Skocz do zawartości

Kącik fotograficzny


Piotr M.

Rekomendowane odpowiedzi

Chcia?em pokaza? zdj?cia jakie uda?o mi sie zrobi? podczas sluzbowego pobytu w okolicach Tuczna (k. Wa?cza, Pi?y).

Sa to oczywiscie zdj?cia robione przez dyletanta, po prostu ustawieniami "auto". Krotko mówi?c daleko im do profesjonalizmu Moim celem by?o jednak sfotografowanie piekna przyrody, ew. rzeczy które mi sie spodobaly, zaciekawi?y.

 

http://mathieu79.fotosik.pl/albumy/194875.html

Odnośnik do komentarza
Choc generalnie lubie bardzo mala GO... Nawet tak mala

Ja najbardziej lubi? fotografowa? krajobrazy i stare rudery (takie jak tutaj: http://img125.imageshack.us/img125/7179/bo...mniejszeay8.jpg ), dlatego ostro?? raczej lubi? wysok?.

 

Zreszt? sprz?t mam bardzo s?aby, wi?c o ?wietnych fotografiach musz? na razie zapomnie?. Ucz? si? na tym, jak b?d? robi? niezle technicznie zdj?cia, to rozejrz? si? za lepszym.

Odnośnik do komentarza

ano wlasnie... ja w sumie najbardziej lubie fotografowac ludzi - do krajobrazow i architektury jakos nie mam oka...

 

moze kiedy mi sie wyrobi ;)

 

sluszna sciezka - ja tez sie podstaw uczylem na dosc slabej hybrydzie... zmienilem aparat dopiero, jak sie naumialem troche techniki i wiedzialem czego mi w aparacie brakuje zeby osiagnac zamierzony efekt.

 

From Russia with love :P

Odnośnik do komentarza
Mam pytanie do znawców. Czym si? ró?ni? dobre statywy od najta?szych? Przegl?dam allegro i widz?, ?e jedne kosztuj? 800z?, a inne 15z? :D Co za ró?nica, skoro statyw ma za zadanie chyba tylko sta? prosto?

 

postaw na statywie za 15z? zestaw +/- 2 kg albo wi?cej, zobaczysz, ?e nie stanie prosto :)

Odnośnik do komentarza
A ja mam z kolei pytanko techniczne. W jaki sposób mo?na uchwyci? b?yskawic?. Wszak to s? setne sekundy, a czas reakcji cz?owieka jest wi?kszy. To jakie? ustawienie techniczne? Pytam tak z czystej ciekawo?ci.

AFAIR mój kolega robi? seri? i si? mu poszcz??ci?o, dzi?ki czemu uchwyci? b?yskawic? :]

Odnośnik do komentarza
A ja mam z kolei pytanko techniczne. W jaki sposób mo?na uchwyci? b?yskawic?. Wszak to s? setne sekundy, a czas reakcji cz?owieka jest wi?kszy. To jakie? ustawienie techniczne? Pytam tak z czystej ciekawo?ci.

AFAIR mój kolega robi? seri? i si? mu poszcz??ci?o, dzi?ki czemu uchwyci? b?yskawic? :]

o toto...

 

walic seria i liczyc na szczescie... albo montowac jakis detektor blysku sprzezony z aparatem, bywaja i tacy konstruktorzy :)

 

oprocz ciezaru aparatu wazna jest tez stabilnosc statywu, a ta wyzsza im ten jest ciezszy... aparat moze stac na statywie za 15zl, ale odejdziesz od niego na metr w tym momencie zawieje wiatr i statyw z aparatem zalicza glebe... generalnie mialem statyw za 80zl i nie narzekalem kiedy mialem hybryde. statywu na 15zl to ja bym jednak nie kupil :) dla zadnego aparatu.

 

w momencie kiedy mam lustro ktorego obiektyw wazy jakies 700-800 gram to postawienie tego aparatu na tanim statywie jest awykonalne - obiektyw zwyczajnie przeciaza statyw i wszystko sie wali na pysk.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...