Skocz do zawartości

AC Milan


Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, Brudinho napisał:

Wydaliśmy miliony na takich tuzów jak Kalinic czy Biglia a braki na skrzydłach i  w ofensywie widać wciąż i nie uratuje tego jeden zawodnik - i tutaj masz rację. Deulofeu w Milanie

No jak na to jaką kadrę mieliśmy w momencie ściągania Deulofeu to jest to odważna teza, a przecież Deulofeu już raz uratował nam ofensywę na pół roku - tak, wiem, ignorant powie "odbił się od Milanu" :keke: - więc jak możesz mówić, że jeden piłkarz by tego nie odmienił, skoro w styczniu mówiło się o transferach bliskich finalizacji w kontekście grajków od Deulofeu chyba lepszych (Saint-Maxime) lub o samym Deulofeu (gdzie Anglicy byli gotowi podobno go puścić, ale nie na wypożyczenie, a klub po Piątku nie miał już kasy).

 

Nie powielaj też mitów o:

50 minut temu, Brudinho napisał:

przez finansowe fair play musimy kombinować z transferami i wypłatami.

Bo cała rozmowa tyczy się tego, co mogliśmy zrobić, gdybyśmy nie zapłacili za Piątka 35 milionów z góry.

Opcji było sporo nie tylko w plotkach dziennikarzy, ale też doniesieniach insiderów, sęk w tym, że zarząd miał popieprzone priorytety.

 

W ogóle zajebiście śmiesznie jest czytać oceny Piątka po paru meczach właśnie w kontekście Andre Silvy, który w październiku już, już miał być wykupiony przez Sevillę, bo grał kozacko, w listopadzie złapał dołek, a już w lutym czytaliśmy, że Sevilla go nie chce i on wróci do Milanu :keke:  Transfer Piątka trzeba analizować też przez pryzmat tego, że w lipcu klub albo by dostał wór z forsą za Portugalczyka (klauzula wykupu = 35 mln euro), albo by go dostał z powrotem silniejszego niż w czasie pobytu w klubie. Biorąc pod uwagę charakterystykę obu piłkarzy (Piątek jako wyłącznie lis pola karnego i Silva jako gość z papierami na Zlatana dla ubogich) tym trudniej jest zrozumieć ten ruch z Piątkiem.

Odnośnik do komentarza
W dniu 8.03.2019 o 08:01, Brudinho napisał:

Wydaliśmy miliony na takich tuzów jak Kalinic czy Biglia a braki na skrzydłach i  w ofensywie widać wciąż i nie uratuje tego jeden zawodnik - i tutaj masz rację. Deulofeu w Milanie był i wspominam go z sentymentem, robił robotę i uważam, że to skrzydłowy którego byśmy potrzebowali, szybki i przebojowy.

 

Z mojej perspektywy wygląda na to, że Milan po prostu zamienił kolejność wzmocnień. Zamiast zawodnika do drugiej linii, który jak najbardziej jest potrzebny, ale który byłby kolejnym średniakiem, i po pół sezonu trzeba by było szukać kogoś innego, aby móc rywalizować z Juventusem i Napoli, woleli ściągnąć napastnika, który był dostępny teraz, a niekoniecznie byłby w lipcu. Takie gdybanie, bo w piłce pół roku perspektywa i oceny z nią związane zmieniają się jakieś 300 razy. Dlatego trzeba działać szybko i równie szybko dostosowywać się do rynku.

 

W dniu 8.03.2019 o 08:01, Brudinho napisał:

Koniec końców otrzymaliśmy Piątka, strzelił kilka bramek, gry zespołu nie poprawił, bo tutaj musisz się zgodzić nie gramy nic. Strzela i super, ale niech przestanie strzelać, bo a) Jego forma w dłuższej perspektywie jest jedną wielką niewiadomą b) nie wiemy jak zareaguje na kryzys tejże formy, to za rok będziemy dyskutowali, że wywaliliśmy kolejne 35 mln do śmieci.

 

Piątek już raz się zaciął chyba w Genoi i kończył 5 lub 6 meczów z rzędu bez trafienia, więc przesłanki do tego, że będzie potrafił wytrzymać ciśnienie jak najbardziej są. Wiemy, że w Milanie presja jest wielka, ale z nastawieniem jakim Piątek wychodzi na mecz myślę, że powinno mu pomóc to przełamać. Szczególnie jak KP czuje cały hype, który się wokół niego wytworzył: nagłówki gazet, wzrost popularności, pierwszy poważny kontrakt z marką na kampanie itd. IMO takim jak Piątek to pomaga. Generalnie to jest kwestia, że za trzy miesiące w tym temacie, któryś z nas wejdzie i będzie mógł napisać: a nie mówiłem? ;)

Odnośnik do komentarza
Cytat

Oficjalnie: Milan zarobił 5,7 mln euro z tytułu sprzedanych biletów na mecz #MilanInter. To nowy rekord sprzedaży wejściówek w Serie A.

 

 

Biorąc pod uwagę styl gry tych zespołów z ostatnich tygodni, pozostaje mi współczuć i nie wiem czy nie wolałbym lecieć w Himalaje szukać Yeti, pewnie emocje podobne. 

Odnośnik do komentarza

Ciekawe, czy po dzisiejszym meczu znajdzie się jeszcze jakiś ignorant, który:

- będzie dziwił się kibicom Milanu, że chcieli kogoś dogrywającego piłki, a nie tylko wykańczającego;

- będzie się dziwił kibicom, że gówno gra z Piątkiem ich nie podnosi pod niebiosa;

- będzie uważał, że taki Deulofeu zawiódł w Milanie, a Piątek to kozak;

 

Piątek dziś zagrał kolejny identyczny mecz z rzędu - żenująca gra przez cały mecz z tą różnicą, że poprzednio miewał jedno lub dwa magiczne uderzenia, a teraz nawet tego zabrakło. To zupełnie nie jest team player. Gdyby się urodził w latach 90 - być może przyćmiłby Inzaghiego swoją genialną umiejętnością do znalezienia się w polu karnym... Ale w dzisiejszej piłce nie ma miejsca już na takich jednostronnych, przewidywalnych napastników, potrzeba choćby takich jak Martinez z Interu - który choć przeciętny, to ciężko harował przez cały mecz na kolegów i finalnie zaliczył przyzwoity mecz, podczas gdy Piątek znów nie dojechał.

 

EDIT: a, jeszcze zapomniałem:

- ciekawe, czy znajdzie się jeszcze jakiś ignorant, co grę Milanu na swojej połowie i kontakty z piłką Piątka po ladze w okolicach połowy boiska zinterpretuje jako grę cofniętego napastnika :lol: minął miesiąc od tej bzdury i nadal z tego się śmieję, jaką bzdurę tu ktoś potrafi powielić bez oglądania meczów, byle w kontrze do tego, co ja i Brudi napiszemy :picard:

  • Haha 6
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Przecież dobrze powiedział (? na stronie LGdS tego nie ma, ale spoko :keke: ) - nie ma co go porównywać do Szewczenki, bo to snajper, potrafi strzelać gole. W domyśle - inny typ napastnika. Nie podał, by Piątek potrafił cokolwiek innego (co jest oczywiste dla wszystkich kibiców poza Polakami, którzy sobie dorabiają ideologię do tego, że niby on wspiera rozegranie :keke: pracuje w obronie :lol: czy kreuje przestrzenie :rotfl: ).

To są oczywiste oczywistości.

Kibicom Milanu nie chodziło i nie chodzi o to, że Piątek tych goli nie strzela, ale tu musiałbyś mieć trochę oleju w głowie, by to załapać.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

O to mi chodziło

 

 

- Nie ma sensu porównywać go do kogokolwiek. Piątek nie jest Szewczenką lub kimkolwiek innym, jednak dzięki niemu Milan rozwiązał wiele problemów w ataku i zyskał dodatkowe możliwości w ofensywie - uważa. (http://www.tvn24.pl)

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, jmk napisał:

O to mi chodziło

 

 

- Nie ma sensu porównywać go do kogokolwiek. Piątek nie jest Szewczenką lub kimkolwiek innym, jednak dzięki niemu Milan rozwiązał wiele problemów w ataku i zyskał dodatkowe możliwości w ofensywie - uważa. (http://www.tvn24.pl)

 

Ta 10 strzałów na krzyż w 5 ostatnich meczach to W CHUJ opcji w ataku :keke: 

  • Lubię! 1
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Kolejny blamaż, tym razem z Lazio w półfinale Pucharu Włoch. Po raz kolejny w tym sezonie dostaliśmy kontrę po naszym stałym fragmencie gry. Nikt nie potrafi brać gry na siebie, na treningach gramy w dziadka i utrzymanie na swojej połowie, przy okazji jak nie wyjdzie w składzie parodysta Biglia, to wyjdzie nieodpowiedzialny Kessie. A no i bym zapomniał, mamy maszynę, mamy Pio Pio Pio Piątka, którego jedyną umiejętnością w ostatnich meczach jest wymachiwanie rączkami. W sumie mu się nie dziwię, ale NO KTO by się spodziewał :kekeke: 

  • Uwielbiam 1
  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ale oddajmy Piątkowi, co Piątkowe - tu nie tylko nie miał kto specjalnie dograć, ale nawet gdy dogrywał, to ten grał beznadziejnie. Totalnie nie współpracował z kolegami, zresztą jak dotąd tylko w jednym meczu pokazał jakieś przebłyski gry zespołowej. Nie on jest winien tego wyniku, ale też nie zrobił nic, by kolegom pomóc (a przecież na niemalże nowego Zlatana był tutaj nie tak dawno kreowany :rotfl: ) . Przesiedzieć 90 minut w kieszeni Acerbiego (solidny, ale żaden geniusz obrony) to i ja bym potrafił.

No żodyn się nie spodziewał, że gość potrafiący tylko dołożyć nogę i żyjący z podań po kilkunastu meczach okaże się gościem potrafiącym tylko dołożyć nogę i żyjącym z podań. Cutrone (znów) nie był gorszy mimo dużo krótszego czasu na boisku.

 

Być może w lecie, gdy wydamy kolejny wagon pieniędzy, ale tym razem na rzeczywiście potrzebnych piłkarzy (skrzydłowi + kolejny mezz'ala), to Piątek od nowego sezonu będzie tytanem w ataku, nie mogę mu odmówić genialnej gry na szpicy, ale dzisiejszy mecz to tylko wisienka na torcie dwumiesięcznego już dramatu, jakim jest jego gra. Z Juventusem błyszczał w jednej akcji, z Udinese też. Z Sampdorią, Interem, Lazio, Parmą, Sassuolo czy nawet Chievo (gol) był balastem, a nie wsparciem.

 

Z Piątkiem przez te ostatnie tygodnie jest trochę jak z betonowymi bucikami na nogach. W wyjątkowych, bardzo szczególnych okolicznościach mogą się przydać, ale generalnie spowalniają ruchy i utrudniają życie. Nie sądzę, byśmy nawet przy awansie do LM (z taką grą jak obecnie to możliwość dopuszczalna tylko matematycznie...) mieli tyle środków, by utrzymać kadrę (=wykup Bakayoko) i jednocześnie dokupić minimum dwóch piłkarzy na poziomie Paquety (optymalnie dwóch skrzydłowych, do pomocy w lipcu wróci w końcu Bonaventura po zaledwie 8 miesięcznym urazie...).

 

Transfer Piątka to polityka transferowa godna dwunastolatka pierwszy raz grającego w FIFĘ, wincyj napastników musi się przecież równać wincyj goli, nie? :picard:

Naiwniacy.

  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Za równowartość wydatku na Piątka (35 mln euro + >2 mln netto rocznego kontraktu)? Saint-Maxime, Deulofeu, Everton, Muriel, na środek pomocy Veretout, Sensi lub Tonali.

Mówię tylko o graczach łączonych z Milanem w styczniu przez media (mniej lub bardziej wiarygodne) i dostępnych za góra te pieniądze, za które kupiono Piątka. Jestem jednak przekonany, że jakby pogrzebać głębiej (lub też gdybym aktywnie śledził ligę francuską, niemiecką czy hiszpańską) byłbym w stanie znaleźć jeszcze parę innych nazwisk graczy o takiej wartości.

 

Przecież o Saint-Maxime czy Deuloefu z Milanem nie chciano rozmawiać tylko dlatego, że kontakty nastąpiły 30/31.01 i kluby nie miały czasu na znalezienie zastępstwa - wystarczyło, by Leonardo był w zimie przytomny i nie kupował Piątka, a miałby ponad tydzień na znalezienie piłkarzy rzeczywiście potrzebnych.

 

I tak, niejeden dureń tu na forum sobie heheszkował po bramkach Piątka, że ze skrzydłowym byłoby lepiej. Otóż tak, byłoby. Może nie w perspektywie dwóch-trzech meczów, ale pół sezonu już tak. Po nieprawdopodobnej przygodzie Deulofeu z Milanem trzeba mieć głowę w tyłku, by w to wątpić. Sam byłem przeciwnikiem Deulofeu w Milanie z początku, ale on mnie natychmiast kupił nawet nie tyle charakterem (bo ten ma i Borini, a piłkarsko jest mierny), ale wachlarzem umiejętności - rewelacyjną dynamiką połączoną z może nie wielką, ale wystarczającą na Serie A techniką.

Nie mówmy zatem, że "tu chyba nie chodzi o to czy Piątek to zły transfer, bo skrzydłowy/środek".

Tu nawet nie chodzi o samego Piątka, DOKŁADNIE TO SAMO co na temat jego transferu uważałem na temat transferu Higuaina.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

W zimie była mowa (ze strony m.in. LGdS) o kwocie wykupu 25 milionów euro, ale upadku transferu z dwóch przyczyn: kontakty ze strony Milanu były w ostatnie dni okienka, gdy Watford był już bez ruchu, a także z uwagi na zakładaną przez Milan formułę wypożyczenia z opcją (lub łatwym do spełnienia obowiązkiem) wykupu w lecie, co nijak Anglikom nie pasowało. Trudno się dziwić.

Trudno mi też gdybać o tych warunkach wykupu, ale zdecydowanie bardziej wierzę tym wiarygodnym włoskim źródłom mówiącym o niskiej kwocie wykupu niż wnioskom wyciąganym z porównywania Deulofeu (po rozczarowaniach w Evertonie i Barcelonie) do Richarlisona (młodszy, bez takich fuckupów w CV).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...