Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna i prawo


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Wyobrażam sobie też pozytywny scenariusz, i mam nadzieję, że się sprawdzi. Wygrali uczciwie, niech rządzą. Niech dobrze rządzą. I niech to co napisałem wyżej się nie sprawdzi. Z całego serca tego chcę.

 

Żebym nie musiał przez następne 4 lata jechać po nich tutaj jak po starej kobyle.

 

EDIT:

Leon napij sie chłopie melissy czy coś , bo ręce opadaja co ty piszesz...

jeden przykład:PO głosowało za powstaniem CBA- i nnigdy nie mowiło o likwidacji- obecnie potrzeba jest reforma tej instytucji i tyle..jako uważny obserwator nie powinno ci to umknąć i wiele wiele innych...

 

A ja mówię o likwidacji ? Mówię o rozwaleniu. Czyli zreformowaniu tak, aby przekręty, które mają na światło dzienne nie wyjść, faktycznie nie wyszły. Stworzeniu instytucji - ducha. O skuteczności takiej, jak ograniczenia do 50 km/h w mieście.

Odnośnik do komentarza

Niektóre osoby tutaj zawodzą, że PO nie wprowadzi podatku liniowego, bo będzie musiało z PSL wejść w koalicję. Jak się okazuje przecież w obecnej sytuacji politycznej nawet gdyby mieli większość (przykładowo 232 posłów) to i tak ten podatek by nie przeszedł - Prezydent z pewnością by to zawetował - PO musiałaby mieć w tym wypadku aż 3/5 głosów

Odnośnik do komentarza

A ja czekam na 13 grudnia, Kaczka przecież obiecała. Tylko nie wiem gdzie, kiedy i która, ale dziś słyszałem w radio.

 

Zapamiętam też tę datę. Ile będzie km nowych autostrad i dróg szybkiego ruchu za dwa lata, ale bez A4, którą już sie buduje i bez S7 którą też się buduje i bez A2 którą też się buduje. Najbardziej mnie kręci droga Poznań- Wrocław i Warszawa-Toruń, no i oczywiście obwodnica Warszawy, którą notabene też zaczęto budować (dokładnie łącznice z projektowaną obwodnicą)

Odnośnik do komentarza
@Meyde, bo wschód wcale nie jest bardziej rolniczy, a co za tym idzie (niestety):

-wykształcenie jest niższe

-nie wiedza ogromna

Oczywiście nie mówię o większych miastach, bo te w których byłem nie różnią się nic od innych w Polsce, tyle że jest ich tam mniej.

 

Ależ uogólnienia :roll:. Tak, wschód jest inny. Ba, północny wschód mocno różni się od południowego wschodu, lecz mimo wszystko jest inne podejście od wielkiej i rozwiniętej Polski A. Tylko ta 'inność' nie oznacza, że coś jest gorsze. Jasne, np. na Mazurach bezrobocie jest bardzo duże, bieda momentami aż piszczy, ale to nie oznacza, że ludzie mają mniej wiedzy. Być może nawet wiedzą więcej o życiu... Zdaję sobie z tego sprawę, że uczy sie, iż zachód ma większe możliwości (bo to prawda), ale ze już mowi się o 'mniejszej wiedzy'? Szkoły tu są normalne, ludzie też.

 

Co do 'chamskiego podejścia'. Nie oceniam Ciebie tylko właśnie te podejście. I podtrzymuje swoje zdanie.

Odnośnik do komentarza

Dlaczego bez a4, s7 i a2 ?? Przecież a1 też się już prawie budowała, tylko PiSowi nie pasował coś przetarg - wydawało im się, że za dużo to kosztuje - po dwóch latach sąd przyznał rację firmie, która wygrała, i to ona będzie budować, tylko za 2x więcej, bo ceny poszły w górę, czyli zapłacimy więcej i stracimy 2 lata, wiec PiS potrafił nawet to spieprzyć, a wystarczy jakby nic nie ruszał. A wszystko w imię tego, że PiS chciał zapłacić mnie :]

Odnośnik do komentarza

Wszyscy wczoraj wskazywali na ogromną porażkę Ziobry a PKW przed chwilą ogłosiło wyniki z Krakowa a tutaj:

W okręgu nr 13, Zbigniew Ziobro uzyskał 164 681 głosów, a pan Gowin otrzymał 160 465 głosów. Różnica wyniosła zaledwie 4 tysiące głosów. Wcześniej wszystkie dane wskazywały na wyraźne zwycięstwo Gowina.

Odnośnik do komentarza
Wszyscy wczoraj wskazywali na ogromną porażkę Ziobry a PKW przed chwilą ogłosiło wyniki z Krakowa a tutaj:

W okręgu nr 13, Zbigniew Ziobro uzyskał 164 681 głosów, a pan Gowin otrzymał 160 465 głosów. Różnica wyniosła zaledwie 4 tysiące głosów. Wcześniej wszystkie dane wskazywały na wyraźne zwycięstwo Gowina.

 

a rano pisali:

Zgodnie z danymi PBS DGA z poniedziałku z godz. 5.45 rano Jarosław Gowin otrzymał 33 proc. głosów, a Zbigniew Ziobro 22 proc.

czyli jaki wniosek? Sondarze robione w punktach wyborczych mozna o kont dupy :/ Ludzie ewidentnie WSTYDZA sie tego ze glosowali na PISA i podaja ze oddali glos na PO. Spoko policzono juz 99% glosow i sie nic nie zmieni, ale fakt faktem wstyd ludzia bylo ze oddali glos na PIS :D

Odnośnik do komentarza

Nie chodzi o to tylko, że się wstydzą, ale np odmawiają udzielenia odpowiedzi - część starszych osób tak robiła, a to stwarza od razu problem, bo takie coś zaburza wszystkie wyliczenia, stąd głównie biorą się niedoskonałości sondaży robionych w trakcie wyborów. Jakby wszystko było idealnie tak jak sobie to w pracowni badań wyliczą to wyniki byłyby bardzo dokładne ;)

Odnośnik do komentarza
Nie chodzi o to tylko, że się wstydzą, ale np odmawiają udzielenia odpowiedzi - część starszych osób tak robiła, a to stwarza od razu problem, bo takie coś zaburza wszystkie wyliczenia, stąd głównie biorą się niedoskonałości sondaży robionych w trakcie wyborów. Jakby wszystko było idealnie tak jak sobie to w pracowni badań wyliczą to wyniki byłyby bardzo dokładne ;)

W mojej komisji jeszcze sprytniej to zrobili. Siedział sobie gość przy stoliku, podpisanym "sondaż dla TVP1" i do nikogo nie podchodził. Kto chciał wypełnić, podchodził i wypełniał.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...