Skocz do zawartości

Wisła Kraków


Rekomendowane odpowiedzi

To scenariusz dla mnie jeszcze mniej wiarygodny niż świadome wykonywanie roli słupa przez wykształconą radcę prawną z doświadczeniem w sytuacji, gdzie grozi jej X/XX lat pozbawienia wolności, milionowe procesy z realnymi szansami na porażkę, wyrzucenie z zawodu, na dostanie się do którego pracowała przez szereg lat i utrata wizerunku.

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, Gacek napisał:

To scenariusz dla mnie jeszcze mniej wiarygodny niż świadome wykonywanie roli słupa przez wykształconą radcę prawną z doświadczeniem w sytuacji, gdzie grozi jej X/XX lat pozbawienia wolności, milionowe procesy z realnymi szansami na porażkę, wyrzucenie z zawodu, na dostanie się do którego pracowała przez szereg lat i utrata wizerunku.

Widzisz, Bernie Madoff też miał reputację niemal aż do końca. Bez znajomości szczegółów nie można przesądzać o takim czy innym scenariuszu. Mam tylko nadzieję, że prokuratura te szczegóły jednak ustali.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gacek napisał:

Skoro nawet Ty zrozumiałeś co miałem na myśli, to znaczy, że mój poprzedni post spełnił swoją funkcję.

 

Ale wiesz Gacek, ja Ciebie nie rozumiem. W jakim celu obrażasz ludzi, tym bardziej tych, którzy przynajmniej po części Twoje poglądy podzielają. Nie rozumiesz, że działasz tak na szkodę idei, które reprezentujesz?

  • Lubię! 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, wwosik napisał:

 

Ale wiesz Gacek, ja Ciebie nie rozumiem. W jakim celu obrażasz ludzi, tym bardziej tych, którzy przynajmniej po części Twoje poglądy podzielają. Nie rozumiesz, że działasz tak na szkodę idei, które reprezentujesz?

Bo osoby z kręgu prawniczego to są nadludzie i jak śmiesz w ogóle porównywać jakiegoś marnego hochsztaplera, do kogoś kto pracował wiele lat, żeby móc sobie stawiać "mec" przed nazwiskiem!

  • Lubię! 1
  • Haha 1
  • Uwielbiam 5
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Mocno zabawna wydaje mi sie koncepcja, w ktorej pani prezes mysli o utrzymaniu reputacji radcy, pomna trudow egzaminu czy czasochlonnej aplikacji - mi to wyglada raczej albo na swiadome (skoro taka madra) wejscie w uklad mafijny (czy to za zaslugi prawne, czy inne, sugerowane przez tego forumowego Miska) z pelna swiadomoscia konsekwencji i koniecznosci zagrabienia jak najwiecej kasy i ew. hakow na kolegow kiboli dla zapewnienia sobie bezpieczenstwa, albo na przymus w postaci szantazu, po ktorym musi grac swoja role do konca, ze swiadomoscia pogrzebania kariery, ale przynajmniej szansa na przezycie (swoje i "przedmiotu" szantazu), zmiane nazwiska czy zawodu na bardziej pospolity, w ktorym - jak juz kiedys ustalilismy - tez mozna zarabiac prawdziwe pieniadze. Predzej uwierze, ze drzy przed maczetami niz przed rzecznikiem dyscyplinarnym.

  • Lubię! 8
Odnośnik do komentarza

Oświadczenie klubu w sprawie pożyczki
Jarosław Królewski potwierdza wysłanie przelewów do piłkarzy

 

Kuba Błaszczykowski, Jarosław Królewski i Tomasz Jażdżyński pożyczyli klubowi 4 mln zł. TS Wisła będzie odsunięte od zarządzania klubem - decyzje mają podejmować Wisłocki + trio pożyczkodawców. Poszukiwania nowego inwestora trwają. Mam nadzieję, że się uda. Cholernie szkoda straconego czasu (i pieniędzy) na Vannę i spółkę...

Odnośnik do komentarza

Dobre wieści z Krakowa!

 

Cytat

Wisła Kraków znów ma licencję na grę w LOTTO Ekstraklasie. Komisja ds. Licencji PZPN przywróciła trzynastokrotnym mistrzom Polski uprawnienia, które podopiecznym Macieja Stolarczyka pozwolą rozgrywać ligowe mecze do końca sezonu.

W piątek, 18 stycznia Wisła Kraków wysłała Komisji ds. Licencji dokumenty potwierdzające, że klub może odzyskać zawieszoną wcześniej licencję, wraz z wnioskiem o jej odwieszenie. Komisja pod przewodnictwem Krzysztofa A. Rozena pozytywnie rozpatrzyła sprawę, a to oznacza, że nie ma już żadnych przeciwwskazań, aby krakowski klub mógł grać w lidze.

Zaplanowane na 11 lutego spotkanie 21. kolejki LOTTO Ekstraklasy pomiędzy Górnikiem Zabrze a Wisłą Kraków odbędzie się zgodnie z planem, tak samo jak kolejne spotkania Białej Gwiazdy w rozgrywkach ligowych.

 

 

Pytanie dalej pozostaje jedno - jak sportowo będzie się prezentowała Wisła, tracąc jednak podstawowych zawodników z rundy jesiennej. Dwanaście punktów przewagi nad 15. Górnikiem to wynik dający pewny bufor bezpieczeństwa, ale w polskiej piłce nie takie cyrki się dziać potrafią. 

 

Ostatnie dni to naprawdę sporo fajnych wiadomości dla kibiców - pożyczka dla klubu, wyjaśnienie sytuacji z prezesem i wpisanie przez KRS Wisłockiego na to stanowisko, wyjazd do Turcji i teraz odwieszenie licencji. 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 3.01.2019 o 23:57, demrenfaris napisał:

Przypominam, że tak jak generalnie nie powinno się wypowiadać nt. filmu nie obejrzawszy go, tak nie wypada robić porównań do pisania magisterki, jeśli się kojarzy te czynność jedynie z opowieści kuzyna

To ci podpowiem, że to nalatwiejsza i najprzyjemniejsza rzecz jaką się robi w trakcie studiów. I to nawet w dziedzinie w której Gacek tak gęsto się tu wypowiada a w której(według niego) kompetencje marzenki są dyskusyjne(nie oceniam bo nie znam jej i nie wiem jaka wiedzę prawniczą posiada). Wystarczy tylko trochę poczytać i posiedzieć iec nad książkami. No ale ty możesz poczekać aż zrobią o tym materiał w tv:). 

 

Co do Wisły, ostatnie dni pokazują, że jak się chce to można wyjść z tarapatów. Wiadomo, że to dopiero początek drogi ale zmierza to w dobrym kierunku. Przyznaję też że pomyliłem się co do Leśnego. Szkoda tylko, że nie udało się sprzedać Arsenica, no ale tutaj trzeba podziękować marzence i panowi z Wólki Kosowskiej za zmarnowanie czasu. 

 

Pod względem transferowym też nie wygląda to tragicznie. Nie ma Arsenica ale biorąc pod uwagę aspekt sportowy płakać nie będę(strata kasy to co innego). Odszedł rezerwowy i przyszedł kolejny czyli Klemenz. Może i słabszy ale tańszy w utrzymaniu. Bartkowski do Pogoni...serio? Krzyżyk na drogę, przyszedł dużo lepszy Burliga. Podobnie z Tiborem, nic nie pokazał przez tyle czasu więc sportowo żadna strata. Boli za to strata Korta, ale dla niego to sportowy awans. 

Kostal, Imaz...za kogoś trzeba było dostać pieniądze niezbędne do przeżycia więc nie ma co komentować, zwłaszcza że Hiszpanowi kończył się kontrakt. W zamian  wracają Kuba, Drzazga i Słomka plus peszko(to mnie dziwi, ale skoro chce go Stolarczyk...). Ogólnie jest dobrze. Spodziewałem się wielkiej wyprzedaży a obecna kadra powinna zapewnić spokojne utrzymanie:). 

  • Lubię! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Znakomity tekst podsumowujący wszystko to, co działo się w Wiśle na przełomie grudnia i stycznia.

 

http://weszlo.com/2019/02/03/okradano-ratowano-wisle-krakow/

 

Niektóre dane szokują, że zacytuję:

Cytat

 

W tym momencie trzeba zaznaczyć, że Wisła niemal przestała istnieć dopiero w momencie, gdy… skończyły się pieniądze na opłacanie pensji zarządu. Dopóki takie środki istniały, zachowywano pozory. Wklejona faktura Dukata wcale nie jest najwyższą. Zarówno on, jak i Marzena Sarapata najwidoczniej przyznają sobie co premie uznaniowe, stąd przelewy na różne sumy. W swoim najlepszym miesiącu Dukat dostaje 95 tysięcy złotych, w innym ponad 86 000. Sarapata bez zbędnego skrępowania w jednym miesiącu zgarnia 70 000.

 

Kolejno – od sierpnia 2017 – wypłaty brutto dla Dukata są następujące: 95 000, 49 600, 55 350, 55 350, 55 350, 55 350, 55 350, 86 100, 55 350, 55 350, 55 350, 31 495,76.

 

Z kolei wypłaty Marzeny Sarapaty to (od lipca 2017): 62 000, 45 000, 45 000, 45 000, 45 000, 45 000, 45 000, 45 000, 70 000, 45 000, 45 000, 45 000, 45 000, 30 000, 30 000, 30 000, 30 000, 21 290,32 (grudzień 2018).

 

 

  • Lubię! 3
  • Zmieszany 2
Odnośnik do komentarza
Cytat

Kuba Błaszczykowski podpisał półroczny kontrakt z Wisłą. Otrzyma najniższą możliwą pensję dla piłkarza zawodowego, czyli 500 złotych netto. Kuba całość tej kwoty przekazywał będzie na bilety na mecze Wisły dla Domów Dziecka. Prezentacja i konferencja odbędzie się jutro.

 

Kolejne fajne zachowanie ze strony Kuby. Mam do niego ogromny szacunek za całą tę akcję z Wisłą i nie mogę się doczekać poniedziałkowego spotkania z Górnikiem Zabrze :) 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...