Skocz do zawartości

Finanse, finanse ...


mario84

Rekomendowane odpowiedzi

Sparingi u siebie z dobrymi zespołami działają, ale najlepszy sposób to filia (dla korzyści finansowych) w Stanach lub Azji. Fakt, że takiemu klubowi trzeba zapłacić 3-4 mln, ale po 2-3 sezonach można z tego wyciągnąć kilka razy więcej. Na tym nie da się stracić.

 

 

Owszem sposób jest najlepszy, ale nie każdy klub może wpłacić te 3-4 mln ;] poza tym wydaje mi się że to opcja możliwa głównie dla mocnych klubów.

Odnośnik do komentarza
Sparingi u siebie z dobrymi zespołami działają, ale najlepszy sposób to filia (dla korzyści finansowych) w Stanach lub Azji. Fakt, że takiemu klubowi trzeba zapłacić 3-4 mln, ale po 2-3 sezonach można z tego wyciągnąć kilka razy więcej. Na tym nie da się stracić.

 

 

Owszem sposób jest najlepszy, ale nie każdy klub może wpłacić te 3-4 mln ;] poza tym wydaje mi się że to opcja możliwa głównie dla mocnych klubów.

Dość długo gram już w FM i nie miałem niestety przyjemności współpracować z zespołami z tych zakątków świata... /;

Odnośnik do komentarza

A ja mam pytanie odnośnie kasy na koniec sezonu w Lidze Hiszpańskiej. Grałem wcześniej w Premiership i tam w zależności od zajętego miejsca dostawałem jakąś kase. Natomiast w PD na koniec sezonu gdzie zająłem 4 miejsce dostaje tylko info o kasie z transmisji tv. Czy w tej lidze w ogóle nie ma premii za miejsce?

Odnośnik do komentarza
Hmm, a mozna w jakis sposob zwiekszyc prawdopodobienstwo azjatyckiej filii? Zatrudniajac graczy, trenerow z tamtych rejonow, czy organizuja tournee? Czy to kwestia szczescia i niczego wiecej?

 

Po kilku latach pracy w dość dobrym i bogatym klubie ( w moim przypadku Man City), proszac zarzad o klub filialny pyta on najpierw o kryterium jakim ma sie kierowac przed przedstawieniem kandydatur. Byly to o ile sie nie myle: 1/Przychody finansowe 2/Pozwolenie na prace 3/Prawo pierwokupu, krajowe 4/Prawo piewokupu, zagraniczne. Po wybraniu opcji numer jeden zarzad wyslal mi lste czterech klubow( dwa z Japonii i dwa z USA). Problem taki, ze trzeba im placic okolo 2-4 mln euro rocznie, no ale ponoc ma sie oplacic...

Odnośnik do komentarza
Hmm, a mozna w jakis sposob zwiekszyc prawdopodobienstwo azjatyckiej filii? Zatrudniajac graczy, trenerow z tamtych rejonow, czy organizuja tournee? Czy to kwestia szczescia i niczego wiecej?

 

Ja mam wplyw , zarzad pyta się czy chce klub w kraju czy za granicą, i czy klub do którego będe wyporzyczać piłkarzy czy "współpraca finansowa" ...

więc jest to jakiś wpływ ...

Gram nanter i mam klub filjalny La Havre ... super sprawa, wszyscy młodzi ogrywają się w 2 lidze. tylko pod koniec sezonu musiałem wszystkich sćiągnąć z powrotem do siebie bo prawie awans wywalczyli :D

Odnośnik do komentarza
Hmm, a mozna w jakis sposob zwiekszyc prawdopodobienstwo azjatyckiej filii? Zatrudniajac graczy, trenerow z tamtych rejonow, czy organizuja tournee? Czy to kwestia szczescia i niczego wiecej?

 

Po kilku latach pracy w dość dobrym i bogatym klubie ( w moim przypadku Man City), proszac zarzad o klub filialny pyta on najpierw o kryterium jakim ma sie kierowac przed przedstawieniem kandydatur. Byly to o ile sie nie myle: 1/Przychody finansowe 2/Pozwolenie na prace 3/Prawo pierwokupu, krajowe 4/Prawo piewokupu, zagraniczne. Po wybraniu opcji numer jeden zarzad wyslal mi lste czterech klubow( dwa z Japonii i dwa z USA). Problem taki, ze trzeba im placic okolo 2-4 mln euro rocznie, no ale ponoc ma sie oplacic...

W 2k7 tez tak jest?

Odnośnik do komentarza

JA wlasnie niedawno objalem posade w Feyenoordzie i zobaczylem iz w klubach filialnych mam jakis japonski klub na zasadzie korzysci finansowych dla mnie na tamtym rynku. Co najlepsze, nic im nie place. I juz teraz zaobserwowalem, ze w ciagu pierwszych dwoch miesiecy zarobilem na pamiatkach 3.5 mln, podczas gdy w calym poprzednim sezonie bylo to niespelna 6 milionow. Wiec to chyba rzeczywiscie sie sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Chyba nie, bo grałem w 07 bardzo długo i nie miałem takiej możliwości. Z drugiej strony ta możliwość wyboru profilu klubu filialnego pojawia się dopiero gdy masz naprawdę wysokie notowania wśród zarządu.

Chyba aż tak wysokie nie muszą być. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/59541850134d266f.html

a gram dopiero 1,5 sezonu

Odnośnik do komentarza
Gram Turem Turek, początkowy stan konta 100 tys zł.

Na pensje wydaje o połowę mniej niż zarząd na to przeznaczy(i tu jedno pytanie: czy co tydzień odciągana jest kwota jaką płace normalnie czy to wszystko co zarząd przeznaczył??)

Transferów spektakularnych, ba nawet pieniężnych brak(o przepraszam sprzedałem 3 zawodników za co zainkasowałem 16 tys...).

Jestem na półmetku rozgrywek i stan konta wynosi -450 tys zł!

Wiem, że na mecze(w grze) nie uczęszczają tłumy - śr frekwencja 660.

Aby podreperować budżet związałem się z klubem patronackim( i tu kolejne pytanie, kasa od nich wpływa na konto dopiero na koniec sezonu??)

Kilka sparingów z I ligowcami da mi do kasy 50 tys zł, ale to kropla w morzu.

Pytanie kolejne:Jakie są premie za zajęcie miejsca w II lidze(o ile są, ile za jakie miejsce), oraz jaki jest wpływ z transmisji telewizyjnych(4 spotkania :/ )

Jeżeli w takim tempie będzie rósł mój debet to raczej pożegnam się z posadą, proszę o odp na pytania.

Cholera, mam to samo. Każdy mój dotychczasowy klub za mojej kadencji tonął w długach. Teraz w Polonii Słubice, w tym momencie mam -400k ojro. Zarząd na skraju załamania nerwowego z tego powodu, są gotowi do rozmów, ale nikt nie chce wykupić klubu. Może coś by się polepszyło. Tymczasem muszę szukać kasy sprzedając talenty z mojego klubu za kilkaset tysięcy. Nikt jednak gotówki tak nie chce wyłożyć, więc trzeba się ratami zadowolić. Każdy miesiąc jest stratny, mimo że w zeszłym sezonie wykorzystywałem 30% budżetu płacowego (drużyna zbudowana na wypożyczeniach). W tym już mam prawie 100%, bo wykupiłem tych zawodników. Jedynie na plus wyszedłem jak zorganizowałem w zimie dwa turnieje i zaprosiłem dość dobre kluby, wtedy wpadło trochę kasy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...