Skocz do zawartości

Patch 8.0.1


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

A teraz przeczytaj to, co napisałeś, i zadaj sobie pytanie - dlaczego tak się działo? Może komputer, widząc nieskuteczność swojej taktyki w pierwszej połowie, dokonał odpowiednich zmian? Albo zaczął grać ofensywniej w końcówce, by odrobić straty? CM/FM już od 5-6 lat nie jest taktycznie prostą grą.

 

 

Nie ma co tego tlumaczyc :P on jest mistrzem w ta gre :] a ze sie mu nie udaje to wina bugów :]

Odnośnik do komentarza
Zauważyłem coś o czym była już mowa w tym temacie.

Moi obrońcy uciekają nieraz od napastnika przeciwnika wychodzącego na czystą pozycję. Wygląda to tak jakby chcieli złapać gościa na spalonym.

Na CMF pojawiło się hasło, że to bug.

Sam nie wiem.

Sytuacja wygląda podobnie do tej kiedy obrońca goniący napastnika nagle zatrzymuje się. Dla mnie wygląda to na nieudany wślizg (wspominalem już o tym).

To wcale nie muszą być bugi moi drodzy.

Ja to sobie tłumaczyłem, że obrońca po prostu po walce bark w bark traci równowagę i odpada od napastnika. Co jest całkiem normalne.
Odnośnik do komentarza
Zauważyłem coś o czym była już mowa w tym temacie.

Moi obrońcy uciekają nieraz od napastnika przeciwnika wychodzącego na czystą pozycję. Wygląda to tak jakby chcieli złapać gościa na spalonym.

Na CMF pojawiło się hasło, że to bug.

Sam nie wiem.

Sytuacja wygląda podobnie do tej kiedy obrońca goniący napastnika nagle zatrzymuje się. Dla mnie wygląda to na nieudany wślizg (wspominalem już o tym).

To wcale nie muszą być bugi moi drodzy.

Ja to sobie tłumaczyłem, że obrońca po prostu po walce bark w bark traci równowagę i odpada od napastnika. Co jest całkiem normalne.

 

W sumie też tak można to sobie tłumaczyć :) .

W prawdziwych meczach to sytuacja dość często spotykana :) .

Odnośnik do komentarza

A może to nie bugi... tylko Wasze przyzwyczajenia które w tej części nie działają lub źle ustawiona taktycznie drużyna... kto trochę musnął sam piłki na boisku powinienen widzieć ze ... bywa tak ze mozna i 30 oddac strzałów na bramkę ale tak gów.no wpadnie... do tego 75% moze byc z odległości 30 metrów. Prawda że tak może być ?

Odnośnik do komentarza

Witam, od wielu lat zaglądam na te forum i w końcu postanowiłem się wypowiedzieć.

 

Wg mnie FM 2008 wcale nie ma takich problemów ze skutecznością bramkarzy i napastników. Fakt, zdarza się, że przegrywam 0:1 gdy w strzałach na światło bramki mam np 10:3. Ale za każdym razem przyglądam się tym sytuacjom i muszę obiektywnie przyznać że te 10 strzałów nie miało prawa zakończyć się golem. Albo były zbyt słabe, albo w bramkarza. Wystarczy wtedy jedna "petarda" przeciwnika i już po zawodach, ale tak jest i w prawdziwym życiu!!! Macie problemy ze skutecznością? Zmieńcie napastników/taktykę lub poczekajcie na zgranie piłkarzy.

 

Przyjrzyjcie się lepiej sytuacjom w których nie padają gole, sami dojdziecie do podobnych wniosków.

 

 

Co do obrońców: ciężko mi się na ten temat wypowiedzieć, ale możliwe że to też sprawka taktyki. Ustawcie kiwanie na ostre, pressing na maxa, grę na plecach przeciwników i porównajcie zachowania piłkarzy. Gdy zaś jakiś obrońca nadal będzie pozostawał w tyle, porównajcie jego statystyki (szybkość, przyspieszenie) do takich samych, ale napastnika przeciwnika.

Odnośnik do komentarza
Zauważyłem za to że na patchu nie działa już sztuczka z biciem kornerów na krótki róg. Rezultaty są katastrofalne. Trzeba szukać nowych rozwiązań.

 

Narazie grająca od nowa sezon po 9 meczach mam 0 bramek;] Krótki słupek został "popsuty". Narazie kombinuje z długim i wrzutka w pole karne;)

Odnośnik do komentarza

Przed chwilą miałem nastepujący błąd: chcę zaoferować nowy kontrakt Jimenezowi, gra wychodzi do windy i pojawia sie komunikat: array acces out of bounds. Na szczęście gra poszła dalej, a Jimenez oczekuje tygodniowo... 0 euro + premie, ale nie mogę mu nawet zaoferować żadnych premii :| Na razie nic z tym nie robie, bo boję się, że jeszcze rozwiążę kontrakt albo zakończy karierę :keke:

Odnośnik do komentarza
Przed chwilą miałem nastepujący błąd: chcę zaoferować nowy kontrakt Jimenezowi, gra wychodzi do windy i pojawia sie komunikat: array acces out of bounds. Na szczęście gra poszła dalej, a Jimenez oczekuje tygodniowo... 0 euro + premie, ale nie mogę mu nawet zaoferować żadnych premii :| Na razie nic z tym nie robie, bo boję się, że jeszcze rozwiążę kontrakt albo zakończy karierę :keke:

Miałem ten błąd w FM07. Zaoferuj kontrakt następnego dnia i wszystko powinno być dobrze.

Odnośnik do komentarza
Przed chwilą miałem nastepujący błąd: chcę zaoferować nowy kontrakt Jimenezowi, gra wychodzi do windy i pojawia sie komunikat: array acces out of bounds. Na szczęście gra poszła dalej, a Jimenez oczekuje tygodniowo... 0 euro + premie, ale nie mogę mu nawet zaoferować żadnych premii :| Na razie nic z tym nie robie, bo boję się, że jeszcze rozwiążę kontrakt albo zakończy karierę :keke:

 

Z tego co pamiętam, to ten "błąd" występował w FM 2007 - wystarczy "puścić" grę dalej na parę dni i dać zawodnikowi nową umowę, powinno już nic nie wyskakiwać!

Odnośnik do komentarza

Nie wiem co tu nie ktorym nie pasuje :roll: wiadomo ze w lige hiszpanska grac sie nie da niestety :( Ja gram w lidze wloskiej i jaoks narazie niemusze narzekac :) Co do pana o ksywie abbazabba nie bedzie troche powsciagliwy ;)

To ze grasz 10 lat kazdego za przeproszeniem g**** obchodzi a nawet grajac tyle czlowiek nie staje sie specem od CM/FM a u Ciebie to tak wyglada ze rozumy pozjadales i ze tylko ty masz racje a inni gadaj glupoty :roll:

Odnośnik do komentarza

No i rozegrałem pare kolejnych meczy i.... musze stwierdzic ze... mylilem sie... tak duzo strzalow nie celnych to tak do konca nie byla wina bogow... zmienilem troszke taktyke i wyniki przyszły od razu wygrana 5:1 z Zniczem Pruszków, 3:1 z Wisłą Płock i 2:0 z Piastem Gliwice...

 

Musze stwierdzić iz skuteczność moich napastników poprawiła się aczkolwiek w meczu jest wiele sytuacji nie wykorzystanych... <zdarzył mi się nawet karny w którym mój zawodnik trafił obok bramki>

 

A co do posiadania piłki to u mnie niestety nie wystepuje problem ze niby w kazdym meczu komputer ma wiekszą przewage... < z Piastem Gliwice miałem posiadanie piłki coś kolo 58%>

 

Ogólnie sądze iż jeśli troche pogłówkujemy nad taktyką ta będą wyniki... aczkolwiek patch poprawiający by się przydał

Odnośnik do komentarza
Nie wiem co tu nie ktorym nie pasuje rolleyes.gif wiadomo ze w lige hiszpanska grac sie nie da niestety. Ja gram w lidze wloskiej i jaoks narazie niemusze narzekac

To sobie graj dalej w Serie A jak nie wiesz o co chodzi co niektórym, przykładowo grającym w PD to nie odzywaj się, albo pograj w Primera Division to się sam przekonasz oco chozi.

IMO poprawka pacza jest konieczna.

Odnośnik do komentarza

Co do sytuacji gdzie nasi obrońcy nagle się zatrzymują, SI mogło bez problemu nas oświecić, że doadało do silnika meczowego kilka nowostek.

Wówczas byłoby wszystko jasne :)

 

FM08 ma błędy, silnik meczowy jest "dziwny" lub my (ja" przywykłem do silnika z poprzednich wersji.

Odnośnik do komentarza
Przyjrzyjcie się lepiej sytuacjom ...

 

 

Co do obrońców: ...i. Ustawcie kiwanie na ostre, pressing na maxa, grę na plecach

 

 

odbiór ostry- nie polecam- masa czerwonych kartek i rzutów karnych-tak przynajmniej jest w niskich ligach angielskich-

Odnośnik do komentarza
Nie wiem co tu nie ktorym nie pasuje rolleyes.gif wiadomo ze w lige hiszpanska grac sie nie da niestety. Ja gram w lidze wloskiej i jaoks narazie niemusze narzekac

To sobie graj dalej w Serie A jak nie wiesz o co chodzi co niektórym, przykładowo grającym w PD to nie odzywaj się, albo pograj w Primera Division to się sam przekonasz oco chozi.

IMO poprawka pacza jest konieczna.

No ty mi napewno nie zabronisz sie odzywac :keke: no przez napisalem wyraznie ze w lige hiszpanska nie da sie grac :roll: i dobrze wiem na czym ten problem polega :] Chodzilomi o inne bugi te wymienione wczesniej ze skutecznoscia czy obroncami ;]

Odnośnik do komentarza

Mości panie to nie udawaj, że nie wiesz o co niektórym chodzi.

 

Chodzilomi o inne bugi te wymienione wczesniej ze skutecznoscia czy obroncami ;]

Widać jak dokładnie czytasz. To raczej nie są bugi, bynajmniej u mnie tego nie ma dużo, a z sławnego myku z zatrzymywaniem obrońców ani razu nie zanotowałem .

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...