Skocz do zawartości

Rozdzielenie internetu


Rekomendowane odpowiedzi

Nabyłem ostatecznie taki oto router Linksysa. Mam teraz mały problem z jego konfiguracją. Stacjonarny jest już podłączony przez router i internet zasuwa jak nigdy, problemem jest wifi. Laptop wykrywa siec, (siła sygnału znakomita) ale nijak nie może się z nią połączyc. Na pewno źle coś skonfigurowałem ale nie mam zielonego pojecia co dlatego wklejam zrzuty z setupa w nadziei że wskażecie mi co jest nie halo ;).

 

Setup -> Basic Setup

Setup -> Advenced Routing

Wireless -> Basic Wireless Settings

Wireless -> Wireless Security

Wireless -> Wireless Mac Filter

Wireless -> Advenced Wireless Settings

Odnośnik do komentarza

@Jabol Na początku cię zmartwię i powiem, że na "srebrną" serię linksysów wszyscy narzekają ;)

Screeny, które dałeś nie wiele pokazują :) Ogólnie co masz włączone. Wifi masz włączone z tego co widzę, sieć jest widoczna przez komputer. Zapewne po próbie połączenia nie łączy. Zazwyczaj wynika to z tego, że cię a dokładnie twojego MACa nie uwierzytelnia. Dlaczego? Dlatego, że masz go w opcji Prevent czyli zabroń dostępu zamiast Permit ;) Chyba tyle. Daj znać czy działa czy jeszcze coś nie bangla ;)

 

@Scorpio straty będą jak ktoś zacznie zapychać transfer a szczególnie upload ;) Ogólnie potrzebny ci jest modem adsl z wbudowanym switchem koszt poniżej 100zł (typ annex A) i 2 kable skrętka RJ45 do kompa na dole i u góry. Tyle.

Polecam dodatkowo sprawdzić wcześniej linię, gdyż z routerami i TPSA (a dokładnie ich liniami) różnie bywa. Zadzwoń wcześniej na 0800102102 i poproś o podanie parametrów linii ;)

Odnośnik do komentarza
@Scorpio straty będą jak ktoś zacznie zapychać transfer a szczególnie upload ;) Ogólnie potrzebny ci jest modem adsl z wbudowanym switchem koszt poniżej 100zł (typ annex A) i 2 kable skrętka RJ45 do kompa na dole i u góry. Tyle.

Polecam dodatkowo sprawdzić wcześniej linię, gdyż z routerami i TPSA (a dokładnie ich liniami) różnie bywa. Zadzwoń wcześniej na 0800102102 i poproś o podanie parametrów linii ;)

 

Rozumiem ze moze byc coś takiego? A gdybym chcial bezprzewodowy? To sie nadaje? Troche srednio bawi mnie wizja kolejnego kabla na schodach...

 

A co do linii - o co chodzi z parametrami? Jakie powinny byc i co mogloby byc z nimi nie tak?

Odnośnik do komentarza

Router nr1 ma modem, router nr 2 już nie ;)

 

Chodzi o tłumienie sygnału i margines. Po prostu przy słabej linii router się nie połączy z centralą a modem USB jeszcze da radę. Najlepiej sprawdzić pożyczając od kogoś modem z routerem i sprawdzić czy się zsynchronizuje ;) albo zadzwonić po te parametry do tepsy.Powiedzą czy są okaj czy nie ;)

 

Pamiętaj z skrętką wpinasz do kompa kabel i działa. Zero sterowników, zero problemów, lepszy przesył danych, mniej strat pakietów. Jeśli nie masz laptopa i kabel jest wykonalny to polecam skrętkę. Z wifi najlepiej wcześniej przetestować, bo się może okazać, że taka badziewna karta usb nie złapie nawet sygnału. Kabel za to może mieć do 100 metrów ;)

Odnośnik do komentarza

Ok, więc zaczynamy. Kupiłem Acces Point D-Link Di-524, i jest problem. Mam w domu tylko laptopa, bo komputer stacjonrany jest mi zbędny. Zakupiłem to urządzenie z myslą aby mieć bezprzewodowy internet w domu, i korzystac z lapka w całym mieszkaniu. Mam tylko kabel wystający ze sciany, jest to sieć (www.sti.net.pl) chcialbym aby latop działał bezprzewodowo, nie mam pojecia jak to zrobic, bo sieć niby wykrywa w lapku, ale nie moge się z nia połączyć

Odnośnik do komentarza

cypress, ale w czym problem, bo nie zrozumialem za bardzo. Czy nie mozesz sie polaczyc z siecia bezprzewodowa wifi z routera swojego, czy co?

Jesli z przedstawionych przez Ciebie informacji mozna zalozyc ze obecnie sytuacja wyglada tak ze masz kabel w scianie i router i lapka, to trza zrobic tak:

Polaczyc sie z laptopem z routerem. Najlepiej na poczatku przez zwykly kabel (powinien byc w zestawie z routerem), jak sie polaczyc jest opisane w instrukcji (mozliwe ze w przegladarce wpisac adres 192.168.0.1). Nastepnie nalezy skonfigurowac router. Skonfigurowac na nim neta, czyli podac dane typu adres IP, Maska, brama, DNSy itp. Te dane masz od swojego operatora. Mozna jeszcze ustawic na routerze adres jego MAC, najlepiej wpisac tam adres karty sieciowej do ktorej wczesniej byl podlaczony net, czyli w tym przypadku chyba to byl stacjonarny komp. To na razie sa ustawienia internetu na routerze. po tych ustawieniach podlaczamy kabel od neta, ten ze sciany do routera.

Teraz trzeba skonfigurowac siec WiFi. Przypominam ze wszystko to najpierw robisz bedac polaczony z routerem przez zwykly kabel. W lapku pamietaj zeby byla wlaczona siec WiFi. Na routerze jakos powinienes to znalesc jak to ustawic. Jak bedziesz mial klopoty to wrzuc screeny z ustawieniami to cos poradzimy.

No to chyba tyle odemnie. Nie wiem do konca w czyl lezy problem, to troche lopatologicznie gdzieniegdzie napisalem;p

Odnośnik do komentarza

Wczoraj dostałem w swoje łapki ponownie CoDa. Dzisiaj chciałem na nowo zacząć szaleć po sieci, ale pojawił się ten sam problem co w przypadku Xa. Otóż kiedy zakupiłem grę na konsolę MS wszystko śmigało jak należy. Trzy lub cztery (max) zielone kreseczki połączenia, ale nagle (koniec 2007 roku) wszystko zaczęło się sypać, a standardem była jedna lub góra dwie kreski połączenia i miałem lagi. Oczywiście po północy wszystko znów grał, ale za dnia niet. To samo mam teraz na PS3.

 

Czy mogę coś z tym zrobić? Tak aby znów powróciło normalne połączenie? Mam Neo 1MB i zapewne mnóstwo osób ma identyczne, a lagów nie doświadcza. Konsole mam podłączonego do neta po kablu przez router.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...