Skocz do zawartości

Zbudujmy nową potęgę!


dolar

Rekomendowane odpowiedzi

Vitaliss

 

Dziękuje trenerowi, że obdarzył mnie takim zaufaniem. Myślę, że te gole będą odpowiednia zapłatą. Cieszę się z mojej dyspozycji. W poprzednim spotkaniu strzeliłem gola. Przyznam, że w tym też liczyłem na bramkę a udało się strzelić dwie. Kto wie? Może w następnym ustrzelę hatt-tricka?

Odnośnik do komentarza

JmK

 

 

Jakoś nie mogę złapać wiatru w żagle na treningach , ale także i w trakcie meczu, gdy trener na mnie stawia. Mam nadzieje, że w końcu zacznę łapać trochę lepszej gry, świeżości i zacznę grać jak najwięcej i jak najlepiej.

Wszak to tylko sparingi.

Odnośnik do komentarza

krisss

 

 

Jestem zadowolony, że udało mi się dołączyć do drużyny a jeszcze bardziej, że już zadebiutowałem. Mam nadzieję, że po treningach na których będę pracował najlepiej jak umiem trener będzie na mnie stawiał również w meczach o punkty. Mam również nadzieję, że z nowymi kolegami będę się dobrze rozumiał.

Życzę szczęścia drużynie i sobie w nadchodzącym sezonie oraz awansu do OE.

Odnośnik do komentarza
dolar co Cie skłoniło, że zacząłeś teraz wybierać sam skład? Ja uważam też, że tak będzie lepiej, oczywiście jeśli nikt nie będzie faworyzowany, bo np. Diego przy wyborach asystenta zagrałby tylko, gdy Cris nabawił się kontuzji :] .

 

Nic takiego nie ma miejsca...asystent nadal o wszystkim decyduje...

 

 

---

 

 

- Co jak co ale aż tak nisko to nie powinni nas ocenić! - pieklił się prezes po opublikowani zestawieniu szans na awans wg bukmacherów.

 

- 500 do 1?! Toć to kpina! Niech zapomną, będziemy w górze tabeli!

 

Przy okazji przeczytał raport o ilości sprzedanych karnetach i ruszył, aby obejrzeć sparing z niewątpliwie mocnym przeciwnikiem, za jaki można uważać Brno.

 

Mecz, który sędziował Piotr Pielak obserwowało aż 7891 widzów.

 

 

FCM wybiegło na boisko w następującym zestawieniu.

 

Jak się spodziewałem, mecz był generalnie nudny. Nie ma wiele do opisywania. FCM może i oddało parę celnych strzałów, ale były to takie uderzenia, które wybroniłby nawet dzieciak. Może zmęczenie spowodowało tak słabą grę? W każdym razie Brno dosyć wcześnie strzeliło 2 bramki, a potem mecz toczył się w środku boiska. Naprawdę, nie ma co opisywać.

 

Taki raport dostał od Asystenta Prezes, który ostatecznie nie mógł obejrzeć meczu na żywo.

 

- Cóż szkoda, przeżyję. - powiedział do siebie i zaczął rezerwować czas, aby móc obejrzeć kolejne spotkanie na żywo. Rzucił jeszcze okiem na pozostałe strony raportu:

Oceny piłkarzy

Podsumowanie

Opinia kibiców

Odnośnik do komentarza

Rzepa

 

Dziś znów zagrałem dobre spotkanie jeśli forma będzie dalej na tak wysokim poziomie jestem pewny swej gry w 1 składzie.Wynik jest w miarę dobry dla nas jak na taki zespół, wątpię że ktoś na zatrzyma od wygrania ligi.

Odnośnik do komentarza

Iguaran

 

Po ostatnim spotkaniu cieszę się tylko z tego, że wystąpiłem w pierwszym składzie... Nic więcej nie zasługuje na uśmiech! Zagraliśmy słabe spotkanie, i pozostaje mieć tylko nadzieję że jest to wina rotacji w składzie. Jak się zramy będziemy młócić wszystko i wszystkich!

Odnośnik do komentarza

Zarząd FCM ogłosił premie dla zespołu.

 

Odbyły się także pierwsze mecze I rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów.

 

Puchar UEFA:

Flora - Groclin 1-2

TV Rhyl - Bełchatów 1-0

 

Puchar Intertoto:

Legia - Otelul 1-0

 

 

Następny mecz rozegramy z...Mostem. W sumie nic nie wiadomo nam o tej drużynie, co nie oznacza, że możemy ich lekceważyć - w końcu nas też nikt nie zna...

 

Na stadion, na którym zasiadło 3004 widzów zespoły wbiegły w następującym zestawieniu

 

2 minuta:

Rzut wolny niedaleko bramki FCM. Mocno bita piłka w pole karne, dopada do niej Andrei i umieszcza piłkę w siatce. 0-1.

 

14 minuta:

Rzepa strzela z daleka, niecelnie

 

26 minuta:

Ponownie Rzepa, ponownie niecelnie.

 

28 minuta:

Rzut rożny dla Mostu. Zamieszanie w polu karnym...najprzytomniej zachowuje się Bilek i podwyższa na 0-2.

 

30 minuta:

Dopiero co FCM wznowił grę, a piłkę zabiera Most, dośrodkowanie w pole karne...gol. Kocourek na 0-3.

 

38 minuta:

dolar przejmuje piłkę w środku boiska, mija trzech piłkarzy Mostu...jest sam na sam...czy da radę...GOL! dolar wspaniale strzela po ziemi! 1-3!

 

51 minuta:

Kontratak FCM spalił na panewce, gdyż źle piłkę do Krk dograł Grzelo

 

54 minuta:

Kolejny kontratak FCM...Grzelo do dolara, który wbiega na wolne pole...jest sam na sam...CÓŻ ZA POTĘŻNY STRZAŁ! Bramkarz nie miał szans! 2-3. FCM nie poddaje się!

 

77 minuta:

Wprowadzony 60 sekund wcześniej Jmk oddaje strzał z dystansu, jednak w słupek.

 

78-90 minuta:

Cała masa ataków FCM na bramkę Mostu, niestety bramkarz gości, mimo wpuszczenia dwóch goli, zasłużył na bardzo dobra notę, powstrzymując zapędy gospodarzy.

 

 

 

 

- Cóż...trza być zadowolonym... - powiedział sam do siebie Prezes. - W końcu przeważaliśmy...forma przed ligą całkiem, całkiem...

 

Podsumowanie

Oceny piłkarzy

Notka

Opinia kibiców

 

 

Panowie, teraz należy się sprężyć - następny mecz to już liga! Przestrzegam jednak przed zbyt dużym optymizmem - nie jest powiedziane, że ligę wygramy ;)

Odnośnik do komentarza

Grzelo

Cieszę się z wyniku zespołu, ale z siebie nadal nie jestem zadowolony. Mimo, że zaliczyłem asystę, specjaliści nie ocenili mojej gry najlepiej. Po raz pierwszy wystąpiłem w środku pola, a efekty tego były. Chciałbym spróbować kiedyś jako napastnik. Kto wie, może to byłaby optymalna dla mnie pozycja... :-k

Odnośnik do komentarza

Iguaran

 

Tym razem asystent nie dał mi pograć. Nie mam żalu, bo to on, a nie ja ustala skład. Gratulacje dla chłopaków, mimo że dostawaliśmy ostro w dupę, to potrafiliśmy się sprężyć w samej końcówce. Od następnego meczu zapowiadają się wielkie emocje. Czas ruszyć na podbój ligi!

Odnośnik do komentarza

West

 

Jestem bardzo zadowolony z ostatniego meczu, bo w ocenie(kto przydziela noty?) asystenta byłem 2 planową postacią naszego teatru "marzeń". Szkoda, że nie wygraliśmy, ale będzie lepiej, u mnie forma poszła w górę i teraz na prawym skrzydle jestem podporą drużyny, która gra dobrze i się stara nawet jeśli zespołowi nie idzie. Czekamy na 2-ligowy debiut.

Odnośnik do komentarza

Outed

 

Po krótkiej przerwie spowodowanej kontuzją "wrócilem do gry" . Trener dał mi szansę w II połowie meczu z Brno i myślę, że było nieżle, choć wyniki ostatnich sparingów nie są powodem do dumy. No, ale teraz pełna mobilizacja przed ligą !

Odnośnik do komentarza

krisss

 

 

Cieszy mnie, że w meczu z Brnem zagrałem na przyzwoitym poziomie.

Ale jeśli chodzi o mecz z Mostem to jestem załamany swoją postawą. Mam nadzieję, że podobne wpadki z mojej strony więcej nie miały miejsca. Chciałbym z tego miejsca przeprosić kolegów oraz cały sztab za to co wyczyniałem na boisku.

Odnośnik do komentarza

Zostały ogłoszone nowe dane o sprzedaży karnetów.

 

Odbyły się także mecze europejskich pucharów:

Rewanże I rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów.

 

Puchar Intertoto:

Legia - Otelul 1-0

 

Legia tym samym wywalczyła awans do Pucharu UEFA, w którym mecze rewanżowe I rundy kwalifikacji odbędą się 2 sierpnia.

 

Superpuchar Polski zdobył Groclin po zwycięstwie 1-0 nad Zagłębiem Lubin.

 

Prezes przeglądając portale internetowe trafił na wspaniałą wiadomość - FCM uznawany był za faworyta meczu!

 

- I jak to się ma do tego "500-1"? - rozmyślał.

 

Dzień pierwszego drugoligowego występu FCM zbliżał się nieuchronnie...aż w końcu nadszedł.

 

Przed meczem Asystent szczególnie uczulał zawodników przed Emmanuelem Ekwueme

 

- Potrafi on znakomicie dograć do partnerów z napadu, dużo widzi. Dlatego nie możecie dopuścić do tego, aby zaczął dyktować tempo, musicie odcinać go od podań, a gdy już zdobędzie piłkę, natychmiast starać się mu ją zabrać. - mówił.

 

---

 

W końcu nadeszła ta chwila. FCM w swoim debiucie, który obejrzało 7582 kibiców, wybiegł w formacji 4-4-2.

 

1 minuta:

Pierwszy gwizdek sędziego, FCM zaczyna przygodę w 2. lidze!

 

2 minuta:

Widać jak zmobilizowani są nasi zawodnicy. Ronin wykonuje rzut wolny na 25 metrze. Strzela mocno, piłka odbija się od jednego z obrońców gości i trafia do Iguarana. Ten soczyście strzela z 10 metrów, niestety w boczną siatkę.

 

13 minuta:

Rzut wolny na lewo od pola karnego gości, który wykonuje Outed. Dośrodkowuje na krótki słupek, gdzie czeka Krk. Ten przerzuca piłkę na lewą nogę...przed sobą ma tylko bramkę!! Musi strzelić...niech ta chwila trwa wiecznie! Niesamowita radość na trybunach! GOL, GOL, GOL! Pierwsza bramka w historii FCM w 2. lidze! 1-0!!!

 

16 minuta:

Ekwueme ma piłkę w środku pola, doskonale dostrzega Mirosława Golińskiego, który jest sam na sam z Crisem. Chwila dekoncentracji po strzeleniu gola kosztuje nas bardzo dużo - 1-1.

 

24 minuta:

Lewandowski piekielnie mocno z rzutu wolnego, Cris na posterunku.

 

32 minuta:

Outed podaje do Crisa. Nasz bramkarz pod naciskiem napastników gości źle wybija i piłka trafia do Ekwueme, który z 40 metrów strzela do pustej bramki iii...piłka leci...uff, ponad.

 

46 minuta:

Grzelo odbiera piłkę w środku pola Ignasińskiemu. Teraz biegnie prawym skrzydłem...mija kolejnego obrońcę! Miękko wrzuca w pole, gdzie czekają Krk i Iguaran. Ten pierwszy przeszkadza obrońcy gości, jednak zgodnie z przepisami...pomaga w ten sposób koledze, który uderza głową...Iguaran przepięknie głową w samo okienko! 2-1!!!

 

57 minuta:

Krk strzela z 8 metrów, bramkarz odbija piłkę, która jednak leci w stronę bramki...niestety, na linii bramkowej czeka już Ignasiński, który wybija ją w środek boiska.

 

62 minuta:

Strzela Grzelo z dystansu, w poprzeczkę.

 

67 minuta:

Ngamayama strzela z dużej odległości, Cris wybija na rzut rożny. Wykonuje go Najewski, głową strzela Jankowski...Płaski ratuje FCM od straty bramki! Wybija piłkę główką z linii bramkowej...

 

70 minuta:

Rzut rożny dla FCM, piłki dopada Iguaran. Ściąga piłkę do ziemi...jest 8 metrów od bramki i oddaje strzał...prosto w bramkarza. Jednak zabrakło zimnej krwi.

 

74 minuta:

Otuszewski z prawego skrzydła przerzuca do Golińskiego, który biegnie lewym skrzydłem w stronę bramki FCM. Cris źle wychodzi...Goliński strzela ze skraju pola karnego...chce go przelobować...niestety, 2-2.

 

76 minuta:

dolar wchodzi za Ronina, West za krisssa.

 

82 minuta:

Daniel zmienia Skorupę. FCM zaczyna grać 3-5-2, chcemy wygrać!

 

84 minuta:

Rzepa podaje do Krk, który biegnie prawym skrzydłem...wbiega w pole karne...mija obrońcę...przekłada piłkę...cóż za piekielnie mocny strzał! Bramkarz instynktownie odbija piłkę...ona odbija się od słupka iii...wpada do siatki! Bramka! FCM na prowadzeniu! 3-2! Zawodnicy Warty protestują, że był spalony, jednak nic to już nie da.

 

92 minuta:

Rozpaczliwe ataki Warty. Zarczyński podaje do Lewandowskiego, ten huknął jak z armaty w lewe okienko...i znowu 3-3...nie! Asystent twierdzi, że był spalony! Bramka zostaje nieuznana, FCM nadal prowadzi!

 

94 minuta:

Sędzia gwiżdże po raz ostatni. FCM WYGRYWA!

 

---

 

 

- Jestem z Was dumny. Naprawdę dumny. Bramki, emocje i w końcu zwycięstwo w debiucie! Wszystko co powinno być w meczu piłki nożnej. Pamiętajcie jednak, że nie jesteście królami świata i musicie twardo stąpać po ziemi. Naszym celem jest góra tabeli, oczywiście nikt nie będzie się gniewał jeśli zajdziemy wyżej. A teraz - Ronin, otwieraj szampana!

 

 

 

 

Podsumowanie

Oceny piłkarzy

Notka

Notka o zawodniku meczu

Prasa o nieuznanej bramce

Wypowiedź Asystenta na temat nieuznanej bramki

Opinia kibiców

Tabela 2. ligi

Odnośnik do komentarza

Grzelo

Zagrałem dobrze, ale mogło być lepiej. Gdybym trafił do bramki... ale cóż, nie ma co gdybać. Zmartwiłem się, że trener odebrał mi opaskę kapitana. Nie wiem, czemu tak się stało, ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Wezmę się w garść i spróbuję dać z siebie więcej. Historyczne zwycięstwo - to brzmi dumnie.

Odnośnik do komentarza

Iguaran

 

Jestem bardzo zadowolony że asystent powierzył mi rolę gracza w pierwszym składzie. Myślę że w pewnym stopniu odwdzięczyłem się za zaufanie. Bramka na 2:1, to wspaniały debiut w drugiej lidze. Szkoda tylko, że nie wykorzystałem dwóch innych sytuacji, bo nie musielibyśmy się tak pocić w końcówce. Chciałbym pogratulować także wszystkim moim kolegom, którzy rozegrali bardzo dobre zawody. Na pewno wygrana na dzień dobry wzmocni naszą wiarę w swoje umiejętności, jednak musimy pamiętać by nie popaść w samozachwyt.

Odnośnik do komentarza

Płaski

Uff... co to był za mecz. Ciesze się z kolejnego dobrego występu, tym razem w debiucie w II lidze. Ciesze się, że moja interwencja przy rzucie rożnym nie dopuściła do straty bramki. I ciesze się z pomeczowej oceny fachowców. Czuje się coraz pewniej w obronie i liczę, że przy jakimś rzucie rożnym, tym razem dla nas, strzele swoją pierwszą bramkę. Ale najważniejsza jest gra w tyle, i na zero, co niestety na razie nie jest nam dane. Lece na odprawę pomeczową.

Odnośnik do komentarza

West

 

Nie zagrałem od pierwszej minuty mimo, że oprócz dolara w ostatnim meczu grałem najlepiej, wszedłem na całkowicie nieznaną mi pozycję, zagrałem dobrze, ale na pewno było by o wiele lepiej gdybym zagrał na mojej nominalnej pozycji.

Wygrana, cieszy mnie to. Mam nadzieję, że w następnym meczu zagram na prawej stronie pomocy od początku i pomogę drużynie w znaczący sposób.

Odnośnik do komentarza

Minął lipiec.

 

Transfery na świecie

Transfery w Polsce

 

W związku z nadejściem nowego miesiąca, przygotowano stosowne raporty:

Najważniejsze daty

Sprawozdanie z treningu

 

Ogłoszona też została ostateczna ilość sprzedanych karnetów.

 

1 sierpnia zostały też rozegrane pierwsze mecze II rundy kwalifikacji do LM. Marzenia o Polskiej drużynie w elitarnym gronie można chyba odłożyć na rok...

 

2 sierpnia zaś, rozegrano rewanże I rundy kwal. Pucharu UEFA:

Groclin - Flora 1-0

GKS Bełchatów - Rhyl 3-1

 

 

 

---

 

Nas czekał jednak drugi mecz w lidze. Na tę okazję Cezary Kucharski przygotował odpowiednie sprawozdanie.

 

ForumCM.net nie zostało jednak, mimo zwycięstwa w pierwszym meczu, uznane faworytem zbliżającego się meczu. Będzie ciężko...

 

 

---

 

Na stadionie przy ulicy Oporowskiej zasiadło 4413 widzów, niestety, większość była za naszymi rywalami.

FCM zaczęło mecz w ustawieniu 4-4-2.

 

2 minuta:

Niegroźny atak Śląska, który z łatwością powstrzymuje Cris.

 

17 minuta:

Strzał Rzepy z dużej odległości, niecelny

 

29 minuta:

Wymiana piłki na linii Rudolf - Szewczyk - Klofik - Ludziński i ten ostatnio strzałem głową otwiera, jak się miało okazać worek z bramkami. 0-1.

 

34 minuta:

Rzepa głupio traci piłkę na własnej połowie. Piłkę ma Szewczyk. Podaje do Klofika...Ten wrzuca na główkę do Ulatowskiego, który uderza główką, piłka odbija się od słupka i wpada do bramki. 0-2.

 

40 minuta:

Grzelo popisuje się wspaniałym przeglądem pola i podaje do Krk, który będąc sam na sam z bramkarzem gospodarzy, z zimną krwią go lobuje. Już tylko 1-2!

 

51 minuta:

Mocno Grzelo, jednak bramkarz na miejscu.

 

55 minuta:

Akcja dwójkowa: Ulatowski - Ludziński - Ulatowski i bramka dla gospodarzy. 1-3...

 

61 minuta:

Płaski przejmuje i podaje do Ronina, a ten do Grzelo, który biegnie prawym skrzydłem...wbiega w pole karne...nikt do niego nie biegnie! Strzela! 2-3!

 

72 minuta:

Matrix podaje piłkę Rzepie, który przedłuża do Grzelo. Biegnie 20 metrów...jest 30 metrów od bramki gospodarzy i strzela mocno po ziemiiii...goool! 3-3!

 

74 minuta:

Klofik wrzuca w pole karne FCM, niesamowite zamieszanie, piłka wybita przez jednego z obrońców odbija się od Dudka i wpada do bramki. 3-4...

 

87 minuta:

Grzelo jeszcze raz z dużej odległości, niestety ponad.

 

91 minuta:

Iguaran do Ronina...rozgląda się...podaje długa piłkę do krisssa...Tylko skąd on w polu karnym?! Krisss lobuje główką bramkarza i jest gol! 4-4! I koniec meczu!

 

---

 

 

Oceny piłkarzy

Podsumowanie

Notka o meczu

Opinia kibiców

Grzelo bohater!

Rekord ligi pobity!

Tabela

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...