Skocz do zawartości

Manchester United


Rekomendowane odpowiedzi

To ma większy sens, nie ma wielu rynków gdzie jedno zdarzenia ma aż taki wpływ. A do tego zdarzenie, które nie ma wielu następstw.
Wiele transferów, za duże kwoty mówi dyrektorowi sportowemu, że może rzucić dużo, a ktoś przyjdzie z taką kasą. A jak nie to niewiele mniej będzie w ofercie.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Bardzo chujowe okienko. Praktycznie tylko potrzeba na środku obrony załatana (za, mimo wszystko, straszne pieniądze, ale chuj z nimi, jeśli Harry będzie grał na wysokim poziomie). Zostajemy ze słabszym środkiem pola niż rok temu, gdzie już było bardzo słabo, oraz jednym jedynym Rashfordem na szpicy. Kurwa mać.

Odnośnik do komentarza

Przecież na szpicy grali w preseasonie Rash, Martial i Greenwood i szło im nieźle. Ole w dużej mierze zrobił zespół pod siebie, pod to co chce grać. Może wyjść różnie, ale przynajmniej wygląda na to, że został odpowiednio wsparty.

1 minutę temu, Gacek napisał:

Kwota może i przyzwoita, ale włoskie media piszą o tym, że 65 mln euro jest bezwarunkowe i do tego rozłożone na 5 rat, a pozostałe 15 mln to bonusy.

 

A angielskie o 80 na raz nawet. W sumie logiczne, że jedni będą pisać o bardziej sprzyjających warunkach dla danego klubu. Stawiałbym na coś pośrodku a la 70 baniek i dodatki.

Odnośnik do komentarza

Trochę nie rozumiem dlaczego jest aż tyle głosów, że to przyzwoite okienko w wykonaniu Manchesteru, a gdyby udało się jeszcze kilku wypchnąć to już w ogóle bajka. IMO za dużo jest myślenia, że formę drużyny uda się poprawić tylko i wyłącznie pieniędzmi. Sanchez gra słabo? Sprzedać, dopłacić i kupimy sobie kogoś innego. Jones to samo, Rojo też. W przyszłym okienku pewnie będzie to Fred. I tak w kółko.

 

Nie zauważyliście, że w United kręcą się tak od kilku sezonów i to nic nie dało? Klub dalej żyje od sezonu do sezonu i nie ma na horyzoncie jakiegokolwiek planu. Po prostu ten co gra słabo musi odejść. Zupełnie zapomina się o potencjale zawodnika. Na serio nie dziwi was, że w jeden sezon gracze, którzy byli liderami w swoich poprzednich drużynach, zmieniają się w jakieś scruby? Weźmy pod uwagę trzy ostatnie sezony pod względem transferów przychodzących w wykonaniu Manchesteru: Ibra, Bailly, Mkhitaryan, Pogba, Sanchez, Lindelof, Matic, Lukaku, Dalot, Fred. Każdy z tych zawodników był sprowadzony, aby grać w pierwszej jedenastce (ewentualnie być blisko w rotacji jak Lindelof i Dalot), a po tak krótkim czasie większość z nich jest max. rezerwowymi, albo ich zwyczajnie już nie ma. Masakra. Jedynym wyjątkiem w tym zestawieniu jest Pogba. Te proporcje są w ogóle niezrozumiałe. Klub, który ewidentnie nie umie w transfery, chce wrócić na szczyt głównie przez transfery.

Na jednej z konferencji Klopp fajnie odpowiedział któremuś z dziennikarzy, że w Anglii by tylko kupowali. Dziennikarze i kibice w ogóle nie wierzą w trening i w rozwój. Tego który gra słabo trzeba się pozbyć i ściągnąć innego. Nigdy nie ma możliwości, aby dany zawodnik wyszedł z dołka i zaczął grać.

 

Dla mnie Manchester wydając kolejny chore sumy na gości jak Harry Maguire będzie dalej szedł dokładnie w tym samym kierunku. Zamiast postarać się zmienić kulturę wokół klubu, zatrudnić na stanowisku gościa, który będzie pasował do planu z graczami do rozwoju (nie wiem, popytać się w Bundeslidze o trenerów Hoffenheim, Gladbach lub Lipska na przykład), rozpisać ścieżkę dla danego gracza na dłuższy okres niż do najbliższego okienka transferowego i ewentualnie reagować, a nie panikować i sprzedawać.

  • Lubię! 16
Odnośnik do komentarza

Akurat brak planu jest tu zauważony przez niejednego kibica, nie tylko ja o tym pisałem parę razy. Przykłady Rojo, Jonesa czy Smallinga do sprzedaży nie są celne bo mowa o zawodnikach, którzy w klubie mieli niemało szans, u niejednego trenera i zwyczajnie nie grają na wymaganym poziomie. Freda nikt nie skreśla, zresztą nie kupiliśmy żadnego DM właśnie z tego powodu bo głównym wyborem na tej pozycji będzie McTominay i właśnie Fred, chyba że Matic fizycznie się poprawi, czego w preseasonie nie było widać niestety. Sanchezowi Ole też chce dać szansę co powtarzał parę razy, no i raczej nie ma wyboru ze względu na to że mało kto miałby szansę opłacić tygodniówkę Chilijczyka. Z wymienionych przez Ciebie poza tym piłkarzami Lindelof ostatecznie będzie drugim obok Maguire ŚO, Pogba to kluczowa postać, Matic grał dużo na początku, potem nie odnalazł formy fizycznej, Lukaku nie pasował do koncepcji Ole i został przyzwoicie sprzedany, Dalot się pokazał z dobrej strony i albo będzie opcją na RW albo będzie rotował z AWB. Ibrę rozwaliła kontuzja, i tak był planem na rok, dwa maks, swoje zrobił. Bailly ma pecha do urazów, Mkhitaryana ciężko zrozumieć.

 

Oczywistym jest że konieczny jest dyrektor sportowy i ktoś realizujący wizję klubu. Ale w momencie, w którym tego nie ma, a postawiono na młodzież (w kadrze niemal na 100% zostaną Tuanzebe, Chong, Gomes, Greenwood czy Garner), sprowadzono młodych, ciekawych anglików (AWB, James) i ściągnięto zawodnika, który jest konieczny od paru okienek (doświadczony ŚO) to uważam to okienko za przyzwoite. Po prostu widać że realizuje się wizję menadżera. Dalej jestem przeciw Edowi czy Glazerom, ale czemu by nie dać temu szansy skoro na inny model nie ma opcji?

 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, ajerkoniak said:

Dalej jestem przeciw Edowi czy Glazerom, ale czemu by nie dać temu szansy skoro na inny model nie ma opcji?

 

Dać szansę można, ale ciężko stwierdzić, że jest przyzwoicie, kiedy osłabiono środek pola i atak zespołu, który nie zakwalifikował się do LM. Jaki my teraz możemy mieć cel? Awans do LE? Liczymy, że McTominay zastąpi Herrerę? Lukaku lukakiem, ale sytuacja na M C mnie strasznie martwi. Wygląda to bardziej na pogodzenie się z walką o (jakiekolwiek) europuchary, niż na przebudowę mającą na celu powrót na czub tabeli.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

@ajerkoniak, na serio uważasz, że te proporcje są dobre tłumacząc stan kadry United w ten sposób? Zawodnicy, o których jest mowa, mają skład, bo w sumie nie ma wyjścia. Do każdego dopisałeś trochę mgliste tłumaczenie, ale mnie ciężko jest zignorować fakt jaki status mają obecnie w klubie. To są gracze, którzy mieli grać, a tego nie robią bo... to i to. W tyle przypadków nie wierzę, sorry. Zero przekonania, za dużo jest tutaj jazdy na zasadzie jakoś to będzie/może się uda. W ten sposób robisz może jeden transfer, a nie połowę kadry.

 

10 godzin temu, ajerkoniak napisał:

Sanchezowi Ole też chce dać szansę co powtarzał parę razy, no i raczej nie ma wyboru ze względu na to że mało kto miałby szansę opłacić tygodniówkę Chilijczyka.

 

To właśnie mam na myśli. Daje się szanse zawodnikowi, bo nikt go nie chciał, a nie że my w niego wierzymy.

 

11 godzin temu, ajerkoniak napisał:

Lukaku nie pasował do koncepcji Ole i został przyzwoicie sprzedany

 

I to drugie. Mało jest trenerów w piłce jak Guardiola pod których kluby są w stanie powinny podporządkować swoją filozofię. Ole nie jest jednym z nich i nigdy nie będzie. Z resztą, nie żartujmy. Przy takim zarządzaniu Norwega w 2021 już nie będzie w Manchesterze i... koncepcja znowu się zmieni.

 

11 godzin temu, ajerkoniak napisał:

czemu by nie dać temu szansy skoro na inny model nie ma opcji?

 

To czego brakuje United, aby zacząć coś w tej kwestii działać? Pieniędzy, bazy, personelu, supportu?

Odnośnik do komentarza

Ładne 4:0. Zespół ma jeszcze czasami zawiasy (pierwsze 15 minut spotkania, pierwsze parę minut po przerwie), ale bardzo fajnie się to oglądało. 

 

I teraz tak. Mam problem z Pogbą. Bardzo chciałbym, żeby United go sprzedało, bo wg mnie to jest hamulec ręczny United, ale bardzo bym nie chciał, żeby sprzedali go do Realu (bo to będzie hamulec ręczny w Madrycie). Facet miał 3 dobre akcje w pierwszej połowie (za dobrą akcję uznaje podanie do przodu, które nie było automatyczną stratą), z czego jedną z nich to nieodgwizdany faul (IMO) przy spalonym Rashforda. Specjalnie sobie patrzyłem na jego grę i notowałem* se jak gra (razem z Martialem byli największym dramatem w pierwszej połowie w United). Pierwszą piłkę, która nie była podaniem 2 metry do przodu do kolesia, który nie jest kryty, albo nie była stratą, posłał w momencie w którym było 2:0. I to nie żadna magia. Ładne podanie z głębi i tyle. Pykło akurat, bo Chelsea była dramatycznie załamana po dostaniu dwójeczki. Tak, bardzo fajnie, bo właśnie takie sytuacje najlepiej wykorzystywać, ale z drugiej strony... Pierwsze dobre zagranie w 67. minucie. Po czym, żeby nie było, że się rozkręcił i zrobi rozpierdol, to kurwa dwie bezdennie głupie straty w momencie, w którym nikt go nie niepokoił. No i druga asysta. Czapki z głów. A nie - ona nie wynikała z jego przebiegłości, tylko po prostu obrońcy go dogonili i musiał podać. 

 

Nie zrozumcie mnie źle. To nie jest Jan Woś, ale to, wg mnie, też żaden x-factor ani zawodnik, który stanowiłby o charakterze drużyny, czy był ich koniem pociągowym, który da znak do boju i będzie ich ciągnął w ciężkich chwilach. Tak nie było dzisiaj (kompletnie niewidoczny przez pierwsze 15 minut, kiedy Chelsea cisnęła, kompletnie bezproduktywny przez blisko 70 minut) i tak, wg mnie, nie będzie nigdy. Nie w Anglii, nie w Hiszpanii. To taki bardzo dobry zawodnik, który bardzo chciałby być Ronaldo albo Messim, ale jest drwalem z dwiema gwiazdkami (pozdro próba okręcenia się na piłce w 29. minucie). Dużo bardziej podobał mi się McTominay :wub: czy nawet Martial (ten się chociaż starał grać do przodu - często bez sensu, ale szarpał chociaż). 

 

*notatki z pierwszej połowy o Pogbie

 

Pogba niewidoczny 1-15

O! Pogba gra (21 minuta), ale co to za podanie w nogę przeciwnika :)

Pół minuty później, Pogba! Jeb z łokcja :D

24. minuta Pogba wybornie się wyjebał o swoje nogi :)

29 minuta, Pogba chce być magikiem, ale takie rzeczy jak przekręcanie się na piłce, to umie tylko w Fifie :)

Żeby nie było, że wszystko źle, Pogba przejmuje piłkę!

32 minuta. Pogba daje sobie odebrać piłkę jak dziecko…

34. minuta. Czemu nie ma faulu na Pogbie? Ładna akcja na klepkę z Martialem

Ja jebie, Pogba strata

koniec pierwszej połowy
 

 

  • Nie lubię! 3
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, kolek23 napisał:

 

Dać szansę można, ale ciężko stwierdzić, że jest przyzwoicie, kiedy osłabiono środek pola i atak zespołu, który nie zakwalifikował się do LM. Jaki my teraz możemy mieć cel? Awans do LE? Liczymy, że McTominay zastąpi Herrerę? Lukaku lukakiem, ale sytuacja na M C mnie strasznie martwi. Wygląda to bardziej na pogodzenie się z walką o (jakiekolwiek) europuchary, niż na przebudowę mającą na celu powrót na czub tabeli.

 

No przecież rozpisałem. Jak osłabiono skoro są Rash, Martial (jako pierwsi) mega utalentowany Greenwood i niewiadoma Sanchez. Żal mi Herrery, ale ile grał Fred w poprzednim sezonie? Jest jeszcze Garner, więc kadra będzie mocno zweryfikowana. I wydaje mi się, że bardziej Pereira ma zastąpić Herrerę i wydaje mi się, że może tak się udać.

Odnośnik do komentarza

To ja nie wiem co powiesz na temat Rushforda, którego akcje do karnego wyglądały tak, że dostał piłkę 7 razy i 7 razy stracił. Z tego meczu nic nie wynika. Może oprócz tego, że United są bardzo groźni w grze z kontry :respekt: Chujowi w rozegraniu (mnóstwo podań do nikogo w prostych sytuacjach) i w końcu z De Gea z tyłu, który przestał wpuszczać strzały, które lecą w niego :keke: 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, T-m napisał:

Ładne 4:0. Zespół ma jeszcze czasami zawiasy (pierwsze 15 minut spotkania, pierwsze parę minut po przerwie), ale bardzo fajnie się to oglądało. 

 

I teraz tak. Mam problem z Pogbą. Bardzo chciałbym, żeby United go sprzedało, bo wg mnie to jest hamulec ręczny United, ale bardzo bym nie chciał, żeby sprzedali go do Realu (bo to będzie hamulec ręczny w Madrycie). Facet miał 3 dobre akcje w pierwszej połowie (za dobrą akcję uznaje podanie do przodu, które nie było automatyczną stratą), z czego jedną z nich to nieodgwizdany faul (IMO) przy spalonym Rashforda. Specjalnie sobie patrzyłem na jego grę i notowałem* se jak gra (razem z Martialem byli największym dramatem w pierwszej połowie w United). Pierwszą piłkę, która nie była podaniem 2 metry do przodu do kolesia, który nie jest kryty, albo nie była stratą, posłał w momencie w którym było 2:0. I to nie żadna magia. Ładne podanie z głębi i tyle. Pykło akurat, bo Chelsea była dramatycznie załamana po dostaniu dwójeczki. Tak, bardzo fajnie, bo właśnie takie sytuacje najlepiej wykorzystywać, ale z drugiej strony... Pierwsze dobre zagranie w 67. minucie. Po czym, żeby nie było, że się rozkręcił i zrobi rozpierdol, to kurwa dwie bezdennie głupie straty w momencie, w którym nikt go nie niepokoił. No i druga asysta. Czapki z głów. A nie - ona nie wynikała z jego przebiegłości, tylko po prostu obrońcy go dogonili i musiał podać. 

 

Nie zrozumcie mnie źle. To nie jest Jan Woś, ale to, wg mnie, też żaden x-factor ani zawodnik, który stanowiłby o charakterze drużyny, czy był ich koniem pociągowym, który da znak do boju i będzie ich ciągnął w ciężkich chwilach. Tak nie było dzisiaj (kompletnie niewidoczny przez pierwsze 15 minut, kiedy Chelsea cisnęła, kompletnie bezproduktywny przez blisko 70 minut) i tak, wg mnie, nie będzie nigdy. Nie w Anglii, nie w Hiszpanii. To taki bardzo dobry zawodnik, który bardzo chciałby być Ronaldo albo Messim, ale jest drwalem z dwiema gwiazdkami (pozdro próba okręcenia się na piłce w 29. minucie). Dużo bardziej podobał mi się McTominay :wub: czy nawet Martial (ten się chociaż starał grać do przodu - często bez sensu, ale szarpał chociaż). 

 

*notatki z pierwszej połowy o Pogbie

  Pokaż ukrytą zawartość

Pogba niewidoczny 1-15

O! Pogba gra (21 minuta), ale co to za podanie w nogę przeciwnika :)

Pół minuty później, Pogba! Jeb z łokcja :D

24. minuta Pogba wybornie się wyjebał o swoje nogi :)

29 minuta, Pogba chce być magikiem, ale takie rzeczy jak przekręcanie się na piłce, to umie tylko w Fifie :)

Żeby nie było, że wszystko źle, Pogba przejmuje piłkę!

32 minuta. Pogba daje sobie odebrać piłkę jak dziecko…

34. minuta. Czemu nie ma faulu na Pogbie? Ładna akcja na klepkę z Martialem

Ja jebie, Pogba strata

koniec pierwszej połowy
 

 

Problem z Pogbą jest też taki, że niektórzy mają wobec niego gigantyczne oczekiwania. Wczoraj w pierwszej połowie był trochę "sloppy", ale w drugiej był siłą napędową Man United, który wygrał 4:0, a on zanotował 2 asysty. Nie wiem czy da się lepiej zdefiniować szukania dziury w całym :D Generalnie cała drużyna była bardzo nieuważna w rozegraniu (podobnie zresztą jak Chelsea), więc atakowanie za to Pogby uważam za niesprawiedliwe.

 

Poza tym wczoraj był ustawiony dużo niżej niż w poprzednim sezonie i miał inne zadania grając bez Freda, Maticia albo Herrery. Solskjaer pewnie jest z niego zadowolony.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, beeres napisał:

@ajerkoniak, na serio uważasz, że te proporcje są dobre tłumacząc stan kadry United w ten sposób? Zawodnicy, o których jest mowa, mają skład, bo w sumie nie ma wyjścia. Do każdego dopisałeś trochę mgliste tłumaczenie, ale mnie ciężko jest zignorować fakt jaki status mają obecnie w klubie. To są gracze, którzy mieli grać, a tego nie robią bo... to i to. W tyle przypadków nie wierzę, sorry. Zero przekonania, za dużo jest tutaj jazdy na zasadzie jakoś to będzie/może się uda. W ten sposób robisz może jeden transfer, a nie połowę kadry.

 

 

To właśnie mam na myśli. Daje się szanse zawodnikowi, bo nikt go nie chciał, a nie że my w niego wierzymy.

 

 

I to drugie. Mało jest trenerów w piłce jak Guardiola pod których kluby są w stanie powinny podporządkować swoją filozofię. Ole nie jest jednym z nich i nigdy nie będzie. Z resztą, nie żartujmy. Przy takim zarządzaniu Norwega w 2021 już nie będzie w Manchesterze i... koncepcja znowu się zmieni.

 

 

To czego brakuje United, aby zacząć coś w tej kwestii działać? Pieniędzy, bazy, personelu, supportu?

 

Nie, uważam że jest PRZYZWOICIE. Jest bardzo dużo niewiadomych z obecną kadrą, głównie kto wskoczy na poziom godny United czyli perspektywy walczenia o tytuł za 2 sezony (to imo minimum na ogarnięcie kadry na 100%). Ale dlaczego nie mają wyjścia, przecież do tej pory United mogło i dalej może kogoś po prostu kupić jeżeli chcą podnieść poziom albo ktoś im nie pasuje.

 

Żeby była jasność. Decyzje personalne Ole (te z preseasonu i co się potwierdziło w meczu Chelsea) oceniam pozytywnie. Chciał doświadczonego ŚO, który dobrze wyprowadza piłkę bo chce go zestawiać z bardzo dobrym w rozegraniu Lindelofem? Dostał. Chciał dynamicznego, młodego, już dobrego w większości aspektów gry RB? Dostał chyba idealnego, bo jeszcze z odpowiednim paszportem. Chciał postawić na kontrę, szybki dynamiczny atak ze zmiennością pozycji? Pozbył się napastnika, który się do tego nie nadaje, postawił w ataku na dobrze wymienny duet (Rashford Martial), dorzucił młodego, ambitnego skrzydłowego w postaci Jamesa i postawił na ruchliwych McTominaya i Pereirę (Matic w odwodzie). Nie wiem jakie jeszcze dokładnie będą jego decyzje kadrowe.

 

Z tego co jest wiadomo i mówione przez Ole to to, że chce dać szansę Sanchezowi i go postawić na nogi. Jestem za, mam nadzieję, że odpali. Chce się pobyć zawodników nie mających ochotę na grę w United. Tu wiadomo, że chodzi m. in. o Darmiana, który chce odejść tylko do Włoch i pewnie pójdzie na jakieś wypożyczenie z opcja wykupu. Mega ważna jest kwestia ŚO bo Lindelof i Maguire to pewniaki, ale nawet odliczając Baily, który odpadł do stycznia to jest trzech na dwa miejsca. Mam ogromną nadzieje, że Tuanzebe dostanie szansę w miejsce Jonesa. Uwielbiałem Jonesa, ale przez jego błędy w ustawianiu się koleś x razy musi interweniować na wariata co się kończy regularnie kontuzjami. Smalling pewnego poziomu nie przeskoczy, ale stał się pewniejszy od wiecznie kontuzjowanego Bailly. Niemniej jednak, jeśli Iworyjczyk się zdrowotnie ogarnie, a Tuanzebe przynajmniej powtórzy grę z poprzedniego sezonu to miejsca na Chrisa nie widzę bo po co.

 

W środku pola też postawił Ole sprawę jasne. Liderem jest był i będzie Pogba, który nie chciał w ogóle odejść latem. Wokół niego mają być pracujący w defensywie zawodnicy (McTominay, Matic czy Garner, czasem Pereira) i ktoś pomiędzy (dziś Pereira, pewnie też Fred). Mega mi żal Herrery bo gościa uwielbiałem, ale mocno trzymam kciuki by Fred i Pereira się dobrze pokazali. Jeżeli to się uda, a Matic się fizycznie odbuduje to się nie martwię. W odwodzie do zimy można poczekać i dać też szansę Garnerowi, który ponoć sobie dobrze radzi.

 

Czego brakuje? Zarządu, który ma inny cel niż zarabiać na klubie. Przecież ostatnie parę lat marketingowo było zacnie, wystarczy zobaczyć deale z Adidasem i Chevroletem. Nie spadła frekwenkcja, zakupy koszulek, nic co się liczy dla zarządu.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Wynik zdecydowanie lepszy niż gra. Jeżeli nie nastawimy się na cuda w tym sezonie może być całkiem ok. Póki co jesteśmy przeciętną drużyną i musimy się liczyć z przeciętnymi wynikami. Ole niech spokojnie wprowadza młodych. 

Pogba na plus, ale on nie może mieć zadań defensywnych. Niech się skupi na ofensywie. Przydałby się snajper, ale opcja z wymieniającymi się Martialem i Rashfordem nie musi być wcale taka zła. Zobaczymy jak Martial będzie grał w kolejnych meczach. Pereira tak sobie i z nim Ole pewnie będzie kombinował. Obrona poprawnie, chociaż kilka wtopek było.

Niestety Lingard mnie coraz bardziej irytuje. Fajnie, że jest szybki i biega, ale on to taki wieczny talent, który specjalnie dużo nie daje - ława.

Nie myślmy o cudach, nie oczekujmy zbyt wiele, cieszmy się każdą wygraną i będzie ok :D

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, T-m napisał:

No i druga asysta. Czapki z głów. A nie - ona nie wynikała z jego przebiegłości, tylko po prostu obrońcy go dogonili i musiał podać. 

 

No kurna błagam, co to w ogóle znaczy xD ? Musiał podać absurdalnie dobrą piłkę bo go obrońcy dogonili? Ilu zawodników na świecie zagra takie piłki bo ich obrońcy dogonią?

 

@lad to idealnie ujął, musiałem tylko wyłuszczyć ten fragment bo jest absurdalny i definiuje to z czym boryka się Pogba, który jakby nie zagrał to następnego dnia przeczytam jakąś dziwną krytykę w jego kierunku.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...