Skocz do zawartości

Manchester United


Rekomendowane odpowiedzi

Tu nie może być zdziwienia, Conte w każdym klubie ściąga zawodników o niskiej renomie na pozycję wahadłowego, a później wyciska z nich maksimum. Inter na prawym wahadle wcale nie ma dużego komfortu (Lazaro chyba nie zbiera tak pozytywnych ocen na jakie liczono, a jego zmiennikiem jest Candreva), a Conte stawia wahadłowym wymogi, które mocno ograniczają jego pole manewru na tej pozycji.

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, BartuS napisał:

czy ja wiem? po prostu zejscie z duzego kontraktu goscia, ktory nie do konca jest potrzebny

Dziwny z perspektywy Interu, chociaż z drugiej strony kiedyś do Juve przyszedł Evra, a do Romy Ashley Cole, więc mamy tradycję przechodzenia wiekowych bocznych obrońców z Anglii do Włoch.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Fenomen napisał:

Zwlaszcza, ze to prawdopodobnie niejedyny taki transfer goscia, ktorego za pol roku mogliby miec za darmo. Drugi w kolejce jest Eriksen, ktory ma niby sie przeniesc za 20 mln euro.

 

ale co w tym dziwnego? biora gosci duzo ponizej ceny rynkowej, pol roku wczesniej, gdzie moga przerwac dominacje Juventusu w lidze, a taki Eriksen moze wniesc duzo do ich gry

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Fenomen napisał:

Zwlaszcza, ze to prawdopodobnie niejedyny taki transfer goscia, ktorego za pol roku mogliby miec za darmo. Drugi w kolejce jest Eriksen, ktory ma niby sie przeniesc za 20 mln euro.

 

No, ale jak potrzebują zawodnika o odpowiednim profilu obecnie, który jest dostępny to po co czekać? Mówimy o drużynie, która ma dosyć wąską kadrę, a ma szanse na tytuł w walce z Juve, które ławkę ma prawie na poziomie pierwszej 11tki.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Fenomen napisał:

Zwlaszcza, ze to prawdopodobnie niejedyny taki transfer goscia, ktorego za pol roku mogliby miec za darmo. Drugi w kolejce jest Eriksen, ktory ma niby sie przeniesc za 20 mln euro.

Włoskie media podają, że za Eriksena Inter nie zapłaci nic, tylko odda Vecino + dopłaci do tego Tottenham. :D 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, ajerkoniak napisał:

Heee, a Vecino cokolwiek gra? Kojarzę, że początki miał przyzwoite, ale potem o nim zamilkło. Zresztą Tottenhamowi nie trzeba w sumie rozgrywającego mając Alliego czy jeszcze nie sprawdzonego, ale z umiejętnościami Lo Celso więc byłbym zdziwiony takim dealem :-k

900 minut w 14 meczach, czyli głównie wtedy był podstawowym piłkarzem.

Nie wiem jak się odnajduje z formą, ale u Conte gwiazda może grać słabo, a słaby piłkarz świetnie, to nie jest dla mnie wyznacznik. W poprzednich sezonach był IMO przyzwoitym piłkarzem, ale nie grał tak jak we Fiorentinie + jak na (IMO) awans sportowy jakim jest przejście z Interu do Tottenhamu nie grał aż tak dobrze. Nie oglądam Kogutów, to nie wiem, jak jest tam potrzebny piłkarz o jego profilu. Ale znów, Mourinho potrafi wziąć piłkarza z zaskoczenia pod kątem swoich wymagań, a niekoniecznie jego renomy wśród kibiców.

Plus - wiem, wygasa kontrakt - rozwala mi głowę fakt, że Eriksen idzie do Interu za mniej niż Vecino do Tottenhamu ;)  Przynajmniej w plotkach, na razie to nie są oficjalne informacje.

Odnośnik do komentarza

https://www.manutd.pl/2020/01/17/oficjalnie-ashley-young-zawodnikiem-interu-mediolan/

 

No to oficjalnie :)

Odchodzi oddany zawodnik klubu i prawdziwy kapitan. Zapamiętam go z dwóch pięknych goli strzelonych Arsenalowi, z zapierdalania tyle ile mógł i z paru zmian pozycji, które przyjmował bez pierdnięcia. Mimo tego, że fizycznie i skille już nie te to miał momenty kiedy był w stanie powstrzymać nawet Salah czy Hazarda albo walczyć z TAA. Do tego zawsze na boisku zachowywał się jak prawdziwy kapitan i robił robotę w szatni na ile się dało. Prawdziwy profesjonalista i oddany zawodnik. W ostatnich latach potrafił go w dobry sposób dla kadry wykorzystać też Southgate gdzie Ash grał całkiem nieźle.. Dobrze jednak, że odchodzi bo zwyczajnie nie jest w stanie dać tyle ile powinniśmy mieć na obronie, a sam na koniec może wygra Serie A.

 

The Athletic napisało o nim przyjemny artykuł, a na sam koniec przytoczę fragment:

 

He is a rustler of the field, an expert practitioner of those techniques that not everybody has the stomach for. You can see the appeal for Conte. When Dele Alli told Young to “retire with a zimmer frame” during Tottenham’s 1-0 loss at Old Trafford in 2017, he replied: “When you’ve won the Premier League, let me know.”

 

:keke:

Odnośnik do komentarza

Plan może mieć każdy, a wszyscy widzą, że nic z tego planu nie wynika. Pewnie, można cały czas usprawiedliwiać się brakiem dziesiątki, ale to droga na skróty. Według mnie rolą trenera jest wydobycie z drużyny ponad maksa. I pewnie nie powiesz mi, że Sheffield United ma lepszą kadrę. Tam Wilder dobrał odpowiedni styl pod swoich zawodników i robi wyniki ponad stan. Solskjaer nie dobrał odpowiedniego stylu pod swoich zawodników i robi wynik na poziomie Sheffield. 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
26 minut temu, matjez napisał:

Plan może mieć każdy, a wszyscy widzą, że nic z tego planu nie wynika. Pewnie, można cały czas usprawiedliwiać się brakiem dziesiątki, ale to droga na skróty. Według mnie rolą trenera jest wydobycie z drużyny ponad maksa. I pewnie nie powiesz mi, że Sheffield United ma lepszą kadrę. Tam Wilder dobrał odpowiedni styl pod swoich zawodników i robi wyniki ponad stan. Solskjaer nie dobrał odpowiedniego stylu pod swoich zawodników i robi wynik na poziomie Sheffield. 

 

 

No to jest spłycenie straszne. Tak jak w powyższym artykule było opisane jak to widział Ole - z naciskiem na Pogbę i jaki styl gry i na początku to zadziałało dobrze. Potem Pogba wypadł i trzeba było kombinować bo nie ma go kim zastąpić. Gdyby Wilderowi wypadło dwóch, trzech kluczowych piłkarzy albo nie byliby w formie to myślisz, że by osiągali takie wyniki? Poza tym - jak nie wynika? Był plan na jesienny mecz z Liverpoolem i się udał, no bo urwanie punktów Liverpoolowi przy dobrym stylu gry to obecnie wyczyn. Był plan na mecz z City i wygrali. Pierwszy mecz z Wolves był w dupę i na rewanż Ole przygotował inny plan, wyciągnął wnioski i wygrali. Słabo zagrali z Newcastle, Ole wyciągnął wnioski i rewanż zagrali świetnie. Podnoszę temat tego, że Ole się rzekomo nie uczy, że jest słabym taktykiem i nie ma planu, kiedy analizy spotkań pokazują coś zupełnie przeciwnego. Niestety, jest to niedoświadczony trener i trafił na ciężki okres klubu, ale robi postępy. Skoro już się zarząd zdecydował to dajmy mu czas na zbudowanie swojej drużyny. To tym bardziej trudne przy obecnym zarządzie.

 

Wilder jest w Sheffield prawie od 4 lat i miał też czas na budowanie drużyny. Ole jest od niewiele ponad roku. Nie znam sposobu prowadzenia Sheffield, ale stawiam w ciemno, że zarząd jest bardziej nastawiony na jakiegoś rodzaju cel długoterminowy i ma pod to plan niż zarząd United.

 

32 minuty temu, BartuS napisał:

Dolozyc do tego mozna ogolny brak wizji na budowe klubu - transfery przychodzace bez ladu i skladu (no dobra, przy Jamesie i Wan Bissace widac chociaz jakies czesci wspolne), za kupe pieniedzy, dodatkowo nie wplywajace na rozwoj kadry pod wzgledem jakosci.

 

James i AWB są bardzo udanymi transferami biorąc pod uwagę ich wiek i małe doświadczenie. Jeden gra w Premier league od trochę ponad roku, a drugi biegał po Championship.

 

Niestety, nie da się ukryć, że Maguire nie jest takim elementem jakim miał być, ale jestem skłonny dać mu czas.

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, ajerkoniak napisał:

James i AWB są bardzo udanymi transferami biorąc pod uwagę ich wiek i małe doświadczenie. Jeden gra w Premier league od trochę ponad roku, a drugi biegał po Championship.

 

Niestety, nie da się ukryć, że Maguire nie jest takim elementem jakim miał być, ale jestem skłonny dać mu czas.

 

Tak, zgadzam sie z tymi dwoma, dlatego ich wylaczylem. Bardziej chodzilo mi o sciaganie Fredow, Dalotow, Darmianow itp. Te transfery nie trzymaja sie kupy miedzy soba i po prostu nie widze jakiegos jasnego sposobu na budowanie zespolu patrzac na tych graczy.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, BartuS napisał:

 

Tak, zgadzam sie z tymi dwoma, dlatego ich wylaczylem. Bardziej chodzilo mi o sciaganie Fredow, Dalotow, Darmianow itp. Te transfery nie trzymaja sie kupy miedzy soba i po prostu nie widze jakiegos jasnego sposobu na budowanie zespolu patrzac na tych graczy.

 

Darmiana nie ma, Fred się spisuje bardzo dobrze w tym sezonie, więc przykład nietrafiony. Dalot to była inwestycja na przyszłość, niestety kontuzje wstrzymały na razie jego karierę, to było ciężko przewidzieć. W Portugalii uchodził w momencie transferu za mega utalentowanego obrońcę.

Godzinę temu, Gacek napisał:

We Włoszech obecnie najbardziej grzaną przez "insiderów" opcją dla Piątka (któremu klub dał czas na podjęcie decyzji do końca tygodnia) jest United.

Czy to możliwe?

 

Tylko jako wypożyczenie, acz wątpliwe bo obecnie napastnik United musi sam umieć wykreować sobie sytuacje, a nie być głównie egzekutorem. Aczkolwiek United (wedle źródeł z klubu) pytało o możliwości pozyskania Piątka, więc pewnie po prostu sprawdzają opcje. Jeżeli pozyskamy Fernandesa to podejrzewam, że nikt w oknie nie przyjdzie więcej, a to o Portugalczyku się mówi najwięcej.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, ajerkoniak napisał:

Darmiana nie ma, Fred się spisuje bardzo dobrze w tym sezonie, więc przykład nietrafiony. Dalot to była inwestycja na przyszłość, niestety kontuzje wstrzymały na razie jego karierę, to było ciężko przewidzieć. W Portugalii uchodził w momencie transferu za mega utalentowanego obrońcę.

 

A teraz powiedz mi czy ten Fred by gral przy zdrowym Pogbie :) 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...