Skocz do zawartości

Komentatorzy pilkarscy


drumer2

Rekomendowane odpowiedzi

Co sadzicie o panu Tomaszewskim??? Kiedys bardzo dobry bramkarz, dzis komentator sportowy. Pseudo: WIELKA GĘBA smile.gif Czy jego wypowiedzi sa odzwierciedleniem polskiej pilki, czy tylko gadaniem zeby ludzie o nim nie zapomnieli?? Czy kiedy go sluchacie popieracie piwo.GIF czy uwarzacie ze gada bo chce wykreowac siebie jako faceta ktory sie zna na pilce i krytykuje co co sie mu nie podoba?? doh.gif

Odnośnik do komentarza

Według mnie Doda piłki nożnej. Komentuje tylko po to, żeby wywołać skandal. Krytykuje najlepszego selekcjonera, jaki kiedykolwiek się w Polsce zjawił tylko po to, żeby pokazać, jak on idzie pod prąd. Tylko tak naprawdę on nie idzie pod prąd. On idzie zawsze do tyłu. Zawsze jest na nie. Pamiętam, jak przed meczem z Portugalią pieprzył, że Polska nie jest w stanie nawet nawiązać równorzędnej walki. Czemu tak mówił? Bo wtedy o tym napiszą. Jakby powiedział, że "mamy szanse, chociaż Portugalia jest faworytem", to nikt by się taką opinią nie zainteresował.

Odnośnik do komentarza

Ja na temat Tomaszewskiego mam niewiele cenzuralnych opinii do wygłoszenia, ale przede wszystkim jest to zakłamany człowiek, który gada, jak akurat wiatr zawieje, zgodnie z koniunkturą: miał szansę realnie działać w Komisji Etyki w związku i próbować stworzyć z niej coś więcej niż parodię, którą ostatecznie się stała, miał szansę realnie wpływać na bieg zdarzeń... Zamiast tego wolał dalej "szczekać" na kogo popadnie, i udowodnił tym samym, że tylko do tego - to jest "szczekania" się nadaje... Nie uczynił nic konkretnego - dopuścili go do PZPN, żeby miał swój "udział", żeby go zdyskredytować..

Obecnie jest to mały człowiek, który nie umie się pogodzić z tym, że na jednym udanym meczu w karierze nie da się budować swojego wizerunku do końca życia...

Powinien zniknąć z życia publicznego jak najszybciej, i moim zdaniem jest dość mało udanym wyborem na początek tematu o komentatorach piłkarskich...

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Być może Tomaszewski powie czasami słowo za dużo w kierunku Leo i z tym mogę się zgodzić. Ale czy zawsze mówi nie na temat? Nie!

Naście lat temu mówił iż cała polska piłka jest skorumpowana i co usłyszał od prezesa Listkiewicza? Śmiech, bo nikt nie wierzył takiemu człowiekowi jakim jest Tomaszewski. Dopiero po roku tak naprawdę ,,uwierzono: iż polska piłka ,,gra" nieczysto. Zatrzymanie ,,Fryzjera" który w kole zapasowym przechowywał nielegalne ,,wynagrodzenie". Ale Listkiewicz twierdził dalej iż jest to jedynie przypadek. Zatrzymywano kolejnych podejrzanych w tym członka PZPN Pana Wita Żelazko ale i tym razem Listek mówił iż jest to czysty przypadek. Czyżby wiedział o czymś o czym nie wie nikt? Tomaszewski głośno domagał się degradacji dla jeszcze aktualnego mistrza Polski Zagłębia Lublin oraz Łódzkiego Widzewa i jak mogę się domyślać za yo jest również tak bardzo znienawidzony.

 

Powracając jednak do komentatorów sportowych wszystkich na głowę bije Dariusz Szpakowski, nie da się chyba zapomnieć słów jakie wypowiedział w meczu Portugalia-Polska po zdobyciu przez nasze orły pierwszej bramki ,,Lewandowski popraw!!! Jeeest! Jeeeden zeeerooooo dla Polski !!! Jest jednym z najlepszych komentatorów w historii. Pełen emocji które potrafi przenieść na widza.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...
Zaczne od "ekspertow" i studia przed / w trakcie / po -meczowego. No wiec jak dla mnie to byla jedna wielka kupa, a nie studio. Ja rozumiem, ze reklamy itd. no ale sorry, po cholere 2-3 razy puszczac ta sama debilna wstawke euro. Efekt taki, ze w przerwie meczu to jeszcze NIGDY (!) nie widzialem, zeby czas jego trwania wynosil srednio 1-2 minuty i ograniczal sie do paru zdan - to jakas paranoja. Szczerze mowiac studio np. w Korei z Gmochem stalo na 200x lepszym poziomie.

 

Teraz "eksperci":

1. Boniek - chyba jedyny czlowiek, ktory umial sie odnalezc w tej roli, mial celne uwagi. Dalej jest juz tylko gorzej...

2. Kowalczyk - poniewaz juz nie gra od paru lat wiec umial sie zdystansowac od porownan obecna reprezentacja kontra ta np. z Korei. Wiadomo, ze chlop lubi sobie chlapnac, ale jego jeszcze od biedy bym zostawil.

3. Kozminski - chyba najbardziej obiektywny sposrod tych, ktorych wymienie ponizej

4. Swierczewski - DNO

5. Hajto - DNO

6. Iwan - DNO DNA

 

Panowie 4-6 to wrecz sprawiali wrazenie nawet zadowolonych bo wyszlo na to, ze oni w tej Korei czy Niemczech to nie grali tak zle. Zreszta, litosci - JACY TO SA EKSPERCI ? Oni maja problem ze skonstruowaniem poprawnego zdania, a o pilce to za przeproszeniem tez wiedza gowno.

 

Aha, na plus Probierz.

 

A kogo ty byś proponował do studia. Świerczewski, Hajto i Iwan jednak co by nie mówić to potrafili zrobić za granicą karierę na dobrym poziomie. Grali w silnych ligach, dobrych klubach i mówienie, że gówno wiedzą jest troche za mocne słowa. Z czym aż tak się nie zgadzasz co powiedzieli Ci "eksperci", że mówisz, że gówno wiedzą. Sytuacja z Lewdoniem to faktycznie skandaliczna, że nie potrafimy oddach byłemu reprezentantowi Polski chołdu po jego śmierci. Chorwaci grali z opaskami bo zginął ich kbic. A u nas olewa się byłych reprezentantów. I trzeba o tym powiedzieć i wyciągnąć konsekwencje wobec osoby, która to olała.

Studio zaczyna się o godzinie 18 i trwało gdzieś do 24 więc 6 godzin to całkiem sporo. Stacja komercyjna i musi zarobić na reklamach. Gdyby nie musieli robić tych wstawek to pewnie by tego nie było. W tym studiu pomeczowym były krótkie rozmowy ale było wielu rozmówców. Były romowy z piłkarzami, trenerem, i kilkoma ekspertami Polsatu. Więc jak by dać każdemu po kilka minut to studio skończyłoby się dzisiaj koło 6. Widać mają tak wymóg.

Ja i tak się cieszę, że to Polsat nawet z Kowalczykiem za którym nie przepadam jest w studiu, a nie w TVN gdzie królowałby Tomaszewski z Lubaszenko. Czy oglądać spotkań na TVP gdzie nazwisko Sneijder wymawiane jest jako Snejijders. I Gmoch z Engelem bawią się w rysowanie w paincie. Canal+ ma dobrą ekipę ale co o wielkiej imprezie jaką jest Euro może wiedzieć Węgrzyn czy inni specjaliści z ligi polskiej, którzy wielką piłkę to widzieli w TV przy okazji Ligi Mistrzów albo transmisji C+.

Odnośnik do komentarza
Z czym aż tak się nie zgadzasz co powiedzieli Ci "eksperci", że mówisz, że gówno wiedzą.

Dla mnie ekspert to taki czlowiek, ktory powie cos odkrywczego, cos czego nie wiedzialem wczesniej. Poza Bonkiem to Ci panowie nie powiedzieli absolutnie nic czego bym nie wiedzial, czego bym nie zauwazyl, w zasadzie poza durnymi dowcipami typu "Hajto wylaczyl Carewa jak stare radio" (szkoda tylko, ze na MS tak samo nie wylaczyl innych rywali i byl fizycznie przygotowany na poziomie Jop). Dalbys tam bo ja wiem Sioux'a i na pewno bylby bardziej wygadany.

 

Co to za argument, ze grali w silnych ligach ? A co zrobili w reprezentacji ? Czego dokonali ? NICZEGO. Czy kiedykolwiek beda trenerami ? Na pewno nie bo wlasnie "gowno wiedza". Smieszy mnie sadzanie w roli eksperta kogos kto 2 lata temu, 6 lat temu gral dokladnie taki sam piaseczek. No powiedz, jak on moze obiektywnie oceniac ludzi, z ktorymi gral 2 czy 4 lata temu ? Co on moze powiedziec np. o Krzynowku, Zurawskim, Baku ? Nic poza neutralnym blabla.

 

Dlatego najwyzej z tej grupki oceniam Kowalczyka bo przynajmniej byl zdystansowany.

 

Jak dla mnie to studio MS 2002 w Korei bylo 5x lepsze - tam sie czegos faktycznie dowiedzialem, mimo, ze pierwsze wystepy Gmocha byly wrecz kabaretem.

 

A tutaj tylko glupie smichy chichy w studio niczym w kabarecie.

 

Ja zostawilbym Bonka, Kowalczyka, Brzeczka, moze Kozminskiego zostawil, dorzucil Juskowiaka, jakby dalo rade to Koseckiego.

 

Wywalilbym zdecydowanie Swierczewskiego, Iwana, Hajto. Ci panowie nie powiedzieli absolutnie nic. Swierczewski wczoraj jak pochwalil Dudke za strzal to myslalem, ze padne.

Odnośnik do komentarza
Ja zostawilbym Bonka, Kowalczyka, Brzeczka, moze Kozminskiego zostawil, dorzucil Juskowiaka, jakby dalo rade to Koseckiego.

 

Wywalilbym zdecydowanie Swierczewskiego, Iwana, Hajto. Ci panowie nie powiedzieli absolutnie nic. Swierczewski wczoraj jak pochwalil Dudke za strzal to myslalem, ze padne.

...podobnie mysle- komentarz Borek&Boniek z meczy SPA -SWE- byl najlepszy -wiadomo ze Borek komentuje najwazniejsze mecze w Polsacie- ale co tam robi Kołton to juz jest przesada...

...zostawialbym Bonka- ktorzy sensownie sie wypowiada- Kozminskiego, Brzeczka, Juskowiak dobrze sobie daje rade w TVP i tez by sie sprawdzil- Kowalczyk z oporami- zdystansowany ale inteligencja nie grzeszy...

Odnośnik do komentarza

Iwan mnie dzis rozczulil apelujac do Leo, zeby darzyl nas szacunkiem bo jestesmy 40 milionowym krajem, ktory i bez niego odnosil sukcesy w futbolu. Tylko Iwanek zapomnial dodac, ze te sukcesy to byly odnoszone jak Tomus robil jeszcze pod siebie i dopiero zaczynal uczyc sie pisac i czytac ze swej pierwszej gierkowskiej czytanki.

 

Generalnie co do komentatorow i ekspertow to jedynie Boniek i Swierszczu sie okay prezentuja. Reszta leczy jakies swoje manie i kompleksy. Co do Romka Koltonia - w ciagu 12 miesiecy kolo stracil mozliwosc komentowania Bundesligi oraz przestal byc red.nacz PS wiec chyba mu sie troche swiat zawalil i stad takie robienie na sile z siebie bardzo ostrego dziennikarza w stylu Twarowskiego.

Odnośnik do komentarza
Dalbys tam bo ja wiem Sioux'a i na pewno bylby bardziej wygadany.

 

Dzięki za uznanie, ale ja z Borkiem i Kołtoniem bym nie mógł pracować ;) Obydwu nie trawię.

Studio jest na słabym poziomie - jedynie Boniek je ratuje i od biedy Koźmiński z Brzęczkiem, ale tych znowu mało w nim widuję. Natomiast kółeczko wzajemnej adoracji, czyli Hajto, Iwan, Świerczewski nie mówi nic czego nie można samemu zaobserwować. Podobają mi się analizy Probierza, który może nie jest mistrzem oratorskim, ale przekazuje ciekawe informacje, przede wszystkim taktyczne.

Teksty "kółeczka" są ciężkie jak kowadło w porównaniu z ironicznymi i rozluźniającymi atmosferę komentarzami Twarowskiego i Smokowskiego

Odnośnik do komentarza

marudzicie, ja tam jestem zadowolony z komentarza. studia faktycznie mało, ale 12-minutowy limit reklam na godzinę jest wykorzystywany na maxa.

 

taka kwestia -> Borek przyznał się do tego, że źle wymawia Xaviego. wyobrażacie sobie taką sytuację ze Szpakowskim? znowu po boisku biegałoby 20 Holendrów. van der Persi, Bolaróż, Kajt, Ołje, Matizen, czy inni - bynajmniej tych pamiętam ze spotkania 1/8 MŚ z Portugalią (dobrze, że m.in. Hedwiges Maduro siedział na ławce, co ciekawe to był pierwszy i jedyny mecz Oranje pokazywany przez TVP w tym turnieju)

 

jedni wolą Probierza, Borka i Kołtonia, inni niereformowalnego Szpakowskiego i duet Gmoch+Engel przy "analizatorze". ja preferuję pierwszy zestaw, choć faktycznie jest mniej powodów do marudzenia, wybrzydzania czy śmiania.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...