Skocz do zawartości

Wymagania sprzetowe


Buby

Rekomendowane odpowiedzi

Ja gram na Pentium 4 3.00GhZ i 2MB RAM. Z moimi ustawieniami 12-15 krajów i 25-30 lig na bazie medium to maksimum, by po 20-25 sezonach gra pozwalała na siedzenie przed kompem przed wstawaniem po nową książkę między meczami. Dix__ ma szybszego procka i jakoś daje sobie radę na kilkunastu krajach i ponad 40 ligach, ale o szczegóły musisz jego zapytać. Oczywiście oba FM 2006, ale nie wierzę w znaczne przyspieszenie FM 2008.

Odnośnik do komentarza

No i z tematu zrobiło sie miejsce, do chwalenia sie swoim sprzętem. :P

 

A wracając to tematu. Przecież tak naprawde dla każdej osoby co innego moze znaczyć że gra mu "śmiga". Dla jednego jest to 45 minut na miesiąc rozgrywki, a dla drugiego 30 to juz wieczność. A przecież na szybkość rozgrywki ma wpływ nie tylko konfiguracja kompa, ale równiez inne czynniki:

1) rodzaj Windowsa

2) rodzaj i ilość zainstalowanego softu działającego w tle (choćby antyvir, winamp itp)

3) ilość dodatków graficznych

4) sprawność widowsa (z czasem jak przepełnia się rejestr wsio chodzi mniej płynnie)

5) a nawet tak abstrakcyjne sprawy jak ilość wolego miejsca na dysku C, defragmentacja itp.

Może te rzeczy nie wpływają na szybkość rozgrywki w takim stopniu jak ilość RAMu i taktowanie procesora, ale również są istotne. A przecież nawet 2 procesory o taktowaniu 2 GHz mogą mieć inną wydajność (wykonane w innej technologii, zainstalowane na płycie z innym chipsetem), a ramy mogą być 533,667,800 czy 900. Podjrzewam, ze jest jeszcze wiele, wiele innych rzeczy, o których mi sie nie śniło, ma wpływ na płynność FM-a. Oczywiście te sprawy nie koniecznie muszą być zauważalne na pierwszy rzut oka, ale przy wielo-tygodniowej grze moga miec znaczenie.

Tak więc jedyną radą dla kogos kto nie wie ile zainstalowac lig i jaką bazę danych, jest samodzielne sprawdzenie danej konfiguracji na urlopie. Włączasz taka konfiguracje jaką chcesz i sprawdzasz szybkość. I teraz masz 3 wyjśćia.

1) Zadowala Cie płynność i zostajesz przy niej.

2) Chodzi Ci szybciej niż się spodziewałeś (oczywiście są to subiektywne odczucia), więc możesz, albo dodać jakieś ligi, lub uznać, że gra będzie trwała ponad 7-10 sezonów i zostawić jak jest, aby płynność rozgrywki po n-sezonach dalej Cię zadowalała.

3) Gra wydaje Ci sie przetwarzać zbyt długo, więc ograniczasz liczbe lig.

Trudno zasugerowac cos innego.

Odnośnik do komentarza
Ja gram na Pentium 4 3.00GhZ i 2MB RAM. Z moimi ustawieniami 12-15 krajów i 25-30 lig na bazie medium to maksimum, by po 20-25 sezonach gra pozwalała na siedzenie przed kompem przed wstawaniem po nową książkę między meczami. Dix__ ma szybszego procka i jakoś daje sobie radę na kilkunastu krajach i ponad 40 ligach, ale o szczegóły musisz jego zapytać. Oczywiście oba FM 2006, ale nie wierzę w znaczne przyspieszenie FM 2008.

Taki efekt na 2 MB RAMu? No no, szacuneczek... :kekeke:

Odnośnik do komentarza

Jak u Was wygląda zużycie procesora podczas gry w FMa? Ja zaobserwowałem dziś dość długie skoki na 90-100%, a wiem (z obserwacji zachowania komputera), że dzieje się tak często i nie tylko w '08, zatem to wina mojego komputera/ustawień, czy to klasyczna reakcja komputera na FMa? Mam PIV 2,8 z HT i 1GB Ramu.

Odnośnik do komentarza
Jak u Was wygląda zużycie procesora podczas gry w FMa? Ja zaobserwowałem dziś dość długie skoki na 90-100%, a wiem (z obserwacji zachowania komputera), że dzieje się tak często i nie tylko w '08, zatem to wina mojego komputera/ustawień, czy to klasyczna reakcja komputera na FMa? Mam PIV 2,8 z HT i 1GB Ramu.

 

Błąd łatki 8.0.1 beta, wersja finalna to poprawia.

Odnośnik do komentarza
Mam sprzęt Athlon x2 4200+ i 1 GB RAM, podczas meczu "kulki" nie latają płynnie, tylko lekko skokowo, czym to może być spowodowane. Ściągnołem najnowsze stery do mojej grafiki, ale nic nie pomogło.

 

Zauważyłem ten problem już w FM-ie 2007.

Na szczęście pojawiał się dość rzadko. Od czasu do czasu podczas meczów kapelski zaczynały się poruszać skokowo.

Czym to było spowodowane? Nie wiem. Prawodopodobnie działaniem antyvira lub jakiegoś innego programu.

Być może komunikatora.

Odnośnik do komentarza
Wujek, jak napisałeś u Ciebie rzadko się pojawiała taka sytuacja, a u mnie w 08 od pierwszego meczu, rozegrałem drugi i tak samo. Nie wiem co mam robić. Wymieniłem sobie sprzęt, żeby pograć w nowego FM, a tu taki kolps, trochę to dołuje rozgrywkę.

 

Dopiero co rozpocząłem grę w FM-a 2008. Nie rozegrałem jeszcze ani jednego meczu.

Jeżeli i u mnie będzie przycinało pokombinujemy wspólnie.

Niezbadane są wyroki FM-a i winzgrozy.

Ostatnio okazało się, że nie mogłem ściągam łatek ze strony gram.pl tylko dlatego, że miałem podłączonego do kompa bluetootha :lol::picard: .

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...