Skocz do zawartości

Legia Warszawa


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy później...
32 minutes ago, BartuS said:

Zgadza sie, bo ta decyzja jest co najmniej spozniona o rok :) 

Wytłumacz mi proszę, dlaczego? Jakiego celu nie spełnił Vuković, że należałoby go zwolnić?

 

Zdobył Mistrzostwo Polski? ✅

Zdobył Puchar Polski? ❌

Awansował do Ligi Mistrzów? ❌ (naprawdę ktoś w to wierzył?)

Awansował do grupy Ligi Europy? ➖

 

Jak już go mieli wyrzucić, to po eliminacjach do LE, tak uważam. Chociaż to i tak dość ciężka sytuacja jest w tym roku z tym jednym meczem, ale to już moje zdanie, tak zupełnie btw.

Odnośnik do komentarza

Druzyna nie ma kompletnie pomyslu na gre i nie widac w spotkaniach jakiegokolwiek planu.

 

Od 31. kolejki poprzedniego sezonu ta gra jest coraz gorsza i argumenty o danie mu czasu na poprawe gry sa bezsensowne, bo juz tego czasu troche mial. Kadra w porownaniu do poprzedniego sezonu jest mocniejsza (odszedl tylko Majecki, a w jego miejsce przyszedl Boruc).

 

Tak samo przegrane mistrzostwo 18/19. I to nie Piast byl mocny i wywalczyl tego mistrza, tylko Vuko je przegral w rundzie finalowej.

 

spacer.png

 

A po wejsciu do grupy mistrzowskiej zrobil bilans 2-2-3. W sezonie 19/20 ten bilans sie juz poprawil - 2-3-2 ;) Ale mozemy uzyc argumentu, ze mistrzostwo bylo juz pewne kilka kolejek przed koncem sezonu. Ogolnie w meczach z druzynami z gornej polowki tabeli wszystkie mecze byly grane mocno defensywnie, a z takim potencjalem kadrowym powinna byc dominacja na boisku.

 

W europejskich pucharach wyglada to jeszcze gorzej:

 

2019/20:

- bezbramkowy remis z druzyna z Gibraltaru (!!!)

- meczarnie z KuPS

- baaardzo asekuracyjne granie z Rangersami (ok, to najmniejsza skaza tutaj)

 

2020/21:

- tragiczna gra przeciwko druzynie z Irlandii Polnocnej

- jeszcze gorsza z Omonia

 

Jedyne rzeczy, za ktore mozna pochwalic Vuko to zbudowanie Karbownika i oczyszczenie szatni z "toksycznej" grupy zawodnikow. Ale bardzo ciekawi mnie Twoja teza @Pulek, dlaczego Vuko zaslugiwal na jakies szanse?

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

szanuję Vuko jako Legionistę, szanuję jako asystenta, moim zdaniem.... po letnich wzmocnieniach powinni kosić wszystko i wszystkich, mecz z Górnikiem moim zdaniem pokazał jedno, Vuko o taktyce nie ma zielonego pojęcia, o meczach w sekcji eurowpierdol nie wspominając. to był dobry trener dla piłkarzy, którzy mają korbę na Legię, przyszli najemnicy i ... magia Aco się skończyła, tak uważam. uważam też, że powinni go odpalić po sezonie. 

 

Skorża? jestem bardzo ciekaw co pokaże. Ostatnia przygoda w Szczecinie... wyczyśćmy kartkę i dajmy szansę Maćkowi ją zapisać. 

7 godzin temu, Pulek napisał:

Od dzisiaj robię sobie rok przerwy na oglądanie meczów Legii

zapraszam na oglądanie ekipy z AU2. 

żart... widzimy się przy Sosnkowskiego :) 

Odnośnik do komentarza
9 hours ago, BartuS said:

Ale bardzo ciekawi mnie Twoja teza @Pulek, dlaczego Vuko zaslugiwal na jakies szanse?

Uważam, że powinien zostać co najmniej do kolejnych meczów w eliminacjach do LE. Kurde, minęły 4 kolejki nowego sezonu, ledwie miesiąc w sumie grania i już zwalnianko?

 

Jednak to za czasów Vuko Legia grała najlepszą piłkę od kilkuuuuu dobrych lat, no i też Mistrzostwo zdobyte w 34. kolejce, a nie drżenie o nie do ostatniej chwili to coś nowego w naszych realiach.

 

 

Odnośnik do komentarza

Mnie jednak troche to oslabia, ze wymieniamy trenera mentalnie zwiazanego z klubem, ktory fajnie mieszal w ofensywie na najemnika, ktorego druzyn nie da sie ogladac, natomiast wypada przyznac, ze punkty ciulaja. Fakt, start sezonu mamy marny, ale na to naklada sie wiele czynnikow, a poza tym jak wszystko zaklika to naprawde straty punktow w poczatkowej fazie da sie odrobic. A jeszcze doczytuje, ze on jest rownolegle selekcjonerem U-21 - no to co, w przerwie na kadre wszyscy beda szlifowac, a my tuczyc konia bez panskiego oka?

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
27 minutes ago, SZk said:

Mnie jednak troche to oslabia, ze wymieniamy trenera mentalnie zwiazanego z klubem, ktory fajnie mieszal w ofensywie na najemnika, ktorego druzyn nie da sie ogladac, natomiast wypada przyznac, ze punkty ciulaja. Fakt, start sezonu mamy marny, ale na to naklada sie wiele czynnikow, a poza tym jak wszystko zaklika to naprawde straty punktow w poczatkowej fazie da sie odrobic. A jeszcze doczytuje, ze on jest rownolegle selekcjonerem U-21 - no to co, w przerwie na kadre wszyscy beda szlifowac, a my tuczyc konia bez panskiego oka?

 

Pogubiłem się o którym trenerze piszesz :crazy:

Generalnie Vuko wbił do Legii, posprzątał. Spił śmietanke z tego, że Wszołek zakrył ligę czapką. Ale jak każdy ligowy trener zdążył już tą formę spierdolić. 

Odnośnik do komentarza
59 minutes ago, SZk said:

Mnie jednak troche to oslabia, ze wymieniamy trenera mentalnie zwiazanego z klubem, ktory fajnie mieszal w ofensywie na najemnika, ktorego druzyn nie da sie ogladac, natomiast wypada przyznac, ze punkty ciulaja. Fakt, start sezonu mamy marny, ale na to naklada sie wiele czynnikow, a poza tym jak wszystko zaklika to naprawde straty punktow w poczatkowej fazie da sie odrobic. A jeszcze doczytuje, ze on jest rownolegle selekcjonerem U-21 - no to co, w przerwie na kadre wszyscy beda szlifowac, a my tuczyc konia bez panskiego oka?

ja mam nadzieję, że ten pobyt w Legii trochę obniży hype na Michniewicza, bo mam już tego serdecznie dość. Przecież on jest co najmniej solidny, a w młodzieżówce, jakby nie patrzeć, ma bardzo zdolne pokolenie, które nauczył murowanka, kilka razy szczęśliwie wygrał z silniejszymi rywalami (np. z Włochami), no ale jak już przyszło do Hiszpanów to czar prysł i rozwalcowali ich niemiłosiernie.

Tak czy siak, Legia po ostatnich wzmocnieniach to w zasadzie samograj na polską ligę, a o pucharach, to nie oszukujmy się, w tym sezonie można zapomnieć.

Swoją drogą, Boniek ma już chyba wyjebane byle do końca kadencji, skoro zgodził się na taki deal.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
17 minutes ago, BartuS said:

owszem, ale z tego co czytalem ostatnio tez maja swoje problemy. dodatkowo to tylko jeden mecz rozgrywany w Warszawie (o ile uda sie przejsc Drite ;)) 

nie wiem skąd ten optymizm. Wymiana trenera przed dwoma najważniejszymi meczami w sezonie (z punktu widzenia budżetu) raczej nie rokuje pozytywnie ;)

Odnośnik do komentarza
13 minutes ago, Hidalgoo said:

nie wiem skąd ten optymizm. Wymiana trenera przed dwoma najważniejszymi meczami w sezonie (z punktu widzenia budżetu) raczej nie rokuje pozytywnie ;)

 

IMO wymiana trenera w tym momencie to śmiech na sali, ale... akurat w temacie wygrania jednego meczu może dać dobry rezultat :) Miliony razy było widać efekt nowej miotły. Przygotowania Vuko też mogły być ukierunkowane konkretnie na formę na przełomie września i października, więc nie warto na ten temat zbytnio spekulować.

 

Ogólnie Legia pod względem zarządzania to :lol: i :rotfl: 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...