Skocz do zawartości

Manchester United


Rekomendowane odpowiedzi

Żeby nie było - daleki jestem od zachwytów nad Mourinho. Ale też kurwa, jeżeli się go bierze to warto wiedzieć że to trener, który potrzebuje transferów, który nie szkoli zawodników, nie bierze za dużo młodzieży, ale jeżeli da mu się to czego potrzebuje to właściwie gwarantuje wynik. Tak było w każdym klubie do tej pory. Nie wiem, może ustalali co innego z Edem jak go zatrudniali, ale ciężko mi w to uwierzyć.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, ajerkoniak napisał:

Żeby nie było - daleki jestem od zachwytów nad Mourinho. Ale też kurwa, jeżeli się go bierze to warto wiedzieć że to trener, który potrzebuje transferów, który nie szkoli zawodników, nie bierze za dużo młodzieży, ale jeżeli da mu się to czego potrzebuje to właściwie gwarantuje wynik. Tak było w każdym klubie do tej pory. Nie wiem, może ustalali co innego z Edem jak go zatrudniali, ale ciężko mi w to uwierzyć.

 

No a dodatkowo wiedzieli, że to trener konfliktowy, który w każdym klubie w 3 sezonie był po prostu spalony.

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, ajerkoniak napisał:

Czyli w Chelsea, która tego lata znowu miała burdel organizacyjny i w Realu gdzie umiejętności lawirowania po salonach są równie ważne jak bycie trenerem. To naciągana teoria, którą można obalić chociażby tym, że jest paru zawodników których miał w paru klubach, a wielu byłych podopiecznych go wspomina mega dobrze.

 

Tylko że w 3 sezonie  u Mourinho następowało załamanie formy i wyczerpanie formuły taktycznej. Hmm w Chelsea był bałagan bo Conte okazał się większym dzbanem niż Mourinho.

Odnośnik do komentarza

Di Matteo też? Ancelotti też? Conte też? No błagam, nie spłycajmy tego do konfliktowego Mou. No chyba, że takich menadżerów specjalnie sobie wybiera Roman, samych konfliktowych ;)

 

W Chelsea od paru lat jest bałagan organizacyjny i podobny problem z hierarchią i ustaleniem wizji. Ich "loan group" o której mówił były zawodnik Josh Mceachran to najlepszy przykład. Nie twierdzę, że konfliktu i problemów Mou nie miał, ale miała je podejrzanie większość trenerów za Romana.

Odnośnik do komentarza

Abstrahując już od wyniku, na RedCafe znalazłem idealną charakterystykę Romualda Lukaku:

 

Cytat

Does this guy ever score when we're 0-0? Seems he only ever pads his stats when we're already winning against dross. Awful enough to see how attacks break down when receives the ball in the buildup, but he couldn't even finish a sitter today. Not a top striker.

100% prawdy jest w tych wersach.

 

75 milionów :co_jest:

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 3 tygodnie później...

Zaczyna się mała spina o przyszłość DDG. Obecna umowa wygasa po obecnym sezonie i choć United ma możliwość przedłużenia o rok (ktoś wie jak to się odbywa? Klub stwierdza, że chce i elo czy zawodnik ma coś do gadanie, kwestie prawne?) to jak na razie nie skorzystali. Sam David powiedział, że to nie jest odpowiedni moment na te rozmowy ewidentnie sugerując, że chce zobaczyć czy dalej Mourinho będzie pracował czy jaka jest wizja klubu, a sam Mou wyraził niepewność względem podpisania przez golkipera kontraktu. Ciężko mi sobie wyobrazić żeby po tylu latach spekulacji z między innymi Realem nagle zrezygnowali, zwłaszcza że niewiele klubów jest realnych dla Davida (może Juve tylko?), ale ewentualna strata, jeszcze na Bosmanie, byłaby jedną z większych porażek wizerunkowo sportowych ostatnich lat.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, ajerkoniak napisał:

Zaczyna się mała spina o przyszłość DDG. Obecna umowa wygasa po obecnym sezonie i choć United ma możliwość przedłużenia o rok (ktoś wie jak to się odbywa? Klub stwierdza, że chce i elo czy zawodnik ma coś do gadanie, kwestie prawne?) to jak na razie nie skorzystali.

Może mają po prostu dżentelmeński układ i chcą się zachować fair wobec lojalnego zawodnika? Bo jeśli klub ma możliwość przedłużenia, to odbywa się to bez konieczności zgody piłkarza.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jest coś na rzeczy?
 

Cytat

Książę Mohammad bin Salman przygotowuje ofertę kupna Manchesteru United za 4 miliardy funtów. Ma nadzieję, że uda mu się spotkać w najbliższych tygodniach z aktualnymi właścicielami klubu.

Joel i Avram Glazerowie kupli United w 2005 roku, jeżeli uda im się sprzedać klub za wspomniane 4 miliardy, to osiągną zysk w wysokości 2,2 miliarda funtów. W pewnym momencie akcje klubu na giełdzie w Nowym Jorku osiągnęły 27,65 dolara, obecnie wyceniane są na 21,2 dolara, ale zainteresowanie ze strony inwestorów z Bliskiego Wschodu ma sprawić, że akcje znów wzrosną.

"Forbes" wycenił Manchester United na 3,2 miliarda funtów, ale Bin Salman jest skłonny dołożyć 800 milionów. Aktualnie prowadzi inwestycje w swoim kraju, finansuje budowy trzech nowych miast, wydał także 50 milionów funtów na jacht.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...