Skocz do zawartości

Widzew Łódź


Rekomendowane odpowiedzi

- Nie można przejąć miejsca w lidze, tradycji, tytułów mistrzowskich, nie biorąc jednocześnie odpowiedzialności za stare długi - mówi "Faktowi" Michał Tomczak, przewodniczący Wydziały Dyscypliny PZPN. Jeżeli Widzew nie odda około 15 milionów złotych, może zostać zdegradowany z ekstraklasy, a nawet wykluczony ze struktur PZPN!

 

Wydział Dyscypliny PZPN wezwał władze Widzewa do spłaty długów wobec wszystkich członków PZPN zaciągniętych przez jego poprzednich właścicieli. Łódzki klub w sporze z władzami polskiej piłki powoływał się na orzeczenie sądu powszechnego, który stwierdził, że łodzianie nie odpowiadają prawnie za zobowiązania finansowe "starego" Widzewa.

 

- Uznaliśmy, że musimy stać na straży interesu wszystkich członków PZPN. Musimy wyeksponować etyczny wymiar całej sprawy - powiedział "Przeglądowi Sportowemu" Paweł Nogal, członek Wydziału Dyscypliny. Dlatego też na środowym spotkaniu z przedstawicielami Widzewa WD zakazał łódzkiemu klubowi powoływać się w sporach z członkami PZPN, na orzeczenie sądu powszechnego. Łódzki klub może nie dostosować się do wyroków PZPN, ale wtedy musi liczyć się z możliwością degradacji, a nawet wykluczenia ze struktur PZPN.

 

- Nie jestem teraz w stanie stwierdzić, czy argument o "stronie etycznej", bronionej przez Wydział Dyscypliny jest wystarczający, aby skłonić obecny Widzew do płacenia zaległości, z którymi się nie identyfikujemy - powiedział w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" Władysław Puchalski, prezes Widzewa Łódź SSA.

 

Łódzki klub musi dodatkowo zapłacić karę w wysokości 5 tys. złotych za uchylanie się od płacenia zobowiązań finansowych członkom PZPN, ale ta kwota przy długach sięgających 15 milionów złotych na nikim nie zrobiła wrażenia.

 

Etyczny wymiar całej sprawy? No comments...

Odnośnik do komentarza

Jak przechodzimy na etykę, to się zgadzam, żeby nas wywalili z PZPN - ale pod warunkiem, że razem z nami wywalają Arkę, Łęczną, Lubin i wszystkich innych zamieszanych w korupcję - wtedy przynajmniej będzie równo dla wszystkich...Inaczej bredzenie o etyce jest tylko bredzeniem. Aha - i tych, co nam dawali licencję również wywalić na zbitą buzię, skoro tak chcą sprawiedliwości :P Swoją drogą, na którejś z innych stron czytałem, że ta informacja jest oparta na wywiadzie dla Fucktu, więc...tak czy inaczej ciekawa jesień przed nami...

Odnośnik do komentarza
Wytłumaczcie mi coś, bo ja tu czegoś nie rozumiem. Pawelec pływa jachtem po Peloponezie, Grajewski niedawno działał w Miedzi. Dlaczego do k***y nędzy PZPN od nich tej kasy nie wyciągnie. Gdzieś czytałem, że SPN Widzew nadal istnieje...

 

Nie chodzi o kwestie prawne, tylko jakieś bliżej nieokreślone kwestie etyczne. Ja się nawet zgadzam, że odcięcie się od starych długów i zachowanie miejsca w II lidze było lekkim przekrętem, tylko dlaczego to wypływa po 4 latach?

 

Dodatkowo jestem ciekaw, czy w razie wykluczenia ze struktur PZPN Widzew będzie mógł się ubiegać o odszkodowanie za stracone zyski z transmisji, biletów, itp. - wszak sąd powszechny stwierdził już, że manewr

z przejęciem spółki był zgodny z prawem, więc ewentualna decyzja o wykluczeniu byłaby bezprawna, itd. itp. :D

Odnośnik do komentarza

Mógłby, dlaczego nie. W końcu wszystko to straci.

 

Ale wracając do clue - cała Polska już dawno się tego domagała, ale dopiero teraz, jak zdegradowali Łęczną, Arkę i zatwierdzili spadek Sosnowca, PZPN przypomniał sobie, jaki wałek zrobił Rudy Wąs. A zrobił go na bank dzięki przyzwoleniu Listka, który przecież jest kryształowo czysty ... :roll:

Odnośnik do komentarza
Ja się nawet zgadzam, że odcięcie się od starych długów i zachowanie miejsca w II lidze było lekkim przekrętem

Zważywszy na to, że raptem kilka miesięcy później na podobny krok PZPN nie pozwolił Schetynie, który chciał w ten sposób "oddłużyć" Śląsk. Hasło o tym, że są równi i równiejsi w PZPN było wówczas dość głośne i niezupełnie nieuzasadnione (że na taki eufemizm sobie pozwolę)...

dlaczego to wypływa po 4 latach?

To jest pytanie najwłaściwsze w tym miejscu.

Odnośnik do komentarza

A tymczasem nasze super-hiper rezerwy przegraly "u siebie" 0-1 z Wlokniarzem Pabianice, ktory jest na skraju bankructwa, z hukiem zlecial z IV ligi, gra praktycznie juniorami, ale o dziwo zajmuje drugie miejsce w tabeli ;) Ciekawe czy mlodym Widzewiakom z domieszka graczy rezerwowych nie chce sie grac (bo jesli tak to po co w ogole te rezerwy?) czy sa tacy slabi...

Odnośnik do komentarza
Składy:

Widzew II: Kaniecki, Noga, Lewandowski, Sapiński, Turek, Król (65, Kaniewski), Kwiatosiński (85, Brzeski), Zwoliński, Januszek, Kowalczyk, Iheanacho.

 

Tych rezerw to chyba za bardzo nie było, jeśli mnie pamięć nie myli, jedynie Kelechi ma doświadczenie z 1. ligi...ale tak czy inaczej wynik kiepski :P

Tak czy siak, druzyne tak zorganizowana jak Wlokniarz powinni pojechac bez problemu, no ale to pilka nozna :P poza tym Kaniecki, Noga, Turek, Kwiatosinski, Zwolinski to podobno nasi najzdolniejsi juniorzy ;)

Odnośnik do komentarza

LEGIA WARSZAWA - WIDZEW ŁÓDŹ 3:1 (1:1)

1:0 Aleksandar Vuković 27 min.

1:1 Piotr Kuklis 35 min.

2:1 Takesure Chinyama 70 min.

3:1 Edson da Silva 77 min.

 

Żółte kartki: Edson (Legia) - Oshadogan (Widzew)

Sędzia: Zdzisław Bakaluk (Olsztyn)

Widzów: 11 tys.

 

Legia: Mucha - Rzeźniczak, Choto, Astiz, Kiełbowicz - Grosicki (73 Radović), Vuković (60 Ekwueme), Giza, Roger, Edson - Grzelak (64 Chinyama)

 

Widzew: Fabiniak - Kłos (83 Szeliga), Oshadogan, Stawarczyk, Ł. Broź (79 Napoleoni) - Budka, Panka, Kuklis, Mierzejewski (68 Jarmuż) - Bogunović, Piechna

 

Kuklis wyrasta na rasowego snajpera. ;)

Odnośnik do komentarza

A co robi na boisku drewniany Stawarczyk? Chyba, że w meczu z Legią zaprezentował się przyzwoicie :-k niestety nie mogłem oglądać meczu... Co do Kuklisa, to jego trzeba zostawić, wychowanków u nas jak na lekarstwo :|

 

Zub, że tak powiem dojebał z tym składem... Dobrze, że zagrał Panka, bo z tego co czytałem, źle się nie prezentował. Kolejny raz dobrze Bogunovic...

Odnośnik do komentarza

Stawarczyk zagrał porawnie, nie popełnił rażących błędów. Co do Panki? Nie oglądałem meczu od początku tylko od około 5 minuty i nie widziałem składów tak więc zdziwiłem się koło 40, kiedy komentator wypowiedział jego nazwisko ;) Nie twierdzę, że był niewidoczny, bo to nie jego rola. NIe mogę ocenić jego gry bo go nie obserwowałem.

 

A i oglądając stwierdziłem, że "ale ten Napoleoni niewidoczny dzisiaj", za chwilę dowiedziałem się, że jest na ławce. Jakby nie patrzeć to najlepszy piłkarz Widzewa w tym sezonie (obok Kuklisa), więc ta decyzja Zuba mocno zastanawiająca.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...