Skocz do zawartości

Wisła Kraków


Rekomendowane odpowiedzi

Pojawi?y si? informacje ?e TF w ko?cu wypi??a si? na miasto i TS i postanowi?a wybudowa? o?rodek treningowy gdzie? na obrze?ach miasta. My?l?, ?e to dobry pomys?, zreszt? przy Reymonta nie ma za du?o miejsca, a tak nie b?dzie wi?kszych problemów ze zmieszczeniem conajmniej 3 boisk treningowych, w tym jednym ze sztuczn? muraw? (takie s? plany). Mam nadziej? ?e to wypali i wreszcie wi?lacy b?d? mieli na czym trenowa?.

Odnośnik do komentarza
Schaefer o Wi?le: to rzeczywi?cie nietypowe

Przegl?d Sportowy/MS /05:56

- Naprawd? jestem zainteresowany prac? w Wi?le, bowiem jest to profesjonalny klub, z dobrym zespo?em, który mo?e awansowa? do Ligi Mistrzów. Na dodatek szefowie klubu przekonali mnie, ?e szukaj? trenera, który b?dzie pracowa? przez kilka lat – powiedzia? „Przegl?dowi Sportowemu” kandydat na trenera Wis?y Kraków, Winfried Schaefer.

- Czy rozmowy z Wis?? zako?czy?y si? sukcesem? Jeszcze nie, bo nie podpisali?my kontraktu. Przedstawi?em panom Bednarzowi i Helerowi swoj? koncepcj? pracy, a oni opowiedzieli mi o planach rozwoju klubu. Umow? jednak podpisze dopiero wtedy, kiedy z USA wróci w?a?ciciel klubu i zaakceptuje mnie jako trenera – doda? Niemiec.

 

- Czym mnie przekonali? Zapewnili mnie, ?e szukaj? szkoleniowca, który przez kilka sezonów stworzy silny zespó?, odnosz?cy sukcesy tak?e w europejskich pucharach. A ja lubi? takie kluby, gdzie mog? d?ugo pracowa?, poniewa? uwa?am, ?e jest to bardzo istotne.

 

- W tym sezonie w Wi?le by?o a? czterech trenerów? To znaczy, ?e a? trzech zosta?o zwolnionych? Naprawd??. To rzeczywi?cie nietypowe zatrudni? w jednym sezonie a? czterech szkoleniowców. Szczerze przyznam, ?e o tym nie wiedzia?em. Jednak ja nie boj? si? zwolnienia i mam nadziej?, ?e je?li podpisze kontrakt, to dane mi b?dzie popracowa? w Krakowie kilka lat – zako?czy? niemiecki trener.

 

Ciekaw jestem, czy dzia?acze w ko?cu zm?drzeli :>

Odnośnik do komentarza

Dobrze by by?o, gdyby ten szkoleniowiec obj?? posad? w Wi?le, bo trenera z takim nazwiskiem ju? nie mo?na sobie zwolni? od tak sobie i na pewno zapewni sobie odpowiednie klauzule w kontrakcie w razie takiego szybkiego zwolnienia.

Odnośnik do komentarza

Wisla ma zagrac w turnieju w Stanach na przelomie lipca i sierpnia.

Oprócz Wis?y w turnieju wezm? udzia?:

- FC Sevilla - niedawny rywal Bia?ej Gwiazdy w jej meczu stulecia i dwukrotny zdobywca Pucharu UEFA

- Toluca (dzi? trenerem tego zespo?u zosta? Jose Pekerman) - mistrz Meksyku z 2006 roku

- AC Parma - doskonale znany Wi?le w?oski zespó?, z którym dwukrotnie (w 1998 i 2002 roku) mierzyli?my si? w Pucharze UEFA.

Rywale bardzo ciekawi i znani Wisle ;) Mysle ze bedzie to dobra promocja Polskiej pilki, okazja do nauki od najlepszych oraz pierwsze zgrupowanie letnie od czasow Henka, gdy mamy znanych, silnych rywali. Nic tylko sie cieszyc :)

Odnośnik do komentarza

PS donosi, ze Shafer nie zostanie trenerem Wisly (mimo wielkich checi do objecia teg ostanowiska :ke: ), Heler na nadchodzacy tydzien zapowiada ogloszenie zmian kadrowych w Wisle oraz podanie nazwiska trenera. Kibice tym razem niemal w 100% popieraja zatrudnienie Niemaca (wystarczy poczytac felietony/komentarze na TWSD). Co z tego wyniknie? Tego chyba nie wie nikt. Ja osobiscie chcialbym miec na lawce trenerskiej charyzmatycznego Shafera, jednak boje sie ze do tego nie dojdzie ... i znow bedziemy miec jedno sezonowego pionka ...

Odnośnik do komentarza

Czyta?em, ?e Shafer podyktowa? za du?e zarobki dla siebie (600k euro + 150k dla asystenta to 750k euro czyli 3 mln z?otych). Na zap?acenie tylu pieni?dzy Wis?y, szczególnie teraz w dobie zaciskania pasa i sp?acania mitycznego d?ugu po prostu nie sta?. Niestety jeste?my chyba skazani na Skor??.

Odnośnik do komentarza
Czyta?em, ?e Shafer podyktowa? za du?e zarobki dla siebie (600k euro + 150k dla asystenta to 750k euro czyli 3 mln z?otych). Na zap?acenie tylu pieni?dzy Wis?y, szczególnie teraz w dobie zaciskania pasa i sp?acania mitycznego d?ugu po prostu nie sta?. Niestety jeste?my chyba skazani na Skor??.

IMHO w sytuacji, gdy sprzedajemy B?aszczykowskiego, to na Shafera Wis?? sta? - zarobki IMHO gigantyczne jak na polskie warunki, ale mo?liwe do zap?acenia. Tyle ?e on móg?by si? nie sprawdzi?, a wtedy znów zostajemy na lodzie. Mimo wszystko wol? Skor?? - obiecuj?cy, m?ody trener, który ma powa?anie u pi?karzy i ju? jakie? tam sukcesy...

Ktokolwiek by nie by? nowym trenerem, to musi dosta? najmniej pe?en sezon na pokazanie, co potrafi. Niezale?nie od formy na jesieni...

Odnośnik do komentarza
Waldemar Kita, polski biznesmen mieszkaj?cy we Francji, zainteresowa? si? ostatnio mo?liwo?ci? odkupienia od Bogus?awa Cupia?a klubu pi?karskiego Wis?a Kraków. W wywiadzie dla "Dziennika Polskiego" Henryk Kasperczak mówi, ?e sta?o si? tak za jego sugesti?.

- Waldemar Kita radzi? si? mnie, bo zamierza kupi? jaki? klub - twierdzi by?y trener "Bia?ej Gwiazdy". - Ma pewne mo?liwo?ci we Francji, ale szuka te? czego? za granic?. Podpowiedzia?em mu, ?e jest klub, którym móg?by si? zainteresowa? - Wis?a Kraków. Tym bardziej ?e Bogus?aw Cupia? kiedy? mi powiedzia?, ?e chce sprzeda? Wis??. Z tego, co wiem, nie dosz?o jeszcze do rozmów, bo przede wszystkim Cupia? ??da zdecydowanie za du?o. Podobno 100 milionów z?otych. Za takie pieni?dze - w przeliczeniu na euro - we Francji mo?na kupi? lepszy od Wis?y klub. Teraz Paris Saint Germain kosztuje mniej - ko?czy Henryk Kasperczak.

 

Czy?by Cupia? chcia? odzyska? "stracone" pieni?dze? :>

Odnośnik do komentarza
Czyta?em, ?e Shafer podyktowa? za du?e zarobki dla siebie (600k euro + 150k dla asystenta to 750k euro czyli 3 mln z?otych). Na zap?acenie tylu pieni?dzy Wis?y, szczególnie teraz w dobie zaciskania pasa i sp?acania mitycznego d?ugu po prostu nie sta?. Niestety jeste?my chyba skazani na Skor??.

 

Dla siebie 450 tys eurasów a nie 600 - mamy inne ?ród?a :keke:

Odnośnik do komentarza
Dla siebie 450 tys eurasów a nie 600 - mamy inne ?ród?a

Ró?ne kwoty po Krakowie kr???. Podobno wyj?ciow? pensj? by?o 600 tys, a 450 tys. to minimalna kwota, na któr? Shafer by?by sk?onny si? zgodzi?. Tak czy inaczej ani jedna, ani druga stawka s? raczej dla Wis?y nie do przyj?cia

Odnośnik do komentarza
Waldemar Kita, polski biznesmen mieszkaj?cy we Francji, zainteresowa? si? ostatnio mo?liwo?ci? odkupienia od Bogus?awa Cupia?a klubu pi?karskiego Wis?a Kraków. W wywiadzie dla "Dziennika Polskiego" Henryk Kasperczak mówi, ?e sta?o si? tak za jego sugesti?.

- Waldemar Kita radzi? si? mnie, bo zamierza kupi? jaki? klub - twierdzi by?y trener "Bia?ej Gwiazdy". - Ma pewne mo?liwo?ci we Francji, ale szuka te? czego? za granic?. Podpowiedzia?em mu, ?e jest klub, którym móg?by si? zainteresowa? - Wis?a Kraków. Tym bardziej ?e Bogus?aw Cupia? kiedy? mi powiedzia?, ?e chce sprzeda? Wis??. Z tego, co wiem, nie dosz?o jeszcze do rozmów, bo przede wszystkim Cupia? ??da zdecydowanie za du?o. Podobno 100 milionów z?otych. Za takie pieni?dze - w przeliczeniu na euro - we Francji mo?na kupi? lepszy od Wis?y klub. Teraz Paris Saint Germain kosztuje mniej - ko?czy Henryk Kasperczak.

 

Czy?by Cupia? chcia? odzyska? "stracone" pieni?dze? :>

Chyba Cupial na glowe upadl. 100 milionow za garstke przecietnych kopaczy i klub bez stadionu i bazy treningowej? Jesli Cupial naprawde mysli ze odzyska kase wpakowana w Wisle, to ciekaw jestem jak dorobil sie takiego majatu z takim rozumem.

Odnośnik do komentarza
Dla siebie 450 tys eurasów a nie 600 - mamy inne ?ród?a

Ró?ne kwoty po Krakowie kr???. Podobno wyj?ciow? pensj? by?o 600 tys, a 450 tys. to minimalna kwota, na któr? Shafer by?by sk?onny si? zgodzi?. Tak czy inaczej ani jedna, ani druga stawka s? raczej dla Wis?y nie do przyj?cia

 

Czyli znak, ?e nic si? nie zmieni - nadal b?dziemy kupowa? graczy za free - a tu Legia kupuje za 1 mln z? go?cia z Pogoni - mo?emy pomarzy? o takich transferach w takich kwotach

Odnośnik do komentarza

No zobaczymy co nasz kochany zarzad wymysli. Grosickie jest niezly, ale milion zlotych to nieco duzo IMO za takiego zawodnika. Zobaczymy kim my sie wzmocnimy. Cwielong, Boguski by spasowali na nowy sezon, ale nawet ich wystepow nie mozemy byc pewni :| Nie wspominam o Dolsze... Nic czas pokaze co z tego wyniknie :/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...