Skocz do zawartości

Koncerty


Fenomen

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj byłem na Pożegnaniu Lata z Gazetą Olsztyńską, którego największą gwiazdą był zespół Myslovitz. Był to dobry koncert, zagrali prawie wszystkie największe przeboje. Pośpiewałem, posłuchałem i jestem prawie kontent. Prawie, bo sam koncert trwał 80 minut. Z drugiej strony, czego się spodziewać po darmowym koncercie... Niemniej jednak nie narzekam. Z wcześniej występujących zespołów widziałem Magnolię - Włosi zagrali całkiem przyjemnie, nie tylko swoje kompozycje, ale także covery. I po posiłku wpadłem na 10 minut występu Krainy Mrij - niezły folk.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

W niedzielę Dżewo zagra w Konstancinie.

Małe info:

Przegląd Zespołów Młodzieżowych DŻOGURT

KONSTANCIN JEZIORNA, PARK ZDROJOWY

start: 12:00, Dżewo zagra: ~16:00, wstęp wolny.

ZAGRAJĄ: R.P.K., Schizophremia, The Saturday Tea,

Awers, Dżewo, Karma, Outside Days, T.Love.

 

Serdecznie zapraszam.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 3 tygodnie później...

Dziś w Spodku Kult po raz kolejny dał arcymistrzowski koncert, a Kazik pokazał wszystkim oszołomom, którzy rok temu chcieli, żeby poszedł na emeryturę, że koncertowym artystą jest rewelacyjnym - po dwóch godzinach siadał mu głos, a on nadal śpiewał, fantastycznie zachowywał się, żartując z jego wystąpienia w zeszłym roku (koncert mimo wszystko był naprawdę dobry rok temu), a na koniec koncertu zaimponował wszystkim - podziękował fanom, powiedział, że gdyby "Was nie było, to nas by nie było", ukląkł i złożył pokłon fanom.

Bałem się, że albo powtórzy błąd z zeszłego roku, albo wyjdzie spięty, ale trzymał poziom reszty zespołu - poziom chyba nieosiągalny przez nikogo w całej Polsce - prawie 3 godziny ciągłej gry, publiczność w ekstazie, techniczne przygotowanie doskonałe - żal trochę, że zrezygnowali ze wsparcia filmowego, co przy "Polsce" wypada rewelacyjnie - ale gra świateł... Świetna.

Były pomyłki w tekście, schrzanili "Polskę", kiedy Kazik nie mógł dalej śpiewać i dał mikrofon jakiemuś młodzikowi, który zapominał tekstu (?!), głos jak zwykle był źle dostosowany do tła muzycznego, popsuł się raz bas - mimo wszystko koncert był chyba najlepszy ze wszystkich 8, na jakich byłem w życiu - zagrali masę starych piosenek (pół albumu "Tata Kazika"), sporo niedocenianych (KULCIKRIU!), no i oczywiście evergreeny, jak co roku wykonane rewelacyjnie.

 

Kult świetny jest i basta, i żadne opinie świętoszków i oszołomów, którzy w zeszłym roku Kazika odsyłali na odwyk, tego nie zmienią.

Odnośnik do komentarza

W sobotę w nidzickim zamku z solowym występem przyjechał wokalista zespołu Hunter - Paweł "Drak" Grzegorczyk. W wersji akustycznej zagrał kilka coverów, zaskoczył mnie wykonaniem "Shape of my heart" z repertuaru Stinga. Dalej zagrał mistrzowsko piosenki swego macierzystego zespołu - "Żniwiarze umysłów", "Requiem" i "Kiedy umieram". Panowała świetna atmosfera, Paweł Grzegorczyk utrzymywał kontakt z widownią, pomiędzy piosenkami żartował, mówił całkowicie poważnie. Jednym słowem - gawędził ;). Po koncercie nie robił problemu - dał mi autograf, udzielił krótkiego wywiadu do gazety. Zero gwiazdorstwa. Mądry człowiek z klasą :).

Odnośnik do komentarza

Mnie cieszy to że na Śląsku zaczęło się coś dziać jeśli chodzi o koncerty. Tak jak w zeszłym roku było pod tym względem mizernie tak teraz jest całkiem nieźle. W październiku już trzy dobre koncerty (Zielone Żabki, Farben Lehre, Silesia Punk Atak na którym grało 7 kapel). Teraz zaczął się listopad i już odbył się Kult w Spodku, a dzisiaj wybieram się na Leniwca, Zabili mi żółwia i De Łindows. 16.11 gra Closterkeller, 23.11 hardcorowe 1125, 24.11 The Analogs (wprawdzie w Będzinie ale blisko :P) i 25.11 Cela nr 3. 1.12 w Leśniczówce w Chorzowie znowu pojawi się Sedes, więc ten miesiąc zapowiada się intensywnie pod względem koncertów. Oby w grudniu też było nieźle :)

Odnośnik do komentarza

A mi dane było wczoraj posłuchać Stana Borysa. Fajny klimat, bo koncert był w jeden sali zamkowej. Sympatyczny gość. Zaśpiewał (tzn. większość piosenek była z półplaybacku) kilka starszych, znanych utworów, a kilka z Jego repertuaru teatralnego. Mimo, iż właśnie muzyka leciała z kompaktu, słychać było nieprzeciętny głos. Jak ktoś będzie miał okazję to polecam.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
dliczanie do festiwalu Open'er czas zacząć. Znamy pierwszego artystę, który wystąpi w Gdyni w pierwszy weekend lipca 2008 - to Chemical Brothers. Będą promować swój ostatni album, "We Are The Night".

 

 

 

 

 

Organizator festiwalu, Mikołaj Ziółkowski, z agencji Alter Art, poinformował w radiowej Trójce, że Chemiczni Bracia będą jednymi z około dwudziestu zagranicznych artystów, którzy wystąpią w trakcie nadchodzącej edycji imprezy. Będzie to druga ich wizyta w naszym kraju. Pierwszy raz również wystąpili na Open'erze, ale wtedy odbywał się on jeszcze w Warszawie (2002 r.).

 

 

 

 

 

Open'er odbędzie się od 4 - 6 lipca w Gdyni, Kosakowie (czyli dawnych Babich Dołach). Od 1 października można już kupować karnety:

 

 

 

 

 

- karnet bez pola namiotowego 219 PLN,

 

 

- karnet z polem namiotowym 239 PLN;

 

 

 

Od 15 lutego 2008:

 

 

 

- karnet bez pola namiotowego - 269 PLN,

 

- karnet z polem namiotowym - 289 PLN,

 

- bilety jednodniowe - 140 PLN.

 

 

 

Bilety dostępne: bilety elektroniczne, punkty sieci Ticketpro (listę punktów znajdziecie Państwo na www.ticketpro.pl), sieć Eventim.

http://www.infomuzyka.pl/Muzyka/1,83570,4737031.html

 

Zaczyna się całkiem nieźle. Ciekawe kto 'rockowy' będzie w tym roku.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...