Skocz do zawartości

Kącik absurdalny


paszczaq

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, krzysfiol napisał:

Tak samo przerażająca jak treść jest forma pisania tych ogłoszeń, jakby to był jakiś strumień świadomości obłąkanego człowieka... 

 

IMHO tak bardzo chciał napisać, jak bardzo apostatą jest ten radny, że nie mógł powstrzymać się przed błyskawicznym przelaniem myśli na ekran. 

Odnośnik do komentarza

No jest dziwakiem, po 15 minut spóźnia się na msze itp. Pytanie jednak: jakim cudem jest tolerowany przez kurię?? To jest północna Wielkopolska, bastion Platformy, nie Galicja gdzie takie akcje wierni pewnie śmiechem by skwitowali. Przecież on działa na szkodęlokalnej gminy wiernych. Ludzie tam w wielkiej liczbie wyszli z kościoła na ogłoszeniach, a to jest wioseczka, tam takie akcje są nie do pomyślenia, tym bardziej, że generalnie to proboszcza się tam boją. To jest zresztą o chłopaku, który drugi raz z rzędu został wybrany sołtysem, więc na wsi jest popierany... nie mam słów. 

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Profesor napisał:

Ad personam is strong with this one. A merytorycznie?

Nie chce mi się.

 

Napiszę tylko, że to zupełnie normalne, że telewizja państwowa popiera rząd (duh, pozdrowienia od Cpt. Oczywistego) i zawsze tak było, również w przypadku BBC, więc najlepszej opinii nie ma pewnie wśród wyborców Labour, bo akurat nie są u władzy. Nie tyle BBC pogorszyła swoją jakość, co rząd. Trzeba akurat bronić głupiutkiego Brexitu i głupiutkiej May (mam nadzieję, że w kolejnej wersji Kopaczbota/Maybota naprawią bugi), więc w BBC muszą robić z siebie idiotów.

Odnośnik do komentarza
59 minutes ago, Feanor said:

Parafia dosłownie obok mnie. W Stróżewie. Oto ogłoszenia parafialne. Polecam pkt 5, szczególnie końcówkę. To nie Podhale, to Wielkopolska. I wisi to sobie oficjalnie na fanpejdżu parafii (kto chce, może sobie sprawdzić, wystarczy wrzucić na FB do wyszukiwarki „Stróżewie”). Jestem podłamany. W Wielkopolsce!

 

e1iI8af.jpg

 

 

Ciekawi mnie, jak tacy analfabeci kończą seminaria.

Odnośnik do komentarza

BTW: już rozumiem, dlaczego proboszcz tak podkreśla ten "pochód pojazdowy". Bezczelny sołtys zorganizował obok kościoła 11 listopada festyn ze śpiewaniem pieśni patriotycznych i nie wziął udziału w "pochodzie"... To zapewne była iskra.

BTW2: on się nie spóźnia 15 minut, żona mnie sprostowała: potrafi godzinę :lol: 

Odnośnik do komentarza
Cytat

 

15 listopada Centralny Port Komunikacyjny zaprezentował swój logotyp. Umieszczono go na tle wizualizacji lotniska Amsterdam Schiphol. Zespół projektowy przekonuje, że został wprowadzony w błąd przez wykonawcę identyfikacji.

 

Projekt, poza budową zlokalizowanego pod Warszawą lotniska, zakłada inwestycje w strukturę kolejową oraz drogową. Wszystkie elementy sieci CPK będą funkcjonować pod wspólnym znakiem „Solidarność”. Identyfikacja wizualna Portu „Solidarność” została oficjalnie zaprezentowana podczas Kongresu 590 w Rzeszowie.

 

Oprócz znaku parasolowego Centralnego Portu Komunikacyjnego będą funkcjonować m.in. Port Lotniczy „Solidarność” oraz „Solidarność” Koleje. Ten drugi będzie przypisany do wszystkich elementów sieci kolejowej oraz pociągów, za pośrednictwem których będzie realizowany ruch pasażerski pomiędzy lotniskiem a największymi miastami polski. Te same motywy graficzne i oznakowania będą także wykorzystywane przez spółkę celową Centralny Port Komunikacyjny.

 

Głównym elementem znaku towarowego Port „Solidarność” jest symbol stanowiący połączenie koła i strzałek tworzących literę „S”, która bezpośrednio nawiązuje do nazwy Centralnego Portu Komunikacyjnego – „Solidarność”. Strzałki spotykają się w centrum okręgu. Ma to podkreślać centralne położenie lotniska oraz jego najważniejszą funkcję: komunikację. Strzałki symbolizują także ruch, dynamikę, a poprzez swój kształt nawiązują do startujących samolotów. Znak oparty jest na okręgu, aby odnieść się bezpośrednio do słowa Centralny i podkreślić jego znaczenie.

 

Do prezentacji znaku użyto jednak wizualizacji amsterdamskiego lotniska, do której CPK nie ma praw. W związku z tym zespół projektowy wydał oświadczenie, w którym tłumaczy, że został wprowadzony w błąd przez studio graficzne Podpunkt.

 

 

Uwielbiam takie tłumaczenia. Jesteśmy specjalistami, budujemy CPK na bazie najlepszych rozwiązań na świecie... Nie rozpoznaliśmy wizki jednego z bardziej znanych lotnisk w Europie :kekeke: 

Odnośnik do komentarza
49 minut temu, wwosik napisał:

Ale z językiem polskim ta ma to mało wspólnego. I widać w którym momencie zaczyna piana z ust lecieć

Czego nie zrozumiałeś? Postaram się specjalnie dla Ciebie napisać zdaniami pojedynczymi prostymi :) Nie leci mi piana z ust - sytuacja w UK mi zwisa i powiewa, a już na pewno sytuacja w dwudziestowiecznym, anachronicznym medium w tym kraju.

 

Tak z ciekawości w którym momencie?

  • Lubię! 1
  • Nie lubię! 2
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Feanor napisał:

No jest dziwakiem, po 15 minut spóźnia się na msze itp. Pytanie jednak: jakim cudem jest tolerowany przez kurię?? To jest północna Wielkopolska, bastion Platformy, nie Galicja gdzie takie akcje wierni pewnie śmiechem by skwitowali. Przecież on działa na szkodęlokalnej gminy wiernych. Ludzie tam w wielkiej liczbie wyszli z kościoła na ogłoszeniach, a to jest wioseczka, tam takie akcje są nie do pomyślenia, tym bardziej, że generalnie to proboszcza się tam boją. To jest zresztą o chłopaku, który drugi raz z rzędu został wybrany sołtysem, więc na wsi jest popierany... nie mam słów. 

Pewnie na zasadzie dużej korporacji - gość się nie nadaje do niczego, ale wyrzucić go nie można, więc damy mu zadanie bez znaczenia, czyli taką wioskę. Takie przeniesienia stosowali biskupi na całym świecie w stosunku do pedofili.

 

Ciekawe tylko, czy ci ludzie z wioski wiedzą, że zostali uznani przez biskupa za bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wybory2018/fakty/news-slask-sensacyjne-zmiany-w-sejmiku-wolta-radnego-kaluzy,nId,2688194

 

"Radny Wojciech Kałuża, wybrany z list Koalicji Obywatelskiej, rekomendowany przez Nowoczesną ogłosił, że przechodzi dzisiaj do PiS-u. Podpisał kontrakt, który jest kontraktem w jedną stronę - powiedziała Rosa podczas środowego briefingu Nowoczesnej. "

 

Absurdalne :keke: Taki człowiek powinien dostać wyrok i cele za oszustwo wyborcze, biorąc pod uwagę jak głosują polacy (Na partie [byle nie na pis]a nie człowieka).

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...