Skocz do zawartości

Sprzęt AGD


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące później...

Dostałem na gwiazdkę roombę. Ma ktoś może doświadczenia jak najlepiej wykorzystać/zaprogramować takie cuś? Nigdy się czymś takim nie interesowałem, choć przyznam, że przy mojej wrodzonej nienawiści do regularnego odkurzania prezent wydaje się trafiony w punkt.

Jak taki "odkurzacz" sprawia się w praktyce? Można całkowicie mu zaufać czy trzeba w szafce trzymać zwykły odkurzacz?

Bogowie, jak ja kocham ten sprzęt. Genialny. Zwykły odkurzacz działa mi teraz jedynie na schodach :)

 

Tak BTW, to na co zwrócić uwagę przy kupowaniu zmywarki? Nigdy nie miałem, nie wiem z czym to się je.

Odnośnik do komentarza

Ja korzystałem z Electroluxa i też nie narzekałem :)

Ja mam Hot-point ariston.

 

 

Ważne jest też rozmieszczenie szuflad wewnątrz zmywarki, czy są rozmieszczone równomiernie na wysokość, czy też nie.

 

Chodzi o to, że w przypadku większej odległości pomiędzy szufladami, na dolnej lepiej mieszczą się większe talerze, garnki.

 

Na górna szuflada służy głównie do mycia kubków.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Możecie podać jakiś link do odkurzacza? Mój obecny tzn. właścicieli powoli przestaje w ogóle ciągnąć, próbowałem naprawiać, dmuchać i tak dalej, ale nic nie działa. Poszukuję jakiegoś taniego, ale też nie coś co się zaraz rozleci albo w ogóle będę na kolanach (jak teraz;)) odkurzać dywan, żeby w końcu zeszło... kompletnie się nie znam, ani na markach ani na mocy itp itd.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Co do zmywarki, to wybrałem ostatecznie Bosha i bardzo polecam :)

 

Kolejna sprawa: grzyb wylazł mi spod szafy, więc muszę rozpocząć kontrakcję. Po pierwsze jutro ruszę po Pufassa, ale pomyślałem sobie, że osuszacz powietrza w pokoju też się przyda. Ktoś może coś doradzić, bo w tym segmencie rynku orientuję się jeszcze słabiej, niż w zmywarkach :)

Odnośnik do komentarza

Dokładnie, wysuszenie doraźnie rozwiąże problem grzyba, po zaprzestaniu suszenia prawdopodobnie pojawi się znów. Dodatkowo suche powietrze w mieszkaniu to zatkane nosy i bolące gardła, szczególnie u dzieci.

 

Lepiej pomyśleć jak wymusić wentylację za szafkami (u nas pomogło odsunięcie ich o 8-10 cm od ściany, ale znów się pojawił inny problem, bo zimna ściana szybko chłodziła powietrze i mieliśmy zimne przeciągi - dlatego teściu zrobił nam za nimi pętlę z rury grzewczej i zniknął problem i grzyba i zimnych przeciągów) i tak jak napisał laki, intensywnie, ale krótko wietrzyć mieszkanie.

Odnośnik do komentarza

Z wentylacją to jest tak, że on się pojawił za dużym wiszącym regałem na książki... więc tam wentylacji w ogóle nie ma :) aczkolwiek w sumie to trochę teraz będzie, pojawił się w narożniku, a szafa tam zakręca i ma pustą przestrzeń, dotąd zasłoniętą deską (od dołu). Teraz ją odkręciłem, po pierwsze by chemicznie ubić gada, a po drugie by na razie jej nie przykręcać, w celach wentylacyjnych właśnie.

Myślę też o ociepleniu ścian, mój dom ma grube mury i dotąd się powstrzymywałem, ale może czas zacisnąć zęby i położyć ten styropian?

Odnośnik do komentarza

W takim razie bardzo podobny wiekowo do mojego :)

 

Niby mury grube, ale bez odpowiednich izolacji wiele sie nie wskóra.

U mnie też nie było styropianu na ścianach zewnętrznych i grzyb sie pojawiał.

Po zrobieniu izolacji fundamentów, dociepleniu styropianem na razie mam spokój, a i utrata ciepła też znacznie zmalała.

W parze z izolacjami musi iść dobrze działająca wentylacja i wietrzenie, taki urok mieszkania w puszce.

 

Z bólem zdecydowałem sie na styropian ( dom z czerwonej cegły), ale po czasie nie żałuje :) .

Odnośnik do komentarza

Z kolei u nas po ociepleniu ścian styropianem i wymianie okien zrobiło się zbyt szczelnie i "grzyb" zaczął wychodzić przy suficie, gdzie było chłodniej, na szczęście pomogło ocieplenie w ten sam sposób strychu. No i wentylacja żeby wydolna była. W sumie... to pewnie od tych książek :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 3 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...