Skocz do zawartości

Manchester United


Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, wwosik napisał:

Ja tam się nie znam, ale WhoScored też go umieścił w jedenastce sezonów wg not (razem z Fabiańskim zresztą).

Ale statystyki to nie wszystko, tym bardziej bez kontekstu. Ja np. bardziej doceniłbym choćby Nevesa z Wolves, który jest liderem najlepszego beniaminka od lat i drużyny grającej zdecydowanie powyżej oczekiwań, a nie Pogbę - twarz bardzo rozczarowującego United, które on powinien ciągnąć za uszy.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Przecież te statystyki z portali internetowych, które operują tylko na algorytmach, jedynie zakłamują rzeczywisty obraz meczu. Na przykładzie Milanu mamy Suso, który ostatni mecz zagrał w okolicach października, ale ostatnie jego noty są bardzo zachęcające - wynika to stąd, że ma super drybling i często mija przeciwników jakąś ładną dla oka sztuczką na środku boiska, z czego nie wynika absolutnie nic - statystyka dryblingów jednak podbija ogólną notę, ewentualnie nonsensowne wrzutki z głębi pola, które robią zagrożenie nie swoją klasą, lecz talentem kolegów (jak bramka Samu z Parmą). Z całą sympatią dla niego, ale jest hamulcowym drużyny, podczas gdy z not wychodzi, że jako jedyny gra w piłkę.

Drugim przykładem jest Piątek, który dostaje ostatnio niziutkie noty, ale... A, nie, on po prostu gra beznadziejnie. Czasem zatem noty oddają sprawiedliwość ;) 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, lad napisał:

Ale statystyki to nie wszystko, tym bardziej bez kontekstu. Ja np. bardziej doceniłbym choćby Nevesa z Wolves, który jest liderem najlepszego beniaminka od lat i drużyny grającej zdecydowanie powyżej oczekiwań, a nie Pogbę - twarz bardzo rozczarowującego United, które on powinien ciągnąć za uszy.

Może to jest kwestia oczekiwań. Gość jest pewnie dobry, ale nie jest Messim. I drużyny za uszy nie jest i nigdy nie będzie w stanie ciągnąć. Zwłaszcza gdy mówimy nie o awansie z League Two do One, tylko walce o mistrzostwo.

 

Żeby nie było - ja byłem mocno sceptyczny co do wartości transferu. Uważam, że jest to duże przepłacenie, ale co ja się tam znam na rynku obecnie...

Odnośnik do komentarza

Pogba w poukładanym Juventusie z solidnymi partnerami grał nieprawdopodobnie wręcz dobrze. Tak, nie jest Messim, ale ma potencjał na bycie najlepszym pomocnikiem w Anglii, a może nawet na świecie.

Dla mnie to ten sam przykład co Sanchez. On też nie jest Messim (tak można umniejszyć każdego poza CR), ale stać go na więcej niż przegrywanie rywalizacji o pierwszy skład z kimkolwiek, kogo tam United wystawia ostatnio w meczach.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Pogba ciekawy przypadek. Myślę, że po prostu w United nie może się odnaleźć. Na MŚ potrafił być liderem Francuzów. Filmiki za kulis pokazywały, że jest tam znaczącą postacią, do tego bez pajacowania wykonywał dobrą robotę w środku pola gdzie miał partnerów na dobrym poziomie. Może sportowo nie jest gotowy sam dźwignąć ciężaru prowadzenia United gdy zbyt wiele ogniw zawodzi. Pewnie też zmiana Juve gdzie co roku walczy o trofea, grał wysoko w LM nagle musi się bić o 4 miejsce żeby awansować mogła spowodować obniżenie lotów. Dlatego jest to spory znak zapytania, ale ja chciałbym spróbować Pogbę w Realu.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

On ma przebłyski naprawdę znakomitego zawodnika, ale tylko przebłyski. Najczęściej niestety wygląda tak jakby mu się nie chciało lub nie potrafił odnaleźć się na boisku. 

W MU kompletnie nie sprawdził się w roli lidera, a takimi liderem potrafił być w reprezentacji Francji. 

Może w szatni jest jakiś problem. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

To taki sam piłkarski truizm, jak to że przegrywający zespół nie walczy i nie jeździ na dupach. Za tym mitycznym charakterem muszą iść umiejętności, szczególnie w takim klubie jak Manchester United, a te Herrera ma przeciętne.

 

Ja bym nie rozpaczał, ale fakt - są tacy, którzy powinni odejść priorytetowo. Herrera stał w drugim szeregu.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...