś kamper siedział za pralką i tylko czekał, żeby mi sprzedać strzał w głowę :| No litości. Albo ludzie wychodzący w wyczyszczonych pomieszczeniach "z szafy", jak w jakiś budżetówkach ;) No ale skrypty to nie nowość w CoD (choć imo troszkę te respawny za plecami sa dziwne) więc nie mam co narzekać, skoro to 6 gra z serii w mojej kolekcji :]

Grafika bardzo mi się podobała, parę widoków znakomitych. Muzyka spod ręki Zimmera, więc oczywiście genialna. Troszkę za krótka, no ale to tez nie nowość.

Oczywiście odnoszę się tylko do SP. Spec-ops i MP jeszcze nawet nie widziałem.

Odnośnik do komentarza

Ano, pod koniec gry fabuła staje się wręcz groteskowa. Ogólnie wszystko jest takie przerysowane, o ile w MW1 to, co robimy, miało jakieś namiastki sensu i realizmu, o tyle w MW2 jest już jazda na całego, każdy się z każdym napieprza, nie wiadomo co się dzieje i ogólnie wszystko przesadzone. IMHO czuć, że to jest gra "natargetowana" głównie do 12-nastolatków (choć niby +18 ;)). Do tego dochodzą także absurdy, że tak napiszę, czysto fizyczne -

misja w kosmosie zasługuje na jeden wielki :picard: - fala uderzeniowa niszcząca satelity... w próżni kosmicznej... W dodatku dociera tam w kilka sekund, a wydawało mi się, że fala uderzeniowa porusza się z prędkością dźwięku, więc to powinno nieco dłużej trwać - ale przecież nie byłoby wtedy takiego "efektu" :roll:

. Pod względem graficznym i samej rozgrywki, nie różni się prawie wcale od MW1.

 

Mimo wszystko fajnie się grało ;) (choć, jak wiadomo - krótko)

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie to jedną wielką abstrakcją jest atak Rosji na USA. No, ale dobra. Tylko, że niestety z tym wiążą się IMO najgorsze misje w MW2. Czyli te w których gramy jako Ramirez w oddziałach Rangersów. Średnio mi się to podobało. No może poza wbiegnięciem z flarami i anulowanie naloty ("Twierdza" się kłania). Poza tym trochę jest tych kopii akcji z filmów. Co się tyczy fali uderzeniowej. Mnie dziwi jeszcze to, że na ziemi jakoś nikogo nie zdmuchnęła.

Odnośnik do komentarza

ee? amerykańskie misje są doskonałe, bez wyjątku.

Bitwa o fast food, późniejsze przebijanie się do stanowisk art. p-lot, czy misja po ciemku, po wybuchu atomówki, są świetne. Całość "troszkę" kopiuje World in conflict, ale w sposób dozwolony imo.

Quasi-skradankowe misje, typu "zabij tego z lewej a ja z prawej" a potem bawimy się w Rambo są fajne jako przerywnik, bo gdyby miały być podstawą CoD to bym nie polubił tej gry. Ja wolę misje typowo wojenne czy akcje oddziałów specjalnych, a nie "army of two". Dlatego atak na bazę okrętów podwodnych czy platformę wiertniczą są doskonałe, ale już infiltracja bazy zimą zakończona absurdalnym rajdem skuterami czy końcowe misje z Price'm (z ultra-rambowym złomowiskiem) niekoniecznie. Sieka w fawelach to przyjemna nowość.

 

Odnośnik do komentarza

Strasznie marudzicie na scenariusz. Zupełnie jakbym czytał recenzje w necie. Może takie marudzenie jest modne, nie wiem. Gra mi się podoba. Scenariusz jest jak z filmu political-fiction wycięty. Mało realny? Wolę atak Ruskich na USA od ataku KRL-D. Co z tego, że MW 2 jest pełna absurdów? Wcale, ale wcale nie zmniejsza to grywalności. Ta jest jak dla mnie ogromna. Misje w USA miażdżą. Zdecydowanie najlepsza część gry. Fawele? Trochę za dużo chaosu. Te skradankowe fragmenty są wcisnięte dla odpoczynku i mniej mnie ruszają. Chcę skradania, odpalam Operację Flashpoint.

Oprócz oprawy wizualnej i muzyki, najbardziej zaskoczyła mnie mnogość broni. Jeszcze czegoś takiego nie widziałem (w Borderlands nie grałem :] ). Tego jest od cholery. To jest tylko namiastka tego co mamy do wyboru -> http://i47.tinypic.com/9a8nci.jpg .

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...