Skocz do zawartości

Quiz piłkarski


sefko1

Rekomendowane odpowiedzi

Walencja

Amsterdam

West Ham

 

3 pudła. Ale wredną zagadke dałem :P

Mała ponad regulaminowa podpowiedź. Stadion ma dokładnie 52 tys miejsc (dane z polskiej wikipedii) i gra na Nim również reprezentacja kraju.

 

Powodzenia. Bedzie Wam potrzebne :D

 

Edyta podpowiada, żeby na kwestie sukcesów w Pucharach kontynentalnych spojrzeć troche szerzej, niż to co sie wydaje na pierszy rzut oka ;)

Odnośnik do komentarza

No to tak jak już wcześniej sobie po cichu kombinowałem będzie to chyba Sporting Lizbona.

 

1. Czym handlowali nie wiem ale byli to Fenicjanie albo Luzytanie

2. Lew - czy lew służy do zabijania? Jeśli już to raczej zabija, nikt się nim nie wysługuje. Naciągane

3. ?

4. 0

5. Estádio José Alvalade

Odnośnik do komentarza
No to tak jak już wcześniej sobie po cichu kombinowałem będzie to chyba Sporting Lizbona.

 

1. Czym handlowali nie wiem ale byli to Fenicjanie albo Luzytanie

2. Lew - czy lew służy do zabijania? Jeśli już to raczej zabija, nikt się nim nie wysługuje. Naciągane

3. ?

4. 0

5. Estádio José Alvalade

 

:kekeke: to nie chodzi o lwa

Odnośnik do komentarza

Mój ostatni typ to Fenerbache :]

1. Nie wiem czym handlowali, ale jest to miasto portowe :]

2. Tam jest liść żołędzia, myślę że można kogoś tym zabić ;)

3. Najbardziej znany to Roberto Carlos, ale Wikipedia mówi, że on zdobył z Brazylią tylko brąz...

4. 0

5. Şükrü Saracoğlu Stadium

Odnośnik do komentarza

1. Nazwa miasta wzięła się od nazwiska pewnego ministra- jakiego resortu?

2. Nic specjalnego. Jest piłka. W tle jest też fragmnet charakterystycznego dla miasta kształtu pewnej budowli-co to za budowla-symbol miasta?

3. Niewysoki pomocnik, ex reprezentant bardzo (bardzo bardzo) mocnej reprezentacji. Chyba nie zrobił kariery jaką mu wrózono. W Europie grał zarówno na południu jak i na północy kontynentu. Kto to jest?

4. Rekordowa frekwncja (80 tys.) padła w czasie spotkania z pewnym klubem, znanym z tego, ze gra w nim znany piłkarz-co to za "atrakcyjny" rywal?

5. Trybuna najbardziej rozśpiewanych kibiców wzięła nazwę od zatoki w historycznej części miasta (mozna powiedzieć, że miasto powstało w tej zatoce)-Jak zwana jest ta trybuna?

Odnośnik do komentarza

1.W przeszłości w tym mieście jednym z głównych przemysłów było górnictwo

2.w herbie znajduje się rzecz którą nosimy np. do szkoły :P co to za rzecz?(Herb miasta oczywiście)

3.Piłkarz ten obecnie trenuje młodzież w tym klubie, grał tu przez większość kariery. Grał w reprezentacji kraju w którym gra ten klub, mimo że urodził się w innym państwie. Co to za piłkarz?

4.Brak jakichkolwiek osiągnięć na arenie międzynarodowej, 2 razy finalista pucharu danego kraju. Z kim przegrali za 2 podejściem??

5.Klub ten w przyszłym roku będzie obchodził 70 lat. Podaj dzień i miesiąc.

 

P.S nie chciało mi sie bardzo myśleć

Odnośnik do komentarza
1.W przeszłości w tym mieście jednym z głównych przemysłów było górnictwo

2.w herbie znajduje się rzecz którą nosimy np. do szkoły :P co to za rzecz?(Herb miasta oczywiście)

3.Piłkarz ten obecnie trenuje młodzież w tym klubie, grał tu przez większość kariery. Grał w reprezentacji kraju w którym gra ten klub, mimo że urodził się w innym państwie. Co to za piłkarz?

4.Brak jakichkolwiek osiągnięć na arenie międzynarodowej, 2 razy finalista pucharu danego kraju. Z kim przegrali za 2 podejściem??

5.Klub ten w przyszłym roku będzie obchodził 70 lat. Podaj dzień i miesiąc.

 

VfL Bochum

1. Bochum

2. Książka

3. Dariusz Wosz

4. Eintracht Frankfurt

5. 15 kwietnia

 

=======================================================================

Moja zagadka:

1. Jeszcze w XIX wieku miasto to było 3 odrębnymi miastami. Podaj ich nazwy.

2. Herb klubu to owal w barwach klubowych (biało-zielone pionowe pasy). Jaka data widnieje na herbie?

3. Jeden z najbardziej znanych piłkarzy tego klubu zrobił wielka karierę, grając dla jednego z najwiekszych klubów na Świecie. Jako trener prowadził reprezentacje kraju, z którego pochodził ten Wielki Klub. Powiedz jaki związek z Polską miał ten zawodnik?

4. Największy sukces w historii klubu miał miejsce w 1965 roku. Co to było?

5. Klub zagadka jest najbardziej popularnym klubem w swoim kraju kraju i jednym, który uczestniczył w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W którym roku miało to miejsce?

 

Pozwoliłem sobie zadać zagadkę, bo jestem pewny odpowiedzi na poprzednią.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...