Skocz do zawartości

Manchester United


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...

Oleball nabiera coraz lepszego kształtu :)

 

https://thebusbybabe.sbnation.com/2020/7/2/21310260/manchester-united-tactical-analysis-shades-of-guardiola-as-ole-ball-takes-shape

 

Także no:

 

- trener bez pomysłów
- drużyna bez formy

- czekamy na Pochettino

- poukładał defensywę i tyle

- nie rozwinął/poukładał piłkarzy (Fred, Shaw, Matic, Greenwood)

 

 

Ogólnie sodoma i gomora ;)

  • Lubię! 3
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza

W drugiej połowie dzisiejszego meczu zacząłem się zastanawiać jak będzie wyglądało nasze okienko transferowe.

 

Starting 11: De Gea - AWB, Maguire, Lindelof, Shaw - Pogba, Matić, Bruno - Rashford, Martial, Greenwood.

 

Osobiście bardzo bym chciał jakiejś wschodzącej gwiazdy na DC, typu Ruben Dias, ale spodziewam się, że Ole dalej będzie grał Lindelofem i jakiekolwiek transfery do obrony by mnie zaskoczyły. Przynajmniej dopóki ktoś nie zostanie sprzedany. Głębia wygląda imo ok.

 

Wcześnie byłem pewien, że środek pomocy będzie potrzebował wsparcia, ale... Fred zaczął grać na dobrym poziomie, McTominay dostał nową umowę, nawet Matić daje radę. Ciekawe czy klub będzie próbował go sprzedać na rok przed końcem kontraktu (lol), czy obejdzie się bez zmian na MC, oprócz ewentualnego odejścia Pogby.

 

Największe problemy widzę z głębią składu z przodu. Oprócz Bruno, Martiala, Rashforda i Greenwooda chyba tylko Ighalo na ten moment gra na odpowiednim poziomie. Widzę potrzebę na AMC (Pereira i Lingaard wypierdalać), ale powinien to być albo zawodnik pogodzony z graniem ogonów czy w pucharach, albo ktoś mogący pograć na kilku pozycjach, do rywalizacji na skrzydłach czy MC. 

 

Jeszcze kilka tygodni temu byłem pewien, że największą potrzebą będzie AMR z prawdziwego zdarzenia, ale patrząc na OleBall i formę Greenwooda mam poważne wątpliwości. Z jednej strony na pewno znalazłoby się miejsce dla takiego Sancho ( :keke: ) czy Ferrana Torresa, ale nie wiem czy klub się na to zdecyduje patrząc na formę Masona. Widziałem w prasie informacje, że James jest w planach Ole i będzie walczył o minuty na skrzydłach.

 

TL;DR - chciałbym DC, ale United nie chcą imo. Sądzę, że wzmocnią AML/AMR i AMC, ale nie gwiazdą, tylko kimś młodym do rywalizacji. Przydałby się też napastnik w typie Ighalo, jeżeli ten nie zostanie.

 

Jakie pozycje chcielibyście wzmocnić w United? Które pozycje Waszym zdaniem klub wzmocni w trakcie okienka?

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Hah, nawet na Discordzie pisałem żartem (czyżby), że chętnie bym wymienił Maguire na Upamecano ;)

Wydaje mi się, że odejście Pogby znowu będzie odłożone. Kontrakt dalej jest w miarę długi, trzeba by te 80 baniek przynajmniej dać co w obecnej sytuacji jest mało realne. Z klubu napływają sygnały o dobrej relacji Ole i Pogby więc ten rok mamy pewnie francuza jeszcze u siebie.

 

James na pewno jest w planach, mimo słabej gry po paru lepszych miesiącach nikt go nie krytykuje bo chłopak się zwyczajnie zajechał. Nie jest co prawda zawodnikiem do pierwszej jedenastki, ale bardzo użyteczną opcją rotacyjną.

 

Ja jestem pewien, że głównym transferem będzie Grealish i wydaje mi się, że Sancho nie przyjdzie. Głównie ze względu na niższe koszty od zawodnika BVB (40 baniek jak się utrzymają imo realne, 20-30 jak spadną), Villans w obecnym rynku zdają sobie sprawę, że potrzebują pieniędzy i nie zatrzymają Jacka. Dodatkowo na jego korzyść nad Sancho przemawia wszechstronność pozycji. Nie widzę Sancho grającego nigdzie indziej niż na AMR w obecnym składzie, a to przyblokuje rozwój Greenwooda, który też nie jest typową 9tką, plus Sancho nie będzie za długo siedział na ławce. Grealish z kolei oferuje różne rozwiązania na każdej pozycji w pomocy, jest wystarczająco dobry by walczyć o pierwszy skład i na pewno nie będzie miał problemu z rotacją. Choć oczywiście są to opisy na instant success, każdy z tych zawodników może swoją grę przystosować, zwłaszcza że są młodzi :)

 

BVB nie musi sprzedawać Sancho więc nie wydaje mi się, że spojrzą na oferty poniżej 100mln. A to nam ogranicza pole manewru w innych transferach, gdyby były konieczne.

 

Z jednej strony mamy dużo szrotu do sprzedania (Dalot może, Jones, Smalling, Pereira, Lingard, Alexis), co mogło by wygenerować sporo wolnych środków, a z drugiej strony Ci zawodnicy nie są na niskich kontraktach i mało kto kupi średniaków w obecnym rynku. Niestety, spodziewam się serii wypożyczeń znowu, może z wyjątkiem jednego/dwóch transferów out. Tu strzelam w kogoś z pary Jones/Dalot. A propos wypożyczeń to panuje i w Rzymie i w Manchesterze przekonanie, że Smalling kolejny sezon rozpocznie we Włoszech, a zostanie dogadana konieczność wykupu po sezonie 20/21 za około 12 mln funtów. Na Dalot czai się z kolei ponoć utalentowany Laird więc może to już czas Portugalczyka. Ale ciężko przewidywać bo niewiele się o nim mówi.

 

Zaś gdyby miał pisać co JA bym chciał, no to pozbycia się wspomnianego szrotu w pierwszej kolejności. Tu mam na myśli Jonesa, Smallinga, Pereiry, Lingarda, Matica (mimo wszystko mam wątpliwości co do niego). Coraz mniej mam wiary też w Dalota i w Bailly'ego, ale o ile Portugalczyka bym zatrzymał to chciałbym zobaczyć więcej Tuanzebe, który jako 3/4 wybór myślę, że dałby radę. Podobnie chciałbym więcej szans dla chwalonego Garnera, ale może to za wcześnie i byłby potrzebny jakiś dobry rozbijający MC. Tu bym zerkał w ligę angielską najchętniej.

 

Z transferów in to ewentualnie jeszcze DC gdyby pozbyć się Baillyego. Marzeniem jest wspomniany Upamecano, ale tylko tym ;)

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Swoją drogą, to ktoś po meczu wyłapał, że Ole gadał z Ake i powiedział do niego coś w stylu: Graj tak dalej, potrzebujemy DC z dobrą lewą nogą.

 

Dawno nie oglądałem Ake i nie wiem czy jest czegoś wart, kojarzę, że go chwalono swego czasu. No i gorszy nie będzie od Jonesa/Smallinga/Bailly/Tuanzebe, więc gdyby wszystkich ich sprzedać, a Bournemouth by spadło to może niegłupie za mały hajs mieć wszechstronnego, młodego brytola :-k ?

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Ależ United zrobią dobry deal. Doszli do porozumienia z Alexisem Sanchezem, który rozwiązał swój niebywale wysoki kontrakt z United i za darmo przeniesie się na stałe do Interu. Chilijczyk zgodził się na sporą obniżkę poborów, bo w Interze będzie zarabiał 7 milionów netto zamiast dotychczasowych 12 milionów euro netto*. United tym ruchem zaoszczędzą 60 milionów euro, które kosztowałby kontrakt Alexisa w dwóch kolejnych sezonach. Tak się robi biznesy, barcelońskie bęcwały.

za Gianluca Di Marzio

 

* - oczywko w United dostawał w funtach, ale pan Di Marzio nie miesza systemów walutowych, to nie będę zawracał kijem Irwell i przeliczał :)

  • Hurra! 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, lad napisał:

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że Sanchez się lekką ręką pozbył takich pieniędzy. Myślę, że ten agreement coś United jednak kosztował.

Może fakt, że Inter pozyska go za darmo, a nie odpłatnie, spowodował, że mu podnieśli pensję w Interze. Do tej pory Włosi płacili mu 5 mln z 12. Więc tutaj ma swój bonus.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...