Skocz do zawartości

Hokej na lodzie


Kamtek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dosc ze sie strasznie z nimi meczyli, to jeszcze kilka razy frustracja przybierala u nich chamska forme :|

Finowie w meczu z Łotyszami też fair-play chwilami nie grzeszyli. O Szwedach w pojedynku ze Szwajcarami nawet nie wspominam, bo takiego lodowiskowego bandyctwa i hokejowej głupoty dawno nie widziałem. Ergo, taka widać przypadłość tzw. faworytów...

Odnośnik do komentarza

Rosyjscy sędziowie okradli Amerykańców ze zwycięstwa. Uznali bramkę widmo na 1:2 w III tercji. Od tego momentu Amerykanie się podłamali. Rzadko jiedy obie drużyny grały w komplecie. Graczami spotkania zostali wybrani obydwaj bramkarze.

 

Na koniec mała walka na pięści, będąca pokłosiem wydrukowania spotkania. W sumie 192 minuty kar. Najbardziej brutalny mecz Mistrzostw Świata.

 

Do pobicia jest rekord z Młodzieżowych Mistrzostw Świata, gdzie zostały wykluczone dwie drużyny ZSRR i bodajże Kanady, za bijatykę po meczu i gdzie Polscy młodzieżowcy zajęli piąte miejsce.

 

P.S.

Według onet.pl

 

202 minuty kar.

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze, bramka #1 dla Finów to maksymalny LOL. Owszem, początkowo wydawało się, że bramka padła, ale już pierwsza potwórka pokazała, że krążek minął słupek. A sędziowie ją uznali - choć kibicowałem Finom (nie przepadam w sumie ani za jednymi, ani za drugimi, ale za Amerykanami szczególnie ;]), to sytuacja była kuriozalna. Wk****nie trenera USA jak najbardziej zrozumiałe, choć ubogość American English w zakresie wulgaryzmów była dość widoczna :kekeke:

 

Wniosek jeden - powalczyć można o najwyższe cele, jeśli tylko ma się dobrego bramkarza. Przykład USA znamienny - z Eschem w bramce Amerykanie mogliby pokonać Kanadę. Najsłabiej z czołowej "6" mistrzostw prezentują się w materii bramkarskiej Czesi - Amerykanie mają Esche'a, Kanadyjczycy Cama Warda, Szwedzi Lundqvista, Rosjanie Nabokowa, a Finowie Baeckstroema. Przy nich Hnilicka to doświadczony, acz słabszy spec od bramkarskiego rzemiosła.

Odnośnik do komentarza

Znamy już pary półfinałowe tegorocznych MŚ - Rosjanie (gładkie 6:0 ze Szwajcarami) zagrają jutro o 18:00 naszego czasu z Finami (dogrywka i zwycięstwo nad Amerykanami - Michu będzie niepocieszony), a cztery godziny później na lód wyjadą Kanadyjczycy, którzy zmierzą się ze Szwedami (zwycięstwo nad Czechami w dogrywce). Ciekawe, czy Kanadyjczycy zdołają wybić Skandynawom z głowy bandyckie zachowania, przy których uznawane za brutalne checkingi Kanadyjczyków z poprzednich meczów były jedynie delikatnymi pchnięciami.

 

Spośród meczów ćwierćfinałowych obejrzałem jedynie pojedynek Kanadyjczyków i do 30 minuty byłem lekko zniesmaczony grą faworytów. Norwegowie grali mądrze i ostro walczyli, a Kanadyjczycy próbowali wywalczyć awans jak najmniejszym nakładem sił. Gol na 2:2 chyba jednak dość mocno ich pobudził do działania i skończyło się na 8:2. Świetny mecz Dereka Roya (3 gole i asysta), dobry występ Nasha (2 bramki), Heatleya (gol i 2 asysty) oraz Getzlafa (gol i asysta). Znów potwierdza się, że pierwszy atak Kanady w składzie Heatley-Nash-Getzlaf to niesamowita siła rażenia, która tym razem otrzymała wsparcie w osobach Dereka Roya i Jonathana Toewsa (gol i dwie asysty przy bramkach Roya).

 

Dwa kroki Kanady od złota.

Odnośnik do komentarza
(dogrywka i zwycięstwo nad Amerykanami - Michu będzie niepocieszony)

 

Klasyka, klasyka, klasyka :sciana: Cholerni "drukarze" będą grali o medale, a fajnie, ale niesamowicie pechowo grający Amerykanie jada do domu :(

Na dodatek teraz MUSZĘ kibicować Suomi, no bo Rosja w finale to juz byłby dramat na kółkach :/

Odnośnik do komentarza
Na dodatek teraz MUSZĘ kibicować Suomi, no bo Rosja w finale to juz byłby dramat na kółkach :/

Dlaczego? Z konkretnego powodu, czy z niezaprzeczalnego faktu obiektywnego stanowiącego oczywistą oczywistość, że to Ruscy?

Odnośnik do komentarza

Nie lubię CCCP a teraz Rosji od małego, nie wiem dlaczego :] To taki Bayern na lodzie dla mnie :]

Osobiście nic do nich nie mam, taka zwykła sportowa niechęć :)

Szwedów tez nie za bardzo lubię, ale Rosjanie są na końcu drabiny :]

Finów troszeczkę lubiłem, ale za mecz z USA na ten sezon moja sympatia do nich wyparowała...

Odnośnik do komentarza
Nie lubię CCCP a teraz Rosji od małego, nie wiem dlaczego :]

Sowiecki okupant, od dziecięcia w "Solidarności", precz z komuchami? ;>

 

Mi tam rosyjski hokej ostatnimi czasy bardzo się podoba - Owieczkin, Kowalczuk, Małkin (Jewgienija Władimirowicza brakuje jednak na MŚ), Semin, Afinogienow. Do tego część nieco starszej gwardii z Fiodorowem, Morozowem i Nabokowem na czele. Plus Dima Kalinin, Fiodor Tjutin i młodszy z braci Markowów, Andriej, w obronie. Całkiem niezłe grono hokeistów i byłbym naprawdę zadowolony, gdyby w finale doszło do kanadyjsko-rosyjskiego pojedynku.

Odnośnik do komentarza
Całkiem niezłe grono hokeistów i byłbym naprawdę zadowolony, gdyby w finale doszło do kanadyjsko-rosyjskiego pojedynku.

A ja nie, bo Rosjanie mogliby wygrać i co? Najlepszy finał to pomiędzy trójką Słowacja, USA, Kanada (oczywiście nie na raz :P) - obojętnie kto wygra, to byłbym zadowolony. A tak to istnieje ryzyko - w moim przypadku graniczące z prawdopodobieństwem, że po meczu będzie smuteczek :-k

 

Sowiecki okupant, od dziecięcia w "Solidarności", precz z komuchami? ;>

Nie, właśnie o to chodzi, ze nie. Nikt w domu nie nakręcał mnie na antybolszewizm :keke: Nie wiem, po prostu nie wiem. Prawdopodobnie oglądałem jakiś mecz, gdzie nas Sowieci roznieśli w proch i pył i stąd ta niechęć. Choć z drugiej strony to powinienem nie lubić Kanady, bo pamiętam Calgary 88 (?) i porażkę 0-15 z Kanadą i tylko dzięki fantastycznej postawie Gabriela Samoleja :-k

Odnośnik do komentarza
Najlepszy finał to pomiędzy trójką Słowacja, USA, Kanada

Amerykanie? A fuj ;P Słowacy - ostro mnie zawiedli w tym roku, bo to obok Kanadyjczyków od ponad 10 lat moi hokejowi ulubieńcy. Palffy, Szatan, Stuempel, Szwehla, Zednik, Demitra, Chara, Bondra. Mieli nasi sąsiedzi ekipę - potem pojawił się starszy Hossa (Marian) i i jego imiennik Gaborik (bohater najbardziej rotflowego draftu w ostatnich latach w NHL, kiedy Islanders mając #1 i szansę wyboru Słowaka albo Dany'ego Heatley'a, zdecydowali się na Ricka diPietro :kekeke:)

Odnośnik do komentarza

Złoto dla Rosjan - wygrali lepsi! Brawa dla nich i nagana dla: 1) Kanadyjczyków za wyrwanie sobie zwycięstwa ze stanu 4:2 na początku 3 tercji; 2) Hitchcocka za mieszanie bramkarzami w czasie turnieju, co, jak sądzę, nie pozostało bez wpływu na grę Warda w finale; 3) Nasha za skrajną głupotę w dogrywce, bo inaczej wybicia krążka z własnej tercji poza lodowisko nazwać nie potrafię.

 

A katem Kanadyjczyków Ilja Kowalczuk, który grał słabo i brutalnie przy tym przez cały turniej, ale na finał sprężył się i pokazał, że jest wybitnym hokeistą, a kwartet Owieczkin-Siomin-Małkin-Kowalczuk może w najbliższych latach dać Rosji nie jeden mistrzowski tytuł. Zwłaszcza, że konkurencja jakby się zmniejsza - wymiana pokoleniowa w zespołach Czech i Słowacji, słabsze ekipy skandynawskie (Szwedzi i Finowie), których siła opiera się głównie na defensywie, nierówno grający młody zespół USA. Myślę, że w kolejnych latach finały Kanada-Rosja mogą być chlebem powszednim na hokejowych MŚ.

Odnośnik do komentarza

Nie kibicowałem (to mało powiedziane) Rosji, ale przyznaję, że finał to popis w ich wykonaniu. Ograć Kanadyjczyków na ich terenie, przegrywając 2-4 i właściwie mając mało do powiedzenia przez dwie tercje - to zasługuje na mistrzostwo.

Postawę Kanady najlepiej opisał Kamtek, więc już nie będę "strzępił klawiatury" na takie same opinie.

Myślę, że w kolejnych latach finały Kanada-Rosja mogą być chlebem powszednim na hokejowych MŚ

Ze względu na wręcz nejeczelowo-plejofowy poziom meczu finałowego nie miałbym obiekcji, choć na pewno wolałbym inne rozwiązanie.

Jedno wiemy na pewno - za rok mistrzem na pewno nie zostanie Szwajcaria, bo będzie gospodarzem MŚ ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...