Skocz do zawartości

Manchester United


Rekomendowane odpowiedzi

???

Fred w wielu meczach wykonywał największą ilość celnych podań wśród graczy United (w tym 1:1 z Poolem), najwięcej odbiorów piłek, wygranych pojedynków czy kluczowych podań. Facet mega pomaga w budowaniu gry i przenoszeniu piłki od obrony dalej i jest dobrym graczem na tle ligi, a nie tylko United. Więc nie jest przeciętniakiem. Podajesz jego przykład jako nieudanego transferu, pokazuje Ci jak się spisuje, a zmieniasz temat na słabo spisującą się drużynę. Co on ma zrobić, obronić strzał, przebiec pół boiska i strzelić gola :D ? Swoją robotę wykonuje bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza

Ostatnie transfery ManU zdecydowanie na plus by się wyróżniały na tle poprzednich (fatalnych) lat, gdyby nie to, że bodaj największym transferem ostatnich kilkunastu miesięcy jest Maguire (?). Na wszystkie świętości, jeśli juz wyrzuca się takie wagony pieniędzy na obrońcę, to on ma OBOWIĄZEK zaaklimatyzować się maks w kwartał i radykalnie zmienić defensywę zespołu (wiadomo, do czego piję). Maguire raczej nic z tego NIE ROBI, a to bodaj obecnie najdroższy obrońca świata. WTF?

Odnośnik do komentarza

Jest parę kwestii w których się wyróżnia. Poniżej porównanie Maguire z Van Dijkiem:

 

https://www.premierleague.com/stats/player-comparison?player0Id=9566&player0isActive=1&player0compSeasonId=210&player1Id=10651&player1isActive=1&player1compSeasonId=210

 

Jesteśmy wysoko w kwestii straconych xG. Tj tracimy mniej niż powinniśmy. Niestety jest małe wsparcie pomocy dla obrońców, stąd bardzo częste wystawianie się na próbę defensorów i jasne, Maguire to nie jest poziom (jeszcze?) Van Dijka, ale radzi sobie w bardzo wielu sytuacjach, w których podejmuje pojedynki. Niestety - poza McTominayem, przed którym jeszcze daleka droga, nie mamy dobrego defensywnego pomocnika, który mógłby wspierać obrońców. Sam zapewne wiesz jak ważna jest rola Fabinho i na ile dzięki niemu swobody mogą sobie pozwolić Virgil i reszta.

 

Skąd pomysł, że się nie zaaklimatyzował? W szatni ma niesamowity posłuch, wszyscy chwalą jego podejście i wpływ i dlatego też został kapitanem po odejściu Younga. Moim zdaniem to definicja zaaklimatyzowania się.

Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, ajerkoniak napisał:

Jest parę kwestii w których się wyróżnia. Poniżej porównanie Maguire z Van Dijkiem:

 

https://www.premierleague.com/stats/player-comparison?player0Id=9566&player0isActive=1&player0compSeasonId=210&player1Id=10651&player1isActive=1&player1compSeasonId=210

 

Jesteśmy wysoko w kwestii straconych xG. Tj tracimy mniej niż powinniśmy. Niestety jest małe wsparcie pomocy dla obrońców, stąd bardzo częste wystawianie się na próbę defensorów i jasne, Maguire to nie jest poziom (jeszcze?) Van Dijka, ale radzi sobie w bardzo wielu sytuacjach, w których podejmuje pojedynki. Niestety - poza McTominayem, przed którym jeszcze daleka droga, nie mamy dobrego defensywnego pomocnika, który mógłby wspierać obrońców. Sam zapewne wiesz jak ważna jest rola Fabinho i na ile dzięki niemu swobody mogą sobie pozwolić Virgil i reszta.

 

Skąd pomysł, że się nie zaaklimatyzował? W szatni ma niesamowity posłuch, wszyscy chwalą jego podejście i wpływ i dlatego też został kapitanem po odejściu Younga. Moim zdaniem to definicja zaaklimatyzowania się.


Jeśli już się zaaklimatyzował i gra optymalnie, to proszę Cię. To nie jest tak, że Maguire ma wokół siebie jakiś zdecydowanie gorszy ekosystem niż van Dijk. Virgil miał obok siebie Lovrena (obrońca memiczny), Matipa (który był lepszy od Lovrena... i tyle), Gomeza który miał minimalne doświadczenie, Trenta który przy całej swojej diamentowatości w defensywie akurat nie jest niezawodny i bardzo długo duet Karius/Mignolet, którego komentować nie będę. A poprawa linii obronnej była niemal nagła. Maguire jest jeszcze droższy, a obrona United, no cóż, imho nie ma tam progresu. I nie uważam, by defensywę miał obok siebie słabszą niż VVD. Gdy mijali go/zbliżali się zawodnicy Pool, to zdecydowanie za często albo wpadał w panikę (jak przy pierwszej nieudanej bramce, którą to on zawinił afaik), albo chwytał za koszulkę (przynajmniej raz mógł w ten sposób sprezentować Czerwonym karnego). 
 

a tak poza tym, to w tym linku jest porównanie z Gomezem, nie VVD :D

Odnośnik do komentarza

Źle mi się skopiowało, nie ma problemu żeby wybrać tam Virgila ;)

Bo ja wiem, z tego co czytałem o grze Matipa to widziałem bardzo dużo pochwał i pozytywne oceny. Nie wiem jakie miał początki, patrzę pod kątem bardziej poprzedniego sezonu na podstawie którego czytałem analizy. Podobnie z Gomezem, który ponoć się niesamowicie rozwija. Nie oglądałem wielu spotkań Liverpoolu by samemu to ocenić, bazowałem na analizach jakie widziałem.

 

Pomijasz aspekt, o którym mówiłem czyli Fabinho i ogólnie rolę pomocy w obronie Liverpoolu. Pomoc Poolu jest zdecydowanie bardziej  funkcjonalna i fizyczna niż chociażby pomoc City, która jest bardziej finezyjna i techniczna, co idealnie też pokazuje różnice w sposobach gry i rodzaju pressingu jakie obie ekipy stosują. Za kreatywność i budowanie akcji w Liverpoolu odpowiadają boczni obrońcy (obaj świetni w ataku, w defensywie gorsi, zwłaszcza Trent) i ewentualnie jeden z pomocników podłączających się w dany sektor boiska. Jak np Hendo często schodzący na prawą stronę albo Gini, który potrafi ładnie się podłączać do ataku. Podobnie robił Ox jak był zdrowy. Mają też taką pomoc łatwiej stosować Kloppowy pressing i odbierać piłkę wysoko. Do tego dochodzą świetnie daleko podający obrońcy jak Matip czy Van Dijk.

 

Z bramkarzem racja, ale ponownie - odnoszę się do momentu, w którym grał już Alison czyli obok De Gei i Edersona top premiership.


Więc weźmy pod uwagę system gry, który wspiera i tak świetnych zawodników. Klopp i Edwards genialnie dobrali transfery od dawna, ale pozyskanie VVD, Fabinho i Alisona to było pozyskanie DOKŁADNIE takich elementów jakich potrzebował Klopp żeby system funkcjonował w 100%.

 

Van Dijk gra wyśmienicie, ale też odpowiedni system i piłkarze wokół niego pomagają mu to osiągać. Podobnie jak reszcie piłkarzy Liverpoolu. Różnica też jest taka, że Klopp dopasował element jak VVD w swoim 5/6 (?) okienku, a Ole miał na razie tylko jednego i tak się składa, że dostępny był pasujący mu do wizji Maguire.

 

Dodatkowo to jak gra w kadrze też pokazuje jak ważny jest system.

 

 

Świetne wyjaśnienie swoją drogą dlaczego ściągnęli akurat TAKICH piłkarzy, może Cię zaciekawi.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, ajerkoniak napisał:

Bo ja wiem, z tego co czytałem o grze Matipa to widziałem bardzo dużo pochwał i pozytywne oceny. Nie wiem jakie miał początki, patrzę pod kątem bardziej poprzedniego sezonu na podstawie którego czytałem analizy. P

Nie no, ja nie piszę ze był jakiś słaby. Przyszedł za darmo, a wniósł dużo mniejszą „awaryjność” w stosunku do Skrtela, Lovrena czy Klavana. Jego rozmiary sprawiają jednak, że chcąc nie chcąc jest trochę niezgrabny (odrobinę) i nigdy raczej nie wskoczy powyżej poziomu „wyższa klasa średnia”. No i szkoda, że tego swojego wzrostu nie przekuwa na więcej bramek (jak Skrtel, byle nie samobójczych :D ). 
 

2 godziny temu, ajerkoniak napisał:

Podobnie z Gomezem, który ponoć się niesamowicie rozwija.

Oczywiście, ja zresztą nie napisałem, że jest słaby, tylko że niedoświadczony. A prócz bramki, to imho doświadczenie właśnie u obrońców najbardziej procentuje.

 

2 godziny temu, ajerkoniak napisał:

Pomijasz aspekt, o którym mówiłem czyli Fabinho i ogólnie rolę pomocy w obronie Liverpoolu.

No tak, ale Ty pomijasz fakt, że ja pisałem o pierwszych miesiącach Virgila. Fabinho wtedy albo nie grał, albo grał słabo.

 

No i reszta pomocy: UWIELBIAM Wijnalduma, cenię Hendo, jestem kultystą Milnera, ale przecież nikt mi nie wmówi, że to są jacyś niebywale niesamowici pomocnicy. To wspaniali rzemieślnicy, z których Klopp uwolnił potencjały w całkowicie kompletny sposób... ale przecież oni nie urodzili się na Kryptonie. Nazywano ich tu „odrzutami z Newcastle” i „kopiącym się w czoło Hendo” (to ostatnie to ja :D ). Ich gra to efekt Kloppa, nic więcej (poza Milnerem, on sam z siebie jest niesamowity). 
 

W związku z tym powtórzę tezę: VvD wchodził do zespołu, który nie był zespołem klasowym (do dziś bodajże ManU ma droższy skład od LFC). On mocno pomógł mu się takim stać. Maguire tego nie robi, a przynajmniej słabo to dostrzegam. A wydano na niego ile tam. 80 milionów? Virgil rządzi i dzieli w obronie, on cały czas coś mówi i pokazuje na boisku. Nie zauważyłem takiego liderowania u Maguira. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Feanor napisał:

Nie no, ja nie piszę ze był jakiś słaby. Przyszedł za darmo, a wniósł dużo mniejszą „awaryjność” w stosunku do Skrtela, Lovrena czy Klavana. Jego rozmiary sprawiają jednak, że chcąc nie chcąc jest trochę niezgrabny (odrobinę) i nigdy raczej nie wskoczy powyżej poziomu „wyższa klasa średnia”. No i szkoda, że tego swojego wzrostu nie przekuwa na więcej bramek (jak Skrtel, byle nie samobójczych :D ). 

 

A przy tym dobrze wyprowadza piłkę i dobrze gra w powietrzu co przy stylu Liverpoolu jest odpowiednie :)

 

2 minuty temu, Feanor napisał:

Oczywiście, ja zresztą nie napisałem, że jest słaby, tylko że niedoświadczony. A prócz bramki, to imho doświadczenie właśnie u obrońców najbardziej procentuje.

 

I to też zawodnik dobrze wybrany do stylu Liverpoolu. Całkiem fizycznie dobry, zwłaszcza jak na swój wiek i dobrze panuje nad piłką.

 

3 minuty temu, Feanor napisał:

No tak, ale Ty pomijasz fakt, że ja pisałem o pierwszych miesiącach Virgila. Fabinho wtedy albo nie grał, albo grał słabo.

 

No i reszta pomocy: UWIELBIAM Wijnalduma, cenię Hendo, jestem kultystą Milnera, ale przecież nikt mi nie wmówi, że to są jacyś niebywale niesamowici pomocnicy. To wspaniali rzemieślnicy, z których Klopp uwolnił potencjały w całkowicie kompletny sposób... ale przecież oni nie urodzili się na Kryptonie. Nazywano ich tu „odrzutami z Newcastle” i „kopiącym się w czoło Hendo” (to ostatnie to ja :D ). Ich gra to efekt Kloppa, nic więcej (poza Milnerem, on sam z siebie jest niesamowity). 
 

W związku z tym powtórzę tezę: VvD wchodził do zespołu, który nie był zespołem klasowym (do dziś bodajże ManU ma droższy skład od LFC). On mocno pomógł mu się takim stać. Maguire tego nie robi, a przynajmniej słabo to dostrzegam. A wydano na niego ile tam. 80 milionów? Virgil rządzi i dzieli w obronie, on cały czas coś mówi i pokazuje na boisku. Nie zauważyłem takiego liderowania u Maguira. 

 

No właśnie - Klopp uwolnił. I teraz pytaniem jest czy w ciągu roku, dwóch (bo z obecnym składem poza wyjątkami mniej więcej tyle pracuje, zmian było sporo od jego zatrudnienia w 2015) czy po prostu zobaczył, że Wijnaldum to nie skrzydłowy, a środkowy pomocnik, że Hendo postawiony nie obok Gerrarda, a z konkretnymi zadaniami ma zadatki na super piłkarza. Zmierzam do tego, że to od samego początku nie byli źli piłkarze (większość z nich była w klubie nie jako 19-22 latki tylko jako już doświadczeni, przynajmniej 25 letni piłkarze) tylko nie byli dopasowani do dobrego systemu. No, a Klopp miał swój system, początki były z dwoma piwotami i one były takie nawet nawet + żal było nie korzystać z Coutinho. A gdy okazało się, że można nabyć takowych piłkarzy jak Salah czy Mane, że był Firmino i co potrafi to było sensowne dobrać do tego odpowiednich pomocników.

 

Pogrubione - to nie wyznacznik dobrego zespołu, vide Zidanes y Pavones i masę innych ekip.

 

Oczywiście, że VVD pomógł stać się takim zespołem, przecież ja potwierdzam. Podobnie jak Alison, Fabinho, Hendo i masa innych. Jasne, jestem pewien że Virgil by świetnie grał w masie innych zespołów bo to wysokiej klasy zawodnik, ale trafił do drużyny, której IMO bliżej było poukładania niż United obecnie.

 

Że pozwolę sobie opisać jak to obecnie wygląda w optymalnej jedenastce żeby mógł to porównać do sytuacji Liverpoolu przed przyjściem VVD.

 

De Gea - tu nie ma problemu, wierzę, że wróci światowej klasy forma, skille dalej są, do tego ma super zmiennika i potencjalny talent na wypożyczeniu jako rywala.

AWB - Obrońca z mega talentem, świetny w obronie, w ataku do doszlifowania. Dalot to piłkarz, który jest trochę niewiadomą, ale potencjał jest.

Maguire i Lindelof - dobry duet, świetne wyprowadzanie piłki i wysoki procent wygranych pojedynków. Do poprawy na pewno ustawianie się i zagrożenie przy SFG. Zmiennicy...ech no nie wiem. Rojo jest chimeryczny strasznie, zaś Bailly nie wiem czy wróci do formy.

Williams - młody talent, dużo potencjału, bardzo temperamentny zawodnik, ale cholera wie co z nim. Shaw to z kolei kolejny zahamowany przez kontuzje.

 

Tu brakuje na pewno jakiegoś sensownego ŚO bo niewiele można powiedzieć o Tuanzebe bo za mało gra. Brakuje też klasowego LO bo nie wiadomo co z Shawem i Williamsem.

 

Środek pomocy to największy problem. Zakładając, że Ole chce grać dwójką to muszą to być albo zawodnicy mocno podzieleni na kreatora i destruktora albo na hybrydy tychże. W tym momencie mamy niezłego destruktora, który nie potrafi za wiele po wyjściu za własną połowę, w osobie McTerminatora, niezłą hybrydę w postaci Freda, wiecznie nieobecnego jednego z lepszych PŚ na świecie czyli Pogbę i...tyle. Matic czeka na odejście, Garner to niewiadoma i tyle. Brakuje tu przynajmniej dobrego, gotowego do gry destruktora (stąd zainteresowanie Ricem z WHU) i kogoś kto zastąpi Pogbę (nie mam pojęcia, Fred ma zadatki, ale potrzebowałby 10tki do wsparcia).

 

10tka - nie ma. Ani Mata, ani Lingard ani Gomes to nie są piłkarze na tym poziomie. Jeszcze albo już. Stąd zainteresowanie Maddinsonem czy (w tym okienku) Fernandesem albo Grealishem.

 

Skrzydła - Tu jest chyba najlepiej w całej kadrze bo Rashford był w świetnej formie, James jak na takiego szczeniaka pokazuje niesamowity talent, ale to nie powinien być pierwszy wybór, stąd mowa o Sancho, który na pewno odejdzie latem z BVB. Pereira ma ostatni sezon na pokazanie czegokolwiek. No i właśnie - nie ma zmienników.

 

Atak - Chimerycznie, ale z potencjałem. Czyli Martial i niesamowity finiszer w postaci Greenwooda.Ale nie ma pewniaka.

 

Podsumowując, brakuje w pierwszej jedenastce: lewego obrońcy, środkowego pomocnika z inklinacją defensywną, drugiego pomocnika żeby móc cokolwiek rotować, skrzydłowego, dziesiątki i napastnika pewnego.

 

Czy Liverpool przed przyjściem Virgila nie był w lepszym stanie, serio ;) ?

A co jest rozwiązaniem United? Czas. Ole musi dostać czas żeby skompletować odpowiednią jedenastkę. Paradoksalnie żaden z trenerów po SAFie tego czasu IMO nie dostał. Najwięcej go dostał Mourinho, który w sumie zdobył najwięcej trofeów i zajął najwyższe miejsce w lidze, przypadek? A po odejściu Jose okazało się, że można dostać piłkarzy, o których prosił.

 

I nie ma znaczenia czy Ole w tym momencie dobiera odpowiedni skład i taktykę bo cóż...niespecjalnie jest kim klasowym grać. Nie możemy grać trójką w obronie i wahadłowymi regularnie bo niespecjalnie jest kim. Nie możemy grać trójką w pomocy bo nie ma kim. Obecne 4-2-3-1 też ma dziury, więc Ole trochę łata czy może jednocześnie próbując młodzieży z super efektem (Greenwood, Williams).

 

Do takiego miejsca trafił Maguire. No moim zdaniem ma ciężej niż miał VVD.

 

Przyznam Ci rację jeśli zobaczę, że Ole dostał piłkarzy, których potrzebował, a Maguire dalej będzie grał przeciętnie.

 

A co do postawy werbalnej na boisku to ja widzę dużo zapału w Harrym, no i nie dostał też opaski z dupy, będąc w klubie krócej od prawie każdego :)

3 minuty temu, Hidalgoo napisał:

Maguire to jest solidny obrońca ligowego średniaka, ale ponieważ jest Angolem i miał dwa udane sezony, to został niesamowicie przepłacony. Poza tym to straszny kloc :D

 

Nope, wyróżniał się bardzo w Hull, wyróżniał się bardzo w Leicester, zwłaszcza w ostatnim sezonie i dobrze grał w kadrze, sorry :) Paradoksalnie - droga jego rozwoju nie jest tak różna od rozwoju Virgila, który odbił się od Ajaxu, był w Groningen, w Soton był wyróżniający się i eksplodował w Poolu.

Odnośnik do komentarza

Niestety nie oglądałem derbów, więc nie wypowiem się na temat planu na ten mecz, ani rewanżu z Wolves - po tym, co zrobili w pierwszym meczu podziękowałem. Żałuje, że nie miałem czasu oglądać dzisiejszego spotkania, bo widzę że finezyjne Burnley robi sobie party na Old Trafford. 

 

Ale do rzeczy. 

 

No spoko, jest kilka przykładów gdzie jakiś plan Solskjaera zadziałał. Generalnie nie chce żeby moje wypowiedzi przedstawiały Norwega jako amatora, tylko według mnie to nie jest trenerski kaliber na Manchester United. Zobacz @ajerkoniak, wybrzmiewasz jakby to, co się działo w twoim klubie było ok. W takim sensie, że no wiadomo, niby jestem zły, ale generalnie nie przejmuje się tym, że Wolves czy Sheffield są na moim poziomie, bo brakuje kilku zawodników w składzie i od SAFa jest jak jest. Trochę tego nie rozumiem, bo kiedy był rozłam w Borussii to kompletnie tego nie akceptowałem i nie godziłem się z walką o TOP4 bez podejścia do Bayernu. Według mnie - gdyby Solskjaer był odpowiednią osobą na tym stanowisku, to ten zespół wyglądałby lepiej, notował lepsze wyniki i nie grał jak Legia Vukovicia(z jego początków pracy oczywiście). 

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że się przejmuje i tego nie akceptuje, ale co mam zrobić? Widzę jaki jest zarząd i że nic się nie zmienia, jest nowy menadżer więc chce mu zaufać, zwłaszcza że jest parę przesłanek że może warto i muszę wierzyć, co innego mam zrobić? Najgłupsze byłoby wyjebanie Ole i danie nowego menadżera, który ZNOWU będzie układał klub inaczej. Chciałbym wierzyć, że klub wesprze Ole w transferach i uda się zgarnąć potrzebnych zawodników. Chciałbym też zatrudnienia dyrektora sportowego, który by wespół z Ole budował zespół i to taki, który będzie miał plan na rok, pięć i dziesięć lat. Jakbyście mnie dopuścili do Woodwarda na metr to bym go zajebał dusząc koszulką z 99 kupioną na targu w Zabrzu, no ale nie da się więc z braku laku wierzę w Ole. Jak wierzyłem w Luja, chwilę w Moysa i w Żoze.

 

7 minut temu, matjez napisał:

Według mnie - gdyby Solskjaer był odpowiednią osobą na tym stanowisku, to ten zespół wyglądałby lepiej, notował lepsze wyniki i nie grał jak Legia Vukovicia(z jego początków pracy oczywiście). 

 

Daj mi przykład menadżera, który po jednym okienku ułożył zespół, który był spadkiem po 3 menadżerach w ciągu paru lat.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Fajnie, że takie podejście i wierzysz, ale nie widzę argumentów, żeby wierzyć. 

 

12 minut temu, ajerkoniak napisał:

Daj mi przykład menadżera, który po jednym okienku ułożył zespół, który był spadkiem po 3 menadżerach w ciągu paru lat.

 

Radoslav Latal :D

Odnośnik do komentarza

To wyjadę z argumentem ostatecznym: przy VvD bramki przestał tracić Karius (bo pewnie po wiadomej katastrofie już nikt tego nie pamięta, ale on w drugiej części sezonu wysiudał z bramki Minetę i miewał naprawdę dobre momenty. KARIUS.

To taka anegdotka, ale trochę jednak nie. U Maguirea naprawdę nie widzę tego efektu. Dziś tak się jakoś złożyło przy obu bramkach Burnley był przy strzelającym... i owszem, widziałem też trochę jego przechwytów, ale to się składa na obraz solidnego gracza. Nie geniusza. A zapłacono za niego jak za geniusza.

Odnośnik do komentarza

No kurwa proszę przestańcie już bronić Ole, bo to, bo tamto. On kurwa nie potrafi ustawić drużyny przy stałych fragmentach gry i ogrywają go zespoły z piaskownicy. Fakt zdobywa punkty w momencie, gdy wypala taktyka kick & run i zespół jest skoncentrowany na obronie, ale to raczej domena zespołów typu Burnley czy innego Sheffield. 

 

A Maguire? Budyń jest mobilniejszy...

Odnośnik do komentarza

Błagam, nie spłycajmy zwycięstwa z City i remisu z Liverpoolem do kick & run, serio.

 

Dzisiaj strzał życia Rodrigueza i wielbłąd Maguire + granie Jonesem z braku wyboru. Tu jest serio dużo elementów do wymiany. Inny menadżer nie sprawi, że Matic i Mata będą szybsi, Pereira będzie umiał celnie podać, a Lingard...cokolwiek.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, ajerkoniak napisał:

Dzisiaj strzał życia Rodrigueza i wielbłąd Maguire + granie Jonesem z braku wyboru. Tu jest serio dużo elementów do wymiany. Inny menadżer nie sprawi, że Matic i Mata będą szybsi, Pereira będzie umiał celnie podać, a Lingard...cokolwiek.

Ferguson potrafił zbudować swoją wielkość nie czyniąc z Rooneya czy Ferdinanda topowych piłkarzy - bo ich już takimi kupował - ale z masy przeciętniaków wyciskając 100%. To samo potrafi zrobić Conte, potrafił zrobić Mourinho i wielu innych (też Klopp IMO). Zły trener może piłkarzy pociągnąć w dół i fakt, że OGS tego unika, to też jakiś tam sukces, ale klub taki jak United powinien celować w managera, który wydobędzie z piłkarzy wszystko co najlepsze, a nie zadowalać się kimś, kto nie potrafi ich rozwinąć i "jedynie" ich nie psuje.

Tak, sądzę, że inny manager mógłby sprawić, że ww. piłkarze zaczną grać lepiej. Nie każdy, ale jest paru takich.

 

  

17 godzin temu, ajerkoniak napisał:

Jest parę kwestii w których się wyróżnia. Poniżej porównanie Maguire z Van Dijkiem:

https://www.premierleague.com/stats/player-comparison?player0Id=9566&player0isActive=1&player0compSeasonId=210&player1Id=10651&player1isActive=1&player1compSeasonId=210

 

Jesteśmy wysoko w kwestii straconych xG. Tj tracimy mniej niż powinniśmy.

Czy ja dobrze rozumiem, że dla Ciebie to jest argument przemawiający za jakością w obronie Maguiare?

Bo jeśli tak, to jest to mylne rozumowanie. Jeśli spodziewane stracone bramki przewyższają ilość straconych bramek, to jest to zasługa bramkarza (który wybronił) lub atakujących rywali (którzy zepsuli sytuacje), a nie obrońców - bo to właśnie z winy defensywy doszło do powstania tych sytuacji, które zostały zmarnowane. Jakość obrony poznaje się właśnie po tym, że tych spodziewanych straconych bramek jest mało (bo jeśli padną z niemożliwych pozycji to nie jest już wina obrońców).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...