Skocz do zawartości

Powiew świeżego powietrza


Iguaran

Rekomendowane odpowiedzi

1.04.08

Najważniejsze transfery zeszłego miesiąca:

 

1. Daniele Dessena, Parma ---> Le Mans, 3,8 mln €

2. Peter Halmoisi, Plymouth ---> Vitória, 1,9 mln €

3. Manuel de a Torre, Toluca ---> Monterrey, 1,5 mln €

4. Jorge Serna, Medellin ---> Start, 1,4 mln €

5. Omar Trujillo, Rennes ---> Birmingham, 1,4 mln €

 

Sytuacja w klubie:

 

pozycja ligowa: 16. miejsce

najlepszy strzelec: Mika Ääritalo - 8 bramek

stan konta: 12.66 mln €

zysk (strata): (15.27 mln €)

 

2.04.08

 

Liga powoli zaczyna zbliżać się ku końcowi. Jesteśmy na dobrej pozycji, która gwarantuje nam utrzymanie się, a o to przecież chodziło. Kolejna rywalizacja, dotyczyć będzie zespołu Nantes, a do miasta o takiej samej nazwie mamy się udać. Ósma drużyna ligi, może być trudna do ogrania, jednak mam nadzieję, że przypomnimy sobie niedawne "podboje". Postaram się sprawić chociaż małą niespodziankę, za którą na pewno będzie trzeba uznać remis. Z pewnością rywale będą chcieli zdobyć łatwe punkty, by gonić rywali, poza tym grają przed własną widownią. Czy uda nam się ten wyjazd do kraju trójkolorowych?

 

Skład:

L. Hirschfeld, B. Garcia, M. Koppinen, A. Lago, M. Dorsin, D. Szetela, B. Kayal, S. Zizzo, P. Skjelbred, M. Ääritalo, B. Stancu

Już na samym początku spotkania, Lago daje szansę prezentu dla piłkarzy Nantes. Po jednej z jego interwencji, sędzia wskazuje na wapno. Jednak wykonawca, nie zatrzymał odpowiedniej ilości zimnej krwi i strzelił wprost w Hirschfeda. Pozostałe minuty, były znakomite. Cisnęliśmy rywala, doprowadzając do takich sytuacji, że nie mógł wyjść z własnego obrębu pola karnego,. Jednak na chwilę przed przerwą, Keseru wykonał genialny strzał, który wleciał do naszej siatki tuż obok słupka. Do zejścia do szatni, nie zdołaliśmy odmienić losów spotkania. Czekamy z niecierpliwością na drugą odsłonę. Druga odsłona, nie przyniosła jednak żadnych efektów. Porażka 0:1 z tak mocną drużyną, jak Nantes, dobrze rokuje na przyszłość. Jestem zadowolony z gry mojego zespołu. Najbardziej widocznym piłkarzem był Sal Zizzo, który niejednokrotnie pokazał dzisiaj swoją potęgę szybkości i techniki na prawej flance, raz po raz stwarzając zagrożenie pod bramką rywala w postaci groźniej wrzutki.

 

Conference North [38/42]

stadion: Stade Louis Fonteneau (La Beaujoire), Nantes

widzów: 32705

[8] Nantes - [16] Rosenborg

1:0

mom: Lars Hirschfeld "8" [Rosenborg]

 

Marek Heinz - nie wykorzystał karnego - 16'

1:0 Claudiu Keseru - 41'

Odnośnik do komentarza

6.04.08

 

Jedną z ostatnich szans w tym sezonie na dobry wynik, jest dzisiejsze spotkanie z rumuńskim CFR Cluj. Nie jest to potęga europejska, z którą mam nadzieję wygrać i zgarnąć komplet punktów. Moi zawodnicy cztery dni temu pokazali klasę, co mam nadzieję że dzisiaj powtórzą. Jestem dość optymistycznie nastawiony do tego meczu. Wystawię oczywiście najmocniejszy skład, na jaki obecnie mnie stać.

 

Skład:

L. Hirschfeld, L. Ramstad, A. Kokoszka, F. Stoor, M. Dorsin, D. Szetela, B. Kayal, S. Zizzo, M. Ääritalo, J. Caffa, B. Stancu

Strzelanie rozpoczęliśmy dość późno, bo dopiero w 15 minucie. Do tej pory przeciwnik miał więcej szczęścia niż umiejętności. Powracając jednak do tego radosnego wydarzenia, głównym autorem został Stancu, który po doskonałym podaniu swojego kolegi, wpakował piłkę do siatki z odległości około 5 metrów. Zaledwie kilka minut późnej, bramkarz Cluj po raz drugi w tym spotkaniu musiał wyjmować piłkę z siatki. Autorem wspaniałego gola głową, po przelobowaniu Turcasa został Ääritalo, który jako najskuteczniejszy snajper naszej drużyny, zaliczył dziewiątego gola. W 27' było już 3:0, po ponownym trafieniu Stancu. Rewelacyjnie układa nam się to spotkanie. Dziesięć minut później, Caffa zdobywa przepiękną bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego. Wygrywamy już 4:0, co wprawia mnie w znakomity nastrój. W związku z takim obrotem spraw, po przerwie zdecydowałem się dać szansę młodemu bramkarzowi Luce. Niech zdobywa doświadczenie. W 81' z rzutu wolnego, kontaktową bramkę zdobył Licht. Do końca spotkania, już nic się nie zmieniło. Zabójcza pierwsza połowa, a w zasadzie dwadzieścia minut, przesądziło o wszystkim. Jestem bardzo zadowolony, że Rosenborg pokonał bezpośredniego rywala Cluj.

 

Conference North [39/42]

stadion: Lerkendal Stadion, Trondheim

widzów: 20171

[16] Rosenborg - [15] CFR Cluj

4:1

mom: Bogdan Stancu "9" [Rosenborg]

1:0 Bogdan Stancu - 15'

2:0 Mika Ääritalo - 22'

3:0 Bogdan Stancu - 27'

4:0 Juan Pablo Caffa - 37'

Pedro Oliveira - kontuzjowany - 69'

4:1 Lucas Licht - 81'

Odnośnik do komentarza

12.04.08

 

Ostatnie trzy mecze, to po prostu hard core. Już zastanawiam się, czy przeciwnicy w pojedynku z nami zdobędą hat tricka, czy im to uniemożliwimy. Na pierwszy ogień, przyszło nam wyjechać do Sunderlandu, gdzie zmierzymy się z tamtejszą drużyną. Przeciwnik aktualnie zajmuje siódmą lokatę. My jesteśmy głodni sukcesu. Po ostatnim, świetnym występie, pragnę powtórzyć taki sam wynik. To będzie bardzo trudne, i czy w ogóle możliwe do zrealizowania?

 

Skład:

L. Hirschfeld, L. Ramstad, A. Kokoszka, F. Stoor, M. Dorsin, D. Szetela, B. Kayal, S. Zizzo, M. Ääritalo, J. Caffa, B. Stancu

Ku zaskoczeniu wszystkich zgromadzonych na trybunach, od pierwszych minut to my mieliśmy przewagę. Kibice gospodarzy przeżyli poważny szok w 16 minucie, kiedy to Stancu otworzył wynik. Po dość dużym zamieszaniu pod bramką Gordona, oddał dobry strzał w kierunku bramki. Piłka wpadł do siatki tuż obok słupka, tak więc szkocki bramkarz nie miał najmniejszych szans na obronę. Ryk zachwytu i głośne gwizdy, dało się zaobserwować w 32 minucie spotkanie. Po raz drugi dzisiaj, na listę strzelców wpisał się Stancu, tym razem po uderzeniu głową. Piłkarze z Sunderlandu, dotrwali do przerwy, dzielnie broniąc się przed utratą kolejnych bramek. W przerwie musiałem dobrać odpowiednie słowa, by jeszcze bardziej zmobilizować moich podopiecznych. Jesteśmy w dobrej sytuacji, i nie pozwólmy tego zmarnować. Siedem minut po wznowieniu gry, bezsensownym faulem w polu karnym "popisuje" się Koppinen. Sędzia dyktuje jedenastkę dla zespołu rywala. Dla powagi sytuacji, zawodnik ten dostaje też drugą żółtą kartkę, która wykluczyła go z gry. W związku z takim obrotem spraw, musiałem zabezpieczyć obronę. Dlatego też w miejsce Stancu pojawi się Kokoszka, który zajmie miejsce w szeregu obronnym. Do jedenastki podszedł Ian Harte i trafił w bramkarza, który obronił także dobitkę tego zawodnika! Dalej prowadzimy 2:0. Tuż przed końcem spotkania, kontuzji doznał Caffa, którego zamieniłem na Skjelbreda. Tak dramatyczny dla nas mecz, skończył się bardzo szczęśliwie. Przed jego rozpoczęciem, ani przez moment nie twierdziłbym, że jesteśmy w stanie pokonać Sunderland. Myliłem się!

 

Conference North [40/42]

stadion: The Stadium of Light, Sunderland

widzów: 42500

[7] Sunderland - [15] Rosenborg

0:2

mom: Bogdan Stancu "9" [Rosenborg]

0:1 Bogdan Stancu - 16'

0:2 Bogdan Stancu - 32'

Mika Koppinen - czerwona kartka - 53'

Ian Harte - nie wykorzystał karnego - 55'

Juan Pablo Caffa - kontuzjowany - 88'

 

Po tym zwycięstwie mam siedem punktów przewagi nad strefą spadkową, a do zakończenia zmagań ligowych pozostały tylko dwie kolejki. Cel osiągnięty - pozostaje w lidze!

Odnośnik do komentarza

26.04.08

 

Oby tylko teraz moi piłkarze nie odpuścili sobie dwóch ostatnich spotkań. Jednak czeka nas dziś bardzo ciężka przeprawa, jaką zafundują nam piłkarze Rennes. Nasz dzisiejszy rywal, w ambitnie musi walczyć o utrzymanie drugiej lokaty. My zaś, jeśli się postaramy, i oczywiście dopisze nam szczęście, możemy awansować aż na jedenastą lokatę. Jednak wszystko będziemy wiedzieć dopiero po następnym meczu. Tymczasem pora na rozbrojenie piłkarzy z Francji.

 

Skład:

M. Luca, B. Garcia, A. Kokoszka, A. Lago, M. Dorsin, D. Szetela, B. Kayal, S. Zizzo, M. Ääritalo, A. Pãtras, B. Stancu

Mimo dużej przewagi siły naszego rywala, początek nie wyglądał najgorzej. Pierwszy błąd, od razu zakończony utratą gola, przytrafił nam się w siódmej minucie, kiedy to Briand pokonał młodego Lucę. Po raz drugi, ten sam zawodnik doprowadza swoich kibiców do radości. Błąd obrony, w 22' ponownie wykorzystuje Briand, zmieniając wynik na 2:0. W 32', na 3:0 podwyższył Edman. Gola strzelił z rzutu karnego, który podyktowany został po faulu Kayala. Szykuje się nam mały pogrom. W przerwie musiałem przeprowadzić zmianę na pozycji napastnika. Lekko poturbowany Stancu, tuż przed przerwą zgłaszał już chęć opuszczenia murawy. W jego miejsce, przez drugie 45 minut grać będzie Ganea. Drugą zmianą jest pojawienie się Konana w miejscu słabszego dzisiaj Fina Ääritalo. Pod koniec spotkania, Szetela ujrzał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić murawę. Mimo wielu prób, które przeprowadziliśmy w drugiej odsłonie spotkania, nie udało nam się strzelić chociażby bramki kontaktowej. Jeśli miałbym wybierać najjaśniejszą postać naszej drużyny w dzisiejszym spotkaniu, mój głos padłby na Zizzo. Po raz kolejny pokazał on swoje umiejętności.

 

Conference North [41/42]

stadion: Stade de la Route de Lorient, Rennes

widzów: 29905

[2] Rennes - [15] Rosenborg

3:0

mom: Jimmy Briand "9" [Rennes]

 

1:0 Jimmy Briand - 7'

2:0 Jimmy Briand - 22'

3:0 Erik Edman - rzut karny - 32'

Jimmy Briand - kontuzjowany - 72'

Danny Szetela - czerwona kartka - 82'

Odnośnik do komentarza

1.05.08

 

Najważniejsze transfery zeszłego miesiąca:

 

1. Milos Reljic, Crvena Zvezda ---> Metalist, 3,3 mln €

2. Joseba Llorente, Valladolid ---> Fulham, 3,3 mln €

3. Thiago Martin, Botafogo ---> Deportivo Cali, 1,5 mln €

4. Faioli, Vasco ---> Wigan, 1,2 mln €

5. Luis Pedro Figueroa, Banfield ---> Southampton, 1,2 mln €

Sytuacja w klubie:

 

pozycja ligowa: 15. miejsce

najlepszy strzelec: Mika Ääritalo - 9 bramek

stan konta: 11.21 mln €

zysk (strata): (16.72 mln €)

 

3.05.08

 

Ostatnie spotkanie w tegorocznej edycji ligi angielskiej, to pojedynek z Wolfsburgiem. Będziemy mieli okazję do pożegnania się z kibicami na okres wakacji, gdyż mecz zostanie rozegrany na murawie Lerkendal w Trondheim. Marzy nam się zwycięstwo, jednak czy dwunasty zespół nam na to pozwoli? Jestem przekonany, że bez walki się nie obejdzie. Dlatego też wystawiam najmocniejszy skład, by mieć jak największe szanse na dobry występ.

 

Skład:

B. Leyenda, B. Garcia, A. Lago, A. Kokoszka, A. Traoré, H. Abdulal, B. Kayal, S. Zizzo, Ezechiel, J. Caffa, B. Stancu

Bardzo dobre, szybkie spotkanie, jednak póki co, do przerwy nie zostało ozdobione bramkami. Jednak mam przeczucie, że takowe będą, jednak jeszcze chwilę trzeba poczekać. Skład pozostaje póki co bez zmian. Myliłem się. Ostatnie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem i podziałem punktów. Szkoda, jednak dobre i to.

 

Conference North [42/42]

stadion: Lerkendal Stadion, Trondheim

widzów: 20479

[15] Rosenborg - [12] Wolfsburg

0:0

mom: Alejandro Lago "8" [Rosenborg]

 

Był to jednocześnie ostatni dzień w naszym klubie Juana Pablo Caffy i Liviu Ganey. Nazajutrz kończą się im kontrakty wypożyczeń, i powracają oni do swoich klubów.

 

Juan Pablo Caffa - [9/6/0/3/0/0/7.44] - Bardzo dobre wypożyczenie. Wniósł w drugiej części sezonu ożywienie w zespół. Sześć bramek i aż trzy razy nagroda gracza meczu, to jak na dziewięć spotkań - bardzo dobry wynik. Szkoda, że nie zgodził się przedłużyć wypożyczenia o kolejny rok, tylko wraca do hiszpańskiego Betisu. Kto wie, może uda nam się go jakoś pozyskać w okienku transferowym, ale szczerze mówiąc - wątpię.

 

Liviu Ganea [15(5)/4/6/1/2/0/6.80] - Także dobry ruch na rynku. Szkoda że nie udało nam się go kupić, gdyż jako lepszą dla siebie, uznał ofertę klubu Dynamo Bukareszt. W tej chwili jego cena wywoławcza wynosi 4 mln €, a więc już bardzo dużo. Z jego gry jestem zadowolony. Grał więcej w pierwszej części sezonu, gdyż później jego miejsce zajął jego rodak Stancu, który świecił jeszcze jaśniej.

Odnośnik do komentarza

Tuż po zakończeniu sezonu (niektórzy mają jeszcze baraże), postanowiłem wziąć się do roboty, i przestudiować formę zawodników.

Lars Hirschfeld [14 m/ 20 strc/ 6 czk/ 2 mom/ 0 ż/ 0 cz/ 6.57 śr] - Miał być podstawowym bramkarzem, jednak transfer Leyendy pozbawił go tego tytułu. Po koniec sezonu popisał się jeszcze bardzo dobrą formą, i na dzień dzisiejszy mam dylemat. Interesuje się nim kilka klubów, dlatego nie wiem, czy jest sens go sprzedawać. Mimo wszystko jestem pewien, że tam gdzie będzie grać, będą mieli z niego pociechę.

Bernardo Leyenda [33/49/6/2/0/0/6.88] - Miał być hitem transferowym, a nie za bardzo to mu wyszło. Dość częste, ale drobne kontuzje, nie są najlepszą oznaką. Bardzo niepewny bramkarz. W jednym spotkaniu puszczał szmaty, by w drugim bronić jak lew. Co do niego mam mieszane uczucia, jednak więcej ich przemawia za jego sprzedażą.

Mihai Luca [1(1)/4/0/0/0/0/6.50] - Ten bramkarz ma jeszcze czas. Dopiero zaczyna się ogrywać na wysokim poziomie. Dwadzieścia lat, nie dadzą mu nigdzie stałego miejsca. Niech się cieszy, że dostał już szansę debiutu. I muszę przyznać, że mimo trzech wpuszczonych bramek z Rennes, zapadł mi w pamięci z dobrej strony. Z pewnością bałkańska melodia na przyszłość.

 

Fredrik Stoor [32(2) m/ 0 br/ 1 as/ 0 mom/ 2 ż/ 0 cz/ 6.79 śr] - Zawodnik jak zawodnik. Solidny obrońca, na którego można było zawsze liczyć. Nie zabłysnął niczym innym, jak tylko wyjściem na murawę. Jednak takiego zawodnika warto mieć w zespole. Bardzo uniwersalny obrońca, który może zagrać na wszystkich pozycjach w tej formacji. Duże szanse na to, że zostanie.

Adam Kokoszka [15(1)/0/0/0/2/0/6.88] - Polak, który nie znalazł sobie stałego miejsca w składzie. Jednak jak grał, pozostawiał dobrą opinię. Jestem zadowolony, że mam kogoś takiego. Myślę że już w tym sezonie, pokaże na co go stać.

 

Miika Koppinen [32/1/1/0/1/1/6.88] - Z reguły to po jego faulach przeciwnik dostawał prezent w postaci rzutu karnego. Mimo wszystko jest bardzo solidnym obrońcą, który pomimo swojego temperamentu, powinien odnaleźć się jeszcze w następnych sezonach. Jego dość ofensywna gra, pozwoliła zdobyć mu jedną bramkę. Jestem zadowolony z jego postawy na przestrzeni całego sezonu.

Alejandro Lago [40/1/1/2/6/2/6.82] - Solidny obrońca, który zagrał aż czterdzieści spotkań. Bardzo dobra postawa Urugwajczyka, pozwoliła mi podjąć decyzję o jego przyszłości. Na pewno zostanie w klubie i będzie jeszcze świecić swoimi genialnymi wślizgami i odbiorami. Jego minusem jest to, że zarobił dwukrotnie czerwoną kartkę, przez co musieliśmy grać w osłabieniu.

Braynner Garcia [13/0/0/0/1/0/7.08] - Mało grał, ale jak już widzieliśmy go na boisku, to pokazywał się z bardzo dobrej strony. Świadczy o tym między innymi wysoka średnia, która jest powyżej 7.0. Dobry ruch transferowy, który sądzę że już się nam zwrócił.

 

Lars Ramstad [11/1/0/0/5/0/6.27] - Mimo swojego młodego (18) wieku, zagrał kilka dobrych spotkań. Ten bardzo ofensywnie lubiący grać obrońca, strzelił przepiękną bramkę, która jeszcze długo będzie w mojej pamięci. Chłopak ten, ma spore ambicje i szybko się uczy. Ma też spory potencjał, który jeszcze nie raz zobaczymy.

 

Mikael Dorsin [31/0/0/0/3/0/6.68] - Miał być najmocniejszym punktem obrony, a zawiódł. Nie do końca spełniał powierzone mu obowiązki, dlatego zastanawiam się nad jego losem. Niby mógłbym go sprzedać, jednakże dziewięć występów w reprezentacji Szwecji coś znaczy. Sam nie wiem...

Abdou Razack Traoré [27/2/5/0/3/0/6.85] - Bardzo dobry, ale tylko jako ofensywny pomocnik. Dwie bramki i pięć asyst, to cały dorobek z jego gry ofensywnej. Jako obrońca grał dobrze, ale nie zachwycaliśmy się tak bardzo, jak jako pomocnik. Pozytywne emocje, których dostarczył nam ten dziewiętnastolatek, przesądziły o jego przyszłości. Jest to zawodnik, którego nie sprzedam za mniej, niż 10 milionów €, choć na razie jego cena wywoławcza to tylko 2,2 mln €.

Biram Kayal [17/0/3/0/2/0/7.12] - Bardzo dobry ruch na rynku. Sprowadziłem defensora na miarę ligi wyżej. Dobre spotkania, dobre decyzje, no i świetny charakter. Izraelczyk ma na prawdę zadatki na świetnego defensora, jednak osiągnie to tylko nauką, nauką i jeszcze raz nauką.

Danny Szetela [14/0/0/0/5/1/6.79] - Bardziej zawiódł, niż podniecił. Spodziewałem się po nim o wiele więcej, niż zaprezentował. Jeśli tylko nadarzy się odpowiednia okazja, poleci z klubu bez łez. Jest to doskonały przykład, że nazwisko samo nie gra.

Albert Berbatovci [1/0/0/0/0/0/7.00] - Chyba skorzystam z tego, że ktoś chce go kupić. Nie prezentował się dobrze na treningach, dlatego nie decydowałem się go wpuszczać. Miał się ogrywać, ale jednym wielkim słowem: nie zyskał mojego zaufania. Do odstrzału.

Hossam Abdulal [14/1/2/0/3/1/6.86] - Sezon zniszczony kontuzjami. Mimo wszystko pokazał się z dobrej strony. Cieszę się, że udało mi się wyłowić takiego zawodnika, jak Hossam. W przyszłym sezonie, może uda mu się przedrzeć do pierwszej jedenastki, za sprawą Szeteli.

Christoffer Engen [10/0/0/0/2/0/6.60] - Mimo młodego wieku, zaliczył dziesięć występów. Zawodnik ten na pewno zostanie w zespole, chociażby dlatego że jest to wychowanek. Poczucie humory, jakim obdarowywał nas wszystkich na treningach, zawsze dodawało uśmiechy na twarzy i lepsze humory.

Didier Konan [24(3)/2/7/0/0/0/6.81] - Kolejny, młody i zdolny Iworyjczyk. Bardzo dużo asyst świadczy o tym, że wie co to znaczy podanie, w przeciwieństwie do niektórych. Na początku grał sporo, jednak w miarę czasu spuścił nieco z tonu. Chciałem mu przez brak desygnacji pokazać, że bez pracy na treningu grać nie będzie. Chłopak nic sobie z tego nie robił, dzięki czemu zmarnował kilka spotkań. Dam mu jeszcze jedną szansę, a potem...

 

Sal Zizzo [12/1/4/2/0/0/7.25] - Bardzo udany transfer. W wielu spotkaniach odznaczał się bajeczną techniką i szybkością. Ten gracz ma żyłkę do tego sportu. Dwadzieścia jeden lat, to wiek, w którym powinien być już na szczytach światowych list. Ja jedna wolę takiego zawodnika, który nie jest rozgłaszany we wszystkich gazetach, a gra świetną piłkę. Do takich właśnie zalicza się Zizzo.

 

Per Cljan Skjelbred [16(4)/2/1/0/2/0/6.80] - Spodziewałem się po nim o wiele więcej. Miał być gwiazdą, a nie pokazał nic. Dlatego też rozegrał mało spotkań, usuwając się nieco w cień. Postaram się go sprzedać. Mimo tego, że ma dopiero 20 lat, nie podejrzewam u niego znaczącego skoku techniki i motywacji do walki.

 

Mika Ääritalo [35/9/8/3/3/0/6.94] - Świetny zakup! Ten zawodnik na prawdę umie grać w piłkę. Świetne zwody, wspaniała technika, no i wreszcie król strzelców naszej drużyny w minionym już sezonie. Dziewięć bramek, osiem asyst robią wrażenie. Interesuje się nim wiele ilość klubów. Ale na prawdę, jeśli miałbym go odsprzedać, to oczy musiałyby mi wyjść z orbit ze względu na ilość gotówki, bym zdecydował się na ten ruch. Dwadzieścia dwa lata i wielki talent!

 

Gabriel Torje [25(4)/4/2/3/2/0/6.93] - Dobre występy, jednak nie do końca pokazywał to, co od niego oczekiwałem. Oczywiście zostanie, gdyż przez pewną część sezonu leczył kontuzję palca u nogi, i nie mógł pokazać wszystkiego. Jest to kolejny przedstawiciel młodego, bałkańskiego pokolenia w naszym teamie, którego chcieliby mieć wszyscy, ale mam go tylko ja.

 

Arthur Pãtras [6(1)/0/0/0/0/0/6.71] - Trochę chyba niedoceniony młodzian z Mołdawii. Na treningach nie pokazywał zbyt wiele, lecz jestem świadom jego umiejętności. Dlatego tylko czekam, aż zacznie się bardziej poświęcać i wkładać więcej serca do treningów, a zacznie pojawiać się w składzie meczowym.

 

Ezechiel [14(3)/3/1/0/4/0/6.65] - Całkiem dobry sezon. Ten młody reprezentant Czadu, strzelił trzy bramki, które dały nam uśmiech na twarzy. Jestem zadowolony z jego formy i z pewnością jest to kolejny gracz, który zagości u nas dłużej. Nie grał tylko dlatego, że w formacji ofensywnej jest bardzo duża i mocna konkurencja, a on jeszcze jest trochę za mało wyszkolony.

 

Bogdan Stancu [14/8/3/2/2/0/7.14] - Szczęście i cud, że udało nam się go podebrać przed innymi, mocniejszymi klubami. Doszedł do nas w połowie sezonu, i pokazał się z wyśmienitej strony. Osiem bramek, to drugi rezultat w klubie. Jak napastnik, brakuje mu tylko celności i nieco pewności siebie. A wszystko inne jest już na światowym poziomie.

 

Amoroso [6/2/0/0/0/0/6.50] - Kupiony jako dobra dusza, i taką też rolę spełniał. Za stary na bieganie na dużych obrotach. Po sezonie pewnie odejdzie. Bardzo bym chciał, żeby zrobił papiery trenerskie i trafił w nasze szeregi.

 

Steffen Iversen [6(1)/0/1/0/0/0/7.00] - Miał być gwiazdą, został nikim. Oddalony w cień Iversen, nie zagrał wiele, bo też nic nie pokazywał. Potrafił tylko gadać. Teraz z pewnością odejdzie, tylko jeszcze nie wiem, czy próbować go sprzedać, czy też dać mu wolną rękę.

Simone Tiribocchi [9(1)/2/1/0/0/0/6.60] - Przed przyjściem cieszył się bardzo dobrą formą i skutecznością. U nas jakby zatracony, zagubiony, przestał się zupełnie liczyć. Trochę jest też za wolny, i często był to główny czynnik, odbierający mu szansę na zdobycie bramki. Powinien zastanowić się, gdzie chce grać w przyszłości.

Odnośnik do komentarza

Albert Berbatovci znalazł nowy klub. Za 40 % następnego transferu, 900 tys € pierwokupu i 26 tysięcy € gotówki, przeszedł do Kajratu. Jest to drużyna z Kazachstanu, jednak w swoim składzie ma zawodników z dużej ilości krajów.

 

21.05.08

 

Finał Ligi Mistrzów

Valencia - Sevilla

3:2

[David Villa 64' (kar), Vicente 77' 83' - Tom De Mul 45' 89']

 

 

Tabelka końcowa naszej ligi.

 

Najwięcej bramek:

 

1. Valter Birsa - 30 (Sochaux)

2. Claudiu Keseru - 27 (Nantes)

3. Jimmy Briand - 27 (Rennes)

...

41. Mika Ääritalo - 9 (Rosenborg)

 

Najwięcej asyst:

 

1. Ludovic Obraniak - 17 (Lille)

2. Sergio Pinto - 15 (Hannover)

3. Ryan Taylor - 15 (Portsmouth)

...

31. Mika Ääritalo - 7 (Rosenborg)

 

Najwyższa średnia:

 

1. Nicolas Maurice-Belay - 7.36 (Sochaux)

2. Badara Sene - 7.35 (Sochaux)

3. Jimmy Briand - 7.32 (Rennes)

...

16. Juan Pablo Caffa - 7.23 (Rosenborg)

 

Nagrodę dla piłkarza sezonu, zgarnął Jimmy Briand (Rennes).

Odnośnik do komentarza

1.05.08

 

Najważniejsze transfery poprzedniego miesiąca:

 

1. Antonio Valencia, Villareal ---> Wigan, 5,75 mln €

2. Antonio Floro Flores, Udinese ---> Salzburg, 3,5 mln €

3. Laryea Kingston, Hearts ---> Tigres, 3,4 mln €

4. Joey O'Brien, Bolton ---> Lokomotiw Moskwa, 3,1 mln €

5. Gavin McCann, Bolton ---> Livorno, 1,2 mln €

 

W nowym rankingu klubów europejskich, spadliśmy o trzy lokaty, i znajdujemy się teraz na 83. pozycji. Od dzisiaj najlepszą drużyną jest Liverpool. Największe zaś postępy, poczyniło FC Twente, które awansowało ze 191. na 110, czyli i 81 miejsc.

 

Moi kibice wybrali piłkarza roku, którym został Mika Ääritalo.

 

W nowym sezonie, dostałem 2,6 miliona € na transfery.

 

W tym roku, najważniejszymi rozgrywkami są Mistrzostwa Europy, rozgrywane na boiskach Austrii i Szwajcarii.

Z pierwszej grupy, z kompletem punktów awansowała Hiszpania, a z drugiego miejsca, z dorobkiem czterech punktów - Portugalia. Nie udało się dostąpić zaszczytu gry na wyższym poziomie Austrii i Serbii. W drugiej grupie, najlepsza okazała się Holandia, a zaraz za nią Czechy. Tylko jednego punktu do szczęścia zabrakło Rumunii, a kompletną klapę zaliczyła Szwajcaria, nie wygrywając ani jednego spotkania. Trzecia grupa, nazwana została grupą śmierci. Znalazły się tam zespoły Włoch, Niemiec, Anglii i Szwecji. W efekcie końcowym, najlepiej poradzili sobie Włosi, zdobywając 7 punktów, a zaraz za nimi uplasowali się Niemcy z 5 punktowym dorobkiem. Północna część Europy odpadła. W ostatniej grupie, do samego końca trwała zacięta walka. Cztery punkty zgromadzili Francuzi, Chorwaci, Turcy, a trzy Grecy. Jednak awans wywalczyli Trójkolorowi i Chorwaci, zostawiając na lodzie pozostałą dwójkę.

 

W następnej rundzie, jako pierwsi zagrali Czesi z Hiszpanami. Ekipa z półwyspu Iberyjskiego pokonała naszych południowych sąsiadów 3:2, ale po dogrywce. Decydującą bramkę strzelił w 109' Vicente. poza tym, na listę strzelców wpisali się także Marek Heinz i Milan Baros dla Czech, oraz Silva i Iniesta dla Hiszpanów. W drugim pojedynku ćwierćfinałowym, Portugalczycy zmierzyli się z reprezentacją Oranje. Po bramce z 17' Manuela Fernandesa wygrali Ci pierwsi. Przy okazji mecz ten był bardzo nudny. W trzecim pojedynku ćwierćfinałowym, Chorwaci próbowali wygrać z Włochami. Próbowali i się im to udało. Mecz rozstrzygnął się dopiero po rzutach karnych, jest to jedna z największych niespodzianek, jak dotychczas. W ostatnim pojedynku jednej czwartej mistrzostw, zmierzyli się nasi zachodni sąsiedzi Niemcy z ekipą Trójkolorowych. Podobnie jak w przypadku poprzednim, zadecydowały rzuty karne, które lepiej egzekwowali Niemcy. W normalnym czasie gry był remis 2:2, a bramki strzelali Thierry Henry 71' i 117', oraz Miroslav Klose 13' i 107'.

 

Półfinały zaczęły się od pojedynku Hiszpanii z Niemcami. Wygrali ci pierwsi, po golach Davida Villi w 65' i 76'. Dla rywali, bramkę strzelił Gerald Asamoah w 64'. W drugim meczu jednej drugiej rozgrywek, reprezentacja Portugalii przegrała z grającą bardzo dobrze i przy okazji szalejącą Chorwacją 1:2. Dla Portugalczyków bramkę strzelił Manuel Fernandes 24', a dla 'europejskich brazylijczyków', Eduardo 89' i Igor Budan w 120'.

 

W pojedynku finałowym, gdzie główną stawką jest Mistrzostwo Europy i piastowanie tego tytułu przez kolejne cztery lata, udział wzięły reprezentacje Hiszpanii i niesamowicie grającej Chorwacji. Pierwszą bramkę zdołali strzelić Hiszpanie za sprawą Fabregasa już w 24 minucie. Nieco później, bo już w 55' klasę pokazał Luka Modric, doprowadzając do wyrównania. Do końca regulaminowego czasu gry, wynik się nie zmienił. Potrzebna zatem była dogrywka, w której to, dokładnie w 107 minucie, bramkę strzelił reprezentant Liverpoolu, popularnie znany Dzieciakiem - Fernando Torres. Piłkarze z Bałkanów nie potrafili się już podnieść. Tak więc po trofeum Mistrza Europy sięga Hiszpania!

 

Między meczami na Mistrzostwach Europy, tzn między siedzeniem przed TV i ich oglądaniem, pilnie śledziłem rynek transferowy. Pierwszą osobą, która znalazła nowy dom, jest Per Cljan Skjelbred. Zawodnik ten, za 2 miliony € poszedł do Metalurh Donieck. U nas dużo by nie pograł, zresztą przeznaczony był do sprzedaży.

Drugim zawodnikiem, który opuścił nasz klub, był Steffen Iversen. Za 160 tysięcy € powędrował on do Cruz Azul. Miał być gwiazdą, jednak przez swój wiek był głębokim, a nawet bardzo głębokim rezerwowym.

Kolejnym zawodnikiem, który w zeszłym sezonie mnie zawiódł, i który opuścił nasz team, jest Danny Szetela. Mimo nazwiska, ten człowiek nie wywiązywał się w nawet najmniejszym stopniu z wymagań, jakie przed nim stawiałem. Nie żałuje że się go pozbyłem, a 550 tysięcy € piechotą nie chodzi. Jego nowym przytułkiem będzie angielski Bolton.

Ostatnim zawodnikiem, który także nie popisał się i chciałem go sprzedać jest Simone Tiribocchi. Znalazłem mu nowy klub na Węgrzech, a konkretnie Debrecen, do którego odszedł za okrągły milion €. Teraz, po wszystkich planowanych osłabieniach, trzeba wziąć się za przeczesywanie rynku, i wynajdywanie okazji cenowych z dobrymi umiejętnościami.

Odnośnik do komentarza

Znani trenerzy z całego świata dopytują się, jakie mam plany na przyszły sezon. Ja póki co, wiem tylko jedno. Najpierw trzeba się wzmocnić, a dopiero potem, ze względu na jakość transferów, określę swoje zamiary. Oczywiście każdy trener od razu chciałby awansować, lub coś wygrywać. Nie ma tak łatwo. Szanse z pewnością będą o wiele większe, niż w minionym roku, jednak nie popadałbym w huraoptymizm.

 

Prezes Svendsen, zaproponował mi nowy, dwuletni kontrakt wart 7,750 €. Bez wahania się zgodziłem.

 

1.07.08

 

Najważniejsze transfery poprzedniego miesiąca:

 

1. Curtis Davies, West Brom ---> Aston Villa, 14,5 mln €

2. Jeanvion Yulu-Matondo, Roda JC ---> Saprissa, 2,4 mln €

3. Per Cljan Skjelbred, Rosenborg ---> Metalurh Donieck, 2 mln €

4. Mauro Cetto, Nantes ---> Toulouse, 1,5 mln €

5. Juan Carlos Escobar, Krylia Sowietow ---> Debrecen, 1,3 mln €

 

Zdecydowałem się na obustronne rozwiązanie kontraktu z Amoroso. Nie miał on szans na występy, a zabierał dość sporo gotówki z klubowej kasy.

 

650 tysięcy € wpłynęło na konto Sevilli, gdyż zdecydowałem się na wykupienie Moreno. Ten napastnik, który posiada bardzo dobre umiejętności, był na liście transferowej. Nominalnie kosztował 1,5 mln €. Uważam że to dobra cena, oraz że ten zawodnik pomoże nam w niejednym spotkaniu.

 

Nowym nabytkiem stał się też paragwajski libero Pedro Benitez. Przyszedł za 975 tysięcy z Szachtaru Donieck.Był wystawiony na listę transferową, a jego normalna cena wynosiła 3 miliony €. Bardzo dobrze gra głową i kryje, oraz bardzo wysoko skacze. Z innymi, potrzebnymi cechami dla obrońcy również nie jest źle, dlatego sam się dziwię, że ten ukraiński kolos, zdecydował się oddać tego obrońcę.

 

W związku ze słabymi występami Leyendy, trzeba było kogoś zakupić na pozycję bramkarza. I tak oto, naszym nowym goalkeeperem stał się Kolumbijczyk Libis Arenas. Według wszystkich, jest wielkim talentem, który potrzebuje odpowiedniego oszlifowania. 400 tysięcy €, jakie wpłynęło na konto U.D.Merida, to bardzo mało. Powinien powalczyć o pierwszy skład.

 

Zaciąg z Ameryki Południowej, poszerzamy o kolejną twarz. Tym razem jest to ofensywny lewy pomocnik Sherman Cardenas. Młody, niezwykle zdolny Kolumbijczyk, kosztował nas równy milion €, a został wykupiony z Bucaramangi. Teraz zapełniłem lukę po wypożyczonym Caffie.

 

Chyba najbardziej spektakularny transfer tego lata! Niezwykle zadowolony jestem, że Ibrahim Akin wybrał właśnie naszą, a nie inną ofertę. Ten turecki ofensywny pomocnik, który może zagrać też w napadzie, kosztował nas jedyne 375 tysięcy. Jego byłym klubem jest Besiktas, który nie wiedzieć czemu, wystawił go na listę transferową. Moim zdaniem, to właśnie on, obok Miki A. stanie się główną gwiazdą zespołu.

 

Estoński super-snajper Tarmo Neemelo, to od dzisiaj nasz piłkarz. Za jedyne 130 tysięcy €, przyszedł do nas prawdziwy łowca bramek. Ciekawe, czy na Lerkendal poradzi sobie również dobrze, jak to czynił na stadionie GIF Sundsvall. Już nie mogę się doczekać, kiedy ujrzę go w akcji.

 

Kolejna kasa, przeszła na konto innego zespołu. Sławia Sofia zarobiła 600 tysięcy €, gdyż odkupiłem od nich Orlina Orlinkova. Ten młody, bo dopiero dziewiętnastoletni ofensywnie usposobiony piłkarz, jest ponoć niezwykle utalentowany. Niektórzy nawet nie wahają się go porównywać do samego Stoichkova. Ma on za sobą sześć występów w reprezentacji Bułgarii U-21, w tym dwie bramki.

Odnośnik do komentarza

Kolejni zawodnicy dołączają do naszych szeregów. Zdecydowałem, że nasza linia ataku, po sprzedaży trzech zawodników, zrobiła się nieco uboga. Dlatego sięgnąłem po jeszcze jednego reprezentanta Rumunii. Raul Ruescu, dwudziestoletni snajper, który przyszedł do nas z Unirei Urziceni. Widziałem wiele kaset z popisami tego młodzieniaszka, i bardzo cenię sobie jego umiejętności. Z pewnością to, co powiem, rozśmieszy wielu z was, ale na dzień dobry stawiam go na równi ze Stancu. Kosztował nas 300 tysięcy €, bo za mniej nie chcieli go puścić.

 

Za 70 tysięcy, opuścił nas bramkarz drugiego zespołu Espen Johnsen. Nie widziałem dla niego szans na grę w pierwszym składzie, dlatego postanowiłem się z nim rozstać. Ceną, którą nam zaproponowano, była dla mnie bardzo odpowiednia, jak za tego zawodnika.

 

Kolejny dochód, tym razem 325 tysięcy €, wpłynęło na nasze konto z ekwadorskiej Barcelony. Przez wszystkich wychwalany junior Jo Sandre Aas, nie mógł jakoś znaleźć w moich oczach zaufania. Dlatego też, tak jak poprzednika, zdecydowałem się zaoferować na rynku. Nie żałuję, przynajmniej póki co...

 

W nadchodzącym sezonie, największe szanse na awans bukmacherzy dają Portsmouth (2-1), a potem kolejno Lille (3-1), Hannover (12-1), Basel (12-1), Frankfurt (14-1), oraz Nantes (16-1). Nasze szanse, określane są mianem (50-1) i wszyscy mówią, że najprawdopodobniej spadek, to najbardziej realna pozycja.

 

Przed rozpoczynającym się nowym sezonem, trzeba było przypomnieć piłkarzom, co to znaczy mecz. Dlatego zorganizowałem tournee na piękną wyspę Cypr. Tam rozegramy cztery spotkania, z drużynami różnego pokroju. Kraj ten, pomijany jest nieco w hierarchii ważności klubów. Ja jednak uważam, że każdy sparing partner jest dobry, a piłkarze z tej wyspy, wcale nie odbiegają umiejętnościom od pozostałym ze starego kontynentu.

 

Achna - Rosenborg 1:3 [Neokleous 80' - Kayal 6', Moreno 18', Akin 57' (k)]

Aris L. - Rosenborg 1:2 [G. Konstantinou 10' - T. Neemelo 12' 25']

Omonia - Rosenborg 1:2 [M. Mguni 41' - M. Dorsin 4', S. Cárdenas 84']

Pegeia - Rosenborg 0:4 [R. Ruescu 14' 33' 38', Ezechiel 61']

 

Z tych meczy kontrolnych jestem bardzo zadowolony. Swój potencjał pokazał Ruescu, zdobywając klasycznego hat tricka w ostatnim spotkaniu. Bardzo aktywny był też Neemelo. Z pozytywnej strony, pokazali się jednak wszyscy piłkarze, bez wyjątku. Z jednej z obserwacji, dodam tylko, że liderem zespołu zaczyna stawać się powoli Kayal. Koledzy mu bardzo ufają, co obfituje w wiele dokładnych podań, często tych ostatnich przed bramką.

Odnośnik do komentarza

Ostatni nasz sprawdzian, na pewno wymagał będzie wiele więcej wysiłku. Zagramy bowiem z tym mniejszym z Manchesterów, z Manchesterem City. Ekipa z Anglii przyjedzie do nas, by rozegrać spotkanie towarzyskie. Dzisiaj mam zamiar wypróbować skład ostateczny, który desygnuję do gry w pierwszym ligowym pojedynku.

 

Rosenborg - Manchester City 0:1 [M. Petrov 36']

Spotkanie uznaję za bardzo dobre w naszym wykonaniu. Na prawdę było na co popatrzyć, tym bardziej, że przeciwnik jest dużo mocniejszy od nas. Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak wziąć się do ciężkiej pracy i zacząć kolejny sezon ligowy, mam nadzieję że lepszy.

 

1.08.08

 

Najważniejsze transfery poprzedniego miesiąca:

 

1. Andres Guardado, Deportivo ---> Inter, 47,5 mln €

2. Anderson, Manchester United ---> Barcelona, 43,5 mln €

3. Edison Cavani, Palermo ---> Lyon, 41 mln €

4. Yaya Toure, Barcelona ---> Sevilla, 33 mln €

5. Eric Abidal, Barcelona ---> Roma, 27 mln €

6. Javier Saviola, Real Madryt ---> Inter, 25,5 mln €

7. John Obi Mikel, Chelsea ---> AC Milan, 24,5 mln €

8. Jose Antonio Reyes, Atletico Madryt ---> Lyon, 24 mln €

9. Sunny, Valencia ---> Lyon, 23 mln €

10. Thierry Henry, Barcelona ---> Liverpool, 22,5 mln €

11. Christian Poulsen, Sevilla ---> Internacional, 21,5 mln €

12. Jefferson Farfan, PSV ---> Porto, 21 mln €

13. Andrea Pirlo, AC Milan ---> Barcelona, 21 mln €

14. Giulio Migliaccio, Palermo ---> Zaragoza, 21 mln €

15. Taye Taiwo, Marseille ---> Real Madryt, 19,75 mln €

16. Andres D'Alessandro, Zaragoza ---> River, 18,25 mln €

17. Ismael Aissati, PSV ---> Bayern Monachium, 17,5 mln €

18. Gabriel Heinze, Real Madryt ---> Celtic, 16,25 mln €

19. Rodrigo Palacio, Boca ---> Roma, 16,25 mln €

20. Rio Mavuba, Villareal ---> Werder Brema, 15,5 mln €

 

SuperCup (chyba coś na kształt Tarczy Wspólnoty)

Liverpool - Espanyol

3:1

[Thierry Henry 19' 68', Peter Crouch 35' - Luis Garcia 6']

 

Teraz już przyszedł czas, by zacząć grać o awans...

Odnośnik do komentarza

10.08.08

Emocje były co raz to większe. Z każdą sekundą, serce biło wszystkim co raz mocniej. Jakoś dużo bardziej przejmuję się obecnym, niż minionym sezonem. Wiadomo, rok temu debiutowałem, dlatego wrażenia były także niesamowite. Jednak teraz...czuje coś więcej. Może to dlatego, że sam myślę o korzystnych rezultatach, a w efekcie o awansie? Nikt na nas nie stawia, jednak wiem, że w tym roku mam dużo mocniejszy skład. Zawodnicy dobierani byli według ścisłych norm, dotyczących mojej taktyki. Spotkania towarzyskie, potwierdziły ich trafność. Jestem tylko ciekaw, jak zaprezentujemy się, jako drużyna, która w zeszłym roku ledwo co się utrzymała.

Na dzień dobry, rozegramy mecz ze starymi znajomymi. Przeciwnikiem jest Wolfsburg, ekipa, z którą przyjemność miałem grać w ostatnich meczach minionego sezonu. Nowi zawodnicy, nowe możliwości, i na pewno inne cele, niż te, które towarzyszyły nam w poprzednim spotkaniu. W Wolfsburgu pojawił się tylko jeden nowy piłkarz. Jest nim Argentyńczyk Santiago Solari, znany między innymi z występów w Realu Madryt.

 

Skład:

L. Arenas, B. Garcia, P. Benitez, A. Lago, M. Dorsin, B. Kayal, C. Engen, G. Torje, I. Akin, M. Ääritalo, B. Stancu

Pierwsza połowa, mimo braku bramek, była bardzo ciekawa. Co prawda Radu trafił do siatki Arenasa, jednak sędzia dopatrzył się spalonego, co zresztą widać było gołym okien. Poza tym gra toczyła się w środku pola, i tylko czasami mogliśmy obserwować rajdy. Mimo takiego obrotu spraw, pierwsza połowa obfitowała w dużą ilość ciekawych zagrań, tak zwanych tricków, co uprzyjemniało widowisko. W szatni zdecydowałem się na zmianę, w której zamiast Akina na murawie znajdzie się Neemelo. Liczę na jego kunszt strzelecki. Po godzinie gry, nasi kibice wreszcie mogli unieść ręce w geście radości. Po wspaniałej wrzutce z rzutu rożnego Dorsina, piłkę po uderzeniu głową, do siatki skierował Ääritalo. Fin ten, po raz kolejny udowadnia, że jest mega talentem. Strzał był bardzo trudny, ale został wykonany perfekcyjnie. Cieszyliśmy się jedynie 180 sekund. Wtedy bowiem, Grafite mocnym kopniakiem, skierował piłkę do siatki z najbliższej odległości. Błąd w ustawieniu popełnili obrońcy, którzy zostawili tego zawodnika bez opieki. W 82' Kayal fauluje Grafite w polu karnym, co łączy się oczywiście z jedenastką. Oprócz tego, nasz zespół od tego momentu został osłabiony, gdyż drugą żółtą, a w efekcie czerwoną kartkę ujrzał Garcia... za dyskusję. Sam poszkodowany, bez problemu skierował piłkę do siatki, zmieniając wynik na 2:1 dla ekipy z Niemiec. Ostatnie sekundy były bardzo dramatyczne. Po jednej z akcji, sędzia podyktował rzut wolny po faulu na Stancu. Piłkę ustawił sam poszkodowany w odległości 25 metrów od bramki. Strzał wykonał tak sprytnie, że piłka w locie odbiła się od muru i zupełnie zmyliła bramkarza. Rumun doprowadził do wyrównania w czwartej minucie doliczonego czasu gry...

 

Conference North [1/42]

stadion: Lerkendal Stadion, Trondheim

widzów: 20459

[?] Rosenborg - [?] Wolfsburg

2:2

mom: Grafite "8" [Wolfsburg]

 

1:0 Mika Ääritalo - 60'

1:1 Grafite - 63'

Braynner Garcia - czerwona kartka - 83'

1:2 Grafite - rzut karny - 84'

2:2 Bogdan Stancu - 90' + 4

Odnośnik do komentarza

12.08.08

 

W drugim meczu, znów spotkaliśmy się z dobrze znaną nam drużyną - Salzburgiem. Jeśli wspominam już o wzmocnieniach naszych rywali, to tu trzeba napomnieć, że ekipa z Austrii nie zrobiła znaczących postępów w tej kwestii. Mam nadzieję, że dzisiaj uda nam się zwyciężyć. Plan minimum, to zdobyć jeden punkt, jednak nie byłby to zbyt optymistyczny początek sezonu w drużynie, która pozyskała tylu nowych graczy.

 

Skład:

L. Arenas, L. Ramstad, P. Benitez, A. Lago, M. Dorsin, B. Kayal, C. Engen, G. Torje, S. Cárdenas, M. Ääritalo, R. Rusescu

 

Do dwudziestej minuty było nudno. Jednak od tego momentu wszystko się zmieniło. Nasza drużyna zaczęła atakować. Rusescu strzelił, jednak w ostatniej chwili jeden z obrońców wślizgiem wykopał piłkę z linii bramkowe. Chwilę potem futbolówkę dorwał Torje, miękko wrzucił w pole karne, gdzie był już przygotowany Rusescu. Wyciągnięty jak struna wyskoczył w górę, kątek oka zauważył, że bramkarz z Salzburga wyszedł nieco z bramki, i pięknym lobem, przerzucił go. Piłka wskoczyła do bramki, co spotkało się z aplauzem na trybunach z naszymi kibicami. Bardzo dobre spotkanie rozgrywał Arenas, który dwukrotnie wyszedł górą z pojedynków jeden na jeden. Jednak wobec strzału Floro Floresa w 42 minucie był bezradny. Myślami byłem już w szatni, przy rozmowie motywacyjnej, gdy nagle... Rusescu wyszedł w górę niczym kangur, i silnym strzałem głową po raz drugi umieścił piłkę w siatce. Rewelacyjne spotkanie tego młodego wilczka. W 71' zdecydowałem się na dwie zmiany. W zamian za słabnącego Kayala wejdzie Konan, a w miejsce Rusescu, który zebrał gromkie brawa, jak opuszczał murawę, zobaczymy Neemelo. Jednak chwilkę potem Sekagya doprowadza do remisu, po dużym zamieszaniu pod moją bramką. Szkoda... Do ostatniego gwizdka staraliśmy się, jednak nic nie przyniosło efektów. Wynik końcowy, to drugi raz z rzędu 2:2. Cieszy ilość strzelonych bramek, oraz dyspozycja poszczególnych zawodników, jednak niektórzy spuścili z tonu po udanych sparingach...

 

Conference North [2/42]

stadion: Lerkendal Stadion, Trondheim

widzów: 20348

[?] Rosenborg - [?] Salzburg

2:2

mom: Raul Rusescu "8" [Rosenborg]

 

1:0 Raul Rusescu - 24'

1:1 Antonio Floro Flores - 42'

2:1 Raul Rusescu - 45'

Antonio Floro Flores - kontuzjowany - 62'

2:2 Ibrahim Sekagya - 71'

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...