Skocz do zawartości

Poradnik emerytalno-inwestycyjny


sefko1

Rekomendowane odpowiedzi

Na większości platform typu forex możesz inwestować w paliwa, metale i towary. Gram na dźwigni. Kupując np. ropę za 10 tysięcy dolarów wystarczy że mam 1/100 albo nawet 1/200 tego jako zabezpieczenie. Większe ryzyko ale i większy zysk jak się uda. Jeśli jesteś zainteresowany to zapraszam na GG 1717633 :)

 

Ps. Jak ktoś poszedł za moim tropem to już zarobił sporo. W piątek cena zamknięcia była ok. 102$ za baryłkę. Teraz powoli zbliża się do 106. A to oznacza 400 pipsów do przodu czyli nawet przy kupnie jednego lota ktoś się mógł wzbogacić o 1000 zł :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Wiem, że takich pytań jak moje było już kilka w tym temacie, ale do tej pory nie wiem za bardzo co poczynić :)

 

Chcemy zacząć z dziewczyną odkładać po jakieś 300zł miesięcznie (czyli łącznie 500-600zł), tak żeby te pieniądze były zamrożone na conajmniej 2-3 lata i żeby pracowały na siebie, ale jakoś bezpiecznie. Chcemy je użyć za te 2-3 lata na życie, cokolwiek ono przyniesie. Mam znajomego doradcę finansowego, ale to jest chłopak tylko przeszkolony przez firmę i boję się do niego pójść z moimi pieniędzmi, bo nie jestem przekonany, czy on wie aż tyle, ile mu wmawiają, że wie. Tak więc co najlepiej zrobić z tą gotówką? Po prostu pójść do banku i powiedzieć to samo? Jeśli tak to do którego? (ja jestem w Inteligo, Magda w mBanku) Jakich zysków na tym całym biznesie się mogę spodziewać i czy to w ogóle będzie miało sens?

Odnośnik do komentarza

Tylko ja bym wolal wlasnie, zeby mi sie to na spokojnie odkladalo i zeby nie bylo potrzeby ciaglego obracania tych pieniedzy :) Jestem sklonny nawet odklafac do jakiejs skarbonki, ale jesli przez te dwa lata te pieniadze na siebie jakos sensownie pracowaly, to czemu nie :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

http://zus.pox.pl/zus/rzad-planuje-podwyzszyc-skladki-zus-nawet-do-3000-zl-miesiecznie.htm

 

Kolejny pomysł złodziei na wyciągnięcie kasy z portfeli obywateli w celu ratowania trupa zwanego socjalizmem. Ile jeszcze to potrwa, zanim znajdzie się ktoś, kto przepędzi tych bandytów i powsadza do kryminału oraz przywróci normalność?

Odnośnik do komentarza

Mimo wszystko ci którzy słabo ciągną na działalności też trochę zyskają, bo zapłacą składki od minimalnego wynagrodzenia (czyli teraz 1500 zł) a teraz płacą od 60% przeciętnego (czyli 2115 zł). Pomysł ten jednak może odbić się czkawką i zamiast spodziewanych korzyści przyniesie straty bo przedsiębiorcy zaczną na większą skalę szukać możliwości zaoszczędzenia na składkach, przenosząc się do innych krajów. Przecież to z powodu ZUS Bułgaria staje się tak atrakcyjnym krajem dla naszych biznesmenów.

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy później...

Z racji podjęcia pierwszej, wspaniałej, cudownej pracy opartej o umowę o pracę, upomniał się o mój haracz ZUS. Wezwał mnie do wyboru funduszu emerytalnego, który to ma oczywiście potem dać mi dostatnią przyszłość, wycieczki kamperem po Europie i inne kokosy. Czy któryś z kolegów jest w stanie polecić jak najlepszy OFE lub dysponuje jakimiś analizami, które będą napisane dość przejrzystym językiem, ażebym dokonał tego życiowego wyboru? Za wszelkie rady serdeczne ZUS zapłać.

Odnośnik do komentarza

Yep, całkiem dobra rada. Po reformie z maja 2011 OFE g... daje.

 

2,2% to nic. Wg wyliczeń GUSu ZUS oraz OFE zabezpieczą Twoją emeryturę maksymalnie 40%. To jest tyle dostaniesz z zarobków jakie miałeś. Żeby utrzymać poziom, trzeba inwestować, nie ma wyboru ;)

 

Ale jak chcesz mieć ranking, to prosz:

 

http://www.money.pl/emerytury/

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...