Skocz do zawartości

Trening


bufu

Rekomendowane odpowiedzi

a ja jestem ciekaw czy po ciężkim treningu przygotowawczym przed sezonem właściwym dajecie piłkarzom kilka dni wolnego??? w realu zwykle daje się lekki trening żeby piłkarze złapali "świeżość", a jak jest w FMie?

 

ktoś napisał na którejś stronie, że to nie życie tylko gra i że tuta jest inaczej... będę polemizował - SI Games przecież właśnie do tego dąży, żeby gra była jak najbardziej realistyczna, więc takie stwierdzenie, że trening tu różni się kompletnie od prawdziwego, jest wg mnie błędne :)

Odnośnik do komentarza
a ja jestem ciekaw czy po ciężkim treningu przygotowawczym przed sezonem właściwym dajecie piłkarzom kilka dni wolnego??? w realu zwykle daje się lekki trening żeby piłkarze złapali "świeżość", a jak jest w FMie?

 

ktoś napisał na którejś stronie, że to nie życie tylko gra i że tuta jest inaczej... będę polemizował - SI Games przecież właśnie do tego dąży, żeby gra była jak najbardziej realistyczna, więc takie stwierdzenie, że trening tu różni się kompletnie od prawdziwego, jest wg mnie błędne :)

W FM-ie stosowanie treningu przygotowawczego zupełnie mija się z celem, ponieważ nie przynosi on żadnych rezultatów. Cały sezon można jechać na tym samym treningu. A pod koniec okresu przygotowawczego przed pierwszym meczem sezonu, po rozegraniu serii sparingów, wystarczy dać tydzień wolnego, ale od sparingów a nie treningu, i zawodnicy będą wypoczęci i gotowi do gry o punkty.

Odnośnik do komentarza

a ja mam inne zdanie, w okresie przygotowawczym w 2 sezonie dałem trening siłowy, na tydzień przed rozgrywkami zmieniłem na normalny i nie było widać w ogóle słabszej kondycji tak, jak to miało miejsce w 1 sezonie. W pierwszym sezonie jechałem tylko na normalnym treningu. U mnie dawało to taki efekt, że zawodnicy byli od początku sezonu znakomicie przygotowani pod względem kondycyjnym, w przypadku normalnego treningu zawsze z tym był problem w pierwszych 4-6 meczach.

Odnośnik do komentarza
a ja mam inne zdanie, w okresie przygotowawczym w 2 sezonie dałem trening siłowy, na tydzień przed rozgrywkami zmieniłem na normalny i nie było widać w ogóle słabszej kondycji tak, jak to miało miejsce w 1 sezonie. W pierwszym sezonie jechałem tylko na normalnym treningu. U mnie dawało to taki efekt, że zawodnicy byli od początku sezonu znakomicie przygotowani pod względem kondycyjnym, w przypadku normalnego treningu zawsze z tym był problem w pierwszych 4-6 meczach.

No to dziwne, bo ja zgadzam się z moim krajanem Tenorio. Nie stosuję żadnych treningów przedsezonowych i nie miewam problemów z kondycją w pierwszych spotkaniach. To kwestia tylko i wyłącznie ilości sparingów. 5-6 wystarcza, potem dziesięciodniowa przerwa w meczach i pierwsza kolejka.

Odnośnik do komentarza

Jakiekolwiek treningi przygotowawcze to mit. Tak jak pisze Dragonfly - wystarczy zagrać kilka sparingów, po czym dać zawodnikom odpocząć przed pierwszym poważnym meczem. Nigdy nie stosowałem żadnych specjalnych treningów przed sezonem i nigdy nie narzekałem na kondycje. Czasem tylko wystarczy zmniejszyć tempo gry, wtedy zawodnicy mniej się męczą i to wszystko.

Odnośnik do komentarza

To widocznie w Realu miałem beznadziejnych zawodników i trenerów ;) , którzy w 6-7 sparingach nie potrafili się wybiegać, że w kilku pierwszych kolejkach słabo było z kondycją.

Co ma do tego tempo? Jakby byli przygotowani do sezonu to wysokie tempo jakie zawsze stosuję by im nie przeszkadzało, a nawet w końcówce sezonu z kondycją problemów nie było, tylko na początku.

Ja tylko mówię, że używam treningu przedsezonowego, bo u mnie daje to lepsze efekty niż standardowy, a Wy mi mówicie, że to gófno prawda. Czyżbyście lepiej wiedzieli ode mnie co się dzieje w moim zespole?

Odnośnik do komentarza

Edwardzie the great, ale tu nikt nie twierdzi, że nie znasz swoich zawodników, ba twierdzę, że znasz ich doskonale. Ja nigdy nie stosowałem treningu przedsezonowego, bo nie odczuwałem takiej potrzeby, ale skoro twierdzisz, że przynosi on efekty to znaczy, że coś w tym jest:)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
Edwardzie the great, ale tu nikt nie twierdzi, że nie znasz swoich zawodników, ba twierdzę, że znasz ich doskonale. Ja nigdy nie stosowałem treningu przedsezonowego, bo nie odczuwałem takiej potrzeby, ale skoro twierdzisz, że przynosi on efekty to znaczy, że coś w tym jest:)

 

Trening przedsezonowy może i jest potrzebny. Po swoich zawodnikach na początku każdej rundy widzę, że coś jest nie tak. Niby grają i wygrywają ale robią to w sposób ospały. Zauważyłem, że zdarza się moim najszybszym zawodnikom zostać wyprzedzonym przez jakieś ślamazary ale to pewnie wypadki przy pracy i brak mobilizacji. Intensywny trening może się przydać wracającym po kontuzji. Ale w tym wszystkim chodzi o to żeby nie byli "Lack of match practice". Jednym słowem muszą grać. A u mnie jest tak że od razu po urlopie są gotowi do gry:D

 

Odnośnie treningów: czy ktoś ma jakiś sposób na to żeby jeden konkretny zawodnik rozwijał się tylko pod względem fizycznym. Znalazłem dwa talenty i obydwaj maja dobre wszystkie atrybuty poza fizycznymi. Ustawiłem im więc duży trening siłowy i aerobowy, ale nie przynosi to żadnych efektów:( Obydwaj mają mniej niż 20 lat. Ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza

Ja zawsze tworze okresy przygotowawcze dla mojego zespołu bo to przynosi wymierne efekty, drużyna w pierwszych meczach ma zdecydowania lepszą kondycje od przeciwnika w przeciągu całego spotkania. No i w jakiś sposób urozmaica to rozgrywkę. Mam pytanie, otóż podczas gry w FM 2k8 jeszcze żaden mój program treningowy nie przyniósł choćby małych efektów, to bug czy po prostu w IV lidze angielskiej moi trenerzy są zbyt marni aby czegoś nauczyć piłkarza?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...