Skocz do zawartości

Legia Warszawa


Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny transfer. Nie wydaje mi sie jednak, zeby zbawil on atak Legii.. A milion z?otych to juz niema?a kwota.

Moim zdaniem to strasznie wysoka kwota. Przecie? Grosicki to nie jest ?adna gwiazda mocnej polskiej dru?yny a nie wybijaj?cy si? ?rednia najs?abszej polskiej dru?yny pierwszoligowej. Swego czasu Lech kupowa? za 1.200.000 z?otych Gajtkowskiego z Katowic, który wali? bram? za bram?. Legia nierozs?dnie wydaje tak du?? kwot? na tego gracza.

Odnośnik do komentarza

Ja bym nie wyciągał zbyt pochopnych wniosków. Był już kiedyś bardzo dobry bramkarz w Odrze - Marcin Bęben. Miał świetny sezon, był przymierzany nawet do reprezentacji, a teraz się gdzieś po Unii Ząbkowice "szlaja".

 

Co oczywiście nie zmienia faktu, że Skaba był jednym z odkryć tego sezonu :)

Odnośnik do komentarza

No to zobaczymy jak sobie Urban w Legii poradzi. Według mnie kolejny młody trener w naszej ekstraklasie się przyda. Z Trzeciakiem mogą stworzyć ciekawy duet. Przygotowanie teoretyczne mają obaj niezłe. Zobaczymy jak to wszystko wypadnie w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor
Jan Urban został nowym trenerem Legii Warszawa. Na stanowisku szkoleniowca drużyny z Łazienkowskiej zastąpił Jacka Zielińskiego, który najprawdopodobniej odejdzie z klubu. O decyzjach władz Legii poinformował na konferencji prasowej prezes Leszek Miklas.

 

Ciekawe jak długo wytrzyma, zanim się zorientuje, ile Polsce brakuje do Pampeluny :-k

Odnośnik do komentarza
Ciekawe jak długo wytrzyma, zanim się zorientuje, ile Polsce brakuje do Pampeluny

 

I jeszcze jedna rzecz, niech dzadzą mu przepracować chociaż sezon. Jestem pesymistycznie do tego nastawiony, z jednego względu Jasiek trenował tylko drużyny młodzieżowe Osasuny i rezerwy (3 ligowe ?), więc zbyt dużego doświadczenia nie ma. Jeden pozytyw jest taki, że jest nowy człowiek na karuzeli, a nie Smuda, Broniszewski, Engel, etc.

Odnośnik do komentarza
A teraz ciekawostka. Skaba w koszulce Legii -> http://legia.com/index.php?id=news&new...d=kat&ver=1 .

Z ucałowaniami dla pewnego Rafałka :* :D .

 

Fajne ma brwi :P. Przynajmniej mu deszcz do oczu nie napada no chyba że będzie zacinać :P.

 

Za Grosickiego to moim zdaniem przepłacili i to sporo, milion złotych za chłopaka który w pierwszej lidze nic nie pokazał a wyróżniał do tej pory się jedynie chyba w FM'ie i z tego co można usłyszeć/przeczytać również na szczecińskich parkietach. Przyjedzie do Warszawy to mu sodówa pod kopułą zabuzuje i drugiego, tym razem polskiego Eltona będziemy mieli ...

 

A nasi działacze daleko nie szukają i chyba czeka nas zaciąg piłkarzy zza miedzy:

 

Najlepszy strzelec II ligi Jacek Kosmalski z Polonii porozumiał się w sprawie indywidualnego kontraktu z Legią. Czy z Konwiktorskiej przeniesie się na Łazienkowską, zdecyduje się w tym tygodniu. Legia chce jeszcze z Polonii Martinsa Ekwueme i Mariusza Zasadę.

Kosmalski był w tym sezonie rewelacją drugoligowych boisk. Strzelił 20 goli, z czego 15 w rundzie wiosennej (w 15 spotkaniach). Zaliczył dwa hat tricki. W spotkaniu z Unią Janikowo trzy gole zdobył zaledwie w kwadrans.

Najprawdopodobniej zostanie królem strzelców II ligi. To okaże się za tydzień i zależy od tego, czy goniący go w klasyfikacji najskuteczniejszych Vuk Sotirović z Jagiellonii Białystok i Mariusz Folc z Zagłębia Sosnowiec powiększą dorobek. Polonia już zakończyła rozgrywki. Za mecz z wycofanym Zawiszą Bydgoszcz otrzyma walkower.

 

Niedawno Kosmalski przedłużył kontrakt z zespołem "Czarnych Koszul" do 2012 roku. Zrobił to drugi raz w ciągu ostatnich miesięcy. Nadal jednak wpisana w nim suma odstępnego nie była zbyt wysoka. Piłkarz powtarzał, że jeśli miałby gdzieś się ruszyć, to tylko do I ligi. W kwietniu zrezygnował mimo to z oferty Groclinu Dyskobolia Grodzisk Wlkp. i pierwszej propozycji z Legii. Zespół z Łazienkowskiej ponowną złożył mu tuż po zawarciu przez niego nowego kontraktu z Polonią.

 

Ten 30-letni piłkarz nie jest na Łazienkowskiej postacią zupełnie nieznaną. Ponad dziesięć lat temu grał w Legii, ale w jej rezerwach (w ekstraklasie wystąpił w dwóch meczach w roli zmiennika). Nie przebił się do pierwszoligowego składu. Potem występował jeszcze w Dolcanie Ząbki, Orlętach Łuków, Pomeranii Police, Odrze Szczecin, Pogoni Szczecin, ŁKS Łódź, skąd trafił do Polonii. Występował w niej jeszcze w I lidze, dopiero ten sezon okazał się dla niego przełomowy.

 

Jednak Legia chce z Konwiktorskiej nie tylko Kosmalskiego. Wyraziła chęć zakupu lewego pomocnika Mariusza Zasady, który był najlepiej podającym piłkarzem w Polonii (10 asyst). Pochodzący z Łodzi zawodnik ma kontrakt ważny do końca tego roku. Jeśli nie teraz za minimalną kwotę, to za pół roku mógłby odejść za darmo.

 

Ważną do końca czerwca 2008 umowę ma Martins Ekwueme. Nigeryjczyk to najlepszy defensywny pomocnik II ligi, którym również interesuje się Legia i prowadzi z nim wstępne rozmowy. Ekwueme debiutował jeszcze w pierwszoligowej Polonii w wieku 17 lat. Potem grał w Wiśle Kraków i czeskiej Sigmie Ołomuniec. Jest powoływany na mecze olimpijskiej reprezentacji Nigerii, choć z dwóch ostatnich zaproszeń nie skorzystał, tłumacząc się kontuzją. - Nie wiem, czy odejdę. Miałem wcześniej propozycję z I ligi i zrezygnowałem. Zobaczymy - powiedział Ekwueme.

 

Zainteresowanie piłkarzami Polonii, a raczej konkretne już dla nich oferty to owoc częstych wizyt na Konwiktorskiej sztabu trenerskiego legionistów. Co najmniej jeden z nich oglądał każdy mecz Polonii w rundzie wiosennej. Najczęściej był to Marek Jóźwiak, ale na stadionie na Nowym Mieście obecni też byli: dyrektor sportowy Mirosław Trzeciak, asystent Jacka Zielińskiego Jacek Magiera, wczoraj pierwszy raz pojawił się na nim (ale tylko podczas pierwszej połowy) Jacek Zieliński. - Możemy tu zrobić przegląd II ligi - odpowiedział Trzeciak na pytanie, czy komuś szczególnie się przygląda w tym spotkaniu.

 

To o tyle prawda, że Legia interesuje się również reprezentantem młodzieżówki występującym w ŁKS Łomża Krzysztofem Strugarkiem.

Odnośnik do komentarza

Kosmalski jak najbardziej. Widziałem chłopaka w kilku meczach i pwoiem wam, że chłopak ma jaja. jest skuteczny, lubi powalczyć, dobrze radzi sobie na boisku.

Ekwueme. Mam mieszane uczucia. Chłopak jest niezły, ale ma gorsze momenty.

Zasada. Tutaj też mam mieszane uczucia. Mam talent, ale nie wiem czy Legia to dla niego za wysokie progi. Zobaczymy. Młody jest :) .

Plus tych transferów może być taki, że nowy zawodnicy będą chcieli się pokazać i będę ambitniejsi od aktualnych piłkarzyków Legii.

Ciągle mam przed oczami niektóre mecze Legii z poprzedniego sezonu :/ . Aż mi zimny pot plecy oblewa.

Odnośnik do komentarza

Szczerze mówiąc średnio podoba mi się sciąganie drugoligowców. Owszem, kadra Legii wymaga przewietrzenia, ale chyba wszystkim chodziło o lepszej klasy specjalistów.

Pytany, gdzie zagra w kolejnym sezonie Bąk odpowiedział: "No, chyba w Legii. Bardzo dobrze, że trenerem został Jan Urban, ale jeszcze z nim nie rozmawiałem. Koncentruję się na najbliższym meczu".

Mam nadzieję, że kontrakt Bąka zostanie sfinalizowany jak najszybciej ;) Bąk z Choto (w formie) mogą stworzyć świetny duet stoperów. Oczywiście, jeśli obaj będą zdrowi...

Odnośnik do komentarza

Ciekawe ile ten Bączek sobie krzyknie tygodniówki :> Sorry, ale wolałbym, że te pieniądze zostały lepiej zainwestowane, a nie w piłkarza, który za rok może skończyć z piłką...

Nie jestem przekonany do tego transferu i chyba długo nie będę jeśli dojdzie do skutku.

 

Już słychać różne głosy na temat Grosickiego. Podobno już mu sie w głowie poprzewracało i zamiast jechać z reprezentacją U-20 na turniej do Jordanii, a potem do Kanady na MŚ U-20 odmówił tłumacząc, że jest przemęczony i musi koniecznie przejść badania w Warszawie i podpisać kontrakt z Legią :|

GLOBISZ POWIEDZIAŁ:

Trochę się dziwię, bo na takiej imprezie w Kanadzie mógłby się dużo lepiej wypromować, ponoć na inauguracyjny mecz Brazylia - Polska wykupiono już komplet, czyli 65 tys. biletów. Do tego transmisja do wielu krajów świata. Nie rozumiem pustki w głowie u niektórych młodych ludzi...

Nie do końca rozumiem tę decyzję...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...