Skocz do zawartości

Kącik fotograficzny


Piotr M.

Rekomendowane odpowiedzi

czy na takim aparacie da sie zrobić takie zdjęcie?

nie.

 

na fuji po pierwsze nie jestes w stanie zrobic takiej glebi ostrosci (rozmazane tlo), po drugie podniesienie ISO zapewne zwiekszyc szumy i zdjecie nie bedzie tak ladne (choc w fuji i tak nie sa one tak duze), po trzecie mecze czasem rozgrywane sa przy sztucznym swietle (ten akurat nie) i najnizsza przyslona w fujiku pewnie i tak bedzie za wysoka na takie warunki i zdjecie wyjdzie ciemne...

 

z tego co wiem to autor tego zdjecia uzywa lustrzanki z jasnym dlugoogniskowym obiektywem.

Odnośnik do komentarza
z tego co wiem to autor tego zdjecia uzywa lustrzanki z jasnym dlugoogniskowym obiektywem.

 

AFAIK Sigma 70-200mm F/2.8 EX APO DG HSM, taki OT mały :)

 

Heniek, już kiedyś pytałem, ale chyba w Marynii ;) , czy Canon 70-200 ale ten F/4 L na takie zdjęcia sportowe wystarczy przy sztucznym oświetleniu, czy może być zbyt ciemny?

Odnośnik do komentarza
z tego co wiem to autor tego zdjecia uzywa lustrzanki z jasnym dlugoogniskowym obiektywem.

 

AFAIK Sigma 70-200mm F/2.8 EX APO DG HSM, taki OT mały :)

 

Heniek, już kiedyś pytałem, ale chyba w Marynii ;) , czy Canon 70-200 ale ten F/4 L na takie zdjęcia sportowe wystarczy przy sztucznym oświetleniu, czy może być zbyt ciemny?

Moze byc lekko za ciemna... Choc ja mam spaczenie i kocham obiektywy z przyslona na poziomie F2.8 :D

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

To teraz ja:

http://cyberball.cenega.pl/cm/usr/greg/zlot/DSCF0504.jpg

 

Troche zaluje bo w ostatniej chwili pewnego zlotu robilem fotke autostrady, a moglem troche przysiasc i strzelic troche wiecej fotek - braknie mi przede wszystkim "konca tej autostrady" na horyzoncie.

 

 

Moze byc lekko za ciemna... Choc ja mam spaczenie i kocham obiektywy z przyslona na poziomie F2.8

Czyli Fuji S6500 da rade ? Bo on ma 2.8 :)

Odnośnik do komentarza
Moze byc lekko za ciemna... Choc ja mam spaczenie i kocham obiektywy z przyslona na poziomie F2.8

Czyli Fuji S6500 da rade ? Bo on ma 2.8 :)

to sie odnosilo do lustrzanek - hybrydy to inna para kaloszy... moze i ma 2.8, ale coz po tym jesli bedzie pewnie potrzebne od zdjec w takich warunkach ISO 800, jak nie 1600.

 

a Fuji ma bodaj max ISO 400 i jakosciowo to jest lekka makabra - choc Fujiki i tak nie szumia jakos strasznie.

Odnośnik do komentarza
a Fuji ma bodaj max ISO 400 i jakosciowo to jest lekka makabra - choc Fujiki i tak nie szumia jakos strasznie.

ISO ma do 3200 nawet, choc szczerze mowiac to nie wiem jak jakosciowo to wyglada przy iso400-800. Podejrzewam, ze ISO 400 to jeszcze jak Cie moge (no bo jakby bylo beznadziejnie to po co by jeszcze wyzsze dodawali ;) ), ale potem to juz chyba bryndza

Odnośnik do komentarza
a od trzycyfrowych luster canona się odpierdol, co? ;-)

myslisz, ze Zylek wykorzysta w chwili obecnej mozliwosci kitowego szkla w 100% ;)?

 

niech kupi sobie 30D, a potem jak mu zacznie ten kit nie wystarczac (i bedzie wiedzial co chce kupic i dlaczego) to dopiero zakupi jakis inny obiektyw.

 

a co do trzycyfrowych Canonow - za bardzo sie przyzwyczailem do koleczka zeby sie tymi strzalkami z tylu bawic :mrrr:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...