Skocz do zawartości

Manchester United


Rekomendowane odpowiedzi

Mam wrażenie, że United potrzebuje wstrząsu. I to silnego wstrząsu - nie żadnych kosmetycznych zmian, transferu dwóch piłkarzy, a zmian począwszy od struktur klubu, na wymianie kadry kończąc. Widzę sporo podobieństwa w obecnej sytuacji Manchesteru do Chelsea, gdzie po etapie wielkich sukcesów przyszło spore rozluźnienie i nie budowano kadry z głową, podczas, gdy w tym samym czasie City i Liverpool się zbroiły. Oba kluby (Chelsea i United) nie mają dyrektora technicznego, który byłby odpowiedzialny za penetrowanie rynku w poszukiwaniu wzmocnień, a zadanie to spoczywa na barkach ludzi - mówiąc delikatnie - mało kompetentnych (Ed w United i Marina w Chelsea). Bardzo chciałbym zobaczyć w tym sezonie, aby Czerwone Diabły pozbyły się tego szrotu, który zalewa ten klub (Young, Valencia, Sanchez, Smalldini i wielu, wielu innych). Chciałbym, by pojawiła się osoba odpowiedzialna za negocjacje transferowe, ale nie wynalazki pokroju Phelana czy Ferdinanda, ale w osobie kogoś, kto ma doświadczenie z pracy na takim stanowisku na najwyższym szczeblu. Liczę, że ten bardzo słaby sezon spowoduje, że u niektórych w klubie zapali się czerwona lampka i dojdą do wniosku, że bylejakością i maskowaniem niedociągnięć nie da się funkcjonować na najwyższym poziomie. 

 

Jestem strasznie ciekaw przyszłości Ole. Pewnie dostanie szansę na zbudowanie tej kadry po swojemu, ale zastanawia mnie, czy jest on osobą, która potrafi rozwijać piłkarzy? Motywator, człowiek, który po prostu nie przeszkadza - tak, ale czy jest on odpowiednią osobą, by pomóc utalentowanej części drużyny pomóc wspiąć się na ten level wyżej? Mam szczere wątpliwości szczerze mówiąc. 

 

Wyczekuję lata w czerwonej części Manchesteru, bo spodziewam się, że praktycznie ciągle będzie się coś tam działo. Nie wiem, czy da się dokonać tak gruntownej przebudowy w ciągu jednego okienka (cytując klasyka: "myślę, że wątpię"), ale liczę i czekam na taki jasny sygnał, że ten statek płynący wprost w górę lodową zmienia kurs i teraz będzie kierował się w zupełnie nową stronę. 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jak podało m.in. Sky Sports, DDG odrzucił ofertę nowego kontraktu z Manchesterem United. Obecna umowa obowiązuje do 2020 roku. Ciekawi mnie, czy to typowe zagranie pod wynegocjowanie jak najwyższej tygodniówki czy Hiszpan ma serio już dosyć Manchesteru i chce zmienić klimat. Ten sezon dla niego był bardzo mierny (zarówno drużynowo, jak i indywidualnie), ale jednak na dłuższą metę to dalej bardzo dobry bramkarz i nie da się za przyzwoite pieniądze znaleźć dla niego zastępstwa. A cena pewnie powoli spada, skoro istnieje ryzyko, że już w styczniu ktoś go sobie klepnie za darmo. 

 

No i temat Pogby, pojawiają się informacje, że to opaska kapitańska ma być tym, co ewentualnie zatrzyma go na Old Trafford. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie, bo chociaż ma on posłuch w szatni (na podstawie wrzucanej przemowy przed bodajże finałem MŚ Francuzów z Chorwacją), ale jednak ciężko mi by było oglądać go z opaską w klubie, gdzie tę na ramieniu mieli chociażby Roy Keane czy Nemanja Vidić. Z drugiej strony czy Pogba jest rzeczywiście warty zatrzymania go za wszelką cenę? W formie to wiadomo, że klasa światowa, ale nadal to jednak jest tykająca bomba i nigdy nie wiadomo, co mu nie odwali i czy czegoś nie wymyśli. 

 

Z drugiej strony słyszałem, że jego głównym "rywalem" o opaskę jest Ashley Young. Więc chyba jednak może być gorzej :-k :keke: 

Odnośnik do komentarza

Wszystkie te plotki poza informacją o kontrakcie De Gei brzmią, na szczęście, mało wiarygodnie. Odnośnie kontraktu Davida to mam nadzieje, że zarząd się będzie trzymał tego, że chcą kadrę zbudować najdalej do lipca i tym samym jeśli ten odmówi przedłużenia umowy, no to niestety będzie trzeba go sprzedać i kombinować nad zastępcą. Niesamowicie by mnie to bolało, ale rozumiem, że DDG chciałby w końcu wygrać np. LM i zarabiać lepiej niż obecnie, a na pewno bliżej absurdalnych kwot Sancheza. Sami sobie winni będziemy jeśli De Gea odejdzie.

 

Gdyby szukać zastępcy to mam nadzieję, że nie będziemy kombinować z Hendersonem (chciałbym go jako drugiego gk jeśli rzeczywiście jest taki dobry), a spróbujemy wyrwać (choć chyba mało realne) Oblaka. Jeśli nie on to może Pickford? Chyba byłoby to realne, a pokazywał się z dobrej strony jak go oglądałem + Anglik.

Odnośnik do komentarza

Tylko pytanie, kto z obecnej kadry United mógłby zostać kapitanem? Bo ja mam duży problem ze znalezieniem kogoś, kto byłby najlepszy do tej roli. Widziałem komentarze, że przejawia się nazwisko Lindelofa, ale jakoś ciężko mi go sobie wyobrazić w tej roli. 

Odnośnik do komentarza

W teorii niespecjalnie gdzie ma iść, ale z drugiej strony jest młodszy od Neuera i Buffona, lepszy od Szczęsnego, lepszy od Courtois, więc na upartego. Wolałbym go jednak sprzedać niż czekać do końca sezonu co sobie David wybierze.

 

2 minuty temu, KAGO napisał:

Tylko pytanie, kto z obecnej kadry United mógłby zostać kapitanem? Bo ja mam duży problem ze znalezieniem kogoś, kto byłby najlepszy do tej roli. Widziałem komentarze, że przejawia się nazwisko Lindelofa, ale jakoś ciężko mi go sobie wyobrazić w tej roli. 

 

No cóż, odeszli zawodnicy z charakterem (Herrera, Valencia), więc faktycznie ciężko określić. Najgorszymi wyborami byliby Smalling, Jones czy Young bo to by przedłużało ich obecność w kadrze. Jeżeli by to Pogbie pomogło to może warto rozważyć, a przeciwnicy dostaną dobry argument by odszedł jeśli dalej będzie nierówno grał ;)

Odnośnik do komentarza
2 minutes ago, ajerkoniak said:

Za to wygląda na to, że praktycznie przesądzony jest transfer Daniela Jamesa ze Swansea. Z tego co oglądałem na YT to wygląda na ciekawego zawodnika, choć oczywiście to jak się odnajdzie jest zagadką. Niemniej jednak cieszy kierunek w stronę młodego, wyróżniającego się anglika.

 

Do tego czytałem o rozpoczęciu rozmów na temat Seana Longstaffa z Newcastle.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...