Skocz do zawartości

Wisła Kraków


Rekomendowane odpowiedzi

Kolega wwosik stronę wcześniej sugerował, że za Jakubem Meresińskim stoi A. Ptak z uwagi na nazwisko jego wspólniczki z firmy Projekt-gmina.pl Skoro FYM napisał, że córki A. Ptaka mają 21 i 22 lata, a wspólniczka Meresińskiego jest z rocznika 81 więc jest to najzwyczajniej zbieżność nazwisk.

Odnośnik do komentarza

Ta Pani nie jest córką Antoniego Ptaka. Gdzieś na jakimś forum był wklejany jakiś wywiad z którego wynika, że rocznik urodzenia córki p. Antoniego nie pokrywa się z rokiem urodzenia wspólniczki Jakuba M.

Ba, ja przed napisaniem tego posta nawet to sprawdzałem... i wygląda na to, że nie umiem odejmować.
Odnośnik do komentarza

W oświadczeniu podkreśla też, że zaproponowała odkupienie TS Wisła, ale nie było w stanie zagwarantować "finansowania bazy treningowej Klubu i pojawiły się wątpliwości, czy Towarzystwo będzie w stanie utrzymywać Klub".
Tele-Fonika zapewnia, że nie miała wiedzy o problemach z prawem Jakuba Meresińskiego, a sprzedała klub m.in. dlatego, że przedstawił listy intencyjne znanych firm z deklaracjami sponsorów na łączną kwotę 9,3 mln złotych. Tele-Fonika podkreśla, że w chwil sprzedaży nowy właściciel przejął długi na łączną kwotę 10,8 mln zł.

 

"Oświadczenie grupy Tele-Fonika z 18 sierpnia":

 

Umowa sprzedaży Klubu zawarta skutecznie

 

23 lipca w chwili zawierania umowy nie było wątpliwości, co do tego, iż p. Jakub Meresiński mógł skutecznie podpisać umowę w imieniu inwestora spółki Projekt-Gmina.PL. Nie mieliśmy jakiejkolwiek wiedzy, bądź podejrzeń, iż (...) jest osobą mogącą mieć problemy z prawem - z dostępnych nam dokumentów (odpisów z Krajowego Rejestru Sądowego) jednoznacznie wynikało, iż był on na dzień 23.07, uprawniony do skutecznego reprezentowania nabywcy.

 

W związku z publikacjami prasowymi zobligowaliśmy p. Meresińskiego do przedstawienia zaświadczenia o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego (Rejestr Karny nie jest publiczny a to oznacza, że sami nie mieliśmy prawa zwrócić się z prośbą o taką informację). Otrzymaliśmy jednoznaczny urzędowy dokument, iż na dzień 11.08., (czyli również w dniu podpisywania umowy) p. Jakub Meresiński nie figuruje w kartotece karnej, czyli nie jest osobą skazaną. Umowa została, zatem skutecznie zawarta.

 

Firma Projekt-Gmina.PL przedstawiła również gwarancję bankową, wystawioną przez znany bank działający w Polsce, która uwiarygodniła możliwości finansowe nowego inwestora. Ponadto nowy inwestor wpłacił pierwszą ratę za zakup akcji.

 

W toku negocjacji Firma Projekt-Gmina.PL przedłożył także listy intencyjne znanych firm z deklaracjami sponsoringowymi na łączną kwotę 9,3 mln złotych. (...)

 

Tele-Fonika spłaca 4 mln zł długu i sprzedaje Klub

 

Przed podpisaniem umowy ze spółką Projekt - Gmina.PL, Grupa Tele - Fonika zmniejszyła wymagalne zadłużenie zewnętrzne Klubu Wisła Kraków o 4 mln złotych do poziomu 10,8 mln złotych, w tym zadłużenie sporne w kwocie 3,6 mln. Informacja taka znalazła się zarówno w bilansie zamknięcia sprzedającego, jak i w bilansie otwarcia kupującego podpisanego przez obie strony. Dodatkowo do dokumentacji dołączone były dane na temat przepływów pieniężnych, które bilansowały się na koniec roku, pozwalając działać klubowi z bieżących wpływów, bez finansowego wsparcia od obiecanych sponsorów, głównie dzięki środkom ze sprzedaży dwóch piłkarzy.

 

Poza tym całkowicie zrestrukturyzowane zostało zadłużenie wewnętrzne Klubu wobec Grupy Tele - Fonika.

 

To w żaden sposób nie oznacza, że przekazaliśmy jakiekolwiek środki pieniężne p. Meresińskiemu lub, że zostawiliśmy 4 mln złotych na rachunku bankowym Klubu Wisła Kraków. Wszelkie tego typu informacje są zwykłymi spekulacjami.

 

Grupa Tele - Fonika odchodząc z Klubu zadbała, aby środki, jakimi dysponował Klub, w czasie, kiedy Grupa Tele - Fonika była Właścicielem, zostały wydatkowane na zmniejszenie zadłużenia, przede wszystkim wobec pracowników i piłkarzy.

 

Pomimo występowania zobowiązań przeterminowanych, Klub Wisła Kraków w dniu sprzedaży miał płynność finansową. Nie posiada też żadnych długów wobec Grupy Tele-Fonika.

 

Wynagrodzenia "na 23 lipca" - dotyczące czerwca

 

Grupa Tele - Fonika - dopilnowała, aby Klub Wisła Kraków SA wywiązał się z wypłaty wynagrodzeń za czerwiec. Do uregulowania przez nowego właściciela pozostały premie z tytułu zdobytych punktów za okres styczeń-czerwiec 2016, wynagrodzenie za czerwiec dla 2 nowych zawodników (nie zostali z winy Klubu umieszczeni na czas na liście płac) oraz wynagrodzenie za czerwiec dla usługodawców sztabu sportowo-szkoleniowego.

 

Wynagrodzenia za lipiec - płatne w sierpniu

 

W sposób oczywisty Grupy Tele-Fonika nie ma już kontroli nad dokonywaniem płatności po przejęciu akcji przez nowego Inwestora, w tym płatności za lipiec, regulowanych w sierpniu. Jest to już obowiązek nowego Właściciela.

 

200 milionów złotych Grupy Tele - Fonika

 

Przez 19 lat sponsorowania Klubu przekazaliśmy na jego działalność znacznie ponad 200 mln złotych, czyli blisko 1 mln złotych miesięcznie.

 

Przez wspomniane 19 lat Klub Wisła Kraków nie wygenerował nigdy dywidendy dla Grupy Tele - Fonika - wszelkie premie za występy sportowe i transfery zawodników zostawały w Klubie i były przeznaczane na jego utrzymanie i rozwój.

 

Odpowiedzialność za całą Grupę Tele - Fonika, brak wsparcia z zewnątrz i ujawnione już w przeszłości w mediach nasze zobowiązania wobec banków zdecydowały o zakończeniu ponad 19-letniej pięknej historii w dziejach Klubu. Zaznaczyć również należy, że i tak ten okres został wydłużony bardziej niż wymagały tego banki. Zdecydowanie i jednoznacznie informujemy, że dotychczasowa formuła wspierania Klubu przez Grupę Tele - Fonika wyczerpała się ostatecznie.

 

Mamy nadzieję, iż atmosfera wytworzona aktualnie wokół Klubu (między innymi przez negatywne przekazy prasowe) nie zniechęci nowych sponsorów do wspierania Klubu Wisła Kraków.

 

Ostatnie publikacje prasowe obciążające Grupę Tele-Fonika za zaistniałe zdarzenia są całkowicie nieuprawnione. Jako podmiot działający legalnie na rynku nie mieliśmy żadnych możliwości ustalenia okoliczności, o których dzisiaj donoszą media. Opisane wyżej dokumenty urzędowe jednoznacznie wskazują na inne okoliczności niż te przedstawiane przez dziennikarzy, a my sami nie mamy dostępu do śledztw prowadzonych przez prokuratury, a przez to nie posiadamy możliwości sprawdzenia, czy ktoś w nich figuruje, czy też nie. Śledztwa takie są tajne.

Wygląda na to, że Tele-Fonika po prostu chciała się już Wisły pozbyć. Kurde spółka powstała w 2013 roku z jakimiś gwarancjami bankowymi i listami intencyjnymi od sponsorów. Dziwnie to wszystko wygląda.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...