Skocz do zawartości

Manchester United


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...
5 minut temu, ajerkoniak napisał:

Któremu co brakuje? I kto jest realny ze sprawdzonych opcji w sytuacji United?

Nie wiem, ale Maguire był droższy od van Dijka, a biorąc pod uwagę umiejętności to jest pewnie ze 2 razy gorszy.

 

Nie mój cyrk i nie moje małpy, ale po mojemu destrukcja Man United trwa w najlepsze. Najpierw Dybala wam odmówił, a następnie podpisujecie przeciętnego ligowego obrońcę za astronomiczną kwotę ?‍♂️

Odnośnik do komentarza

Nie jestem pewien, ale nie byłeś zaskoczony kwotą za Van Dijka swego czasu? Pewne podobieństwa są, obaj się wyróżniali w przeciętnych zespołach, ale holender dopiero po transferze wszedł na wyższy poziom.

 

Maguire dobrze czyta grę, nieźle panuje nad piłką, dobrze gra głową i jest bardzo stabilnym zawodnikiem. Jeśli wejdzie na wyższy poziom, a skończonym produktem nie jest, to możemy mieć klasowego obrońcę. Dla mnie bardzo ważne jest to, że chciał tu przyjść i jest już sprawdzony. Mam nadzieję, że dorośnie do kwoty, która nie może dziwić. Długi kontrakt, dobre dwa sezony, występ na MŚ, konieczność zakupu przez United i rosnące co rok ceny robią swoje.

10 minut temu, lad napisał:

Najpierw Dybala wam odmówił, a następnie podpisujecie przeciętnego ligowego obrońcę za astronomiczną kwotę ?‍♂️

 

Nie odmówił tylko chciał b. wysokich zarobków z czego jasno wyszło, że nie interesuje go gra dla United, a konkretna kasa. Zresztą, Ole był przeciwny temu transferowi i chyba nikt nie traktował tego poważnie. Po Sanchezie i obecnych zakupach United (James, AWB i właśnie Maguire) wątpię czy popełni się ten sam błąd.

Odnośnik do komentarza

A co do jego przeciętności - Guardiola go chciał i chwalił. W porównaniu do defensorów z TOP 6 jest wysoko w grze głową (niżej tylko od Van Dijka), podaniach kluczowych (za Laporte i Luizem), a jego progres z ostatniego sezonu w Hull do poprzedniego w LCFC jest bardzo wyraźny. Przydałoby się usprawnić w odbiorach na ziemi i szybkości, ale jest jeszcze dosyć młody co może zwiastować progres. Naturalnie może zostać na swoim obecnym poziomie, ale jeżeli będzie się dalej w tym tempie poprawiał to będzie w absolutnym topie OŚ ligi i może wyżej.

 

Swoją drogą, jest 2 lata młodszy od Holendra i tak jak pisałem wyżej - nie wiem czy odchodząc z Soton był na wiele wyższym poziomie.

Odnośnik do komentarza

Dajcie spokój. Ten transfer jest esencją dlaczego angielski rynek transferowy jest zjebany. Przecież Harry to drwal.
Za 80 mln Ł to już by może się udało Koulibalyego wyrwać, a jak nie to kogoś tańszego/podobnego poziomem i bardziej perspektywicznego niż Maguire z Bundesligi, La Liga czy chociażby Ligue 1.

  • Lubię! 1
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza

Ale to też nie FM. O kupnie Koulibalyego mówiło się w kontekście Chelsea, Juve i bóg wie kogo jeszcze przez ostatnie 2 lata. Jakoś ani nie odszedł, ani nie padała kwota niższa niż 100 baniek ze strony Laurentisa, więc to mocno naciągane stwierdzenie. Czy bardziej perspektywicznego to przecież loteria, a 26-letni obrońca to nie jest ktoś kto nie może się rozwinąć, najlepsze lata przed nim przecież.

Odnośnik do komentarza
51 minut temu, lad napisał:

Przeraża mnie skauting Man United, skoro za taką cenę nie potrafili znaleźć lepszego środkowego obrońcy niż Harry Maguire.

To juz nie tylko kwestia "nie potrafili znalezc", ale kwestia "kto chcialby przejsc do Man United". 

 

Tak jak pokazal przypadek Dybali, klasowi pilkarze beda sie zgadzac na gre w MU wylacznie w przypadku, kiedy dostana duzo wieksza kase niz gdzie indziej. To pierwszy etap evertonizacji klubu, nastepnym bedzie wydawanie gigantycznych pieniedzy na mlodych zdolnych pilkarzy z przecietych lig, ktorzy ikaza sie wpadkami transferowymi (Klassen, Kean)

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, ajerkoniak napisał:

Ale to też nie FM. O kupnie Koulibalyego mówiło się w kontekście Chelsea, Juve i bóg wie kogo jeszcze przez ostatnie 2 lata. Jakoś ani nie odszedł, ani nie padała kwota niższa niż 100 baniek ze strony Laurentisa, więc to mocno naciągane stwierdzenie. Czy bardziej perspektywicznego to przecież loteria, a 26-letni obrońca to nie jest ktoś kto nie może się rozwinąć, najlepsze lata przed nim przecież.

to już bym wolał takiego 20-letniego Konate z RB Lipska, które straciło najmniej goli w poprzednim sezonie + kogoś doświadczonego.
Co do rozwijania się, to mam wrażenie że Maguire już lepszy nie będzie. IMO to taka trochę lepsza wersja Phila Jonesa.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Hidalgoo napisał:

to już bym wolał takiego 20-letniego Konate z RB Lipska, które straciło najmniej goli w poprzednim sezonie + kogoś doświadczonego.
Co do rozwijania się, to mam wrażenie że Maguire już lepszy nie będzie. IMO to taka trochę lepsza wersja Phila Jonesa.

 

albo Upamecano, za ktorego RBL oczekuje podobno ok. 30 mln funtow

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
17 minut temu, kuab napisał:

To juz nie tylko kwestia "nie potrafili znalezc", ale kwestia "kto chcialby przejsc do Man United". 

 

Tak jak pokazal przypadek Dybali, klasowi pilkarze beda sie zgadzac na gre w MU wylacznie w przypadku, kiedy dostana duzo wieksza kase niz gdzie indziej. To pierwszy etap evertonizacji klubu, nastepnym bedzie wydawanie gigantycznych pieniedzy na mlodych zdolnych pilkarzy z przecietych lig, ktorzy ikaza sie wpadkami transferowymi (Klassen, Kean)

Jak zawsze słabo baitujesz. Kean ma 19 lat i Everton wydał na niego 27,5M euro rozbite na 3 lata. To są gigantyczne pieniądze?

 

Everton z Brandsem kupuje FENOMENALNIE. Andre Gomes i Fabian Delph kosztowali łącznie 1/3 tego co Maguire, a Digne (czyli top 3 lewych obrońców w tej lidze) 17M funtów - za tyle to nie kupisz zawodnika z Championship.

 

Zresztą Brands nie szuka w Premier League (chyba, że takie okazje jak Delph), bo wie że ten rynek jest zyebany.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, ajerkoniak napisał:

A co do jego przeciętności - Guardiola go chciał i chwalił. W porównaniu do defensorów z TOP 6 jest wysoko w grze głową (niżej tylko od Van Dijka), podaniach kluczowych (za Laporte i Luizem), a jego progres z ostatniego sezonu w Hull do poprzedniego w LCFC jest bardzo wyraźny. Przydałoby się usprawnić w odbiorach na ziemi i szybkości, ale jest jeszcze dosyć młody co może zwiastować progres. Naturalnie może zostać na swoim obecnym poziomie, ale jeżeli będzie się dalej w tym tempie poprawiał to będzie w absolutnym topie OŚ ligi i może wyżej.

 

Aż strach pomyśleć, gdzie w tych TOP, na które się powołujesz, znajduje się Mustafi!! :) 

 

sWv6ZxQ.png

Odnośnik do komentarza
On 8/5/2019 at 3:46 PM, BartuS said:

 

albo Upamecano, za ktorego RBL oczekuje podobno ok. 30 mln funtow

 

Tja.

 



Arsenal wyśle ofertę opiewającą na 55 milionów funtów za Upamecano. RB Lipsk nie chce jednak puszczać swojego zawodnika, jeśli na stole nie pojawi się jeszcze większa oferta. Niemiecki klub życzy sobie za swojego obrońcę 92 miliony funtów. (Mirror)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...