Skocz do zawartości

Sprzęt AGD


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, jmk napisał:

Nigdy nie miałem lodówki z no frost;)  Jeśli zaletą jest tylko brak rozmrażania 2x w roku to... mało zalet ;) Ja miałem stare używane lodówki i tam częściej musiałem rozmrażać.

 

To może powiecie mi czy opłaca się brać coś więcej niż ta standardowa:

 

Mu7tOS2.png

 

Ile płacisz za te lodówkę bez no frost? I z jakiej firmy?

Odnośnik do komentarza

Ja wiem, że to może dziwne, ale to nasz pierwszy kącik w życiu, a wynieśliśmy się z rodzinnych domów 13 lat temu ;) Cały czas były to stancje z tym co tam było, kupowaliśmy jedynie używki jak coś się zepsuło "aby było", wszystkie lata najpierw po prostu mieliśmy hajsy na przeżycie, a potem wszystkie oszczędności odkładaliśmy w myślą o domu, nie kupiliśmy nic do urządzenia się, żadnego sprzętu AGD. Mikrofala była używana w prezencie od kogoś, teraz mamy używany sprezentowany radziecki piekarnik elektryczny i kuchenkę gazową właścicieli stancji z 2 palnikami, lodówkę używaną kupioną za 300 zł i pralkę właścicieli. No okej, mamy swój ekspres przelewowy gdzieś za stówę kupiony i robot kuchenny :D

 

Dlatego teraz wszystko jest nowe, ale nie chcemy znowu kupować po łebkach, żeby było taniej, chcemy mieć coś co... naprawdę i będzie służyło i będzie eko i będzie nam się podobało. Nie musimy mieć wszystkiego od razu, tylko najpotrzebniejsze rzeczy do zamieszkania: lodówka, pralka i płyta indukcyjna. Dlatego teraz pytam też o nią ;)

 

Używa ktoś, może polecić? 4-palnikowa, mamy tzw. siłę w kuchni. Uwaga - płyta musi być biała pod meble ?

Z tego co czytam to najgorzej wybrać Amikę.

 

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Scorpio napisał:

Plyte mam Bosha od 5 lat, ale czarna. Zero problemow.

 

Z bialym kolorem o tyle gorzej ze takich plyt jest duzo mniej a i ceny sa ztcp wyzsze.

 

Przy okazji - piszesz ze nie chcesz kupowac po lebkach a bierzesz lodwke bez no frost - nie ma to sensu ;) 

 

No tak, dlatego pytałem jak ważne jest no frost - przez 10 lat żyłem bez tego, ale nie mam porównania jak to w nowych lodówkach wygląda. Te retro, które nam się podobają to 2k zł jest bez no frost, za 3k, ale dziwne źródło (allegro, ściągana "nowa" z niemiec) no i full wypas za 5k zł (Gorenje), więc ją bym ewentualnie mógł wziąć na 50x50 raty (połowa płatna teraz, reszta raty od lutego).

 

18 minut temu, Reaper napisał:

Biala plyta nie wydaje sie dobrym pomyslem, nawet ze wzgledu na brud. A czarny z bialym powinien pasowac, ale ja sie nie znam ;)

 

Białych płyt mniej fakt, droższe fakt, ale jak już pisałem to istotne. Z kwestią czy pasuje czy nie, nie będę się wypowiadał, bo ja poczucia estetyki nie mam, zdaje się na żonę, ja tylko sprawdzam ewentualne bebechy itp pod kolorystykę/styl :D A co do brudu to czytając opinie pod białymi czy na grupie na fejsie - piszą zupełnie odwrotnie, że to na czarnych bardziej widać, podobnie jak czarne płytki w łazience.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
55 minut temu, jmk napisał:

A co do brudu to czytając opinie pod białymi czy na grupie na fejsie - piszą zupełnie odwrotnie, że to na czarnych bardziej widać, podobnie jak czarne płytki w łazience.

Ostatnio bylem u kumpla, który właśnie się wybudował i poszedł właśnie w czarne AGD. I powiem szczerze, że masakrycznie wyglądała lodówka, na której było widać każdy odcisk palca.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o brud to najmniej widać na stalowych płytach. Najbardziej maskujący kolor. Na czarnych płytach woda sie wyleje z garnka i już zostaje biały ślad,  na białych tego nie zauważysz. Pod względem estetyki białe są najładniejsze chyba, w tradycyjnych kuchenkach gazowych zzwykle też są białe i każdy z nas jest do tego przyzwyczajony.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Pytałem o lodówkę i płytę to teraz przejdę do łazienki :keke: Jakie macie pralki i jakie polecacie? Ale nie nazwę firmy tylko konkretny model ;)

 

Najlepiej oceniana na euro rtv agd jest ta:

 

https://www.euro.com.pl/pralki/bosch-serie-6-avantixx-wlt24460pl.bhtml#opinie

 

W tym wątku szukana była ładowana od góry, ja szukam takiej od przodu te 6-7kg wsadu, cicha, energooszczędna i wodooszczędna, dobrze piorąca ;) Na pewno z jakimś szybkim programem, nie wiem co tam jeszcze powinno być. Budżet zakładałem do 2k zł, ale widzę, że zdecydowanie można zmieścić się i w 1500 zł.

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 3.06.2020 o 14:15, Perez napisał:

 

U mnie Whirpool wytrwal 10 lat (a mial co prac przy 4-osobowej rodzince w tym dwoje dzieciakow), no ale w koncu pekl krzyzak. Na jego miejsce wjechal Samsung https://m.euro.com.pl/pralki/samsung-ww70j5446fw.bhtml (co ciekawe ja dalem 1500, teraz widze drozej). Na razie od pol roku smiga wszystko oki. Ja szukalem czegos z ladowaniem tak minimum 5-6 kg i wirowaniem 1200-1400. Nad pralko-suszarka tez sporo dumalem, ale trafialem m.in. na takie teksty https://www.paniagd.pl/blog/pralko-suszarki/pralko-suszarki-za-i-przeciw-75.html (zaznaczam - nie weryfikowalem tych roznic w kosztach) i doszedlem do wniosku, ze zostane przy samej pralce.

@jmk ja kupilem te, Pan Perez polecil, to juz dalej nie chcialo mi sie szukac ;)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
4 godziny temu, Reaper napisał:

Zna sie ktos na roombach? Mysle o kupnie uzywanej z OLX, bo na nowa nie namowie zony, a uzywana powinna przejsc ;) tylko tych modeli jest multum i nie wiem ktore sa bardziej lub mniej polecane?

dokładnie się nie znam, znajomy, który jest freakiem tym wszystkich dynksów w odkurzaczach sprzed 2-3 lat nagminnie wymieniał baterie, kupił xaoimi i problem się skończył, zdecydowanie raczej kupował te budżetowe(te tańsze). weź to pod uwagę (kupno używki = potencjalny problem z akumulatorem) 

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Reaper napisał:

Zna sie ktos na roombach? Mysle o kupnie uzywanej z OLX, bo na nowa nie namowie zony, a uzywana powinna przejsc ;) tylko tych modeli jest multum i nie wiem ktore sa bardziej lub mniej polecane?

Nie kupuj Roomby. Cena do jakości jest absolutnie nieoplacalna. Kup sobie lepiej nowego Roborocka lub Viomi. Chcesz z mopowaniem? Jaki masz budżet?

Odnośnik do komentarza

Dzieki! Good point o aku @klinsmann i xiaomi tez rozkminialem.

6 hours ago, Scorpio said:

Nie kupuj Roomby. Cena do jakości jest absolutnie nieoplacalna. Kup sobie lepiej nowego Roborocka lub Viomi. Chcesz z mopowaniem? Jaki masz budżet?

A to mopowanie daje rade w ogole? Bo jakby bylo, to czemu nie, zadnego nawet dywanu nie mam, tylko parkiet i troche kafelki.

 

A do 1000 zl jest cos sensownego? Bo tyle to najchetniej. Na pewno wiecej niz 2000 zl bym nie chcial dac, ewentualnie wlasnie drozszy model ale uzywany.

Odnośnik do komentarza

Ja mam Roborocka S5 Max. Dałem trochę ponad 1700zl ale ostatnio widziałem już promocje za około 1500. Jeżeli masz zaschniety brud na podłodze, to mopowanie wiele nie pomoże, ale nawet jako samo przetarcie podłogi na mokro, daje radę. Do odkurzacza masz aplikację, więc wszystkim (mapy, pokoje, ilość wody itp) sterujesz z poziomu telefonu.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...