Skocz do zawartości

Długi marsz


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Po boleśnie bezbarwnym meczu z Northwood moja cierpliwość powiedziała dosyć i poszła do pubu się upić, ja zaś z miejsca wykorzystałem jej nieobecność, by podpisać kontrakty z trzema juniorami. Simon Powell (16, DLC; Anglia), Keith Graham (15, DRLC/MRL; Anglia) i Danny Sutton (15, GK; Anglia) mieli ratować nas w chwilach, gdy zawodnicy podstawowego składu będą mieli kaca.

 

A godzinę później zadzwoniła moja komórka i sikający w pampersy z radości Bradbury zameldował, że znalazł mi zdolnego napastnika.

 

Scott Eaton (19, AMR/ST; Anglia) stracił miejsce w pierwszym zespole Kidderminster i obietnica regularnych występów w Gloucester całkowicie go usatysfakcjonowała. Działaczy Kidderminster z kolei usatysfakcjonowała pisemna obietnica przekazania im 50% wartości kolejnego transferu Scotta i po krótkich negocjacjach w końcu miałem w składzie napastnika z prawdziwego zdarzenia...

 

...który po pół godzinie gry w sparingowym meczu z Droylsden doznał urazu i musiał zejść z boiska. Bogowie mają specyficzne poczucie humoru. Na szczęście reszta zespołu w końcu zaczęła rozumieć, o co kaman w taktyce, jaką dla nich wymyśliłem, i chociaż w końcówce rezerwowi sprezentowali gościom honorową bramkę — Hannon to karykatura bramkarza i ewentualna kontuzja Murphy'ego byłaby dla nas katastrofą —, nasza wygrana ani przez moment nie podlegała dyskusji.

 

24.07.2007 Meadow Park, Gloucester: 102 widzów
TOW Gloucester — Droylsden 2:1 (2:0)

14. N.Mustoe 1:0
22. H.Ismail 2:0
86. D.Byers 2:1

Odnośnik do komentarza

Uraz Eastona na szczęście okazał się niezbyt poważny i Scott mógł zagrać w sparingu z Banbury. Nie zaprezentował się najlepiej, zresztą w ogóle graliśmy słabo, ale na szczęście dzięki przytomności Addisa w polu karnym udało się nam wygrać 1:0. Cieszyła w miarę szczelna obrona, niepokoiła nikła liczba zdobywanych bramek. Następny, a zarazem ostatni sparing, zamierzałem zagrać składem, który przygotowywany był już na inaugurację ligi.

 

30.07.2007 Meadow Park, Gloucester: 102 widzów
TOW Gloucester — Banbury 1:0 (1:0)

45+2. D.Addis 1:0

Odnośnik do komentarza

Półprofesjonalny, o dziwo. Ale akurat tej połówki jeszcze nie widziałem :>.

 

Sezon 2006/2007 w liczbach

 

Anglia:

  • Czołówka Premiership: 1. Man Utd, 2. Liverpool. 3. Chelsea
  • Spadek z Premiership: 18. Birmingham, 19. Wigan, 20. Fulham
  • Awans do Premiership: 1. Q.P.R., 2. Watford, 5. Crystal Palace
  • Puchar Anglii: Arsenal (1:1k z Watford)
  • Najlepszy piłkarz: John Terry (26, DC; Anglia: 35/1) — 7.97 (Chelsea)
  • Król strzelców: Collins Mbesuma (23, ST; Zambia: 17/8) — 21 (Everton)

Hiszpania:

  • Czołówka PD: 1. Real Madryt, 2. Barcelona, 3. Atlético Madryt
  • Spadek z PD: 18. Málaga, 19. Recreativo, 20. Racing
  • Awans do PD: Albacete, Gimnástic, Mallorca
  • Puchar Hiszpanii: Deportivo (2:0 z Barceloną)
  • Najlepszy piłkarz: Carlos Fernado Figueroa (27, AMRLC; Gwatemala: 17/5) — 7.78 (Deportivo)
  • Król strzelców: Didier Drogba (29, ST; WKS: 35/29) — 22 (Betis)

Irlandia:

  • Czołówka Premier Division: 1. Cork City, 2. Shelbourne, 3. St.Pat's Athletic
  • Spadek z Premier Division: 12. Waterford Utd
  • Awans do Premier Division: 1. Galway Utd
  • Puchar Irlandii: Derry City (3:1 z Limerick)
  • Najlepszy piłkarz: Éamonn Zayed (23, ST; Irlandia: 2/0) — 7.54 (St.Pat's Athletic)
  • Król strzelców: Warren Feeney (25, ST; Irlandia Północna: 5/0) — 19 (Bohemians)

Irlandia Północna:

  • Czołówka Premier League: 1. Glentoran, 2. Linfield, 3. Institute
  • Spadek z Premier League: 15. Loughall, 16. Limavady Utd
  • Awans do Premier League: 1. Bangor, 2. Carrick
  • Puchar Irlandii Północnej: Portadown (2:1 z Limavady Utd)
  • Najlepszy piłkarz: Darren Armour (31, WBR/ST; Irlandia Północna) — 7.46 (Glentoran)
  • Król strzelców: Sean Doyle (18, ST; Irlandia Północna) — 19 (Institute)

Niemcy:

  • Czołówka 1. Bundesligi: 1. Schalke, 2. Bayern, 3. Kaiserslautern
  • Spadek z 1. Bundesligi: 16. Duisburg, 17. Aue, 18. Karlsruhe
  • Awans do 1. Bundesligi: Braunschweig, Fürth, Saarbrücken
  • Puchar Niemiec: Bayern (2:0 z Gladbach)
  • Najlepszy piłkarz: Valérien Ismaël (31, DC; Francja: 1/0) — 7.88 (Bayern)
  • Król strzelców: Dimitar Berbatow (26, ST; Bułgaria: 58/32) — 19 (Leverkusen)

Polska:

  • Czołówka OE: 1. Wisła, 2. Legia, 3. Arka
  • Spadek z OE: 15. Jagiellonia, 16. Podbeskidzie
  • Awans do OE: 1. Korona Kielce, 2. Widzew
  • Puchar Polski: Wisła Płock (2:2, 2:1 z Amiką)
  • Najlepszy piłkarz: Piotr Szymiczek (25, SW/DLC/DM; Polska: 1/0) — 7.93 (Wisła)
  • Król strzelców: Ireneusz Jeleń (26, ST; Polska: 4/1) — 16 (Legia)

Rosja:

  • Czołówka Premier Ligi: 1. CSKA Moskwa, 2. Spartak Moskwa, 3. FK Moskwa
  • Spadek z Premier Ligi: 15. Kubań, 16. Anżi
  • Awans do Premier Ligi: 1. Tom, 2. Dinamo Moskwa
  • Puchar Rosji: Saturn (3:0 ze Spartakiem Moskwa)
  • Najlepszy piłkarz: Aleksiej Bierezuckij (24, DLC; Rosja: 27/1) — 7.74 (CSKA Moskwa)
  • Król strzelców: Dmitrij Kiriczenko (29, ST; Rosja: 13/4) — 19 (FK Moskwa)

Szkocja:

  • Czołówka Premier League: 1. Celtic, 2. Rangers, 3. Falkirk
  • Spadek z Premier League: 12. Inverness CT
  • Awans do Premier League: 1. Dundee Utd
  • Puchar Szkocji: Celtic (1:0 z Rangersami)
  • Najlepszy piłkarz: Julien Rodriguez (28, DC; Francja) — 7.65 (Rangers)
  • Król strzelców: Darryl Duffy (23, ST; Szkocja U-21: 9/3) — 21 (Falkirk)

Walia:

  • Czołówka Premier League: 1. Carmarthen, 2. Caernarfon, 3. TNS
  • Spadek z Premier League: 17. Inter Cardiff, 18. Port Talbot
  • Awans do Premier League: Maesteg, Ton Pentre
  • Puchar Walii: Cefn Druids (3:1 z Interem Cardiff)
  • Najlepszy piłkarz: Aaron Warwick (21, GK; Walia) — 7.47 (Newtown)
  • Król strzelców: Lee Hunt (26, ST; Anglia) — 18 (Newtown)

Włochy:

  • Czołówka Serie A: 1. Milan, 2. Juventus, 3. Roma
  • Spadek z Serie A: 18. Messina, 19. Bari, 20. Empoli
  • Awans do Serie A: Piacenza, Verona, Vicenza
  • Puchar Włoch: Juventus (2:0, 1:0 z Interem)
  • Najlepszy piłkarz: Paolo Maldini (38, SW/DLC; Włochy: 126/7) — 7.86 (Milan)
  • Król strzelców: Mario Frick (32, AML/ST; Liechtenstein: 42/10) — 20 (Chievo)

Europejskie puchary:

  • Liga Mistrzów: Bayern (1:1k z Aston Villą)
  • Puchar UEFA: Man Utd (3:1d z Newcastle)

Złoty But:

  • 1. Didier Drogba (29, ST; WKS: 35/29) — 22/44 pkt (Betis)
  • 2. Liédson (29, ST; Brazylia) — 27/40 pkt (Sporting)
  • 3. Fernando Llorente (22, ST; Hiszpania U-21: 5/2) — 20/40 pkt (Athletic)

Zawodnik roku:

  • 1. John Terry (26, DC; Anglia: 33/1) — Chelsea
  • 2. Sergio Ramos (20, DRC; Hiszpania: 4/0) — Real Madryt
  • 3. Michael Ballack (30, AMC; Niemcy: 75/31) — Bayern

Piłkarz roku:

  • 1. José Antonio Reyes (23, AML/ST; Hiszpania: 27/6) — Arsenal
  • 2. Juan Román Riquelme (28, AMC; Argentyna: 21/5) — Villarreal
  • 3. Lúcio (28, DC; Brazylia: 66/2) — Bayern

Odnośnik do komentarza

Lipiec 2007

 

Bilans: —

Conference South: —

FA Cup: —

FA Trophy: —

Finanse: -36.204 (-13.998)

Nagrody: —

Transfery (Polacy):

 

1. Grzegorz Rasiak (28, ST; Polska: 21/4) z Tottenhamu do Anderlechtu za 1.700.000 funtów

2. Marcin Smoliński (22, AMLC; Polska: 3/0) z Pogoni do Torino za 750.000 funtów

3. Wojciech Łobodziński (24, AMRC/FC; Polska: 2/0) z Amiki do Slavii Praga za 750.000 funtów

4. Robert Gaca (27, DRC; Polska) z Cracovii do Korony Kielce za 725.000 funtów

5. Robert Kłos (25, D/WBRL; Polska) z Lecha do Motherwell za 450.000 funtów

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Aruna (26, AMRL/FC; WKS: 37/14) z Nantes do Paris-SG za 18.500.000 funtów (rekord)

2. Robin van Persie (23, AMLC/FC; Holandia: 17/2) z Arsenalu do Chelsea za 12.500.000 funtów

3. Fernando Llorente (22, ST; Hiszpania U-21: 5/2) z Athletiku do Realu Madryt za 10.250.000 funtów

4. Angelo Palombo (25, DM; Włochy U-21: 12/0) z Sampdorii do Stuttgartu za 7.500.000 funtów

5. Marchena (28, DC/DM; Hiszpania: 33/1) z Valencii do Bayernu za 6.500.000 funtów

 

Ligi świata:

 

Anglia: —

Hiszpania: —

Irlandia: Shelbourne [+1]

Irlandia Północna: —

Niemcy: —

Polska: Wisła [+0]

Rosja: CSKA Moskwa [+8]

Szkocja: Celtic [+0]

Walia: —

Włochy: —

Polskie kluby w pucharach:

 

Puchar Intertoto

  • 1. runda: Amica (1:3, 2:1 z OFK Belgrad)

Liga Mistrzów

  • 2. faza kwal.: Wisła (0:2 z Hajdukiem)

Reprezentacja Polski: brak

 

Ranking FIFA: 1. Brazylia (1104), 2. Anglia (1027), 3. Hiszpania (979), 86. [+8] Polska (501)

Odnośnik do komentarza

Nie było już czasu na eksperymenty, a jednak obsada trzech pozycji — ataku, lewej pomocy i prawej obrony — wciąż nie była rozstrzygnięta. Miałem nadzieję, że sparing z Mangotsfield ułatwi mi podjęcie ostatecznej decyzji jednakże tak się stało jedynie częściowo — Kear przegrał rywalizację z Mansellem na lewej flance, ale pozostali kandydaci do gry w wyjściowym składzie solidarnie zawiedli. Do rozgrywek ligowych przystępowaliśmy więc w formie dalekiej od idealnej.

 

05.08.2007 Meadow Park, Gloucester: 95 widzów
TOW Gloucester — Mangotsfield 0:0 (0:0)

Odnośnik do komentarza

Kombinowanie ze składem dobiegło końca 11 sierpnia, kiedy to na Meadow Park miała miejsce uroczysta inauguracja sezonu ligowego 2007/2008. Naszym pierwszym rywalem był 19. zespół poprzedniego sezonu, Eastleigh, tak więc punkty były jak najbardziej w naszym zasięgu. Rywalizację o jedyne miejsce w ataku ostatecznie wygrał Addis, tak więc Eaton musiał zadowolić się miejscem na ławce rezerwowych.

 

Już po kwadransie gry dziękowałem w myślach Cthulhu za decyzję o podpisaniu kontraktów z naszymi juniorami, gdyż z gry nie mógł kontynuować nasz jedyny pełnoletni lewy obrońca, Anthony Mee, tak więc Powell zaliczył pierwszy występ w dorosłym futbolu, zanim zaliczył pierwszą koleżankę z klasy. Miałem zresztą nadzieję, że chędożenie gimnazjalistek wychodzić mu będzie lepiej niż gra w tym meczu, jako że w drugiej połowie i jego musiałem zdjąć z boiska wskutek kontuzji.

 

W pierwszej połowie mieliśmy wyraźną przewagę i w 20. minucie Ismail miał niezłą okazję na otwarcie wyniku, lecz jego strzał z dystansu minął bramkę gości. Kwadrans później prawy obrońca Eastleigh, naciskany przez Addisa, odegrał piłkę do Flanagana, bramkarzowi rywali piłka odskoczyła od stopy, przejął ją Addis i po paru sekundach mogłem unieść ramiona w geście triumfu — pierwszy ligowy gol w historii Gloucester mieliśmy już za sobą. Zresztą zaraz w ślad za nim podążył i drugi, tym razem już bez udziału piłkarzy Eastleigh. Lake posłał piłkę na prawe skrzydło do Mustoe, który świetnie dośrodkował na krótki słupek, gdzie Addis uprzedził Briscoe i strzałem głową podwyższył na 2:0.

 

Druga połowa była o wiele brzydsza, my mieliśmy swoje sytuacje, po drugiej stronie boiska Ashford huknął z dystansu w poprzeczkę, ale kolejne bramki nie padły. Straciliśmy za to doświadczonego Mustoe, który naciągnął sobie mięsień uda i czekało go kilka tygodni rekonwalescencji. Niemniej jednak, gdy sędzia Tiffin zakończył mecz, z szerokim uśmiechem na twarzy wymieniłem uściski dłoni z współpracownikami — nie musieliśmy długo czekać na pierwsze punkty w Conference South.

 

11.08.2007 Meadow Park, Gloucester: 224 widzów (rekord)
CS (1/42) Gloucester [—] — Eastleigh [—] 2:0 (2:0)

33. D.Addis 1:0
36. D.Addis 2:0

Gloucester: B.Murphy — A.Mee (18. S.Powell, 53. R.Kear), S.Scully, I.Abdul Kadir YC, C.Thompson — H.Ismail YC — R.Mansell, G.Lake, G.Hughes, N.Mustoe — D.Addis (67. S.Eaton)

MoM: Darryl Addis (ST; Gloucester) — 8

Odnośnik do komentarza
11.08.2007 Meadow Park, Gloucester: 224 widzów (rekord)
CS (1/42) Gloucester [—] — Eastleigh [—] 2:0 (2:0)

33. D.Addis 1:0
36. D.Addis 2:0

Gloucester: B.Murphy — A.Mee (18. S.Powell, 53. R.Kear), S.Scully, I.Abdul Kadir YC, C.Thompson — H.Ismail YC — R.Mansell, G.Lake, G.Hughes, N.Mustoe — D.Addis (67. S.Eaton)

MoM: Darryl Addis (ST; Gloucester) — 8

 

Zaczęło się... :D:kutgw:

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, czy to namacalny dowód na to, że Polak też może z powodzeniem prowadzić zespół w Anglii, przekonał do mnie ludzi z branży, czy też po prostu miałem szczęście. Tak czy owak, po wygranej z Eastleigh w klubie pojawiły się aż trzy nowe twarze. Peter McKnight (37; Anglia) przyszedł do nas za 2.000 funtów aż z East Bengal, by dbać o zdrowie naszych zawodników z wykorzystaniem najnowszych zdobyczy hinduskiej medycyny ludowej. Były gracz Leek Town, Robert Hawthorne (22, MC; Anglia) dołączył do zespołu z wolnego transferu, a jego zadaniem było jak na razie zabezpieczanie pozycji środkowego pomocnika na wypadek kontuzji Lake'a. I wreszcie z Halifax Town za 50% wartości następnego transferu przeszedł do nas utalentowany Justin Bowler (21, AMLC; Anglia), który po nadrobieniu zaległości treningowych miał zająć w wyjściowym składzie miejsce na lewej pomocy.

 

Ktokolwiek układał terminarz szóstej ligi, musiał nas lubić, gdyż w drugiej kolejce pojechaliśmy do beniaminka z Tiverton. Jedyną zmianę w składzie, wymuszoną zresztą przez kontuzję, było pojawienie się na prawej pomocy Eatona. Scott nie pograł sobie długo, już po pięciu minutach skręcił bowiem nogę w kostce i musiał go zastąpić Kear; Eatona kibice mieli zobaczyć na boisku nie prędzej niż za miesiąc.

 

W sumie gdyby tyle samo czasu pauzować musiał Addis, pewnie nikt by za nim nie rozpaczał. Darryl zmarnował bowiem cztery idealne sytuacje do zdobycia gola, pudłując haniebnie, albo też strzelając wprost w bramkarza gospodarzy. Dopiero w 30. minucie dostał świetne podanie od Mansella i, jako że była to dosyć trudna sytuacja, bez większego problemu posłał piłkę do bramki Tiverton.

 

Po kolejnych dwóch zmarnowanych setkach Addisa zastąpił Spencer, który z miejsca zabrał się za udowadnianie mi, że potrafi pudłować nie lepiej od kolegi. Nic więc dziwnego, że gdy w 84. minucie debiutujący w żółto-czarnych barwach Bowler znalazł się sam na sam z bramkarzem, zamiast podawać do stojącego przed bramką Spencera uderzył kąśliwie w krótki róg, wspaniale wprowadzając się do zespołu i ustalając wynik spotkania. Nasze zwycięstwo było w pełni zasłużone, gospodarzy stać było jedynie na groźną główkę Ovensa z 77. minuty, akrobatycznie wybronioną przez Murphy'ego.

 

14.08.2007 Ladysmead, Tiverton: 490 widzów
CS (2/42) Tiverton [17.] — Gloucester [5.] 0:2 (0:1)

30. D.Addis 0:1
38. J.Mudge (T) knt.
84. J.Bowler 0:2

Gloucester: B.Murphy — A.Mee, S.Scully, I.Abdul Kadir, C.Thompson — H.Ismail — R.Mansell YC (65. J.Bowler), G.Lake, G.Hughes, S.Eaton (5. R.Kear) — D.Addis YC (53. A.Spencer)

MoM: Anthony Mee (DL; Gloucester) — 8

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...