Skocz do zawartości

Wisła Kraków


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj po dwóch golach Jacoba Burnsa Wis?a zremisowa?a na wyje?dzie w ?wier?finale PE z Lechem Pozna? 2:2.

 

Lech Pozna? - Wis?a Kraków 2:2 (1:1)

 

Bramki:

0:1 Jacob Burns 25 min.

1:1 Marcin Zaj?c 34 min.

2:1 Przemys?aw Pitry 50 min.

2:2 Jacob Burns 52 min.

 

?ó?te kartki: Scherfchen, Kikut, Micanski, Czarnecki (Lech) - Cantoro, Kokoszka (Wis?a)

 

S?dziowa?: Hubert Siejewicz (Bia?ystok)

Widzów: 8 000

 

Lech: Linka - Kucharski, Dobrew, Drzymont, Scherfchen - Injac (65 Czarnecki), Zaj?c (65 Sobczak), Dembi?ski, Kikut - Pitry, Micanski

 

Wis?a: Dolha - Thwaite, Kokoszka, Cleber (75 Baszczy?ski), Stolarczyk - Chiacu, Cantoro, Burns (60 Dudka), Zie?czuk (67 Go?o?), Paulista, Ma?ecki (75 Dawidowski)

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Musz? powiedzie?, ?e Wis?a mia?a jednak sporo szcz??cia, gdyby nie Drzymont i jego asysta przy golu na 2:2, by?oby ró?nie. Zaskoczy? mnie Burns, nie spodziewa?em si? po nim a? takiej skuteczno?ci, pierwsza bramka by?a bardzo ?adna. W rewan?u wszystko jest mo?liwe, ale spodziewam si? remisu i awansu Wis?y.

Odnośnik do komentarza
W rewan?u wszystko jest mo?liwe, ale spodziewam si? remisu i awansu Wis?y.

Oby? mia? racj?, Profku :). Mnie równie? zaskoczy? Burns. Za to nasza obrona przy golu na 1:1 powinna za kar? wraca? do Krakowa na piechot?.

 

Mam nadziej?, ?e po nieudanym sezonie Wi?lacy postaraj? si? wygra? chocia? ten puchar.

Odnośnik do komentarza

Mecz móg? si? podoba?. prowadzony w szybkim tempie. Po raz kolejny swoj? warto?? udowodni? Dolha broni?c skutecznie nawet z wybitym palcem. Wida?, ?e dla obu dru?yn zdobycie tego pucharu jest wa?ne. Coraz bardziej podoba mi si? równie? gra Chiacu, rozwija si? ten ch?opak.

Odnośnik do komentarza

Nowym kandydatem na trenera Wis?y Jest Maciej Skor?a. Wed?ug SE odpad?a kandydatura Holendra Ceesa Loka. A co do meczu to fajnie by by?o aby na pocieszenie Wi?lacy zdobyli Puchar Ligi ale do tego daleka droga. Skuteczno?ci? popisa? sie Burns ( jak to komentatorzy ujeli mia? wczoraj "dzie? kangura"). 2:2 na wyje?dzie jest dobrym wynikiem. Liczymy na zwyci?stwo i awans.

Odnośnik do komentarza
Nowym kandydatem na trenera Wis?y Jest Maciej Skor?a. Wed?ug SE odpad?a kandydatura Holendra Ceesa Loka.

Nie tylko wg. SE, ale i wg. samego prezesa, który szuka trenera m?odego, g?odnego sukcesów i z kraju.

Czyli albo Skor?a, albo nieosi?galny Michniewicz. Odpad?a kandydatura Lenczyka... Mo?e i to dobrze, bo on nie gwarantuje nam kilku lat pracy.

Za to odrzucenie kandydatury Ceesa Loka to idiotyzm. M?ody, dobry trener, który z NEC Nijmegen osi?ga? bardzo dobre wyniki w niez?ej Eredivisie, trener, dzi?ki któremu o Wi?le zrobi?oby si? g?o?niej w Europie, i który sam chce u nas pracowa?. Jakby nie patrze? jest to o wiele lepsza kandydatura od Skor?y.

A PE to mo?emy przegra?. Bo obawiam si?, ?e je?li go jakim? cudem wygramy, to zarz?d uzna, ?e to sukces i zmiany rewolucyjne nie s? potrzebne. Ju? teraz prezes Heler, którego darz? du?? sympati?, wycofuje si? z zapowiedzi o rewolucji w sk?adzie i mówi o kilku niezb?dnych zmianach. 1 lipca powie, ?e potrzebne s? tylko drobne korekty i definitywnie sko?czy si? z?ota era.

Odnośnik do komentarza
Tak si? zastanawiam, czy klub ma w ogóle jaki? pomys? na nast?pny sezon?

Pomys? jest. Sprzeda? Dudk? i Bro?ka Paw?a, póki ich wiek podnosi cen?, a za pieni?dze z ich transferów i transferu B?aszczykowskiego zbudowa? pion sportowy (scouci, dyrektor sportowy i porz?dny system obserwacji m?odych talentów) i dokupi? kilku graczy z polskiej ligi, którzy wzmocni? zespó? (o co teraz nietrudno).

To nie s? moje wymys?y, tak wiele razy Heler mówi? w wywiadach. Tyle ?e to lato zweryfikuje jego mo?liwo?ci jako prezesa - czystkami w zimie zaskarbi? sobie (przynajmniej moje) zaufanie, je?li w lecie spe?ni cz??? swoich obietnic, to b?dzie dobrze.

Ale jak si? z jego ust s?yszy, ?e strata pucharu UEFA to nie taka strata finansowa, bo realne pieni?dze daje tylko faza grupowa, do której Wis?a i tak si? nie kwalifikowa?a, to cz?owieka szlag trafia.

To lato b?dzie kluczowe, je?li Wis?a zaliczy kolejny taki sezon, to bli?ej b?dzie nam do Ruchu Chorzów sprzed paru lat, ni? Wis?y Kraków z ostatnich sezonów. Bo Cupia? nie ma wiecznej cierpliwo?ci. :]

Odnośnik do komentarza
Papierkiem lakmusowym b?dzie Dawidowski - je?li latem odejdzie, zaczn? wierzy? Hellerowi :D.

Widzia?e? go w ostatnich meczach?

Z Zag??biem i Cracovi? gra? nie?le. Ja bym go zostawi?, o ile nie z?apie kolejnej kontuzji, bo powoli wraca do swojej starej dyspozycji. A w obecnej sytuacji dla Wis?y strata takiej klasy gracza, jak Dawidowski, mo?e by? problemem, bo za niego gra? mo?e Ma?ecki, Paulista, Radovanovic i Bro?ek. A wi?c talent i trójka nieskutecznych snajperów. :]

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Dawidowski jako klasowy zawodnik? Pleeease, mo?e dla Lecha, ale nie dla klubu z takim ambicjami. Jako rezerwowy mo?e jeszcze tak, ale nie jako element Wis?y przysz?o?ci.

Odnośnik do komentarza
Dawidowski jako klasowy zawodnik? Pleeease, mo?e dla Lecha, ale nie dla klubu z takim ambicjami. Jako rezerwowy mo?e jeszcze tak, ale nie jako element Wis?y przysz?o?ci.

W?a?nie jako rezerwowy obecnie gra. Jak wróci do zdrowia Ma?ecki, to raczej on b?dzie wychodzi? w pierwszym sk?adzie. A Dawidowski ostatnio gra nie?le.

Je?li Wis?a b?dzie mia?a zawodnika lepszego od Dawidowskiego dogadanego i ju? czekaj?cego na z?o?enie podpisu, to niech on wylatuje. Ale wydaje mi si?, ?e ci??ko Wi?le b?dzie znale?? ch?tnego do gry zawodnika porównywalnej do Tomasza klasy. Bo odwa?nego postawienia na m?odzie? (Smo?ka, Ma?ecki) raczej si? nie doczekamy.

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

No tak, ale - popraw, je?li si? myl?, pl - Dawidowski ci?gnie z klubu straszne jak na Wis?? pieni?dze. A je?li prokuratura wroc?awska zadzia?a, b?dzie paru niespodziewanych drugo- i trzecioligowców do rozszabrowana :).

Odnośnik do komentarza
No tak, ale - popraw, je?li si? myl?, pl - Dawidowski ci?gnie z klubu straszne jak na Wis?? pieni?dze. A je?li prokuratura wroc?awska zadzia?a, b?dzie paru niespodziewanych drugo- i trzecioligowców do rozszabrowana :).

1. Co do pieni?dzy - to jest jedyny powód, dla którego bym wyrzuci? zdrowego Dawidowskiego z klubu. Bodaj najwy?szy kontrakt w zespole! A nie gra najlepiej.

2. Je?li b?d? drugoligowcy do rozchwytania, to zajmujemy chyba drugie miejsce w kolejce za Legi?, bo Be?chatów to mimo wszystko wci?? kopciuszek i Wis?a mo?e wygra? z nim rywalizacj? o pi?karzy.

Natomiast gracze Zag??bia czy Arki mog? okaza? si? wzmocnieniami. Za niewielkie pieni?dze. Ale i w drugiej lidze s? nie?li pi?karze - cho?by ?wielong, z którym jeste?my niemal?e dogadani.

 

Zdziwi?a mnie natomiast jedna z niedawnych wypowiedzi Helera, który powiedzia?, ?e zaraz po zako?czeniu sezonu jest umówiony z prezesem BOTu na rozmow? w sprawie transferu Gargu?y.

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

No wiesz, ja te? si? mog? z prezesem BOTu umówi? na rozmow? w sprawie Gargu?y, charlee mi legitymacj? prasow? za?atwi i wio. Gargu?a z BOTu do polskiego klubu nie odejdzie.

 

Co do ?wielonga - trzeba by?o si? zim? dogada?. Je?li Ruch awansuje, b?dzie trudniej go wyj??.

Odnośnik do komentarza

Pare spraw poruszanych tutaj:

1. Owszem Dawidowski gra teraz nie najgorzej, ale jak to sie mówi prochu to on ju? nie wymy?li. Jest te? ma?o skutecznym zawodnikiem wiec jesli ma by? w klubie nowa jako?c to :pa:

2. Jestem absolutnie przeciwny Skor?y w roli trenera. Teraz musi przyj?? do?wiadczony trener z nazwiskiem, który trenuj?c Wis?e nie bedzie uczyl sie zawodu i zdobywa? doswiadczenie. Dlatego najlepszym kandydatem by?by Lenczyk. Par? dni temu pojawi?y si? pog?oski, ?e chce odej?? z Be?chatowa. mo?e to znaczy...?e chce przej?? do Wis?y. Choc równie dobrze mog? by? to spekulacje prasowe, wziete z kosmosu

3. Jestem za tym, zeby sprzeda? Bro?ka i Dudk? i to nie po cenach zaporowych, a wgranicach rozs?dku, czyli nie wiecej ni? 1 mln euro. doliczaj?c do tego kas? z transferu Kuby bedzie to i tak spora kasa. Przynajmniej powinien zosta? sprzedany Dudka, bo skoro jest on przestawiany na Def. pom. to takich zawodników mamy kilku (Sobol, Mauro, Burns), a obronc? to jest przeci?tnym.

4. Za pieniadze z tych transferów poinni zosta? kupieni: lewy obro?ca, prawy pomocnik, ofensywny, kreatywny ?rodokowy pomocnik (fajnie jakby to by? Gargu?a, ale IMO nierealne) i przynajmniej jeden skuteczny napastnik. Ci pi?karze powinni byc od razu zawodnikami pierwszego sk?adu (o klasie predestynuj?cej ich do gry w pierwszej "11"), nie na zasadzie "za pare lat mo?e by? dobry"

P>S. Prezes Be?chatowa s?ysz?c, ?e Wisla chce Gargu??, powiedzia? chyba, ?e on mo?e sobie chcie? Ronaldinho, a Gargu?a nie przejdzie do ?adnego polskiego klubu.

Odnośnik do komentarza
G?upi pomys? to nie jest, tylko ?e ju? nie pierwszy raz go s?ysz?. Papierkiem lakmusowym b?dzie Dawidowski - je?li latem odejdzie, zaczn? wierzy? Hellerowi :D.

Dawidowski chyba jest w bliskich stosunkach z zarz?dem, bo za choler? si? go nie mog? pozby? :kekeke: Jak dla mnie to ca?kowicie nie potrzebny zawodnik, gra piach (odk?d jest w Wi?le), bierze bardzo du?y hajs, na treningach (nie powiem ?e na wszystkich, ale na tych na których by?em) prezentuje si? tragicznie... No i zamiast skupi? si? na grze wozi si? swoim wypasionym samochodzikiem razem z pierwszym ?wokiem Wis?y "Nikol? Mijailovi?em" po krakowskich klubach ...

No tak, ale - popraw, je?li si? myl?, pl - Dawidowski ci?gnie z klubu straszne jak na Wis?? pieni?dze. A je?li prokuratura wroc?awska zadzia?a, b?dzie paru niespodziewanych drugo- i trzecioligowców do rozszabrowana :).

O to to. Chocia? teraz w?tpi? ?eby pi?karze woleli przej?? do Wis?y ni? np BOTu czy Legii. Tym bardziej, ?e wszyscy wiedz? jak to w Wisle jest :keke:

Odnośnik do komentarza

Z tego co pisano to Dawidowski zgodzil sie na obnizke zarobkow. Jak na Wisle to gra niezle, ale poza checia do gry/walki nic wiecej nie pokazuje :/

 

Zauwazmy jedno: Heller jedyne co poki co zrobic to pozbyl sie dziadow z kontraktami. I tyle. Sensownego trenera jak nie bylo tak nie ma, dyrektora sportowego jak nie bylo tak niema, nie mowie juz o sieci scoutow itp. Powstal za kadencji tego pana konflikt zmiastem (nie rozchodze sie z czyjej winy). NA koniec dodam ze ani Majstra ani Pucharow w tym roku w Kraku nie uswiadczymy. O Fecie nie wspominajac :|

 

Jak sie zacznie cos dziac wtedy bede pial z zachwytow nad Hellerem. Jak czytam z nim wywiady to sam nie wiem czy to drugi bajkopisarz Engel czy geniusz :|

Odnośnik do komentarza
Zauwazmy jedno: Heller jedyne co poki co zrobic to pozbyl sie dziadow z kontraktami. I tyle. Sensownego trenera jak nie bylo tak nie ma, dyrektora sportowego jak nie bylo tak niema, nie mowie juz o sieci scoutow itp. Powstal za kadencji tego pana konflikt zmiastem (nie rozchodze sie z czyjej winy). NA koniec dodam ze ani Majstra ani Pucharow w tym roku w Kraku nie uswiadczymy. O Fecie nie wspominajac :|

 

Jak sie zacznie cos dziac wtedy bede pial z zachwytow nad Hellerem. Jak czytam z nim wywiady to sam nie wiem czy to drugi bajkopisarz Engel czy geniusz :|

Na lito??. :|

Pozby? si? graczy niepotrzebnych, plus dla niego. Sensownego trenera jak nie by?o, tak nie ma nie z jego winy (nie tylko), bo od razu zapowiedzia? (po Nawa?ce), ?e trener b?dzie od nowego sezonu.

Dyrektorem sportowym jest Bednarz. Tzn. jest z Wis?? dogadany i na dniach podpisuje umow?. Nie podoba mi si? on, ale ocenimy jego prac? w Wi?le. Tak?e nie pisz, ?e nie ma dyrektora sportowego. Poza tym - Mielcarski odmówi?, kto? tam jeszcze odmówi?, to nie jest tak, ?e Heler nie chcia? ludzi.

Konflikt z miastem musia? wynikn??, i nie jest nowo?ci? za w?adzy Helera, tylko ci?gnie si? od d?u?szego czasu. Gdyby na miejscu Helera by? ktokolwiek, to te? by?by konflikt, bo nasze ??dania s? sprzeczne z tym, co miasto wymy?li?o.

A obwinia? Helera za brak pucharów i majstra to ju? w ogóle paranoja. :| Dosta? klub z kiepsk? kadr?, brakiem funduszy na transfery, a trenerów lepszych od Nawa?ki brakowa?o. Z pustego i Salomon...

 

I na lito??: to jest Mariusz Heler, a nie Heller. :|

 

Dawidowski chyba jest w bliskich stosunkach z zarz?dem, bo za choler? si? go nie mog? pozby? kekeke.gif Jak dla mnie to ca?kowicie nie potrzebny zawodnik, gra piach (odk?d jest w Wi?le), bierze bardzo du?y hajs, na treningach (nie powiem ?e na wszystkich, ale na tych na których by?em) prezentuje si? tragicznie...

Powoli. Na treningach go nie ogl?da?em, ale nie móg? zbytnio b?yszcze?, skoro mia? stale kontuzje. W meczach ma prawo nie zachwyca?, bo ledwo wyzdrowia?, ale stwierdzenie, ?e "gra piach" jest mocno przesadzone, to obecnie jeden z lepszych graczy Wis?y (cho? to niewielki komplement). Wreszcie - mi jego bujanie si? autem po Krakowie nie przeszkadza, skoro wiadomo, ?e ma za sob? operacj?, przed sob? operacj? i zdrów b?dzie za pó? roku, a przecie? tak wygl?da?a sytuacja Dawidowskiego przez d?uuugi czas.

 

Co do ?wielonga - trzeba by?o si? zim? dogada?. Je?li Ruch awansuje, b?dzie trudniej go wyj??.

Wis?a ma prawo pierwokupu i jest umówiona (faktycznie, nie jak w sprawie Gargu?y :P ) z prezesem Ruchu na spotkanie w lecie. Ruch ma spore (si?gaj?ce miliona z?otych) d?ugi wobec Bia?ej Gwiazdy, i kluby ju? si? dogada?y, ?e w zamian za d?ugi przechodzi do Wis?y ?wielong. Tyle ?e pi?karz chcia? dogra? sezon w II lidze, ni? grza? ?aw? w I, i od?o?y? decyzj? na lato. :>

Odnośnik do komentarza

Dlatego tak jak powiedzialem Helera bede ocenial jak bedzie dyrektor, trener i wyniki. Poki co nie ma sie co podniecac. A chyba nie sadzisz ze Heler nie zdawal sobie sprawy za co sie zabiera? Nikt nie mowil ze bedzie latwo :| Ja jestem osobiscie zawiedziony tym co sie dzieje w klubie, podejsciem do kontraktu Dolhy ("ze sie jakos zalatwi", "kontrakt jest do 2011" itp) oraz nieodpowiedzialne wypowiedzi ("Gargula jest dogadany","walczymy o mistrza",itp.). Ja do niego nic nie mam. Powiedzialem jasno, ja bede go ocenial po sezonie jak sie okaze czego dokona. Poprostu poki co nie wychwalalbym go zbytnio :/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...