Skocz do zawartości

Sprzęt AGD


Rekomendowane odpowiedzi

OK, problem nieaktualny, zamówiłem - to

Przeciętny rozdmuchiwacz kurzu z gównianą siłą ssania na połowicznie zapełnionym worku. :>

Mimo, że wybrałeś kiepsko to o tyle dobrze, że wziąłeś rozdmuchiwacz z workiem bo z bezworkowców oprócz Dysona to przyzwoite (czytaj: kurz bokami nie wylatuje) są jedynie najdroższe modele Samsunga. Co do czyszczenia/wymiany HEPA w Twoim rozdmuchiwaczu to nie wiem :D W Dysonie płucze się filtr raz na 6 miesięcy. W Twoim "Filipie" pewnie trzeba będzie kupić nowy no i te worki... Ech...

Od siebie tylko dodam, że gdy przyszło mi wymienić HEPA w moim Electroluxie to gdy zabaczyłem jego cenę (filtra), stwierdziłem, że wolę kupić nowy odkurzacz. Na pohybel rozdmuchiwaczom :D

Odnośnik do komentarza
W Twoim "Filipie" pewnie trzeba będzie kupić nowy

Podobno filtr jest do prania. A jesli filtr sie zuzyje, odkurzacz bez niego tez moze funkcjonowac w miare normalnie?

no i te worki... Ech...

:> kolo 5-6 zl za worek

Na pohybel rozdmuchiwaczom :D

Nie jestem alergikiem :)

 

BTW - to co do 300 PLN bys Ty polecił? :>

Odnośnik do komentarza
Podobno filtr jest do prania. A jesli filtr sie zuzyje, odkurzacz bez niego tez moze funkcjonowac w miare normalnie?

IMO nie bo rozdmuchiwacz będzie lizać kurz z dywanu i rozpylać go w powietrzu. A chyba nie o to chodzi? :> [bTW i tak to robi, ale z HEPA trochę mniej] :D

:> kolo 5-6 zl za worek

Za sztukę? Drogo :-k

Nie jestem alergikiem :)

Ja tak.

BTW - to co do 300 PLN bys Ty polecił? :>

Napisałem Ci we wcześniejszych postach :>

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Może klimatyzator nie jest typowym sprzętem AGD, ale chyba moje pytanie najbardziej tutaj pasuje :)

Czy ktoś z Was używaj dłuższy czas np takiego klimatyzatora?

Bo właśnie zamontowali mi w pracy (model wyższy, ale nie w tym rzecz). Namawiam rodziców, aby coś takiego założyli sobie w sklepie. Jednak chciałbym się rozeznać, jak takie urządzonko sprawuje się po 2-3 sezonach. Bo pierwsze wrażenia bardzo pozytywne.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

W najbliższym czasie muszę dokonać wyboru sprzętu do mojej nowej kuchni (lodówka, zmywarka, piekarnik, płyta gazowa, okap) - wszystko pod zabudowę. Do tej pory w domu mam 12-letni sprzęt Boscha i nie miałem z nim większych problemów. Teraz zastanawiam się co najlepiej kupić i zaciekawiła mnie ofertą firmy Ariston, a konkretnie jej modele Hotpoint. Są w rozsądnej cenie, jeśli spojrzeć na na liczbę funkcji to górują nad praktycznie każdym konkurentem w danej klasie cenowej. Tylko tak naprawdę nie wiem jak jest z ich jakością. Jak czyta się opinie na różnych forach, to raczej nikt nie poleca marki Ariston (nie wiem jak ma sie do niej seria Hotpoint). Czy naprawdę jest to tak słaba marka? Jak ma się ona to chociażby polecanego Elektroluxa? Celowo nie wspominam o Boschu,Siemensie bo to inna półka cenowa.

Osobiście wybrałem takie produkty:

http://www.euro.com.pl/piekarniki-do-zabud...32-c-1-ix.bhtml

http://www.euro.com.pl/zmywarki-do-zabudow...214-hx-ha.bhtml

http://www.euro.com.pl/lodowki-do-zabudowy...html#content_3c

Dobrze zrobiłem, czy raczej szukać czegoś innych marek?

Budżet jest ograniczony.

Dziękuje i pozdrawiam.

 

P.S. Zna ktoś dobry sklep internetowy ze sprzętem AGD. Zastanawiałem się nad elektro.pl, morele.net lub w ostateczności euro.com.pl

Odnośnik do komentarza

Ariston to porażka. Teściowie mieli 3 rozmaite egzemplarze ich sprzętu i wszystko padło po 3 latach. Pech chciał, że akurat skończyła się gwarancja, zaś panowie z serwisu wyceniali naprawę na wartość wyższą niż nowy sprzęt. Innymi słowy - trzyletnie Aristony trafiły na śmietnik.

Odnośnik do komentarza

Dlatego na lodówkę wybrałem coś takiego:

http://www.morele.net/lodowka-gorenje-nrki-55288-217298/

W dodatku do 31.08.2009 dają 5-letnia gwarancje.

Nie wiem jak działa ten system NoFrost. Podobno czasami głośny jest.

 

Zmywarka to:

http://www.morele.net/zmywarka-bosch-smv-58m00-eu-195637/

żona uparła się na szufladę na sztućce.

 

Nie wiem jakiej firmy piekarnik.

Fajnie jakby miał czyszczenie pyrolityczne (podobno niezły bajer) i prowadnice teleskopowe. Pewnie też coś z Boscha będzie.

Odnośnik do komentarza

Z czystym sumieniem mogę polecić sprzęt Boscha- mam cała zabudowę w Boschu- odziedziczona przy zakupie mieszkania- Plyta dotykowa, zmywarka, piekarnik i lodówka- wszystko działa juz 5 lat bez zarzutu - zmywarka ma sprytny koszyczek na sztućce- plyta znakomita- lodówka to jzu w zaleznosci od tego co konretnie potrzebujesz( wiekszy zamrazalnik, itp )

Odnośnik do komentarza
W zmywarce urwie Ci się rączka. Lodówka zacznie psuć po 7-8 latach, więc żadna rewelacja. [bosch]

Wizjoner?Przepowiadacz przyszłości? lol

 

Nie, użytkownik. Dwa razy bezpieczniki wymieniałem w lodówce (ma 12 lat), rączki dalej nie mam, bo ni ma jak dokupić.

Odnośnik do komentarza
W zmywarce urwie Ci się rączka. Lodówka zacznie psuć po 7-8 latach, więc żadna rewelacja. [bosch]

Wizjoner?Przepowiadacz przyszłości? lol

 

Nie, użytkownik. Dwa razy bezpieczniki wymieniałem w lodówce (ma 12 lat), rączki dalej nie mam, bo ni ma jak dokupić.

o to wspolczuje- nie wiem jak sprzet masz- takie usterki sie zdarzaja

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...

Dobra - szukam zmywarki :D

Oczekiwania:

- cena do 1500

- do zabudowy

- szerokosc 45 cm

- wyswietlacz informujacy o tym, ile czasu zostalo do konca

- program 1/2 wsadu

- program krotki i mycie wstepne

- oczywiscie im mniejsze zuzycie pradu i wody

 

Wstepnie upatrzylem sobie - klik (choc ona nie ma wyswietlacza czasowego).

 

Doradzcie cos generalnie, bo to pierwsza zmywarka w moim zyciu i troche szukam po omacku :D

Odnośnik do komentarza

a do czego Ci kolego potrzebny ten zegar w zmywarce? :-k

z reguły nastawiam zmywarkę na noc, a rano wyłączam...

ogromna większość, o ile nie wszystkie, mają programy typu eko

zwróć uwagę na serwisowanie ( u mnie w Siemensie po 2 latach padła pompa ) oraz długość gwarancji

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...