Skocz do zawartości

Widzew Łódź


Rekomendowane odpowiedzi

Wawrzyniak niech idzie. Kasa za niego będzie a myślę że Broź da radę go zastąpić (ma być też Lisowski..). Bardzo ważne, że zostaje Fabiniak. To jak na razie zdecydowanie najlepsza wiadomość w tej przerwie. Niestety sądząc po doniesieniach prasowych to doświadczonych zawodników nie będzie.. Znów słychać o samych młodych i to w dodatku zza granicy co już zupełnie mi nie odpowiada... Boniek coraz bardziej mnie irytuje...

Odnośnik do komentarza

A ja się cieszę, że odchodzi Wawrzyniak. Ze słabego Widzewa wcale się nie wyróżniał, powiedziałbym nawet, że robił za gwiazdorka. A tak kasa przyjdzie(podobno 300 tys Euro) i w zamian dużo tańszy Lisowski. Boniek obiecał, że będziemy w przyszłym sezonie mocniejsi i tego się trzymajmy :)

Odnośnik do komentarza

Dla mnie też niech odchodzi - szkoda tylko, że do Legii :]. Wybitnie nie grał i jest niestety trochę przereklamowany, coś na wzór Grzelaka. A zawsze jakaś konkretna kasa wpadnie.

 

Bardzo dobrze, że zostaje Fabiniak i prawdopodobnie Oshadogan - jedni z nielicznych którzy grali na miare dobrym poziomie. Poczytałem trochę o tych nowych zawodnikach i wygląda to wszystko bardzo zachęcająco :-k. Mówi się jeszcze o Clotteyu, napastniku z Ghany, ale on jest w kręgu zainteresowań kilku niemieckich zespołów. I jeszcze plotki o jakims napastniku z Brazylii (byłym graczu Santos).

Odnośnik do komentarza

Bardzo fajnie, że zostanie Fabiniak. To filar naszego zespołu. Nie raz nam dupę ratował. Naprawdę solidny bramkarz. Wawrzyniaka nie żałuję i tak za rok by odszedł za darmo, a w tym sezonie nic ciekawego nie pokazał. Mam tylko nadzieję, że za te pieniądze przyjdą jacyś nowi, zdolni zawodnicy. Błagam tylko, żeby nie były to 18-letnie gwiazdy z IV ligi, bo mamy już takich na pęczki :/.

Odnośnik do komentarza

Teraz to Boniek przegiął.. Obiecywał nam 3-4 doświadczonych piłkarzy z Polski. Miałem nadzieję, że w końcu ta drużyna będzie mocniejsza.. Dopóki stawialiśmy na młodych Polaków to dało się to znieść. Teraz jednak okazuje się, że naszym celem zostają młodzi zza granicy.. Naprawdę po to przez rok powtarzano, że polskie drużyny robią błąd, że sprowadzają zagranicznych słabych kopaczy, żeby teraz powielać ich błędy?! Boniek czy tam Probierz twierdzą, że nasi będą lepsi od tych z innych drużyn. Skoro Wisła czy Legia utopiły duże pieniądze bez większego efektu (wiem, są wyjątki..) to czemu nam ma się udać ściągnąć za darmo jakieś perełki? Na dodatek lecimy od razu po bandzie- mówi się o 7 piłkarzach.. Dołączamy do tego tych których mamy i już mamy gwarantowaną zachwianą równowagę w drużynie. Jestem przekonany, że to nie jest dobry pomysł. Obcokrajowcy w Widzewie raczej nigdy nie błyszczeli (ostatni dobry to chyba Michalczuk:P) A tak w ogóle to są Ci piłkarze, którzy mają nas wzmocnić:

 

Emmanuel Colley- Młody napastnik z Ghany, podobno szybki dobry technicznie wypatrzony przez Probierza na turnieju w Tulonie (strzelił tam bramkę Chinom..)

 

Mahommed Yahaya- DMC, również z Ghany, przez Łódzkich dziennikarzy (choć zapewne go w życiu w akcji nie widzieli..) porównywany do Essiena (no bo skoro z Afryki, DMC to na pewno drugi Essien..)

 

Ugo Ukah- Środkowy obrońca, grał ostatnio w III lidze włoskiej a prędzej w QPR. Ma 23 lat, jeśli grałby tak jak Oshodogan to może nie byłoby aż tak źle...

 

Poza tym kolejny napastnik:

Dziś ma zostać sfinalizowane wypożyczenie Brazylijczyka, który ostatnio występował w drugiej lidze hiszpańskiej, a wcześniej w Szwajcarii i brazylijskim Santosie. Z tego ostatniego został wykupiony za pół miliona euro. - Jego nazwisko podamy po załatwieniu wszystkich formalności. Myślę, że uda się to w czwartek. Będzie wypożyczony na pół roku z opcją na transfer definitywny.

 

Ostatni z tych o których mi wiadomo to pomocnik Daniele Fortunato, 23 lata były kapitan juniorów Romy, grał chyba ostatnio o ile dobrze zapamiętałem również w III lidze włoskiej..

 

Aha, no i z transferu Zahorskiego wyszła lipa.. Ma być za to Lisowski, który zastąpi Wawrzyniaka. Naprawdę co do zbliżającego się sezonu to nie jestem optymistą...

Odnośnik do komentarza
Jestem przekonany, że to nie jest dobry pomysł. Obcokrajowcy w Widzewie raczej nigdy nie błyszczeli (ostatni dobry to chyba Michalczuk:P)

 

Już tak nie dramatyzuj, obecnie grający u nas obcokrajowcy są wyróżniającymi się postaciami, jeśli przyjść ma ktoś o umiejętnościach podobnych do Oshadogana czy Napoleoniego, to jestem za, zwłaszcza jeśli alternatywą są piłkarze z Łęcznej (przypominam, 1:5 i 0:3 w tym sezonie z nami) czy ci odpowiedzialni za spuszczenie Płocka czy Pogoni z ligi, ostatni raz zrobiliśmy tak chyba z kopaczami z Lecha parę lat temu i niezbyt dobrze się to skończyło. Zresztą jeśli za Peszkę zaśpiewano milion euro, to o czym my mówimy?

Odnośnik do komentarza

Przypomnij sobie co się działo, gdy trenerem był Wdowczyk.. Pamietasz Darciego? Andjelkovicia i innych.. wtedy szałowo też nie było... Po prostu nie wierzę, w dobrą drużynę składającą się z samych piłkarzy poniżej 25 roku życia z których na dodatek połowa jest zza granicy...

Odnośnik do komentarza

Andjelković to chyba za drugiego Smudy był :-k Strzelał worki bramek w sparingach, nikt tak naprawdę nie wie, czemu stał się takim niewypałem. Ja wiem, że szałowo nie było, ale kiedy było? Kiedy obowiązywała zasada "nikt ci nie da tyle, ile Widzew ci obieca"? Po prostu nie stać nas na graczy już wypromowanych. Bez dużego, strategicznego sponsora wiele nie wskóramy, co najwyżej możemy stać się drugą Odrą Wodzisław.

Odnośnik do komentarza

Boniek nie jest frajer. Ściąga dobrych obcokrajowców, czego przykład już mieliśmy. Zostali dobrzy Napoleoni i Oshadogan, a zbyt słaby De Francesco został odesłany do domu i na siłę go nikt nie trzymał. Diego nie narzekaj tak. ;) Mało kto kupuje tych lepszych Polaków, bo każdy klub sobie wysoko ceni naszych zawodników, a i tak wcale na tym nikt dobrze nie wychodzi(Legia, Korona). Patrz optymistycznie. ;)

Odnośnik do komentarza

Diego - no i co z tego, że trzecia liga włoska :] ? Przecież to idealnie pasuje do naszej ekstraklasy. Nie stać nas na innych zawodników. Spójrz gdzie wcześniej grał Napoleoni. I nawet ciekawie się wkomponował w zespół więc ci zawodnicy naprawdę wyglądają nieźle na papierze (ciekawe jak w praktyce). Trzeba próbować.

Odnośnik do komentarza
Pamietasz Darciego?

Darci akurat byl stosunkowo niezly :P Kurtian, Juliano ;) Paru by sie znalazlo...

Ja powtorze za innymi, jesli nowi obcokrajowcy mieliby grac na poziomie Napoleoniego czy Oshadogana, to nie mam nic przeciwko. Faktem jest, ze mimo wszystko liczylem na jakies ciekawsze, ciut starsze, wzmocnienia. Ale przeciez jeszcze sie az tak bardzo nie pali.

Odnośnik do komentarza
Teraz to Boniek przegiął.. Obiecywał nam 3-4 doświadczonych piłkarzy z Polski. Miałem nadzieję, że w końcu ta drużyna będzie mocniejsza.. Dopóki stawialiśmy na młodych Polaków to dało się to znieść.

 

Aha, no i z transferu Zahorskiego wyszła lipa.. Ma być za to Lisowski, który zastąpi Wawrzyniaka. Naprawdę co do zbliżającego się sezonu to nie jestem optymistą...

 

A pokaż mi takich Polaków, którzy by się nadawali do gry i nie kosztowali kupy kasy... Nas może i stać, ale Boniek nie Pawelce i nie szasta kasą. Jak tak naprawdę nie widzę takich. Może zagranica okaże się lepsza. Boniek ma kontakty i myślę, że nie weźmie zawodników z ulicy.

 

Co do Zachorskiego, to jak mu zależy tylko na kasie, to niech się buja. W cale taki rewelacyjny nie jest. Bramki w Pucharze Ekstraklasy nie do końca odzwierciedlają jego umiejętności moim zdaniem, bo przecież niektóre kluby sobie odpuściły puchar.

 

Andjelković to chyba za drugiego Smudy był :-k Strzelał worki bramek w sparingach, nikt tak naprawdę nie wie, czemu stał się takim niewypałem.

 

Ściągnięty został za Wdowczyka, ale wtedy przed pierwszą kolejką zmieniono go na Smudę.

Odnośnik do komentarza
Douglas Freitas Cardozo Rodrigues - tak nazywa się brazylijski napastnik, który ma grać w Widzewie. Ostatni sezon spędził w hiszpańskim Elche CF.

 

Klub z al. Piłsudskiego wysłał zawodnikowi do podpisania kontrakt, którego warunki zostały już ustalone. Douglas ma grać w polskiej ekstraklasie przez rok - jeśli się sprawdzi, zostanie wykupiony, bo Widzew zapewnił sobie prawo pierwokupu. - Po zakończeniu sezonu w Hiszpanii zawodnik pojechał na wakacje do Brazylii. Do Polski przyleci na początku lipca - mówi Władysław Puchalski, prezes łódzkiego klubu.

 

Wcześniej 25-letni napastnik występował w słynnym Santosie razem z Robinho, obecnie zawodnikiem Real Madrid CF. Nie grał za często, a w październiku ubiegłego roku został sprzedany za pół miliona euro do szwajcarskiego FC Chiasso, z którego przeszedł do Elche.

 

Tak więc na pierwszym po wakacjach treningu pojawi się czterech nowych graczy: z Włoch przylecą Ugochukwu Ukah, Daniele Fortunato i 18-letni Polak Marcin Seweryn, a z zawodników z naszej ekstraklasy dołączy Tomasz Lisowski z Górnika Łęczna.

 

Douglas Freitas Cardozo Rodrigues

ur. 16 marca 1982, São Paulo

Brazylia, napastnik, 174/68

 

2002 - Santos FC - 8-1

2003 - Santos FC - 15-3

2004 - Goiás EC (Goiânia) - 20-1

2005 - Santos FC - 14-4

05/06w - FC Chiasso - 6-2

06/07j - FC Chiasso - 13-3

06/07w - Elche CF - 11-0

 

Macie doświadczonego zawodnika :P Tego chcieliście :keke: Ja wole sie nie wypowiadać na jego temat zanim czegokolwiek nie zobacze :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...