Skocz do zawartości

AC Milan


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, schizzm napisał:

No dobra. Widzę że @Gacekowi ulalo się jak dziecku (tyle że jadem, nic nowego), a proste pytanie, na które byłby w stanie odpowiedzieć byle ignorant, nadal zostało bez odpowiedzi.

Dlatego zapytam w takim razie @Brudinho, który równiez czesto ogląda mecze Milanu. Czy dalej można odnieść wrażenie, że sędziowie gwiżdżą przeciwko Milanowi/na korzyść przeciwników Milanu? (Bo taka narracja jakiś czas temu zdawała się tutaj panować). Czy pod tym względem wszystko wydaje się już fair? Jeszcze raz na wszelki wypadek powtórzę, że pytam poważnie, bo jak widać można było to przeoczyć.

 

@Feanor @lad @Hajd @Dudek @Pulek - możecie przenieść to pytanie do tematu o Milanie? Bo tam powinno ono paść. 

@krzysfiol jeszcze zapomnialem że lad już poza strukturami ;)


Mogę :) kupię sobie chyba OP-1 do wchodzenia w tak toksyczne tematy :) Aczkolwiek według logiki panującej w pewnej głowie zapewne nic się nie stało.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Bez grama agresji czy złośliwości.

Przez chwilę rozmawialiście tutaj o poziomie lig włoskiej i angielskiej. Cutrone podobny był niezły, a dość szybko wraca do Włoch. Czy to liga angielska go przerosła czy on jednak nie jest taki dobry? W meczu ligi angielskiej widziałem go chyba tylko raz i szału nie było. A może się nie zaaklimatyzował?  

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Wujek Przecinak napisał:

Bez grama agresji czy złośliwości.

Przez chwilę rozmawialiście tutaj o poziomie lig włoskiej i angielskiej. Cutrone podobny był niezły, a dość szybko wraca do Włoch. Czy to liga angielska go przerosła czy on jednak nie jest taki dobry? W meczu ligi angielskiej widziałem go chyba tylko raz i szału nie było. A może się nie zaaklimatyzował?  

 

Bez grama złośliwości ale to kolejny z zawodników z Włoch, który odbija się od Anglii ;) I na palcach jednej ręki możemy wymieniać tych, którzy się zaaklimatyzowali ;) 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Odpowiedź na zapytanie z Maryni:

 

@jmk

Czemu 30 mln za tę miernotę? Bo ledwo co kupiliśmy go za jakieś 38mln + pensja, zgodnie z FFP by nie wygenerować straty potrzeba właśnie tych 30 mln po amortyzacji przez jeden rok kalendarzowy (2/9 trwania kontraktu chyba dopiero minęły...). W Milanie od paru lat jak widać nie zmieniła się polityka ściągania miernych piłkarzy, zmieniono jednak optykę po ostatnich zabawach i z uwagi na FFP starają się przynajmniej nie generować straty. Milan zgodnie z dziennikarzami może się zgodzić na wykreślenie go z bilansu za pół roku czy półtorej, bo są zdesperowani, by się go pozbyć - chodzi jedynie o to, by znalazł się ktoś zdeterminowany na obowiązek wykupu (=rozlicza się jako transfer definitywny w tym samym okienku) lub na transfer definitywny, by go zrzucić z ksiąg.

Finalnie w FFP będzie przy nim najprawdopodobniej wyjście na zero lub na pomijalny zysk, bo jego koszt był irracjonalnie wysoki.

Skoro minęły 2/9 jego kontraktu, a cena wynosiła plotkowane 38 mln, to wiesz, za ile powinien być opchnięty dziś? To już wiesz, dlaczego mówi się o minimum 30 milionach.

 

Z Suso sprawa jest bardziej skomplikowana. Po pierwsze jesteś w błędzie oceniając, że ktoś tu ma rację - bo nikt, kto ogląda Milan, nie sądzi, że on jest w formie. Jest na dnie. Nie było żadnej dyskusji co do przydatności Suso w tym sezonie, więc równie dobrze możesz powiedzieć, że skoro broniłem Suso, to podważałem przydatność Romagnoliego albo, bo ja wiem, Messiego w Barcelony. Takie to wyssane z palucha historie.

Nie mam problemu z tym, że chcą się go pozbyć, z tym zastrzeżeniem, że wybrano najgorszy na to moment. W lecie były hasła, że Atletico (już go widzę u Simeone :lol: ) aktywuje jego klauzulę (40 mln), a przedłużenie umowy służy usunięciu klauzuli z kontraktu, Milan zdołał go zatrzymać (bo rok temu był, najdelikatniej mówiąc, totalnym kozakiem w lidze), a po pół roku gra gówno.

I teraz sprawa wygląda tak, że jeśli Milan chce w reżimie FFP kogoś kupić, to musi mieć z czego. Nie chodzi tu o płynność, tylko o różnicę w bilansie między wartością gracza na dziś a wartością sprzedaży. Więc najlepiej sprzedać wychowanka (jak Cutrone), bo w FFP jego koszt jest równy zero, albo sprzedać kogoś, kto kosztował grosze - jak Suso właśnie, który kosztował afair 700 tysięcy euro, pewnie już zamortyzowane dawno. Na kim Milan może teraz w realiach FFP odnieść większy zysk?

Dokładnie tak samo irracjonalny sportowo był ruch z Cutrone i dokładnie tak samo się bronił z perspektywy FFP. Oceniam, że właśnie z tych względów nie mówi się o sprzedaży Paquety czy nawet Hakana, którzy po prostu wygenerują w księgach mniejszy zysk (a chętni będą na porównywalne lub wyższe kwoty).

Zatem o ile ten moment jest tragiczny - to trochę tak, jak sprzedawać akcje w historycznym ich dołku - o tyle mogę zrozumieć logikę tego ruchu.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Di Marzio - IMO najbardziej wiarygodne źródło we Włoszech potwierdza, co pisałem:

Cytat

"We can say that for Piątek, there is the interest of Aston Villa and Tottenham. They want him to replace the injured Kane. Milan are asking for €30M and would only let him leave on a permanent transfer."

"This is the decision already communicated to the player and his agent."

https://twitter.com/TeamMilanAC/status/1217378873698025472

 

Tymczasem Tottenham odpadł, bierze napastnika Porto - na wypożyczenie właśnie. Milan zostaje trochę z ręką w nocniku, Piątka za taki wagon hajsu nikt nie chce od ręki (co za szok, kto mógł to przewidzieć?!). Z kolei wypożyczenie z opcją IMO słusznie jest odrzucane, gdyby było rozważane, to Piątek już by odszedł, a Petagna już by wrócił.

Stawiam, że dziś w pucharze Piątek strzeli i na hype związanym z pokonania tak uznanej defensywy zainteresowanie wzrośnie - do wczoraj był awizowany do 1 składu, dziś przeskoczył go w hierarchii Rebić (co by znaczyło, że nie chcą ryzykować zdrowiem Piątka przed oddaniem go, jak z Paquetą). Dla mnie najważniejsze jest to, że jest poza projektem sportowym na dłuższą metę.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Rozmawiałem z Ćwiąkałą jakieś dwa tygodnie temu na temat Piątka. Jego zdaniem to piłkarz o topowych możliwościach przez wzgląd na jego warunki fizyczne i technikę.

Bardzo go lubię, ale trudno mi się nie śmiać z takich ocen po tym, co przez okrągły rok pokazał Piątek. Zresztą jego zdaniem to ocena oparta na słowa Probierza, więc tego...

 

Historia o tym, że tam by mu było dobrze, bo tam tworzą sytuacje, to wishful thinking - bo miał sytuacje na jesieni i zmarnował je skandalicznie. Mający analogiczną ilość sytuacji Joao Pedro (wiecie, kto to?) strzelił 8 goli z gry. Piątek jedną. :lol:

Odnośnik do komentarza

To ja poproszę o materiał wideo z tymi skandalicznie zmarnowanymi sytuacjami ;) 

 

 

Pomijając mecz z Torino :P Bo te widziałem na własne oczy. 

 

 

I tak wiem, czepiam się, ale o ile mogę się zgodzić, że Piątek nie gra dobrze, to takich sytuacji nie było.

Może w następnym klubie Piątek będzie mądrzejszy i przestanie walić z każdej pozycji w jakiej się znajdzie w polu karnym to xG będzie na normalnym poziomie. 

  • Lubię! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Geniusze biznesu w akcji. Suso w minionym sezonie Serie A był jednym z trójki, może nawet dwójki najlepszych skrzydłowych w lidze (w zakresie kreowanych sytuacji, liczby asyst i goli itp.) i parę klubów hiszpańskich (na czele z Atletico) chciało wpłacić za niego klauzulę - 40 mln euro. Milan go zatrzymał, bo Giampaolo sobie umyślił, że z Suso będzie trequartista (choć miał w kadrze dwóch idealnie się na to nadających piłkarzy).

Po pół roku trequartisty nie ma, dobrze grającego Suso można obejrzeć tylko na powtórkach z ostatnich sezonów, a jego cena spadła o prawie połowę (opcja wykupu łatwo przekształcająca się w obowiązek, jak u Mbappe, ma opiewać na około 25 milionów).

Finalnie to chyba najlepszy piłkarz "banter ery" w Milanie, ale żal mi go tylko o tyle, że można go było albo sprzedać pół roku temu (ten pomysł z ofensywnym pomocnikiem naprawdę nie miał wielkich szans powodzenia, choć życzyłem mu powodzenia) albo za pół roku (bo jego cena dalej nie spadnie). Piłkarsko od pół roku nie dojeżdża i był jednym z największych szkodników w zespole, jednocześnie nie dając tyle z tyłu co Hakan. Ewidentnie potrzeba mu zmiany otoczenia, bo umiejętności ma naprawdę świetne.

FFP jest jednak bezlitosne, ten sam case co Cutrone, na nim będzie największy zysk z całej kadry.

Odnośnik do komentarza

Na szczeście Piątek przeszedł do lepszej drużyny :keke: 

 

A tak na poważnie, to szkoda, że nie udało mu się osiągnąć czegoś więcej w Mediolanie. Ale chyba potrzebne są większe jaja, żeby Mediolan nie był tylko przelotną znajomością. Trzymam kciuki, żeby się odbudował i zaczął strzelać w BuLi :)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Zonk, okazało się, że nieweryfikowalna teza o niższej przydatności Piątka niż kreatorów gry okazała się nie tylko weryfikowalna, ale też spektakularnie zrykoszetowała w twarze jej przeciwników :keke: 

Sam ruch Piątka jest naprawdę logiczny i dobrze, że jego managerowie na czas się opamiętali. Dla wszystkich ten ruch jest dobry - Milan odzyskał większą część wydanej na niego kasy, Hertha kupuje napastnika potencjalnie zdolnego do bycia gwiazdą średniaka Bundesligi, Piątek będzie miał mniejszą presję, większe pieniądze. Jedyna wada tego ruchu z Piątka perspektywy jest taka, że jeśli nie da sobie rady tam, to kolejnym klubem będzie albo jakiś PAOK albo Jagiellonia, nikt poważny się na niego nie nabierze po kolejnej wpadce.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Gacek napisał:

Jedyna wada tego ruchu z Piątka perspektywy jest taka, że jeśli nie da sobie rady tam, to kolejnym klubem będzie albo jakiś PAOK albo Jagiellonia, nikt poważny się na niego nie nabierze po kolejnej wpadce.

Bzdura.

W dzisiejszym futbolu można długo jechać na nazwisku i przeszłości w dużym klubie - dowodów jest wiele, jeśli ktoś nie jest ograniczonym ignorantem, to z pewnością nie będzie miał problemów z ich odnalezieniem.

  • Lubię! 9
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Cytat

– Trochę się stresowałem w debiucie, bo kiedy trener dał mi instrukcje po włosku, niewiele zrozumiałem. Szczerze mówiąc, nie wiedziałem nawet gdzie mam grać. Dopiero kiedy zobaczyłem, że schodzi Calabria, stwierdziłem, że pewnie wchodzę na prawą obronę

- Alexis Saelemaekers, nowy nabytek Milanu.

 

Ten klub jest poważny xD

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...