Skocz do zawartości

Wisła Kraków


Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, Lucifer Morningstar napisał:

Podobno Wisła dogadana jest już z nowym właścicielem. Oby. Historia Wisły to jasny sygnał dla innych aby trzymać kiboli z dala od klubu. Dług wzrósł z 11 do 30 milionów a przecież cały czas zaciskali pasa... 

zaciskali pasa?zwalniajać trenera który zarabiał ze sztabem 90 tysiecy i chwilę potem zatrudniajac trenera za 110 tys zł miesiecznie?

Odnośnik do komentarza

https://sport.interia.pl/klub-wisla-krakow/news-wisla-krakow-towarzystwo-sportowe-sprzedaje-wisle-sa-zagrani,nId,2736176 zwyciężyła opcja "nie mamy nic do stracenia"... Wow, cała kasę wyprowadzili z klubu to rzeczywiście już nic więcej stracić nie mogą. 

 


- Nie wiem czy się odwołamy od żółtej kartki Zdenka, bo to kosztuje dwa tysiące złotych, a dla nas to niemało - nie krył na kanale Prawda Futbolu Romana Kołtonia trener Wisły Maciej Stolarczyk.

Odnośnik do komentarza

e: napisałem to właściwie całkowicie abstrahując od artykułu interii, bo uważam że jest gówniany i niemiarodajny.

 

mnóstwo sprzecznych informacji jest podawane w mediach, zaległości bieżących, licencyjnych na pewno jest kupa, w okolicach 20mln złotych. pożyczka od błaszczykowskiego dawno oddana, ale są też sumy wobec miasta za wynajem stadionu, myślenic za ośrodek treningowy, krakowskich biznesmenów (kwiecień przede wszystkim), obecnego zespołu oraz zawodników których już dawno w wiśle nie ma. to ostatnie mnie jednak nie dziwi, bo niegospodarność pod względem opłacania trenerów i przegrywania spraw z mandziarą i kolejnymi zawodnikami to znak szczególny wisły w ostatnim dziesięcioleciu.

 

mówię z pamięci, ale na pewno grube odszkodowanie dla smudy, wdowczyk rozwiązujący z powodu zaległości, utrzymywanie kiko ramireza i joana carillo jednocześnie. z piłkarzy najbardziej mi się kojarzy kilkaset tysięcy euro dla milana jovanica, serbskiego bramkarza który notabene wiele nie pograł, a kosztował w okolicach pół bańki w euro. 

 

teraz odchodzi na pewno ondraszek do mls, ale w normalnym trybie, kończy mu się kontrakt w tym roku. imaz podobno zdecydowany na odejście, kierunek ekstraklasa, ale zaległości wobec piłkarzy mają zostać spłacone już jutro, inaczej nic nie będzie z przejęcia. w ciągu ostatniego miesiąca bardziej się przepychali vullnet basha i kamil wojtkowski, ale wrócili do kadry meczowej i myślę, że zostaną.

 

w każdym razie przejęcia ma dokonać zagraniczny fundusz inwestycyjny, warunkiem jest właśnie spłata zobowiązań bieżących w 24 godziny, czy ktoś dalej za tym stoi nie mam pojęcia, ale wygląda to o wiele bardziej legitne niż w lechii swojego czasu. 20 milionów to jest jednocześnie dużo i mało, dużo bo wisła nie ma swojego stadionu, a zaległości trzeba spłacić natychmiast. mało, bo ztcp podobną sumami rzucał swego czasu waldemar kita za sam pakiet akcji. 

 

obecny zarząd na pewno out w całości, pion sportowy ma podobno zostać i być oparty na byłych zawodnikach wisły, dogadany na sto procent jest powrót kuby na wiosnę.

 

najmilszą wiadomością jest to, że przez długi czas panowania cupiała rósł dług wewnętrzny wisły wobec telefoniki - banki kredytujące nie zgodziły się na jego umorzenie, ale tutaj jedną pozytywną rzecz zrobił jakub meresiński. odkupił ten dług od cupiała za złotówkę czy tam jeden grosz, a następnie przekazał tsowi, ale ten dług nie jest egzekwowalny - w momencie spłaty długu miałby on wrócić do telefoniki, więc nikt nie będzie go ściągał, widnieje tylko w papierach.

 

ogólnie nie popadam w hurraoptymizm, ale pogłoski są takie, że budżetowo wisła ma znaleźć się w top 3, z odpowiednim dopływem finansowym z zewnątrz, ale przede wszystkim zdrowo zarządzana, niekwestionowany jest też całkowity aut miśkowskich naleciałości z klubu, zbyt poważne podmioty tu biorą udział. 

 

wisły nie powinno być w ekstraklasie gdyby kl nie przyznała licencji, przyznała bo zarząd nabruździł i w prognozowanych przychodach zawarła wpływy z transferów sięgające praktycznie tego co zarobił niedawno lech, jakim cudem to uznano za realistyczne, nie wiem, ale wisła w ekstraklasie jest, zawodnicy zrobili let football win, obiecali że poczekają do  grudnia i poczekali, a  paka która już w tym momencie tam się urodziła może jeszcze sporo namieszać. :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Cytat

Według naszych informacji klub trafił w ręce Capital Noble Partners oraz drugiej firmy, która ma być większościowym udziałowcem. Dziennikarz Eleven Sports Maciej Kruk piszę, że firma nazywa się "Alelega". Konkretnie chodzi o Alelega Luxembourg SARL, czyli firmę zarejestrowaną w Luksemburgu i należącą do kapitału z Kambodży, a konkretnie członka rodziny królewskiej.

No ciekawe, ciekawe :-k

Teraz podają info, że na dzieńdobry mają wpompować 130 złotych baniek od ręki.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...